JEDNODUCHÉ KROKY ZA ZDRAVOU POKOŽKOU

22.06.2020

Víš, kde se ukrývá zdraví tvé pokožky?

Pokud jsi doposud věnovala svou pozornost při péči o zdravou či jakkoliv poškozenou (atopický ekzém, periorální dermatitida, lupénka, jiná dermatitida či ekzém) pokožku pouze volbě kvalitní kosmetiky, musím tě zklamat. Zdraví a vzhled kůže je ovlivňován: stravou, psychikou, dechem, pohybem |tedy nejen nějakými krémy|, ale plyne to přes regulaci imunitních pochodů v těle. 

Krásná pokožka je ta zdravá.
Krásná pokožka je ta zdravá.

PÉČE O POKOŽKU

Důkladné čištění, hydratace, masáž, krém, výživa je nesmírně důležitá součást péče o tvou pokožku, ale stojí po boku neméně důležitých témat. Vnější ošetření kůže potřebuje doplnit o vnitřní výživu a nastolení rovnováhy na všech souvisejících úrovních. 

Pamatuj si, že obyčejným krémem ošetříš pouze vrchní část pokožky, ale kůže se skládá z více vrstev. Každá molekula v pokožce pochází z toho co jíš. Zdá se ti to jako klišé? Možná jen nechceš měnit své návyky, vzdát se cukru, možných alergenů, mléka, co já vím. Ne já, ale ty si tvoříš svou vlastní realitu a to, jak budeš vypadat za pár let. Myslíš si, že na tebe už nic nezabírá, že ti žádný lékař nikdy nepomohl, že jsi beznadějný případ? Vyvedu tě z omylu.

Pokožka je jen vnějším odrazem toho, co se děje uvnitř tebe. Každá porucha vnitřního prostředí se tedy může snadno promítnout do tvé kůže. A to je důvod, proč přibývá stále více lidí s různými vyrážkami, atopickým ekzémem, kopřivkou, jinou dermatitidou. A přitom stačí tak málo.

"Mnoho kožních problémů se dá vyřešit, když se naučíš o kůži správně a s láskou starat." Ukážu ti jak na to: 

Problémy s pokožkou souvisejí s nevhodně poskládaným jídelníčkem a často i s nedostatkem některých prvků v těle. Proto doporučuji vyladit jídelníček, odstranit problémové potraviny a zařadit například i řízenou suplementaci včetně zmíněné vnější péče o pokožku celého těla, které se můžeme věnovat individuálně. Pohybuji se řadu let v problematice antiageingu a miluji kvalitní technologie a kosmetiku. Každý člověk má specifické požadavky a také pokožka každého z nás je jiná.

DOPORUČENÍ PRO NEODOLATELNOU A HLAVNĚ ZDRAVOU POKOŽKU

Některé užívané doplňky stravy mohou účinně urychlovat procesy regenerace a sehrát velmi důležitou roli u ekzémů, poškození různého typu a třeba i předčasných vrásek. Patří sem: 

 • Omega-3 nenasycené mastné kyseliny podporují imunitní systém a posilují funkce kůže (můj typ: 1 PL vhodného oleje denně do jídla, BalanceOil, nebo Ravseen dlouhodobě. Význam omega 3 mastných kyselin je zásadní pro zdraví. Hlavně EPA a DHA, které jsou převážně v tuku ryb ze studených vod. Ovlivňují desítky procesů v organizmu na úrovni buněk.
 • Přírodní forma vitamínu E + Lecitin může zmírnit svědění i zánět a suchost kůže.
 • Potraviny bohaté na Křemík, Železo,
 • Zinek, který podporuje procesy hojení a současně posiluje funkce imunitního systému. Je nezbytný při zpracování esenciálních NMK.
 • Také pravidelné užívání Vitamínu C může potlačovat negativní reakce na pokožce (můj typ: Halo Imunseen).
 • můj typ: Gonseen bylinná kůra
 • Karoteny urychlují hojení (můj typ: Pulmoseen).
 • Vitamíny skupiny B, zaměřte se na celozrnné potraviny, luštěniny, ořechy, semena, zelenina (můj typ: Phase 9)
 • Přírodní zdroje probiotických kultur, vláknina a další

Pokud chceš zařadit suplementaci, vždy po dohodě s lékařem a pouze jako doplnění k upravenému režimu stravování. Jen takový postup má smysl a je pro tvé dobro. Nikdy nepotřebuješ najednou všechny vitamíny, minerály. Nevhodně zvolenými doplňky stravy či jejich "megadávkami" si křehkou rovnováhu těla můžeš poškodit. 

Krása nejsou jen drahé krémy, masky a šampóny. Největší podíl má sebeláska, psychosomatika, výživa a zdravý životní styl! 

Nejen žaludek, ale i pokožka je jedním ze základních zdrojů přísunu látek potřebných pro zdravé fungování organismu. Probíhají v ní důležité fyziologické a biochemické procesy, které doplňují a zčásti nahrazují funkce některých vnitřních orgánů. Pokožka se účastní dýchání, regulace tepla i látkové výměny a především pomáhá odstraňovat z lidského těla škodlivé látky.

Kůže má zásadní úlohu na fungování lidského organismu. Krásná pokožka je zdrojem báječného sebevědomí a spokojenosti. 

Je nesmírně důležité stimulovat její přirozené působení vhodně zvolenými prostředky. Zvláště v dnešní době, kdy kosmetický průmysl využívá ve zvýšené míře různé syntetické a chemické látky, musíš dbát o co nejkvalitnější složení hygienických přípravků, které denně nanášíš na kůži. Ano, opravdu mají tak výrazný vliv na zdraví celého organismu.

Je potřeba pokožce dávat jen to nejlepší, protože to má zásadní vliv na celý organismus.

Vnější vrstva kůže působí jako ochranná bariéra. Dávej si pozor na okolí, nečistoty, dráždivé látky, alergeny, kvalitu vody. Při častém kontaktu s mýdlem, pracím práškem nebo jinými chemickými látkami se může povrch pokožky narušit. Nezapomeň, pokožka potřebuje opravdu luxusní péči. Nejdůležitější je dodat ji hydrataci a také tuky. Protože celý povrch lidské pokožky pokrývá vrstva tvořená z vody a tuku (můj typ na skutečně neskutečné tělové mléko Solaris).

Velmi ráda doporučuji a sama praktikuji koupele, které jsou naprostým balzámem pro tělo a duši. Navíc voda smyje nečistoty, alergeny a dráždivé látky, odstraní odumřelé buňky, má relaxační účinek a působí například i proti stresu. Po tisíciletí lidé využívají pro ošetřování pokožky esenciální oleje, výtažky z bylin a koupele v mořské soli (můj typ: Kvartet solí z Mrtvého moře Dr. Nona, nedám na ně dopustit! Díky mnohaletému vědeckému bádání došlo k vytvoření nové molekuly (tzv. Halo-komplex™) - spojení minerálů, aromaterapeutických olejů a derivátů unikátní Archebakterie, která po tisíciletí úspěšně přežívá v extrémně slaných vodách Mrtvého moře. Nejde jen o běžnou směs soli a esenciálních olejů, ale o speciální syntézu všech uvedených prvků v tom správném a vyváženém poměru. Také díky této vyváženosti jednotlivých komponent, jsou produkty Dr. Nona naprosto jedinečné a bezkonkurenční.)

Měj prosím trpělivost při používání vybraných kosmetických produktů a technologií. Investovala jsi velké sumy do kvalitního krému, ale po týdnu nevidíš žádné výsledky? Hlavu vzhůru, není na tom nic neobvyklého: kožní buňky mají asi 28 denní životní cyklus a hrají zde roli také další faktory (např. kolagen 2 -3 měsíce).

TVÁ TRPĚLIVOST A PSYCHIKA HRAJE OBROVSKOU ROLI V CESTĚ ZA KRÁSNOU POKOŽKOU

Alternativní způsoby řešení problémů se odklánějí od standardního farmaceutického modelu, kde je bohužel pojem "ZDRAVÍ" spojován především s tělem. OVŠEM KAŽDÁ NEMOC VE SKUTEČNOSTI TĚLEM KONČÍ

Nikdy mi příliš nevyhovovalo spoléhat se na ostatní, chemii, pilulky, farmaceutický průmysl, šarlatány, léčitele.

 • Vždy jsem raději upřednostnila svou vlastní odpovědnost a léčení se s pomocí přírody a jejího bohatství.
 • Mám ráda jednoduché, dlouhodobé a účinné řešení.
 • K řešení potřebuji vypnout spouštěč a nalézt příčinu. Ne jen tlumit příznaky.
 • Mnohokrát se mi potvrdilo, že tělo, duch a duše jsou propojené (jednota) a proto velmi sympatizuji a praktikuji psychosomatiku a celostní medicínu.

Toužíš po krásné pokožce? Každý má nádherné a nekonečné možnosti. 

KRÁSNÁ A ZDRAVÁ POKOŽKA JE ZDROJEM TVÉHO SEBEVĚDOMÍ

POKOŽKA TVOŘÍ DOKONALOU BARIÉRU, KTERÁ TĚ CHRÁNÍ A ODDĚLUJE OD OKOLNÍHO SVĚT TAK DOBŘE, JAK DOBŘE O NI PEČUJEŠ!

KONTAKTUJ MĚ