GENETICKÝ TEST | CELIAKIE

Laboratorní test - HLA typizace u celiakie. 

Genetický test spolehlivě potvrdí nebo vyloučí dispozice k dědičné celiakii. 

Jsem zprostředkovatelem testů, které nenahrazují lékařskou péči, jsou jen jejím doplňkem. Zdravotní stav konzultujte s lékařem!

SKLADEM

1 800,00 Kč

V pohodlí, bez čekání u lékaře nebo hodin strávených hledáním pracovišť, zabývajících se genetikou a danou diagnostikou. 

Tento test si můžete zakoupit samostatně nebo ve výhodném balíčku s dalšími testy a odbornou konzultací.

CELIAKIE

Jen díky správné diagnostice můžete zvolit vhodné postupy k řešení problémů bez zbytečného experimentování. Analýzou lze vyloučit dispozice k celiakii nebo naopak zjistit zvýšené riziko vzniku celiakie.

Výsledkem genetické analýzy celiakie je zpráva obsahující popis genetické informace s interpretací a doporučením. 

Genetický test může rozkrýt genetické pozadí a přenos celiakie v rámci rodin, ve kterých se osoba s diagnostikovanou celiakií vyskytuje. Lze pak často odhalit genetickou příčinu celiakie a její rozšíření v rodině především u osob, které již nějakými příznaky celiakie trpí.

Bezlepkovou dietu mnoho lidí dnes považuje za módní trend. Někteří si tento trend nevybírají dobrovolně. Na bezlepkovou stravu lidé přecházejí kvůli autoimunitnímu onemocnění - celiakie. 

Mutace genu je dědičná, proto se doporučuje hlavně osobám s výskytem celiakie v rodině. Geny spojené s touto nemocí jsou známé a nacházíme v nich mutaci u většiny pacientů, ale tyto mutace nesou desítky procent lidí, u kterých se nemoc nikdy nevyvine. Geny nejsou vše.

Otestujte se v renomované genetické laboratoři, která nabízí 35 specifických genetických testů zaměřených na dědičně podmíněná onemocnění, dědičně podmíněná metabolická onemocnění, autoimunitní choroby spojené s HLA systémem, multifaktoriální civilizační choroby, poruchy krevní srážlivosti atd.  

Test se provádí formou krevního odběru, který vám zajistíme přímo na odběrových místech EUC.cz. V Českých Budějovicích na poliklinice Medipont, nebo formou bukálního stěru*, který vám zašleme domů.

*Bukální stěr, je stěr ze sliznice dutiny ústní, díky kterému získáme pro genetickou analýzu dostatečné množství materiálu (buněk) k izolaci DNA. 
  • Odešlete objednávku,
  • zadejte "SLEVOVÝ KÓD"
  • zaplaťte test.
  • Zašlu vám odběrovou soustavu pro stěr z ústní sliznice, kterou vám doručíme. Poté doma provedete stěr a zašlete vzorek zpět. V případě zájmu vám bude doručena elektronická žádanku pro odběr krve, kterou si sami vytisknete a vezmete s sebou na odběrové místo (nejblíže vašemu bydlišti). 
  • Do 10ti pracovních dnů vám genetická laboratoř oznámí výsledek, který můžete následně zkonzultovat (písemně, telefonicky) s vedoucím laboratoře.
  • V případě pozitivního nálezu vám vedoucí genetické laboratoře vysvětlí výsledky a doporučí další postupy.
  • Jsem vděčná, že vám mohu tyto diagnostické genetické testy zprostředkovat a nabídnout díky nim pomoc při hledání příčin vašich problémů. Pouze když budete znát příčinu, můžete se efektivně věnovat nápravě.

  • Máte dotazy, máte zájem o slevový kód, neváhejte a napište mi e-mail: nona@hitzdravi.cz.