SLOŽENÍ TĚLA A KOMPLEXNÍ ANALÝZA

Okamžité posouzení stavu zdraví a kondice. 

Chtějte víc než jen odhady, zaměřte se na celostní přístup a využití těch nejlepších technologií v praxi. Získáte přesný obraz svého těla. Ověříte si, jak na tom ve skutečnosti jste. 

PROCENTO TĚLESNÉHO TUKU A HMOTNOST TĚLESNÉHO TUKU

Procento tělesného tuku je podíl tuku na celkové tělesné hmotnosti. Hmotnost tělesného tuku je skutečná hmotnost tuku ve vašem těle. 

VISCERÁLNÍ TUK

Viscerální tuk se nachází hluboko v břišní oblasti, obklopuje a chrání životně důležité orgány. Zajištění zdravé hladiny viscerálního tuku přímo snižuje riziko některých onemocnění. 

SVALOVÁ HMOTA

Svaly fungují jako motor při spotřebě energie.

Svalová hmota zahrnuje kosterní svaly, hladké svaly, jako jsou srdeční a trávicí svaly, a vodu obsaženou v těchto svalech. 

HMOTNOST BEZ TUKU

Celková tělesná hmotnost bez tělesného tuku, Mass Free Mass - zahrnuje vše od kůže, kostí, vazů a šlach, po orgány a obsah vody. Vysoká úroveň beztukové hmoty obecně znamená štíhlé a zdravé tělo.

CELKOVÁ TĚLESNÁ VODA

Voda je nezbytnou součástí zdraví. Reguluje tělesnou teplotu a pomáhá eliminovat odpad. Tělo si musí udržet odpovídající úroveň hydratace. Monitoruji celkové množství tekutiny v těle vyjádřené jako procento z celkové hmotnosti.

INDEX TĚLESNÉ HMOTNOSTI

Standardizovaný poměr hmotnosti a výšky používaný jako obecný ukazatel zdraví.

BAZÁLNÍ METABOLISMUS

BMR - minimální denní úroveň energie nebo kalorií, které vaše tělo potřebuje v klidu (včetně spánku), aby fungovalo efektivně. 

METABOLICKÝ VĚK

Pokud je metabolický věk klienta vyšší než jeho skutečný věk, je to jasný indikátor potřeby zlepšit jeho rychlost metabolismu. Zvýšené cvičení buduje zdravou svalovou tkáň, což zase zlepší metabolický věk. 

HODNOCENÍ POSTAVY

Posuzuje hladinu svalového a tělesného tuku a hodnotí výsledek jako jeden z devíti typů těla. Společně s klientem mohu jako cíl nastavit typ těla s hodnocením postavy a pracovat na dosažení tohoto cíle. 

Přesná diagnostika Vás navede k cíli. Pravidelné konzultace jsou velmi inspirující a motivující, protože vidíte změny, které se skutečně odehrávají.  

Za pár sekund získáte vysoce personalizovaný a profesionální plán na míru, který Vám pomůže vést zdravý a kvalitní život.
Za pár sekund získáte vysoce personalizovaný a profesionální plán na míru, který Vám pomůže vést zdravý a kvalitní život.

Pracuji s těmi nejlepšími technologiemi a za pár sekund Vám mohu poskytnout okamžité posouzení stavu zdraví a kondice. Na profesionálním přístroji monitoruji vitální hodnoty včetně procenta tělesného tuku, hydratace, svalové hmoty, BMR, viscerálního tuku, krevního tlaku a mnoha dalších. Získáte tak vysoce personalizovaný plán, základ k vytvoření programu výživy a fitness na míru, který Vám pomůže vést zdravý život. Ověřte si, jak na tom ve skutečnosti jste.  Zda redukujete tuky (a ne aktivní svalovou hmotu), zadržujete vodu či nikoli nebo jak se mění v průběhu času poměr svalové a tukové hmoty nebo svalové dysbalance. Získejte jedinečný a relevantní obraz svého těla pro sestavení individuálního výživového plánu a doporučení pohybové aktivity na míru.

Co dodržet před analýzou těla?

Měření je rychlé, přesné a bezbolestné. Je nutností být naboso, nejlépe ve spodním prádle. Po zadání základních informací do přístroje (tělesná výška, věk, pohlaví) se vyšetřovaná osoba postaví na přístroj. Poté se nesmí hýbat, hovořit, dokud zvukový signál neohlásí konec vyšetření. 

Zhodnocení tělesného složení dostanete vytištěné na papíře a po konzultaci jej také zasílám elektronicky. 

  • Ideální je provádět měření před jídlem (min. 2 hodiny po jídle)
  • Před samotným měřením si dojděte na toaletu. 
  • Není vhodné před měřením pít velké množství tekutin (max. 500 ml v posledních dvou hodinách).
  • Při opakovaném měření dodržujte vždy stejné podmínky (stejná doba, stejný režim) 
  • Před měřením není vhodné mít velkou fyzickou aktivitu a zátěž.
  • Před měřením se nedoporučuje saunování.
  • U žen je vhodné podstoupit měření po menstruaci a nebo alespoň v jejím závěru.
  • Výpočet tělesného  tuku není signifikantní pro těhotné ženy, profesionální kulturisty. 
  • Lidé s lékařským implantátem (např. s podpůrným srdečním přístrojem, kardiostimulátorem, defibrilátorem) by měly využívat jen funkci prostého vážení. 
  • Měření není vhodné pro osoby bez končetin, imobilní.