Poskytuji odborné a celostní poradenství v oblasti výživy 


POTRAVINOVÉ INTOLERANCE

NESNÁŠENLIVOSTI

REAKCE NA CHEMII

ALERGIE 

Reakce se důsledně dělí na mechanismy imunologické |pravé alergie| a reakce neimunologické, kam patří nejrůznější intolerance, některým se nepřesně říká pseudoalergie. Vedle ještě stojí intolerance lepku |celiakie|.

HIT JE BÝT ZDRAVÝ | HISTAMINOVÁ INTOLERANCE JE FENOMÉNEM DNEŠNÍ DOBY
HIT JE BÝT ZDRAVÝ | HISTAMINOVÁ INTOLERANCE JE FENOMÉNEM DNEŠNÍ DOBY

Jak to je s odpovídáním na Vaše HIT dotazy?

Odhoďte zábrany, vytvořila jsem tuto službu jako Vaši bezpečnou kotvu. Dozvíte se odpovědi na různé druhy otázek a ucelený návod |na co se zaměřit, na co si dávat pozor, jak se dobře stravovat atd.|.

Neslíbím Vám žádné zázraky na počkání ani zaručené léky, produkty, jídelníčky, 100% seznamy |ty neexistují|. Nejsem šarlatánka a nevím to, po čem moderní medicína úporně pátrá již několik desetiletí. Neposkytuji lékařské rady, jsem certifikovaná výživová poradkyně |nejsem lékařka|. Veškeré postupy mají pouze informativní charakter, jsou souhrnem osobních zkušeností, rad od lékařů, vědců, sestavené na podkladě odborných, |nejčastěji zahraničních| studií a výpovědí klientů: NEMOHOU BÝT NIKDY NÁHRADOU ZA KLASICKOU LÉKAŘSKOU PÉČI.

Odpovídám na otázky týkající se běžných obtíží. Na dotazy ohledně vážných stavů nikdy neodpovím bez Vašeho dalšího vyšetření. Věřte mi, je to pro Vaše dobro. Pokud chcete individuální přístup, popis poskytovaných služeb je uveden zde

Vždy je nutno rozlišovat mezi alergií, nesnášenlivostí, intolerancí, přecitlivělostí na různé složky a dalšími projevy organismu. Vyžaduje to nejen poctivé alergicko-imunologické, gastroenterologické plus další vzdělání a dlouholeté zkušenosti, ale i dostatek času, skvělou laboratoř a v neposlední řadě vstřícnost pojišťoven. Zde bohužel narážíme: je to velmi drahé, je to časově náročné, je to zatěžující, je to pracné, vyžaduje to odbornost a neustálé studium, a není to vždy úspěšné!

HISTAMINOVÁ INTOLERANCE 

|KAŽDÁ NEMOC| 

představuje značná omezení.

Je smutné, že při zjištění diagnózy víme, co NESMÍME, ale žádný odborník už nám neřekne, co jíst, co dělat, abychom mohli opět normálně fungovat.

Nabízím komplexní služby, které jsou podloženy bohatou osobní zkušeností a příběhy spokojených klientů.

Vždy je velmi důležité ke každému problému přistupovat komplexně, kdy konkrétní postupy a řešení leží na úrovni individuality. Doporučuji:

  • najít a odstranit příčiny,
  • jít cestou střídmosti,
  • navyšovat antioxidační kapacitu organismu,
  • podporovat imunitní systém ze všech stran. Vždy pod lékařským dohledem!
  • Nepodporuji žádné fanatické jednání a hazard se zdravím.

Facebook skupina hit zdraví

V roce 2017 jsem založila Facebook skupinu, kde najdete stovky tipů, inspirace, novinek a dotazů nejen ze světa hit zdraví. Tato skupina je jiná. Zde jsem na české a slovenské scéně cítila velkou mezeru.

​Skupina slouží také jako poradna a můžete tam kdykoliv vložit gratis dotaz.

Chcete? Domluvte si svou individuální konzultaci a já se Vám budu věnovat během "našeho času" a nebo využijte skupinu, která byla k tomuto účelu vytvořena. Pokud tedy máte nějaký obecný dotaz, ptejte se kdykoliv ve skupince "hit zdraví" zdarma (ostatní konzultace jsou placenou službou).

Při vzniku histaminové intolerance, nesnášenlivostí, alergií, trávicích problémů aj. by postižení měli nejdříve kontaktovat lékaře a současně upravit svůj jídelníček, životní styl a mysl.

HIT negativně působí i na kvalitu života postiženého, ale jeho rodiny, včetně omezeného společenského života, cestování a stresujících návštěv veřejného stravování. 

HIT problémy mají mnoho tváří. Někdy se objeví nadýmání a průjem, migréna, jindy jsou reakce organismu opožděné a příznaky zcela různorodé. Od kožních potíží, přes migrény až ke zvýšené únavnosti. Diagnostika je obtížná, endoskopická vyšetření často odpověď dát neumí, biochemické laboratorní testy, vyjma celiakie, není spolehlivé ani podstatné. Co dál? Modlit se? BLBOST! 

Poškozenou sliznici střeva je potřeba neustále "dotovat" klíčovými živinami ovlivňujícími její funkci. Jsou to chronicky známé vitamíny, minerální látky, antioxidanty, enzymy, vláknina, zdravé tuky atd.. 

Ze stravy je nutné vyškrtnout všechny faktory, které podporují rozvoj onemocnění (alkohol, kouření, přebytek lepku, masa a mléčných výrobků, polotovary, sladkosti, kofein a další). Dále doporučuji vyřadit potraviny s vysokým obsahem histaminu (většina postižených lidí histamin nesnáší). Při správné diagnóze, a tak i komplexně nastavené dietě musí dojít k ústupu příznaků! Neúspěch diety HIT sice nevylučuje, ale výrazně zpochybní. To není omluva, ale Vaše výzva.

Ve skutečnosti je dodržování důsledné diety velmi komplikované, v krajním případě nemožné. Přísná HIT dieta by se neměla držet déle než 4 - 6 týdnů. Necílené, neopodstatněné dlouhodobé omezení mohou člověka poškodit. Je nutné důsledně sledovat nejen přísun základních živin (tuky, cukry, bílkoviny), ale i vitamínů, minerálů a stopových prvků. Věděli jste, že enzym DAO je závislý na vitaminu B6, B12, železa, mědi a vitaminu C, takže má smysl zvýšit příjem těchto prvků. Můj typ: sama mám velmi pozitivní zkušenost s produkcí Dr. Nona |Halo-komplex™ a deriváty Archebakterií Mrtvého moře|. Když už opravdu nevíte, co jíst, co pít a potřebujete doplnit energii je skvělá buněčná výživa Dr. Nona

|Voltaire| "Rozhodl jsem se být šťastný, protože je to dobré pro mé zdraví."

HIT  histaminová intolerance

Stav podobný ALERGII, ale alergie to není. Co je to?

HIT= histaminová intolerance = stav definovaný deficitem ENZYMŮ

Symptomy HIT se liší v závislosti na jedinci. 

Projevuje se:

postižením trávicího systému, nečekanými reakcemi cévního systému, projevy na sliznicích, na kůži, dýchacími problémy, bolestí hlavy, migrénami, závratí, poruchou spánku, kýchání, zahleněním, problémy s tlakem, hormonální nerovnováhou, atd..

Při řešení HIT problémů je vždy nutný individuální přístup a mnoho trpělivosti při hledání souvislostí mezi klinickými příznaky, konzumací rizikových potravin, nápojů a dalšími psychosomatickými faktory.

histaminová intolerance představuje značná omezení
histaminová intolerance představuje značná omezení

Jsem bývalou pacientkou, které byla na základě krevních testů a jejich nešťastného výsledku |stanovení enzymu DAO v séru| přidělena diagnóza "histaminová intolerance". 

Člověk, který se v problematice HIT neorientuje, může skončit velmi špatně a takových pacientů je dnes velmi mnoho. Proč? Nálepka histaminové intolerance přivodí zbytečnou eliminaci důležitých potravin (živin), neustálý STRACH něco jíst, negativní vztah k jídlu i svému JÁ, následně sebelítost a klidně i psychické problémy. 

Jaká byla má cesta k uzdravení? Vedla přes mnohá uvědomění, změnu životního stylu, nastavení vyváženého výživového plánu včetně řízené suplementace, studia zahraničních vědeckých prací, odborné literatury, stránek báječné histaminové Kašulky, absolvování mnoha kurzů až po vytvoření vlastní praxe a odhodlání pomáhat ostatním lidem s podobnými problémy. Dnes nabízím pomoc obyčejným lidem, ale také spolupracuji s řadou lékařů a terapeutů. Vím, že není v silách alergologa, imunologa, gastroenterologa hodiny řešit s pacientem podrobnou skladbu jídelníčku, eliminaci potravin, vysvětlení důležitosti určitých pojmů, důležitost vitamínů, minerálů, antioxidantů atd..

HIT se nedá vyšetřit z krve ani kožními testy. Intolerance na histamin se neprojeví při testech na různé druhy alergií, protože se na těchto procesech neúčastní imunitní systém.

HISTAMIN - je vysokoaktivním aminem, který se formuje v těle z aminokyseliny histidinu (je hromaděn v žírných buňkách, které jsou rozmístěny v tkáních po celém těle). Biogenní amin znamená, že tyto látky mohou vznikat činností bakterií. Během reakce odstartuje histamin řetězec událostí, které v zásadě zapříčiní rozšíření symptomů. Hladina histaminu v těle se může zvyšovat mimo jiného také jeho příjmem z potravy. Zvýšená citlivost na histamin není jen o tom, kolik potravin s histaminem sníme, ale především o vlastním metabolismu. Máme kolem sebe mnoho věcí, které vedou k aktivaci žírných buněk (a není to jen jídlo). 

HISTAMIN JE VŠUDE

Je to látka, která je produkována kůží, sliznicí a některými dalšími tělesnými orgány a zastává v našem těle spoustu důležitých funkcí (povzbuzuje po jídle tvorbu žaludečních šťáv, rozšiřuje vlásečnice, čímž zvyšuje průtok krve apod.). 

HIT nálepku jsem od lékařů získala já i můj syn

Topíte se v beznaději, zoufalství, nepřehledných seznamech a informacích? 

  • Nevíte, jakým směrem se vydat? 
  • Jak se stravovat?
  • Jak rozklíčovat příčiny svých problémů?

Chcete slepit svou "HIT" nálepku?

Nečekejte na zázrak a kontaktujte mě, přidejte se také do mé uzavřené skupiny na fcb, kde každý den přináším mnoho typů, inspirací, rad a zajímavých příspěvků

Nesnášenlivost a potravinové alergie

"NESNÁŠENLIVOST POTRAVIN" někteří lidé ztrácejí schopnost strávit určité potraviny kvůli nedostatečné funkci enzymů a přehnaným imunitním reakcím organismu.

Když se potravinový alergen dostane do těla nebo přijde do styku s pokožkou, organismus uvolní velké množství histaminu a dojde k příznakům alergické reakce. 

Reakce na alergeny může nastat ve všech částech těla. V nose, plicích, pokožce, dokonce i v mozku. Pokud se alergická reakce objeví krátce po požití určité potraviny, je vysoce pravděpodobné, že se jedná o alergii na toto jídlo. V některých případech se příznaky mohou objevit několik hodin, nebo dokonce i dní po požití alergenu, potraviny. V případě intolerance by měly příznaky zmizet po vyloučení potravin, které vyvolávají zdravotní potíže.

Nesnášenlivost/alergie vznikají pokud přetížíme homeostatické systémy v těle. Dlouhodobě nepřiměřeně vysokou konzumací zdrojů kaseinu, případně dalšími složkami jako je přebytek jednoduchých sacharidů, aditiv, lepku, živočišných produktů, polotovarů, chemie. Imunitní systém přestane zvládat plnit svou funkci.


Poruchy trávení a vstřebávání některých živin jsou dnes častým problémem

Nejrozšířenějšími potravinovými alergiemi jsou mléko, arašídy, pšenice, sója, jahody, citrusové plody). Alergické reakce na potraviny mohou zasáhnout téměř všechny části těla a nejčastěji se projevují ekzémem, dýchacími potížemi, kopřivkou, bolestí hlavy, průjmy, zvracení, horečkou apod.


Často používaným indikátorem problémů je ELIMINAČNÍ DIETA. Je to systém, kdy jsou z jídelníčku systematicky vynechávány jednotlivé potraviny, a na základě pozorování se stanovuje zdroj příznaků. Na tento proces by měl dohlížet odborník na výživu, aby nedošlo k narušení, rozvrácení vyváženého příjmu potřebných vitamínů a minerálních látek.


Mléko, laktóza, kasein a další alergeny..

Laktózová intolerance je způsobena nedostatkem enzymu laktázy potřebného ke strávení cukru obsaženého v mléce. Doplňky stravy s obsahem enzymů jsou schopny do jisté míry příznaky zmírnit. ABKM ve skutečnosti představuje imunologickou reakci (hypersenzitivitu) na bílkovinu kravského mléka. Nejjednodušším způsobem, jak se potížím vyhnout, je vypustit rizikové potraviny z jídelníčku.

Milovala jsem mléčné výrobky, ale mléko a produkty z něj způsobují v mém těle nenápadnou časovanou bombu!

Mléko a proč se mu vyhýbám

Při řešení laktózové intolerance a ABKM doporučuji zvýšit příjem vápníku. Zde je také nutno dávat si pozor na poměry mezi přijímaným vápníkem a hořčíkem a řešit další specifika výživy. Chcete vědět více informací? Jsem výživový specialista a pomohu Vám nastavit vhodný režim. 

Celiakie a nesnášenlivost lepku

CELIAKIE je závažné střevní onemocnění způsobené nesnášenlivostí bílkoviny lepku.

Tato látka je obsažena v obilninách, jako je pšenice, žito, ječmen a oves. U populace se celiakie běžně objevuje v případech, kdy dlouhodobě konzumují přebytek lepku, na což není lidský trávicí trakt včetně imunitního systému přizpůsoben a reaguje vznikem velmi nepříjemného onemocnění.

Prvními příznaky jsou obvykle žaludeční nevolnosti, posléze nadýmání, průjmy, chudokrevnost, úbytek váhy, zvýšená únava, deprese, objevují se afty, dermatitida, často i neplodnost.

Přesná diagnóza se stanovuje provedením biopsie (vzorek tenkého střeva). U některých lidí dochází po konzumaci potravin s obsahem lepku k negativním reakcím, ale přitom není poškozena sliznice tenkého střeva - v těchto případech se nejedná přímo o celiakii, ale většinou jen NESNÁŠENLIVOST LEPKU.

Alergie

"ALERGIE"je zvýšená citlivost těla na různé látky (alergeny).

Většinou jsou to nepatrné částečky rozptýlené v prostředí nebo obsažené v jídle, které člověk vnímá jako cizí a potenciálně škodlivé.

Zdravému člověku žádné obtíže či zdravotní problémy nezpůsobují

U postiženého při kontaktu s alergenem dochází k reakci, při níž organismus uvolňuje širokou škálu protilátek do krve nebo do tkání.

První krok při řešení problému spočívá v identifikaci alergenů, které jsou příčinou problémové reakce organismu. Existuje několik testů, které pomohou odhalit konkrétní alergeny způsobující zdravotní potíže. Kontaktujte specialistu a žádejte řádná vyšetření (alergologie, gastro, imunologie).

Alergie může vypuknout v jakémkoli věku. Nečekejte a řešte svůj životní styl ještě dnes

Alergie se může projevit kdekoliv a velmi často se vyskytne na kůži ve formě zarudlé pokožky, otoků a různých kožních reakcí, kam patří např. i ATOPICKÝ EKZÉM:

Ekzém (dermatitida) je onemocnění kůže, které vytváří zánětlivé, zarudlé a často se olupující skvrny na kůži končetin, obličeje i hlavy. Ekzém bývá často vyvolán alergií na některé potraviny, pyly či zvířecí srst, může být podmíněn i geneticky. V organismu lidí trpících ekzémem je větší množství HISTAMINU, který uvolněním do kůže vyvolává alergickou reakci. Lidé postižení ekzémem by měli upravit jídelníček a životní styl (pomohu každému, kdo projeví aktivní zájem o zdraví své pokožky a organismu).

Mám v praxi ověřeno, že některé užívané doplňky urychlují regeneraci a hrají velmi důležitou roli v prevenci vzniku tohoto problému.

Mezi závažná onemocnění na alergickém podkladu je řazeno i ASTMA:

Jedná se o chronický zánět průdušek vyvolaný alergenem, na jehož základě dojde k přestavbě dýchacích cest, která nemocnému zhoršuje dýchání.

Avšak i u tohoto problému ne malou roli hraje také psychosomatika. U mě například ASTMATICKÉ ZÁCHVATY rozjelo "domácí násilí". U mého malého syna to byl kolaps imunitního systému po očkování. Proto je důležité pracovat nejen s tělem fyzickým, ale i se podvědomím.

Hit zdraví je nádherná volba a alternativní cesta k novému a kvalitnímu životu ve zdraví, harmonii a rovnováze

I když postupy tohoto webu mohou být užitečné, dávají se k dispozici s tím, že autor neposkytuje žádné konkrétní lékařské, psychologické, emocionální, duchovní poradenství. V textu není nic zamýšleno jako diagnóza, lékařský předpis, doporučení nebo lék na jakýkoliv zdravotní, psychický, emocionální, duchovní problém. Nestavte, prosím, účinky doplňků stravy před účinky léků. POZOR! veškeré uvedené postupy mají pouze informativní charakter, jsou souhrnem zkušeností lékařů, vědců a spokojených klientů. NEMOHOU BÝT NIKDY NÁHRADOU ZA KLASICKOU LÉKAŘSKOU PÉČI. Zdravotní stav "vždy" konzultujte s lékařem!