JEDNODUCHÉ KROKY ZA ZDRAVOU A KRÁSNOU POKOŽKOU

Víte, kde se ukrývá zdraví Vaší pokožky? 

Pokud jste doposud věnovali svou pozornost při péči o zdravou či jakkoliv poškozenou (atopický ekzém, periorální dermatitida, lupénka, jiná dermatitida či ekzém) pokožku pouze volbě kvalitní kosmetiky, musím Vás zklamat. Zdraví a vzhled kůže lze ovlivnit zevnitř - stravou a psychikou |tedy nejen nějakými krémy|, ale jde to přes regulaci imunitních pochodů v těle.

Krásná pokožka je ta zdravá.
Krásná pokožka je ta zdravá.

PÉČE O POKOŽKU

|čištění, hydratace, masáž, krém, výživa| je nesmírně důležitá součást péče o Vaší pokožku, ale stojí po boku neméně důležitých témat. Vnější ošetření Vaší kůže potřebuje doplnit o vnitřní výživu a nastolení rovnováhy na všech souvisejících úrovních. 

Pamatujte si, že krémem ošetříte pouze vrchní část pokožky, ale kůže se skládá z více vrstev. Každá molekula v pokožce pochází z toho co jíte. Zdá se Vám to jako klišé? Aha, možná jen nechcete měnit své návyky, vzdát se cukru, mléka, co já vím.. Ne já, ale Vy si Tvoříte svou realitu a to, jak budete vypadat |teď a za pár let|. Tvrdíte mi, že na Vás už nic nezabírá, že Vám žádný lékař nikdy nepomohl, že jste beznadějný případ... Vyvedu Vás z omylu. 

Pokožka je jen vnějším odrazem toho, co se děje uvnitř nás. Každá porucha vnitřního prostředí se tedy může snadno promítnout do Vaší kůže. A to je důvod, proč přibývá stále více lidí s různými vyrážkami, atopickým ekzémem, kopřivkou, jinou dermatitidou. A přitom stačí tak málo. 

Krása nejsou jen drahé krémy, masky a šampóny. Největší podíl má sebeláska, psychosomatika, výživa!

Problémy s pokožkou souvisejí s nevhodně poskládaným jídelníčkem, nedostatkem některých prvků v těle. Proto doporučuji vyladit jídelníček, odstranit problémové potraviny a zařadit například i řízenou suplementaci včetně zmíněné vnější péče o pokožku celého těla, které se můžeme věnovat individuálně. Kontaktujte mě, pohybuji řadu let v problematice antiageingu a miluji kvalitní kosmetiku. Každý člověk má specifické požadavky a také pokožka každého z nás je jiná. 

DOPORUČENÍ PRO NEODOLATELNOU A HLAVNĚ ZDRAVOU POKOŽKU

Některé užívané doplňky stravy mohou účinně urychlovat procesy regenerace a sehrát velmi důležitou roli v prevenci vzniku ekzémů, poškození různého typu a třeba i předčasných vrásek. Patří sem: 

 • Omega-3 nenasycené mastné kyseliny podporují imunitní systém a posilují funkce kůže (můj typ: 1 PL vhodného oleje denně do jídla,  Ravseen dlouhodobě, Omega Marine).
 • Přírodní forma vitamínu E + Lecitin může zmírnit svědění i zánět a suchost kůže.
 • Potraviny bohaté na Křemík, Železo, 
 • Zinek, který podporuje procesy hojení a současně posiluje funkce imunitního systému. Je nezbytný při zpracování esenciálních NMK.
 • Také pravidelné užívání Vitamínu C může potlačovat negativní reakce na pokožce (můj typ: Halo Imunseen).
 • můj typ: Gonseen bylinná kůra 
 • Karoteny urychlují hojení (můj typ: Pulmoseen).
 • Vitamíny skupiny B, zaměřte se na celozrnné potraviny, luštěniny, ořechy, semena, zelenina (můj typ: Phase 9)
 • Přírodní zdroje probiotických kultur, vláknina a další

Pokud chcete zařadit suplementaci, vždy po dohodě s lékařem a pouze jako doplnění k upravenému režimu stravování. Jen takový postup má smysl a je pro Vaše dobro. Nikdy nepotřebujete najednou všechny vitamíny, minerály. Nevhodně zvolenými doplňky stravy či jejich "megadávkami" si křehkou rovnováhu těla můžete poškodit. 

Zdravá a krásná pokožka je zdrojem našeho sebevědomí!
Zdravá a krásná pokožka je zdrojem našeho sebevědomí!

Nejen žaludek, ale i pokožka je jedním ze základních zdrojů přísunu látek potřebných pro zdravé fungování organismu. Probíhají v ní důležité fyziologické a biochemické procesy, které doplňují a zčásti nahrazují funkce některých vnitřních orgánů. 

Pokožka se účastní dýchání, regulace tepla i látkové výměny a především pomáhá odstraňovat z lidského těla škodlivé látky. 

Kůže má zásadní úlohu na fungování lidského organismu. 

Je nesmírně důležité stimulovat její přirozené působení vhodně zvolenými prostředky. Zvláště v dnešní době, kdy kosmetický průmysl využívá ve zvýšené míře různé syntetické a chemické látky, musíme dbát o co nejkvalitnější složení hygienických přípravků, které denně nanášíme na kůži. Ano, opravdu mají tak výrazný vliv na zdraví celého našeho organismu.

Je potřeba pokožce dávat jen to nejlepší, protože to má zásadní vliv na celý organismus. 

Vnější vrstva kůže působí jako ochranná bariéra. Dávejte si pozor na okolí, nečistoty, dráždivé látky, alergeny, kvalitu vodyPři častém kontaktu s mýdlem, pracím práškem nebo jinými chemickými látkami se může povrch pokožky narušit. Nezapomeňte, Vy i Vaše pokožka potřebuje opravdu luxusní péči. Nejdůležitější je dodat ji hydrataci a také tuky. Protože celý povrch lidské pokožky pokrývá vrstva tvořená z vody a tuku (můj typ na skutečně neskutečné tělové mléko Solaris). 

Velmi ráda doporučuji a sama praktikuji koupele, které jsou naprostým balzámem pro tělo a duši. Navíc voda smyje nečistoty, alergeny a dráždivé látky, odstraní odumřelé buňky, má relaxační účinek a působí například i proti stresu. Po tisíciletí lidé využívají pro ošetřování pokožky esenciální oleje, výtažky z bylin a koupele v mořské soli (můj typ: Kvartet solí z Mrtvého moře Dr. Nona, nedám na ně dopustit! Díky mnohaletému vědeckému bádání došlo k vytvoření nové molekuly (tzv. Halo-komplex™) - spojení minerálů, aromaterapeutických olejů a derivátů unikátní Archebakterie, která po tisíciletí úspěšně přežívá v extrémně slaných vodách Mrtvého moře. Nejde jen o běžnou směs soli a esenciálních olej#ů, ale o speciální syntézu všech uvedených prvků v tom správném a vyváženém poměru. Také díky této vyváženosti jednotlivých komponent, jsou produkty Dr. Nona naprosto jedinečné a bezkonkurenční.)

Mějte prosím trpělivost při používání vybraných kosmetických produktů a technologií. Investovali jste velké sumy do kvalitního krému, ale po týdnu nevidíte žádné výsledky? Hlavu vzhůru, není na tom nic neobvyklého: kožní buňky mají asi 28 denní životní cyklus a hrají zde roli také další faktory (např. kolagen 2 -3 měsíce). 

VAŠE TRPĚLIVOST A PSYCHIKA HRAJE OBROVSKOU ROLI V CESTĚ ZA KRÁSNOU POKOŽKOU

Alternativní způsoby řešení problémů se odklánějí od standardního farmaceutického modelu, kde je bohužel pojem "ZDRAVÍ" spojován především s tělem. OVŠEM KAŽDÁ NEMOC VE SKUTEČNOSTI TĚLEM KONČÍ

Nikdy mi příliš nevyhovovalo spoléhat se na ostatní, chemii, pilulky, farmaceutický průmysl, šarlatány, léčitele.

 • Vždy jsem raději upřednostnila svou vlastní odpovědnost a léčení se s pomocí přírody a jejího bohatství.
 • Mám ráda jednoduché, dlouhodobé a účinné řešení.
 • K řešení potřebuji vypnout spouštěč a nalézt příčinu. Ne jen tlumit příznaky.
 • Mnohokrát se mi potvrdilo, že tělo, duch a duše jsou propojené (jednota) a proto velmi sympatizuji a praktikuji psychosomatiku a celostní medicínu.

Toužíte po krásné pokožce? Každý má nádherné a nekonečné možnosti. 

Za cestou k úspěchu Vás navede zdravý jídelníček, životní styl a pozitivní mysl. 

Můj život výrazně ovlivnila psychosomatika, alternativní medicína, aromaterapie a paní doktorka Nonna Kuchina, kdy její patentované přírodní produkty z Mrtvého moře zachraňují životy lidem po celém světě. Každý člověk má možnost volby a proto neberte mé texty jako dogma, ale jen jako obyčejný informační kanál. Nejsem lékař, ale celostní výživový poradce. Nejsem ani prodejce kosmetiky. Jsem matka dvou synů, která ví, jak funguje lidské tělo jako celek a jak moc nás ovlivňuje to, co jíme. Jsem žena, která miluje krásu a aktivně se zajímá o vědu, antiageing, novinky a trendy v péči o pokožku a zná úžasné technologie, které mohou být pro Vás určitým transformačním prostředkem a pomocnou berličkou. 

Už jste někdy slyšeli o galvanoterapii? Už Vás někdy napadlo zapracovat si krém do pokožky s pomocí Nu Skin galvanické žehličky a vyhladit si tak neinvazivní a jednoduchou, domácí metodou: vrásky, jizvy, akné, celulitidu? Že to nejde? Tak sledujte mé stránky, napíšu o tom článek, přidejte se do skupiny HIT A ZDRAVÁ na FCB, navštivte e-shop a omrkněte úžasné produkty, které právem vyhrávají celosvětové soutěže TOP přístrojů v péči o pokožku. Chcete slevu? Kontaktujte mě ještě dnes. Není čas ztrácet čas. 

KRÁSNÁ A ZDRAVÁ POKOŽKA JE ZDROJEM VAŠEHO SEBEVĚDOMÍ

POKOŽKA TVOŘÍ DOKONALOU BARIÉRU, KTERÁ VÁS CHRÁNÍ A ODDĚLUJE OD OKOLNÍHO SVĚT TAK DOBŘE, JAK DOBŘE O NI PEČUJETE!

KONTAKTUJTE MĚ