HISTAMINOVÁ INTOLERANCE

Jak to je s odpovídáním na tvé HIT dotazy?

HIT JE BÝT ZDRAVÝ | HISTAMINOVÁ INTOLERANCE JE FENOMÉNEM DNEŠNÍ DOBY
HIT JE BÝT ZDRAVÝ | HISTAMINOVÁ INTOLERANCE JE FENOMÉNEM DNEŠNÍ DOBY

Odhoď zábrany, vytvořila jsem tento skromný prostor a službu HIT výživového poradenství  jako tvou bezpečnou kotvu. Dozvíš se odpovědi na různé druhy otázek a ucelený návod | na co se zaměřit, na co si dávat pozor a jak se dobře stravovat.

Neslíbím ti žádné zázraky na počkání ani zaručené léky, produkty, jídelníčky, 100% seznamy |ty neexistují|. 

Nejsem šarlatánka a nevím to, po čem moderní medicína úporně pátrá již několik desetiletí. Neposkytuji lékařské rady, jsem certifikovaná výživová poradkyně. 

Veškeré postupy mají pouze informativní charakter, jsou souhrnem osobních zkušeností a rad od lékařů, vědců, sestavené na podkladě odborných, | nejčastěji zahraničních | studií a výpovědí pacientů: NEMOHOU BÝT NIKDY A NIKOMU NÁHRADOU ZA KLASICKOU LÉKAŘSKOU PÉČI!

Pokud chceš individuální přístup, popis poskytovaných služeb je uveden zde

Při dlouhodobé spolupráci se účinky nesčítají, ale násobí.  Při první konzultaci je anamnéza podstatnou součástí a na ostatní zbyde méně času. Jakmile člověk střídá poradce sám sobě škodí. Věř, že dlouhodobá spolupráce je vždy efektivnější.

 • Při dlouhodobé spolupráci víš, že máš čas, abys došla k vytouženému cíli, nemusí to být teď a tady. Žádný stres, žádný tlak. A tohle vědomí neskutečně osvobozuje a zefektivňuje práci. Vyber si jednou a dobře, to je to nejlepší, co pro sebe můžeš udělat.

Hledáš opravdu účinné kroky vedoucí ke snížení histaminu? Zde je pro tebe HIT MANUÁL, jak histaminovou intoleranci překonat, případně její příznaky výrazně eliminovat.

HIT MANUÁL pořídíš za symbolickou cenu. Péče o sebe vyžaduje čas. A ten je dnes naše nejvzácnější komodita! Abych ti čekání ukrátila. Čas, který strávíš přípravou na odbornou konzultaci se mnou, objednej si zatím HIT MANUÁL a komplexní návod, který si stáhneš do svého PC, tabletu, mobilního telefonu.  

BALANCEOIL+ | ROVNOVÁHA | OMEGA-3 | EPA | DHA | ZINZINO | DOPLŇKY STRAVY

"Zinzino" | Omega-3 | test | Weight Control | Immune and Brain Vytvoř si zdravou rovnováhu Omega-6:3 a pomoz ochránit buňky těla před oxidací! S pomocí v ědecky ověřených produktů, které jsou založené na testování a byly navrženy tak, aby pomohly k rovnováze, obnově a podpoře těla zevnitř. BalanceOil+ je k dispozici ve 4 různých přírodních příchutích, ale i jako kapsle ( Essent ), jako ve vodě rozpustná směs ( AquaX ) a také s veganským složením .  SKLADEM | u výrobce ZINZINO | Nerada prodávám výrobky Zinzino na svém e-shopu, protože chci každému nabídnout možnost "prémiové ceny"! Pokud máš zájem o BalanceOil přímo od výrobce:  Klikni zde a zvol si své vlastní předplatné. 

1 150,00 Kč

HISTAMINOVÁ INTOLERANCE | HIT MANUÁL

PODROBNÝ NÁVOD, POKUD JSTE DOSTALI NÁLEPKU "HISTAMINOVÁ INTOLERANCE"  Hledáte účinné kroky vedoucí ke snížení histaminu? Zde je Váš nový HIT MANUÁL, jak histaminovou intoleranci překonat, případně její příznaky výrazně eliminovat. HIT MANUÁL pořídíte za symbolickou cenu. Péče o sebe vyžaduje čas. A ten je dnes vaše nejvzácnější komodita. Zde máte v kostce několika hodinovou konzultaci a pomoc.  Jedná se o e-návod ve formátu PDF, který nevyžaduje čtečku. Umožňuje číst i na počítači, tabletu či chytrém telefonu.   HIT-návod obdržíte v elektronickém formátu PDF na svůj e-mail po zaplacení objednávky.

210,00 Kč

  Nedoporučuji superpotraviny, náhrady skutečných potravin, sety doplňků stravy. Netrvám na bezhlavém vyloučení potravin, aniž bys měla prokázanou alergii, intoleranci, HIT či jiné klinické příznaky.   

  Tělesné a psychické prožitky spolu úzce souvisí. 

  S mou praxí celostní výživové specialistky nesouvisí jen znalosti nutrice, ale i psychosomatika a všechny potřebné vědomosti, které jsou výsledkem mnohaletého studia a i osobní zkušenosti s klienty. Vím, že reakce těla se důsledně dělí na mechanismy imunologické |pravé alergie| a reakce neimunologické, kam patří nejrůznější intolerance. Vedle ještě stojí intolerance lepku |celiakie|.

  Vždy je nutno rozlišovat mezi alergií, nesnášenlivostí, intolerancí, přecitlivělostí na různé složky a dalšími projevy organismu. Tvůj zdravotní stav může posuzovat pouze lékař! A bude to vyžadovat to nejen poctivé alergicko-imunologické, gastroenterologické plus další vzdělání a dlouholeté zkušenosti, ale i dostatek času, skvělou laboratoř a v neposlední řadě vstřícnost pojišťoven. Zde bohužel narazíš: Je to velmi drahé, je to časově náročné, je to zatěžující, je to pracné, vyžaduje to odbornost a neustálé studium, a není to vždy úspěšné!

  Nízká hladino DAO byl pravděpodobně hlavní důvod, proč ti lékař diagnostikoval histaminovou intoleranci |HIT|. Diaminooxidáza |DAO | flavoproteinový enzym|, který oxiduje histamin a různé další diaminy. Jde o ukazatel, pomocí kterého můžeme pouze odhadovat histaminovou intoleranci (nesoulad mezi množstvím histaminu a jeho degradací enzymem DAO). Tento enzym je produkován enterocyty, vyskytuje se hlavně v tenkém střevě, játrech, ledvinách a leukocytech. 

  Zjednodušeně nízká hladina DAO je obyčejný laboratorní ukazatel, který může upozornit na fakt, že je narušena rovnováha tenkého střeva, které v čase (době laboratorního testu) nefunguje jak má. A co je tou tvou primární příčinou nízké hladiny DAO? Má v tom prsty jiné onemocnějí, životní styl, chemická zátěž, psychosomatika? Hledat příčiny je logické, proč to tvůj lékař nedělá u histaminové intolerance? 

  Proč zbytečně omezuješ svůj jídelníček o důležité živiny na základě ne moc přesného ukazatele DAO?  

  Vždy je velmi důležité ke každému problému přistupovat komplexně, kdy konkrétní postupy a řešení leží na úrovni individuality. Doporučuji:

  • Najít a odstranit příčiny!
  • Jít cestou střídmosti,
  • navyšovat antioxidační kapacitu organismu a podporovat imunitní systém ze všech stran, vždy pod lékařským dohledem (!),
  • nepodporuji žádné fanatické jednání a hazard se zdravím.

  Histaminová intolerance 

  |KAŽDÁ NEMOC| představuje značná omezení. Je smutné, že při zjištění diagnózy víš, co nesmíš, ale žádný odborník už ti neřekne, co jíst, co dělat, abys mohla opět normálně fungovat.

  Tvá Facebook skupina "hit zdraví"

  V roce 2017 jsem založila Facebook skupinu, kde najdeš stovky tipů, novinek a odpovědí nejen ze světa výživy, HIT a zdraví. Tato skupina je jiná. Skupina ti může posloužit také jako poradna a můžeš tam kdykoliv vložit svůj dotaz. Pokud máš nějaký obecný dotaz, ptej se kdykoliv ve skupince "hit a zdravá" zdarma. Všechny ostatní konzultace jsou placenou službou. 

  Chceš raději cílené řešení a individuální přístup? Domluv si svou vlastní konzultaci a já se ti budu věnovat během "našeho času". 

  Při vzniku histaminové intolerance, nesnášenlivostí, alergií, trávicích problémů aj. by postižení měli nejdříve kontaktovat lékaře a současně upravit svůj jídelníček, životní styl a mysl.

  HIT negativně působí na kvalitu života postiženého, ale i jeho rodiny, včetně omezeného společenského života, cestování a stresujících návštěv veřejného stravování. 

  HIT problémy mají mnoho tváří. Někdy se objeví nadýmání a průjem, migréna, jindy jsou reakce organismu opožděné a příznaky zcela různorodé. Od kožních potíží, přes migrény až ke zvýšené únavnosti. Diagnostika je obtížná, endoskopická vyšetření často odpověď dát neumí, biochemické laboratorní testy, vyjma celiakie, není spolehlivé ani podstatné. Co dál? Modlit se? Léky jsou sice obdobou látek v přírodě, ale jsou to látky izolované a syntetizované, které tělu nejsou vlastní. Jsou chemické, a pro organismus je tudíž velkou výživou, jak si poradí s jejich vedlejším vlivem.

  Poškozenou sliznici střeva je potřeba neustále "dotovat" klíčovými živinami. Tj. vyvážený jídelníček a v něm chronicky známé vitamíny, minerální látky, antioxidanty, enzymy, vláknina, přírodní probiotika, zdravé tuky, omega-3 atd.. Ze stravy je nutné vyškrtnout všechny faktory, které podporují nezdravý životní styl (alkohol, kouření, přebytek lepku, masa z velkochovů a mléčných výrobků, polotovary, sladkosti a další). Dále doporučuji vyřadit potraviny s vysokým obsahem histaminu (většina postižených lidí histamin nesnáší). Při správné diagnóze, a tak i komplexně nastavené dietě musí dojít k ústupu příznaků! Neúspěch diety HIT sice nevylučuje, ale výrazně zpochybní. Ve skutečnosti je dodržování důsledné (eliminační) diety velmi komplikované (v krajním případě nemožné). Přísná dieta by se neměla držet déle než 4 - 6 týdnů (pod dohledem lékaře). Necílené, neopodstatněné dlouhodobé omezení mohou člověka poškodit. Je nutné důsledně sledovat nejen přísun základních živin (tuky, cukry, bílkoviny), ale i vitamínů, minerálů a stopových prvků. Víš že že enzym DAO je závislý na konkrétních vitamínech, minerálech a má tedy smysl zvýšit příjem těchto prvků. 

  |Voltaire| "Rozhodl jsem se být šťastný, protože je to dobré pro mé zdraví."

  Byla jsem pacientkou, které byla na základě krevních testů přidělena "histaminová intolerance". Člověk, který se v problematice HIT moc neorientuje, může skončit velmi špatně a takových pacientů je dnes bohužel velmi mnoho. Proč? Nálepka histaminové intolerance přivodí zbytečnou eliminaci důležitých potravin (živin), neustálý STRACH něco jíst, negativní vztah k jídlu i svému JÁ, následně sebelítost a klidně i psychické problémy.

  Jaká byla má cesta k uzdravení? Vedla přes mnohá uvědomění, změnu životního stylu, nastavení vyváženého výživového plánu včetně nezastupitelné řízené suplementace, studia zahraničních vědeckých prací, odborné literatury, stránek báječné histaminové Kašulky, absolvování mnoha kurzů až po vytvoření vlastní praxe a odhodlání pomáhat ostatním lidem. Dnes nabízím pomoc obyčejným lidem, ale také spolupracuji s řadou lékařů a terapeutů. 

  Mé konzultace nenahrazují lékařskou péči!

  DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ (!) nejsem lékařka, neléčím nemoci, jsem celostní poradkyní a průvodkyní, která tě nasměruje na cestu, ale vykročit na ni musíš sama. Nenesu žádnou odpovědnost za tvé jednání, myšlení a životní styl.