SPOJENÍ AROMATERAPIE A BLAHODÁRNÉHO PŮSOBENÍ MRTVÉHO MOŘE

08.05.2019
AROMATERAPIE ROZVÍJÍ KRÁSU A HARMONII TĚLA I DUCHA
AROMATERAPIE ROZVÍJÍ KRÁSU A HARMONII TĚLA I DUCHA

Pozitivní vliv vůní na psychický a fyzický stav člověka je známý odpradávna. 

Již starověké civilizace jako Egypt, Judea, Indie a Čína využívaly různé druhy vonných olejů. Dochovaly se mnohé staré receptury a způsoby použití aromaterapeutických přísad.

Podle legendy, královna ze Sáby při své návštěvě u krále Šalamouna, přivezla darem nejen zlato a drahé kameny, ale také keře balzamíny. Extrakty různých bylin, stromů a rostlinné oleje používali Judejci při přípravě aromaterapeutických přípravků, které pak patřily do hlavních exportních složek Judejského království. 

Egyptští kněží používali rostlinné silice nejen při balzamování faraónů. Těmito oleji léčili taktéž psychická onemocnění. 

Hippokrates (460 - 370 před n. l.) učil, že cesta ke zdraví vede přes aromatickou koupel a masáž, které se mají provádět denně. Hippokrates a jeho žáci hojně používali především růžový olej pro jeho vynikající účinky při gynekologických a trávicích potížích. 

Známý lékař a vědec, Avicenna, přišel na nový způsob výroby éterických olejů, který se využívá dodnes. Věřil, že růžový olej povzbuzuje mozkovou činnost a urychluje myšlení. 

V Evropě se aromaterapeutické oleje začaly používat především ve středověkých klášterech a nemocnicích. 

Koncem 16. století sepsal Paracelsus "Velkou knihu chirurgie". V této práci vyzdvihuje význam esenciálních olejů a nazývá je činným základem rostlin. V době renesance se tyto oleje používaly při léčení nemocí a mnohé z nich byly zařazeny do oficiální farmakologie. 

Dvacáté století se vyznačovalo vědeckými výzkumy o ozdravném působení esenciálních rostlinných olejů a zavedením termínu "aromaterapie" v roce 1928 francouzským chemikem, parfumářem Rene Morisem Gatterfosem. Rene Gatterfos si v průběhu přípravy parfémů silně popálil ruku a automaticky ji ponořil do nádoby s levandulovým olejem. Ke svému překvapení zjistil, že se bolest hned ztišila. Spálenina se poté nezanítila, ruka nebyla pokryta puchýřem a zahojila se velmi rychle a bez jizev. Gatterfos tedy začal používat silice v nemocnicích při léčení zraněných vojáků. Objevil mnoho silic, které urychlovaly proces hojení ran. Rene Gatterfos věnoval celý zbytek svého života zkoumání léčivých vlastností aromatických olejů. 

Zjistil, že oleje pronikají hluboko do kůže přes mezibuněčnou tekutinu prostupují do lymfy a dále do krve. 

Mnohé aromatické oleje se tak začaly nazývat aroma-terapeutickými

DR. NONA | ZDRAVÍ Z MRTVÉHO MOŘE | KOSMETIKA A AROMATERAPIE
DR. NONA | ZDRAVÍ Z MRTVÉHO MOŘE | KOSMETIKA A AROMATERAPIE

Dnes jsou přírodní esenciální oleje velmi rozšířené v lékařské praxi a napomáhají zlepšení a zachování zdraví. 

Moderní aromaterapie využívá přírodních rostlinných silic, zaváděných do organismu přes 

 • dýchací cesty (vdechy, inhalace) 
 • přes pokožku (masáž, koupel nebo obklad)

Široké a mnohostranné působení silic na organismus člověka se určuje nejen složením olejů, ale ve stejné míře složitou činností lidského těla. 

Hlavním úkolem aromaterapie je obnovení celkové rovnováhy organismu a využití jeho přirozené obranyschopnosti a síly. Jde především o preventivní metodu, která má za cíl uchovat dobrý psychický a fyzický stav, odbourat každodenní stres a účinně se bránit negativním vlivům vnějšího prostředí. 

AROMATERAPIE ROZVÍJÍ KRÁSU A HARMONII TĚLA I DUCHA

Společnosti Dr. Nona se podařilo jedinečným způsobem zkombinovat nejnovější vědecké objevy a vysokou úroveň izraelské technologie s tradicemi starodávných léčitelů. V kosmetickém průmyslu se používají aromatické oleje jen v rozředěném stavu, protože použití koncentrovaného oleje může vyvolat negativní reakci pokožky, včetně podráždění a zčervenání. Základním olejem, ve kterém se rozpouští silice je obvykle sojový, kukuřičný olej (ve složení bývá označen jako "rostlinný olej"). 

Ve vysoce kvalitní kosmetice společnosti Dr. Nona slouží jako základní olej avokádový, mandlový nebo broskvový, které všechny mají velmi prospěšné vlastnosti.  

DR. NONA | AROMATERAPIE
DR. NONA | AROMATERAPIE

Navíc kombinace aromaterapeutických olejů, minerálů a bahna Mrtvého moře v produktech Dr. Nona umožňuje dosáhnout skvělých výsledků při prevenci a doprovodné terapii mnoha kožních, gynekologických a srdečně-cévních onemocnění, dysfunkci podpůrné a pohybové soustavy, imunologických a hormonálních poruch.

Jílovitá slaná bahna Mrtvého moře, která díky svému složení a terapeutickým účinkům nemají ve světě obdoby, v kombinaci s hojivými účinky aroma-terapeutických přísad, mají na organismus silný regenerační a omlazující vliv. Voda Mrtvého moře, díky vysoké koncentraci a unikátnímu složení solí, má nejen bakteriostatické desinfekční účinky, ale také blahodárně působí na receptory pokožky a sliznic člověka, čímž vyvolává zesílenou mikro-cirkulaci krve a lymfy a zvyšuje imunitu organismu. 

Kombinace vody, solí a bahna Mrtvého moře s aromaterapeutickými oleji a vitamíny v plné míře zabezpečuje produktům společnosti Dr. Nona zasloužený úspěch na světovém trhu s regenerační kosmetikou a biologicky aktivními doplňky stravy. 

ZDRAVOTNÍ STAV

Člověk je složitá, krásná a tajemná bytost. Lidský organismus je velice složitým systémem, který se skládá z vzájemně propojených částí:

 • tělo
 • mysl
 • duše

Všechny tyto složky by měly být vždy v harmonii, aby zůstalo zdraví člověka zachováno. Poruchy v činnosti jednoho systému vyvolají problémy i ve stavu těch ostatních. Parfémová řada Dr. Nona pracuje na všech třech úrovních

 • fyzické
 • duševní
 • energetické

Když vdechujeme krásnou vůni, působí to na nás rychle, aromatické složky pronikají přes krevní oběh a nervové cesty do mozku a ocitají se bezprostředně v hypotalamu. Čich na rozdíl od zraku a sluchu, se zpracovává v té části mozku, která zodpovídá za emoce a city. Proto není snadné popsat vůni slovy, můžeme popsat pocity, které v nás vyvolává. Vůně mají velmi pozitivní vliv na naladění člověka, mají schopnost okamžitě pozvednout náladu, což má následně vliv i na naši fyzickou pohodu. Není tedy radno vliv vůně na náš organismus podceňovat. Je velmi důležité vybrat si takový parfém, který má právě tyto pozitivní účinky, zjemňuje naše emoce a cítíme se díky němu fyzicky lépe.

PARFÉMOVÁ ŘADA DR. NONA

Cítit krásnou vůni je něco kouzelného a povznášejícího.

Ale vůně dokáže nejen přinášet radost, ale také zdraví a vitalitu. Proto společnost Dr. Nona vyvinula speciální řadu vůní a deodorantů pro muže i ženy. 

Když člověk miluje určitou vůni, tak se snaží obklopovat věcmi, které tuto vůni mají. Proto jsou parfémy tak důležité, vnáší nám do života kouzlo a lásku. Sada parfémových vod "Eau de parfum" Dr. Nona je unikátní, nabízí různé druhy vůní - od výrazně smyslných až po lehké letní vůně. Parfémové vody dlouho zůstávají na pokožce a jemně ji provoní na celý den. Tyto vůně jsou nevtíravé, neunavují a nepřekáží ostatním lidem v okolí. Jejich příjemné aroma má schopnost zlepšit náladu a zvýšit naši přitažlivost. 

Všechny vůně Dr. Nona obsahují Halo Komplex™, který jim propůjčuje výjimečné regenerační účinky. Unikátní aroma vůní nikoho nenechává chladným, každý v nich nachází to své a kolem každého člověka tvoří vlastní jedinečnou auru a vylepšuje jeho emocionální naladění. Parfémové vody Dr. Nona se vyrábí v objemu 100 ml, flakón je s rozprašovačem. 

JAK PŮSOBÍ PARFÉMY DR. NONA?

Parfém a deodorant působí dvojím způsobem. Po nanesení na kůži působí na náš VNITŘNÍ SYSTÉM a zlepšují stav organismu. Zároveň se vůně rozprostírá kolem nás a vysílá do vnějšího okolí jemné signály a znaky naší osobnosti. 

Při vstřebávání přes pokožku prochází molekulární složky parfému 

 • aromatické oleje
 • minerály Mrtvého moře 
 • deriváty Archebakterií

přes otvory vlasových folikulů a potních žláz, smíchávají se s přírodními tukovými sekrecemi kůže a pak postupují do krve nebo do lymfy a do vnitřní tkáňové tekutiny, obklopující všechny buňky těla. Tak může začít působit Halo Komplex™, zásobovat organismus důležitými prvky, stimulovat imunitní systém a mít povznášející účinky na naši nervovou soustavu. 

Aktivní složky aromatických olejů pak působí v organismu na všechny systémy tím, že postupují do krevního oběhu - normalizují práci srdečně-cévního systému, mají vliv na trávicí orgány, močopudný systém, dýchací systém a nervovou tkáň. 

Při VNĚJŠÍM PŮSOBENÍ, kdy se parfém rozprostírá do vzduchu kolem nás, se jeho molekuly dostávají při dýchání do plic, procházejí bublinkami vzduchu do kapilár a pak do celého těla. Molekuly pak na sliznici nosu stimulují čichové buňky, které jsou bezprostředně spojené s mozkem. Jejich působení se projevuje velmi rychle. Když cítíme vůni, která je nám příjemná, okamžitě se nám zlepší nálada a cítíme se psychicky lépe. Vůně parfému tedy působí na náš nervový systém a psychickou pohodu. Dochází k tomu, protože čichová zóna mozku je těsně spojena s limbickou oblastí a s tou částí mozku, která kontroluje hormony nervového a endokrinního systému. Limbická oblast je spojená s našimi emociálními reakcemi, s pamětí a se sexuální touhou. 

Parfémové vody Dr. Nona tedy mohou: 

 • stimulovat náš mozkový systém, 
 • zlepšit náladu při apatii a depresi,
 • naladit naše smysly. 

Molekuly vůně se rozšiřuj do vzduchu a lidé v našem okolí je vnímají a vstřebávají. Parfémy tak vytváří neviditelný most mezi lidmi a umocňují naši krásu. 

DR. NONA | TĚLO MÁ SVÁDĚT | NE ODPUZOVAT
DR. NONA | TĚLO MÁ SVÁDĚT | NE ODPUZOVAT

PÁNSKÉ A DÁMSKÉ DEODORANTY 

Deodoranty (kuličkové, tuhé) Dr. Nona mají velmi příjemnou vůni, která se rychle vstřebává a nepřekáží vůni parfému. Působení deodorantů trvá 24 hodin a nemizí ani po sprchování. 

Obsahují aromaterapeutické oleje (jojoba, šípková růže) a Halo Komplex™. Při nanášení na pokožku v podpaží, kde se cévy nacházejí skoro na povrchu, probíhá aktivace všech životních funkcí organismu a zvyšuje se jeho tonus. Deodoranty mají jemné antiseptické účinky, zklidňují podrážděnou pokožku, zastavují krvácení u drobných poškození kůže. 

DR. NONA | KRÁSA VONÍ
DR. NONA | KRÁSA VONÍ

KAŽDÁ POKOŽKA MÁ SVOU VŮNI

Říká se, že každý člověk je jedinečný. Méně známý fakt je, že lidé se od sebe liší mimo jiné také chemickým složením kožní vrstvy

Na povrchu pokožky stále probíhají různé chemické procesy, buňky a různé látky se mění, ať už vlivem působení vzduchu a vnějších faktorů nebo vlivem kožních mikroorganismů. Stejně tak se mění a pracují i aromatické složky parfémů, jejich vůně se přizpůsobuje přirozené vůni kůže a spojuje se s ní. Díky tomu, že pokožka každého člověka má jedinečné složení, má také jedinečnou vůni. Ve spojení s vůní parfému pak vznikne zcela unikátní individuální vůně, která je charakteristická pouze pro daného člověka a podtrhuje jeho osobnost. 

Stejné parfémy na pokožce dvou lidí tedy voní jinak. Když se vůně parfému harmonicky doplňuje s vůní vaší pokožky, vytvoří se nová vůně "jen ta vaše", jedinečná a neopakovatelná. 

ON, ONA, VŮNĚ

JEDINEČNÝ
 • Každý člověk se snaží být někým milován, 
 • být jedinečný,
 • nezapomenutelný. 

VZPOMÍNKY
 • Vůně má dar zanechávat vzpomínky. 
 • Připomínají nám skutečné životní situace.
 • Navracejí nás do minulosti.
 • Vyvolávají vzpomínky na naše milované. 

OTISKY

 • Paměť uchovává "otisky" různých lidí a situací jako soubor asociací, obrazů, pocitů. 
 • Nejsilnějším vjemem, který zůstává hluboce v podvědomí je právě vůně. 
DR. NONA | KLEOPATRA | MRTVÉ MOŘE | BAHNO | MINERÁLNÍ VODY | AROMATERAPIE
DR. NONA | KLEOPATRA | MRTVÉ MOŘE | BAHNO | MINERÁLNÍ VODY | AROMATERAPIE

Vůně Dr. Nona jsou natolik jedinečné a rozmanité, že si vybere každý přesně tu, která mu sedí a zvýrazní jeho individualitu. 

Jsou doslova nezapomenutelné a každá z nich má své vlastní podmanivé kouzlo. Ve středověku měly dámy ve zvyku darovat svému rytíři kapesníček provoněný jejich oblíbenou vůní, aby si jejich milovaný mohl co nejdéle uchovat vzpomínku na dámu svého srdce. Bylo by krásné, a to i v dnešní moderní době, přesycené informacemi a racionálním myšlením, obnovit tuto něžnou tradici... 

Pamatujte si:

 • Parfém, deodorant a tělové mléko používejte hned po koupeli nebo sprše, dokud je pokožka ještě rozehřátá a vlhká. Vůně se pak na ní déle udrží. 
 • Vůně se dobře drží ve vlasech. Po umytí a vysušení vlasů je navoňte. 
DR. NONA | JAK PRACOVAT S AROMATERAPIÍ
DR. NONA | JAK PRACOVAT S AROMATERAPIÍ
 • Protože se při kontaktu s teplou pokožkou vytváří individuální odstín vůně, nanášejte parfém především na ta místa těla, kde jsou cévy blíž povrchu. Kůže na těchto místech je nejteplejší a plněji "rozkrývá aroma" vůně. Vůně se na těchto místech nejdéle zachovává a její terapeutické účinky jsou znatelnější. Jde o spodní část krku, za ušima, loketní jamku, zápěstí a podkolenní jamku. Můžete nanést kapu na ušní lalůček, meziprsní žlábek nebo na vnější část ramene a dlaně.
 • Parfémem je možné postříkat oděv, který se nedotýká těla (kabát, čepice, svetr, rukavice, šál atd.). Nejvíce harmonicky se vůně projeví na přírodních tkaninách jako je len, vlna, bavlna a hedvábí. Pozor, ale na světlé oděvy. Parfém se nedoporučuje nanášet na kožešinu (může ztratit lesk). 
 • Potíráte se zápěstí jedno o druhé po nanášení parfému? Nedělejte to! "Zraňuje" to vůni: porušuje se její jemné aroma a také trvanlivost. 
 • Koření, cibule a česnek vylučují část svého pachu přes póry pokožky ještě druhý den po jejich konzumaci. To může ovlivnit vůni parfému, který pak může získat trochu jiné "zbarvení", než obvykle. 
 • Chemické složení potu se mění při těhotenství, používání hormonálních preparátů a v průběhu menstruace. Parfém může v této době vonět na pokožce jinak. 
 • Parfém Dr. Nona není třeba uchovávat v ledničce. Je lepší nechávat ho na tmavém místě a nevystavovat přímému slunci. 
 • V žádném případě neurčujte vůni parfému vdechováním přímo z flakónu: dojem bude mylný. Parfém je jako symfonie. Když otvíráte víčko, všechny "zvuky" pospíchají, aby se dostaly ven úplném chaosu a místo jediné kompozice uslyšíte jen kakofonii. Ale po určité době po nanesení parfému na pokožku se obnoví harmonie a všechny "noty" splynou v překrásné melodie. Teprve poté poznáte, zda vám vůně vyhovuje. 
 • Na rozdíl od všech známých parfémů, se Parfémová voda Dr. Nona může používat i před sluněním - pokožka se nepokryje temnými skvrnami. 
 • Pokud trpíte nespavostí, můžete nakapat několik kapek oblíbené vůně na polštář. 
 • Na mastné pokožce se vůně projevuje rychleji, než na suché.

Tipy a inspirace pro další využití parfému:

 • kapka na poštovním papíře vyvolá u adresáta pocit, že jste vedle něj,
 • přidejte několik kapek vůně do vody při máchání spodního prádla nebo při solné koupeli,
 • přidejte pár kapek do napařovací žehličky, vyžehlené prádlo na dlouhou dobu zachová aroma parfému,
 • postříkejte elektrickou žárovku 2-3 minuty před tím, než ji zapnete a celý pokoj se zaplní krásnou vůní,
 • aplikujte parfém na filtr vysavače
 • přidejte pár kapek vůně do difuzéru, zvlhčovače vzduchu, aromalapičky

KDY POUŽÍVAT PARFÉM DR. NONA

 • Pří špatné náladě a nedůvěře v sebe sama.
 • Při snížené sexuální touze.
 • Při bolesti hlavy a nespavosti.
 • Při pocitu nepohodlí a nedostatku vitality.
 • Mužům po holení (tonikum, parfém), ženám po depilaci, pro ošetření podrážděné pokožky (deodoranty). Deodoranty jsou také dobré při ztmavnutí a podráždění pokožky v podpaží u otylých lidí, mají měkký baktericidní účinek. 
 • Při důležité pracovní schůzce, kdy potřebujete působit dobrým dojmem. 
 • Když se chystáte na milostnou schůzku. 

Zdroj: MRTVÉ MOŘE ZDRAVÍ NA DOSAH RUKY, Dr. Nona Kuchina  

PORADENSTVÍ K PRODUKCI DR. NONA ZDARMA