MŮŽE ZA TO PERIORÁLNÍ DERMATITIDA? | JAK SE ZBAVIT PŘÍŠERNÉHO EKZÉMU V OBLIČEJI

14.04.2020
 • Proč zrovna já mám zohavenou tvář?
 • Odkud pramení příčina bolestivého a nevzhledného výsevu |vyrážky| okolo úst, na bradě a někdy i na celých tvářích?

Na periorální dermatitidu se neumírá. Je to jen vyrážka. Tak co blbneš holka - vždyť vlastně o nic tak hrozného nejde.. (za tento typ komunikace bych před lety vraždila). 

Dnes jsem vděčná za všechna poznání, celoživotní proces komplikované léčby, bolest a i za ten nekonečný a nikdy nekončící výsev puchýřů, pupenů s hnisavou čepičkou, olupujících se suchých míst na tváři. 

Protože bez této osobní zkušenosti bych se nikdy nedokázala vžít do toho, co cítíš a nemohla ti nabídnout pomocnou ruku a účinné postupy k řešení problému až do jeho úplného vymizení.

Vnímám tu tíhu a psychické bloky, kdy se trápíš,

 • kdy prožíváš nekonečnou bolest,
 • selhání,
 • beznaděj,
 • NEPŘIJETÍ SEBE SAMA,
 • omezení,
 • a při každém pohledu do zrcadla upadáš do deprese.
 • Kdy se ti nechce ven mezi lidi, do práce, na párty, na výlet, na rande. 
 • Kdy cítíš až do morku svých kostí pohledy okolí. 
 • Kdy cítíš, že tohle už vážně není normální. 

To se zkrátka nedá vydržet! 

Každé onemocnění vyžaduje návštěvu lékaře. Sociální sítě a internet není dobrým místem na odborné konzultace. Účelem tohoto webu není diagnostikovat, ošetřovat, léčit nebo předcházet nemocem. 

Toto je můj obličej. Po cca 14ti dnech pravidelného používání BalanceOil a dalších postupů, které se ještě dozvíš, když dočteš celý článek, můj celoživotní problém s periorální dermatitidou vymizel. A to na zázraky nevěřím!  

NEEXISTUJE NEŘEŠITELNÝ PROBLÉM |NEVYLÉČITELNÁ NEMOC|
NEEXISTUJE NEŘEŠITELNÝ PROBLÉM |NEVYLÉČITELNÁ NEMOC|

Jediná pomoc a možnost, kterou mi nabízeli lékaři, byl krém s obsahem koritioidů a antibotika.

Žádné detailní vyšetření, rozbor krve, pokožky, stěry. Pokaždé jen diagnóza stanovená od stolu a to jsem měla čest s "velkými odborníky", ale i například s primářem kožního oddělení v nemocnici.

Já vím, tobě nemusím nic vyprávět. Ale proč to píšu? Protože jsem to zažila (ty fotky, ano, to jsem já) a protože potřebuješ slyšet, že je to normální, že nejsi divná, že i tahle citlivá témata můžeme společně řešit a vyřešit. 

Odborná literatura rozpoznává desítky druhů ekzému a stanovení konkrétní diagnózy je často i pro samotné dermatology velmi obtížné. Okolo periorální dermatitidy a dalších typů ekzému je  zkrátka nespočet otazníků, ale co vím přesně:

JEN TY SAMA JSI ROZHODUJÍCÍM HRÁČEM NA POLI K UZDRAVENÍ SE. Na začátku, alespoň ke zmírnění příznaků. 

Nezajímá mě jakou má problém nálepku, jak se ta která diagnóza jmenuje a škatulkování na (ne)léčitelné. Zajímá mě stav organismu, děje, které tam probíhají, prostředí ve kterém se nachází, vztahy, emoce, bloky..

Když budeš mít ve svém domově ucpané odpadní trubky, zavoláš si na pomoc instalatéra. Když budeš problém přehlížet, necháš trubky zanesené, všechno v nich |veškeré nánosy| se ti vrátí zpět do domu a napáchají tam ohromné škody.   

"Mnoho kožních problémů se dá vyřešit, když se naučíš o kůži a své tělo i duši správně a s láskou starat." Ukážu ti jak na to: 

KŮŽE PATŘÍ K NEJLEPŠÍM ZRCADLŮM DUŠE

Na příčinu jakékoli problému je nutné nahlížet celostně (ze všech úhlů pohledu). Prošla jsem si sama dlouhým, bolestivým a náročným procesem. Neslibuji nikomu zázraky na počkání, nejsem lékař a nikoho neléčím! 

Řešení dermatitidy je běh na dlouhou trať a jen takové výsledky jsou dlouhodobé a efektivní. Nepodporuji žádné fanatické jednání a experimentování. Zdravotní stav je nutné VŽDY konzultovat s lékařem a probrat s ním i vhodnost všech postupů.

Jednoznačná příčina periorální dermatitidy zatím nebyla objevena, ale nejčastěji jde o ztrátu kůže tolerovat, jak se s ní zachází a čím jí krmíš |kosmetika, jídelníček|. Plus psychosomatika, plus stav tvého imunitního systému a mikrobiomu, plus..

Bohužel ani ta nejvíc "přírodní kosmetika" v případě PD nemusí pomoci, pleť si musí obnovit svoje autoregulační funkce a projít si "detoxem". Problém s PD bývá často díky přemíře špatné "péče" za pomoci chemické, drogerkové, ale i lékárenské kosmetiky, a také při používání špatné dekorativní kosmetiky. Snaž se na postiženou oblast nesahat. Nech kůži dýchat.  

Nemá moc velký smysl léčit dermatitidy na kůži (krémy, masti), pokud současně nehledáme příčiny pod kůží. 

Toto je můj obličej. Po cca 14ti dnech pravidelného používání BalanceOil a dalších postupů, které se ještě dozvíš, když dočteš celý článek, můj celoživotní problém s periorální dermatitidou vymizel. A to na zázraky nevěřím! 

Doporučuji odstranit vše dráždivé:

 • fluorované zubní pasty a ústní vody
 • CHEMICKÉ kosmetické krémy, mýdla, mycí gely, odličovací přípravky, pleťové vody, mléka, masky, make-up, opalovací krémy, šampóny, rtěnky, řasenky, stíny, parfémy atd..
 • lokální zevní léky - nejčastěji kortikoidy (po konzultaci s lékařem)
 • chlorovaná voda (koupele, bazény, omývání obličeje vodou z vodovodu)
 • UV záření (sluneční paprsky i solárium) 
 • mechanická iritace (doteky rukou, líbání, kontakt s vousy)
 • vyhnout se prašnému a znečištěnému prostředí
 • dráždivých potravin a silných alergenů ve stravě (cukr, káva, čaj, živočišné mléko a výrobky z něj, citrusy, lepek
 • alkohol, cigarety

Když člověk chce, dokáže se vzdát nezdravých návyků, dokáže přehodnotit své myšlení, chování. Pak se mu dostanou do cesty všechny potřebné informace, správné produkty, otevřou se mu nové obzory, přijdou do života správní lidé, vyřeší se nezdravé vztahy. 

Zdraví a krásná pleť je zdrojem tvého sebevědomí.
Zdraví a krásná pleť je zdrojem tvého sebevědomí.

PÉČE O POKOŽKU

Jistě víš, že za každých podmínek je nutné udržet pokožku hydratovanou, hebkou, zamezit jejímu loupání a zlepšit její ochrannou funkci. Také víš, že pokožka má několik vrstev, vlastní imunitu a vůbec - více informací je v článku zde. Pokožka má zásadní vliv na celkový stav člověka a je potřeba dát jí jen to nejlepší.

POKOŽKA TVOŘÍ DOKONALOU BARIÉRU, KTERÁ TĚ CHRÁNÍ A ODDĚLUJE OD OKOLNÍHO SVĚTA TAK DOBŘE, JAK DOBŘE O NI TY PEČUJEŠ! 

Každý, kdo řeší nějaké kožní problémy, musel slyšet o terapeutických účincích Mrtvého moře. Ne každý má však možnost vycestovat do Izraele. Proto doporučuji know-how produkce Dr. Nona. Ve výrobcích je ukryta ohromná síla Mrtvého moře a Halobakterie (celý sortiment Dr. Nona nalezneš v e-shopu zde).

LUMISPA A SYSTÉM HLOUBKOVÉHO ČIŠTĚNÍ 

- unikátní systém péče o pleť LumiSpa, který přináší dramatickou obnovu pleti a hloubkové čištění v jednom ošetření

- produkt, který aktivně podporuje tvorbu kolagenu v pleti

- výsledky jsou viditelné již po prvním použití přístroje LumiSpa (vlastní zkušenost)

- TECHNOLOGIE AgeLOC LumiSpa se stala držitelem celosvětového ocenění NewBeauty 2020 za nejlepší čisticí zařízení (tj. největší ocenění v celém kosmetickém průmyslu)


GALVANOTERAPIE GALVANIC SPA

- ageLOC Galvanic Spa je sada luxusní kosmeticko-terapeutický přístroj 

k hloubkovému ošetření a omlazení pleti 

- revoluční technologie proti stárnutí pleti, vyhladí vrásky, regeneruje pleť, zpevní kontury

- výrazně redukuje podbradek, akné, hluboké rýhy i drobné ranky, vrásky 

- sjednocuje tonus a odstín pleti

- viditelný efekt, který se projevuje ihned po aplikaci 

PSYCHOSOMATIKA, STRES

kůže zrcadlí vztah sám k sobě a svému okolí

- touha po dokonalosti |ve vztahu sama k sobě, že mohu být lepší než jsem, chci být dokonalá jako "někdo", chci být krásná pro "někoho"|

- ekzém je blokace 1. a 2. čakry, lymfatického systému a střev, periorální dermatitida se objevuje okolo ústa a tedy souvisí s KOMUNIKACÍ a bloky na 5. čakře


ŽIVOTOSPRÁVA A JÍDELNÍČEK

- stav pokožky je odrazem toho, jak se člověk stravoval/stravuje, zdraví začíná na talíři 

- je několik skupin potravin, kterým by se člověk s problematickou pokožkou vyhnout - potraviny, na které byly prokázány alergie, nebo potraviny zkřížené, dále doporučuji snížit popř. úplně vyloučit potraviny podporující zánět, jídla s vysokým obsahem jednoduchých cukrů, přemíra ovoce, lepku, smažených pokrmů, nasycených mastných kyselin, ale také například mléčné produkty, kakao, sója, alkohol, kofein

- bezlepková a bez-mléčná dieta je častým a velmi účinným prostředkem v případech dermatitidy

DOPLŇKY STRAVY

- biochemické pochody jsou velmi složité a do hry vstupuje nesmírná spousta faktorů

- vybírat doplňky stravy (suplementy) je stejně důležité jako volba léků, bylin, kosmetiky, potravin

- nedoporučuji žádné fanatické kombinování, experimentování

- zdravotní stav je nutno vždy konzultovat s lékařem, odborníkem a probrat vhodnost, dávkování a další postupy

Má problematická pokožka mě hodně vyškolila a nenechala chladnou ani ve vztahu ke slunci a tématu opalovacích přípravků. Každé léto jsem řešila opalování a možné i nemožné ochrany před sluníčkem. Vlastně mnohem častěji jsem řešila spíše ty NEMOŽNÉ. S nálepkou HIT a periorální dermatitida nemůžeš vůbec "NIC" a tělo protestuje před jakýmkoliv prostředkem, krémem, chemickou zbraní, OCHRANOU (mám v těle zabudovaný radar na chemii).

Proto jsem investovala svou víru a finance do produktu HALO SOLARIS DR. NONA, který je certifikován Světovou zdravotnickou organizací jako ochranný přípravek pokožky před jakýmkoliv zářením

Použít opalovací krém u moře je pro každého nejspíš samozřejmost, ale co v našich klimatických podmínkách? Je pravdou, že sluneční záření zde má mnohem menší intenzitu, ale škodí stejně. Vyvaruj se spálení, které pokožku trvale a nevratně poškodí. 

Vím, co člověk s PD potřebuje. Je to profesionální přístup, podpora a pozitivní mysl. Je to člověk, který ti ukáže světlo na konci tunelu. Dá ti víru v uzdravení a ujistí tě, že můžeš vypadat krásně, zdravě a žít bez zohavené tváře. 

P. S. Jsem toho důkazem Zdeňka Prušáková Řepová

CHCEŠ MĚ KONTAKTOVAT?