VODA A HIT ZDRAVÍ

17.01.2020

Člověk je tvořen z větší části vodou

Lidský plod tvoří 99% vody. 

 Novorozence tvoří 90% vody. 

Lidské tělo v dospělosti obsahuje v průměru 70% vody. 

Člověk, umírající stářím, opouští tělo, jež tvoří z 50% voda. 

Čím jsme starší - tím se množství vody v našem těle snižuje. Vidíš také tu dokonalou klesající křivku?

Jakou vodu piješ ty? Jak trénuješ své tělo? 

Proces stárnutí společně nezastavíme, ale můžeme si jednoduše zkvalitnit a zlepšit zdraví, posílit a pročistit naše tělesné schránky.

Ptáš se jak? 

VODA,

 • je společná nám všem bez rozdílu.
 • Všímej si "vody", všímej si všech věcí, i těch které jsou pro tebe samozřejmé (ale ony ve skutečnosti nejsou).
 • Uvědom si svou spjatost s vodou a s přírodou.

Co uděláš jako první věc po probuzení? I obyčejná voda dokáže léčit. Spolu se vzduchem tvoří základní podmínky pro existenci života.

VODA JE ELIXÍREM ŽIVOTA

Pitný režim je základem zdravého životního stylu. 

VODA pročišťuje, regeneruje i léčí. Pokud ji k tomu dáme správné impulzy.
VODA pročišťuje, regeneruje i léčí. Pokud ji k tomu dáme správné impulzy.

Většinu povrchu Země tvoří voda, člověk je tvořen z větší části vodou a bez vody nepřežije víc než několik dní. 

Voda proudí celým tvým tělem. Vodu vylučuješ potem, dechem, močí, stolicí. Pomocí vody se tvé tělo zbavuje odpadních látek. 

Pomoz svému organismu ke správnému fungování, dej mu to, co potřebuje (miminko také nemá ve své láhvi Fantu, Coca-Colu). Dělej jen to, co je pro tebe přirozené.

DÍKY VODĚ MOHOU V TĚLE KOLOVAT ŽIVINY I ENERGIE 

Nedostatek vody (ale i její přebytek) způsobuje různé problémy. Bolí tě hlava, máš křeče, nevolnosti, jsi nervózní? Víš odkud ty tvé problémy a negativní projevy těla PRAMENÍ? 

Voda musí být neustále v pohybu, jinak stagnuje a umírá. 

Proto je pro tebe tak důležitý každodenní pohyb.

Nespočet nemocí dokáže vyřešit pouhé pití vody. 

Stačí správné malé změny ve tvém životním stylu, které budou mít velký vliv na celkové zdraví a spokojenost. Začni ihned po probuzení a pokračuj v pití "ČISTÉ VODY" po celý den. Pij, když máš žízeň. Přehnaná kontrola a nucení k pití ti mohou i uškodit. Vynech ochucené nápoje, šťávy, limonády aj.. Potřeba pít je stejně automatická jako potřeba dýchat a pocit žízně je dostatečným ukazatelem. Respektuj své vlastní tělo, potřeby a tak i pocity žízně. 

Tvůj pitný režim bude od dnešního dne tvořit ČISTÁ VODA.

Voda napomáhá řadě chemických procesů v organismu. Pokud budeš dodržovat správný pitný režim, zařadíš VODU do svých denních rituálů (včetně toho ihned po probuzení). Dojde k zásadnímu zlepšení a obnovení správného fungování tvého organismu. 

Můj jazyk dokáže rozeznat šestou chuť "chuť vody".

Chutná ti také voda? Slyší DOBŘE. I voda může chutnat💧💧💧💧 

ÚKOL

 • Nauč se přijímat potraviny a nápoje, které jsou pro tvé tělo příznivé a prospěšné. STRAVUJ SE VĚDOMĚ!

Od dnešního rána si všímej, co rozradostňuje tvé chuťové buňky (ihned po probuzení). Někdo si dá ranní šálek kávy, někdo čaj, někdo sklenici vody, někdo ihned snídá. Co uděláš ty? Všechny tvé návyky mají svůj význam a nějaký důvod. Přestaň ihned dělat každodenní činnosti BEZ-VĚDOMÍ. 

ŽIJEŠ! NEJSI V KOMATU, nejsi mimo své tělo.  

To co po probuzení přijmeš do žaludku startuje tvůj metabolismus. Skutečnost je taková, že tělo má vodu rádo. 

VODA:

 • detoxikuje, 
 • rozpouští a odplavuje usazeniny, 
 • upravuje zažívání, 
 • pomáhá při vstřebávání živin aj. 

Nepravidelně můžeš do vody přidat různé byliny. Připrav si večer svůj léčivý džbánek s vodou a maceruj své oblíbené bylinky (mátu, meduňku, bez, sedmikrásky, pampelišky, levanduli, dobromysl, okvětní lístky růží). Nebo můžeš pokrájet ovoce. Udělej si melounovou vodu, jahodovou, citrusovou. Takto s láskou připravená voda po celý následující den nádherně voní a výborně chutná. Bylinky doporučuji obměňovat. Přidat můžeš také umeocet, citron, minerální Sůl z Mrtvého moře Dr. Nona aj.. Potraviny, které se v těle proměňují na zásady, harmonizují tvůj organismus. 

"Léto je čas, kdy je příliš HORKO na to, abychom dělali to, na co bylo v zimě příliš CHLADNO." (Marc Twain)

LEDOVÉ / HORKÉ

V létě máš tendenci tělo ochlazovat a dodávat mu 

 • od přehnaných ledových nápojů - po klimatizace extrémní dávku chladu. 

Naopak konáš v zimě, kdy

 • piješ vařící nápoje, 
 • přetápíš místnosti, kde přebýváš
 • balíš se do několika vrstev oblečení.

Ani jeden extrém není přirozený vnitřnímu prostředí organismu.

Na tělesné teplotě závisí veškeré chemické pochody v organismu. Podívej se na to asi takhle. Vezmi si teploměr a změř si teplotu těla. Co vidíš? Já mám na teploměru hodnotu naměřenou v podpaží 36,5 °C. Je to má přirozená teplota těla. Hodnotu tělesné teploty řídí zvláštní centrum uložené v mozku. U zdravého člověka bývá tělesná teplota na čele 36-37 °C, v podpaží 35-37 °C, v konečníku 36-38 °C. Tělesná teplota během dne kolísá, a to v rozmezí od 0,5 - 0,7 °C.

Důležitá podmínka pro zachování života, je schopnost organismu udržet relativně stálou tělesnou teplotu. Této schopnosti se říká termoregulace. Co myslíš? Je lepší pít studenou nebo teplou vodu?

VODA JE V MÉM ŽIVOTĚ ALFOU OMEGOU

Já osobně praktikuji a zastávám názor - pití teplé vody (36 - 37 stupňů - jako je teplota organismu). 

Nedoporučuji pít studenou vodu

 • Studená voda zpomaluje tělesné funkce a vede ke křečím. 

Teplá voda naproti tomu 

 • pomáhá držet vše v tekutém stavu, 
 • chrání vnitřní orgány
 • zlepšuje průtok krve a její cirkulaci, 
 • výborně stimuluje trávení,
 • teplá voda má i mnohem lepší detoxikační účinek.

Člověk navrhl mnoho způsobů, jak zachovat čistotu vody a její zdravotní nezávadnost. Znečištěná voda je potenciálním nebezpečím pro lidské zdraví. Ale i voda ve své nejčistší formě (čištěná, filtrovaná a bez přírodních minerálů) může negativně ovlivňovat zdraví. 

Ráda vzpomínám na dětství, kdy jsme s plechovým vědrem chodili pro vodu ke studánce. Brodili jsme se přes řeku a ta voda byla tak dobrá! Dnes již pramínek na tom místě není a mnoho věcí se od té doby změnilo.
Ráda vzpomínám na dětství, kdy jsme s plechovým vědrem chodili pro vodu ke studánce. Brodili jsme se přes řeku a ta voda byla tak dobrá! Dnes již pramínek na tom místě není a mnoho věcí se od té doby změnilo.

BALENÁ VODA

není nejlepší volbou. Mnohé nezávislé testy opakovaně upozorňují na rizika balených vod. Zajímáš se také o kvalitu vody?

Voda z obchodu v PET lahvi má podobné složení jako voda kohoutková, navíc je ještě ZAKONZERVOVANÁ. Kromě toho, že plastové lahve jsou hrozbou pro životní prostředí.

Balené vody obsahují nadměrné množství organotrofních bakterií i nadlimitní obsah fluoridů, dusitanů, barya či sodíku. V některých případech se v ní dokonce objevují i nedovolené cizorodé toxické látky.

Jak dlouhá doba uběhne mezi stočením a následnou spotřebou? Máš jistotu jak bylo s vodou zacházeno, jak byla skladována? Další otázky si už polož sama. Já nepotřebuji pít vodu z PETky. Vím, že existují jiné a lepší zdroje, které mi zaručují dobrou neplastickou chuť k životu.

VODA Z VODOVODNÍHO ŘÁDU

V dnešní době naštěstí netrpíme nedostatkem pitné vody. Česká republika má ve vodovodním řádu dokonce jednu z nejkvalitnějších vod. Je v našich podmínkách lepší pít vodu z vodovodní sítě, a nebo ji filtrovat? Voda z kohoutku je kontaminována toxickou chemií, abychom ji mohli pít. Vodu navíc ovlivňuje zdroj, lokalita i potrubí v domě. Chemie obsažená ve vodě blokuje různé funkce organismu (mé tělo je toho důkazem, citlivě reaguji i na "obyčejnou vodu" z vodovodu, i když výsledky měření vody odpovídají vodě kojenecké. 

Voda z vodovodu obsahuje anorganické minerály, které bohužel s mým organismem nespolupracují, neumí je zpracovat a přenášet informace. Dalším oříškem jsou chemické látky, bez kterých by voda nebyla pitnou (chlor, bělidla, ředidla, těkavé látky, těžké kovy...). 

Je důležité šungit proprat a jednou za čas vyměnit. Můj typ: při úplňkové noci dejte kamínky za okno.
Je důležité šungit proprat a jednou za čas vyměnit. Můj typ: při úplňkové noci dejte kamínky za okno.

ŠUNGIT

"LÉČIVÝ ČERTŮV KÁMEN"

Ložisko této horniny se nachází pouze na jednom místě na Zemi. Rusku v Karélii. 

Voda je věčným a magickým tématem. Například šungitovou vodu používám mnoho let. Stručně popíši tuto dvě miliardy starou horninu - černo, černé barvy (jako čertovo kopyto). Používá se k mnoha účelům. 

 • Přidává se do různých mastí, 
 • past, 
 • šamponu, 
 • mýdel, 
 • můžeš si dělat obklady, zábaly atd., 
 • kámen můžeš využít jako krásný šperk.

Šungit, vodou desinfikuje a čistí, mění její energetickou a informační strukturu. Obohacuje vodu o stopové prvky. Odstraňuje zakalení a dodává vodě pramenitou chuť. 

Šungit prý odstraňuje z vody těžké kovy, koloidní železo z vodovodního potrubí, nitráty a nitrity, pesticidy, dioxiny, fenoly, sloučeniny chlóru, ropné produkty, radionuklidy, vajíčka helmintoz, viry a bakterie...

100 g šungitové drti, případně jeden kamínek stačí na úpravu 1,5 - 2 litrů vody. Dokonce jsem četla, že existují šungitové komory (něco jako solné jeskyně), ale s tím rozdílem, že obložení je z této černé, zázračné horniny. 

FILTRUJEŠ? CHCEŠ FILTROVAT?  

Za každých okolností zvaž, jestli přínosy převyšují rizika. Možností k čištění vody je velmi mnoho, ale žádnou technikou nedocílíš takového efektu, jako u reverzní osmózy, která je schopna vyfiltrovat a přeměnit vodu na dobré čistící médium (vyfiltruje vše, co je větší než H2O molekula).

 Považuji za velmi důležité zmínit i to, že taková voda zbaví tělo nejen odpadů, ale i důležitých minerálů, které potřebuješ pro život. Pokud člověk nezná dokonale danou problematiku, může si pitím osmotické vody způsobit elektrolytickou nerovnováhu. 

VODA A HISTAMIN

Histamin je nervový mediátor, který je odpovědný za regulaci vody v těle a také řízení sucha v organismu. Co to pro člověka znamená? Pokud nepijete dostatečné množství KVALITNÍ VODY - tělo protestuje a dává to krásně, jasně a stručně najevo. Ptáš se jak?

BOLESTÍ

V těle se rozbliká kontrolka "DEHYDRATACE" a bliká jako o život, prosí tě o VODU.  Velmi zjednodušeně řečeno: Tělo dává dehydrataci najevo bolestí. 

I nálepku "HIT" bys mohla nádherně ODMOČIT a SLEPIT..

..pomocí systematických kroků a s obyčejně/neobyčejnou VODOU (jak jednoduché a dokonalé).

Každá "VODA" se jmenuje jinak, každá se liší svým složením, a ne každá je vhodná k běžnému pití. 

Člověk volí pitný režim nejčastěji podle toho, co mu vyhovuje, co mu chutná, jaká emoce ho ovládá a už dál nepřemýšlí a neřeší, že si vlastně systematicky může škodit. Pokud tedy vůbec pravidelně pije. Ruku na srdce, kdo z vás může v klidu napsat, že po celý den pije určité a vhodné množství základní tekutiny (já ANO a dám za to i ruku do ohně).

VODA je společná všem bez rozdílu. Velmi dobře si uvědomuji svou spjatost s vodou a s přírodou. Celý život mě fascinují přírodní lázně a miluji wellness procedury. Proč? PROTOŽE PŘÍRODA JE DOKONALÁ.

Tělo si přirozeně udržuje PH KRVE na hodnotě 7, 365. Tělo potřebuje k vyrovnávání a udržení správného PH dostatečné množství kvalitních organických minerálů a stopových prvků. Jinak si jich bude brát ze svých vlastních zdrojů a rezerv (vlasů, nehtů, chrupavek, cév, zubů, kostí). 

Proč mám doma své Mrtvé moře v podobě produkce Dr. Nona?Koncentrace minerálních látek v Mrtvém moři je desetkrát vyšší, než v jiných mořích a oceánech. Má vysoký obsah iontů sodíku, draslíku, vápníku, hořčíku, vápníku i bromu. Složením těchto mikroelementů je voda Mrtvého moře identická s LYMFOU A KRVÍ LIDSKÉHO ORGANISMU. 

Pokud změníš přístup k vodě, můžeš se začít přirozeně a krásně čistit. PROTO APELUJI NA DOSTATEČNOU A KVALITNÍ HYDRATACI, protože s pomocí vody se řeší i naše HIT problémy.

CHCEŠ MĚ KONTAKTOVAT?