OCHRANA PŘED SLUNCEM A OPALOVÁNÍ

18.06.2019

Je to již několik let, co nepoužívám v našich klimatických podmínkách klasické opalovací krémy. Jestliže se i vy zajímáte o zdravý životní styl čtěte dál, zamyslete se a inspirujte. Možná si také chcete užívat slunce, ale nechcete riskovat poškození pokožky.

Vyskakuje na vás mnoho článků na (ne)používání ochranných faktorů, krémů, mlék, olejů, sprejů (různých značek)?

Strašák v podobě rakoviny kůže a to nejen ze slunečních paprsků, ale například i z používání krémů

OCHRANA PŘED SLUNCEM

A další zmatky, iluze, mýty okolo "SLUNÍČKA." 

Proč si uměle vytváříme na svém těle neviditelnou chemickou bariéru? 

Proč, když skrz pokožku, kterou k nám proudí prostřednictvím slunečních paprsků přísun blahodárného vitamínu D (vitamín D, kterého máme každý NEDOSTATEK). Avšak slunce není jen o vitamínu D, je také o dobré psychické pohodě a zdraví. 

Je známo, že vitamín D se spoluúčastní či přímo zabezpečuje v lidském organismu ohromné množství životně důležitých funkcí. Určitě také víte, že suplementace tohoto prvku je v našich klimatických podmínkách nezbytná!  

"SLUNCE JE ŽIVOT"

Proč se chcete vlastně chránit před něčím, co vám dává život, sílu a obrovskou energii? 

Má diagnóza (periorální dermatitida a histaminová intolerance) mě mnohému naučila, hodně vyškolila a nenechala chladnou ani ve vztahu k tématu opalovacích přípravků. Každé léto jsem řešila opalování a možné i nemožné ochrany před sluníčkem. Vlastně mnohem častěji jsem řešila spíše ty NEMOŽNÉ. S nálepkou HIT a periorální dermatitida nemůžete vůbec "NIC" a tělo protestuje před jakýmkoliv prostředkem, krémem, chemickou zbraní, OCHRANOU (mám v těle zabudovaný radar na chemii).

HALO SOLARIS DR. NONA je výrobkem, který je certifikován Světovou zdravotnickou organizací jako ochranný přípravek pokožky před jakýmkoliv zářením. A symbolem krému Solaris je ATOM!

Sama na sobě jsem si vyzkoušela jeho úžasnou schopnost: 

 • rozpouštět defekty na kůži, jizvy 
 • pokožku krásně regenerovat a vyhlazovat
 • vyléčit atopický ekzém mého malého syna (s pomocí dalších účinných kroků)

Napomáhá obnově kůže a chrání ji před negativními vlivy životního prostředí. I když na produktu není označení ochranného faktoru. Solaris tělové mléko se chová jako opalovák s přírodním faktorem SPF 15. Mám také dobré zkušenosti s bambuckým máslem Dr. Nona. Pro své děti používám SHP Dermokosmetiku Dr. Nona. Dnes již nepotřebuji X produktů (na opalování, po opalování, na tělo, na obličej, pro děti, pro miminko, pro sebe, pro manžela atd.). Mám JEDEN KRÉM, se kterým podpořím své tělo, mysl i úžasné účinky slunce.

Pokožka, sluníčko, výživa..

..vycházím z celostního přístupu a řídím se velice jednoduchým a prostým pravidlem: "Co nemohu jíst, to nepoužívám na svou pokožku." Používám přírodní oleje s kombinací úžasného potenciálu ARCHEBAKTERIE Dr. Nona. Pro sebe i svou rodinu. 

Slunce dává energii, udržuje, utváří, zaceluje, nabíjí, proudí, hřeje, prostupuje, uzdravuje (takto vnímám slunce já). 

KAM NEMŮŽE SLUNCE, CHODÍ LÉKAŘ 

Přece nebudu odmítat a bránit se něčemu tak nekonečnému a dokonalému.

Můj postoj a pohled na sluníčko, opalování se kloubí s odbornými studiemi, hladinou mého vnímání, zdravým selským rozumem a žité praxe. Jak se tedy přirozeně (ne)chráním? 

Rozhodně nechci nikoho přesvědčovat o svém názoru a vyzkoušených praktikách (pro mnoho lidí budou možná nepřijatelné). Je na každém, co si o SLUNCI myslí, jakou ochranu a SPF faktor volí, čím se maže, na čem ujíždí, jak se stravuje, nebo jaký čas na slunci tráví. 

 1. V první řadě bychom se měli zbavit strachu ze slunce a ruku v ruce s ním spolupracovat. 
 2. V tom dalším kroku: nezanášet tělo zbytečnou chemií

Zdravotní průmysl, vláda, EU, lékař neřekne člověku, že se může doslova projíst ke zdravější kůži bez použití chemického ochranného krému. 

Pokožka je tvořena z jídla a pití, které každý den konzumujeme, lásky a péče, kterou mu poskytujeme.

Co se stane, když na svou pokožku natřete běžný krém s ochranným, chemickým faktorem? Okamžitě začne proces, kdy se uzavírají buňky. Přesněji řečeno jejich buněčná membrána. 

Buňky ztrácejí své přirozené schopnosti a nemohou tak aktivně pracovat.

Nemluvě o tom, že chemie obsažená v běžně dostupných opalovacích krémech může způsobit nejednu alergickou reakci a zatíží organismus složkami, kterých se bude muset následně pracně zbavovat.

EXISTUJE NESPOČET MOŽNOSTÍ, JAK SI MŮŽEME PŘIROZENĚ POMOCI A ZÁROVEŇ NEUŠKODIT

Víte, proč neseženete v lékárně či drogerii správný produkt na opalování? Slyšela jsem, že Americká instituce kontrolující léčiva a potraviny (FDA) nepovolila užívání (konkrétně) při výrobě opalovacích krémů čistě přírodní složky a extrakty. Je to pravda, je to fáma? Opět tak jako všude jinde i zde platí pravidlo, že nic se nesmí přehánět. Jak se tedy připravuji na léto a začínám já? Nejprve zásobím organismus potřebnými látkami, které jsou nutností pro jeho správné fungování, aby mě nezaskočil ani jeden sluneční paprsek. 

OCHRANU A ZDRAVÍ NAŠÍ KŮŽE ZVYŠUJÍ ZÁKLADNÍ PRVKY A LÁTKY

SELEN, křemík, vitamín C, E, vitamíny skupiny B v čele s BETA-KAROTENEM (karoteonidy), CHLOROFYL aj. 

A kde hledat? Primárně v přírodních a přirozených zdrojích, POTRAVĚ:

 • V oranžové mrkvi, červené řepě, zelených listech a také všude tam, kde právě chlorofyl žije (doslova žije, protože vařením a další úpravou ho člověk ničí), celozrnných potravinách, panenských olejích, oříšcích, špenátu atd.. 

Tělo si s pomocí příjmu vyváženého poměru všech prvků postupně vytváří "ochranný štít", který přirozenou cestou chrání nejen před UV zářením, spálením a vysycháním pokožky a vnitřních orgánů. 

Výborný pomocník je také mrkvový olej. Doporučuji zařadit asi tak 14 dní před dovolenou jeho konzumaci (vnitřní užití). Mám vyzkoušeno, že kůže získává přirozený nádech opálení ještě před odjezdem (třeba k moři). Čím více přírodních antioxidantů budete mít ve své stravě, tím více slunečního záření bude pokožka schopna absorbovat, bez toho aniž by se spálila.

Díky správné výživě budete mít více antioxidantů, budete se i lépe opalovat. Vše by mělo probíhat přirozeně a přírodně. 

Užívejte si léto plnými doušky

a myslete na to, že v letním období potřebuje pokožka dostatečně dýchat (víc než kdy jindy). Zvolte si ten správný a dokonalý produkt, který ji nezatíží, zregeneruje a pohladí.

MÁ VOLBA, ALTERNATIVNÍ A CELOSTNÍ PŘÍSTUP KE SLUNCI

Pokud bude organismus rozhozen, nebude schopen se neškodným slunečním paprskům nikdy ubránit. 

Dá rozum, že to se sluněním nepřeháním a neženu se do žádného extrému. Ve chvíli, kdy cítím, že mám dost tak není nic jednoduššího - než se před přímým sluncem schovat, vzít si brýle, klobouk, triko. Co si přestat vybírat opalovací krém jen podle jeho vůně a velikosti ochranného faktoru? Co se konečně zaměřit i na kvalitu a jít na nákup například do mého internetového obchodu, nebo krámu, kde prodávají bio a přírodní oleje:

 • kokosový olej: SPF 2-8, 
 • olivový olej: SPF 2-8, 
 • bambucké máslo: SPF 3-6, 
 • olej z konopných semen: SPF 6, 
 • olej z pšeničných klíčků: SPF 20, 
 • olej z mrkvových semen: SPF 38-40 (při používání oleje z mrkvových semen se mohou vytvořit na obličeji pigmentové skvrny),
 • olej z malinových semen: SPF 28-50. 

Nedělat nic může být zbabělost, ale někdy NIC ZNAMENÁ VÍC. Proč používám produkty Dr. Nona to ví i malé dítě

Co když to přepálíte se sluníčkem?

Jak zvládáte období horka a intenzivní nápor sluníčka? Já osobně si ho neskutečně užívám, ale mám ve svém okolí i mnoho případů, kdy dochází k negativním reakcím. Pokud není kůže schopná svými vlastními regeneračními postupy zlikvidovat škody, které jste si sami napáchali - NARUŠÍ SE A ZRUDNE. Zarudlá pokožka od sluníčka je popáleninou prvního stupně (může vznikat i popáleniny druhého st.). 

Při takové reakci se UV záření dostává do hlubších vrstev kůže, kde může napáchat mnoho škod a způsobit zánětlivé procesy, alergické reakce, citlivost, bolest, svědění, puchýře, vyrážky, aj.

Pokud je pokožka dlouhodobě přetěžována a nedáte jí šanci přirozeně se obnovit a opravit. Dojde postupem času k buněčné mutaci, které může v nejhorším případě dojít až ke zhoubnému bujení. V tom lepším případě se bude snižovat elasticita kůže, následuje tvorba vrásek, předčasné stárnutí, pigmentové skvrny, prosvítání drobných žilek atd..

Alergie na sluneční záření zpravidla vzniká v důsledku uvolněného histaminu v pokožce. 

Problémy se objevují již po několika hodinách, ale klidně i po dnech strávených na slunci. Buďte na sebe proto velmi opatrní. Základní funkcí histaminu je rozšiřování cév. 

UV záření vás ohrozí za předpokladu, když bude kombinováno s neřízeným životním stylem a nevhodnou péčí, který činí kůži a tělo bezbranným.

Kosmetické produkty Dr. Nona nabízí holistický (celostní), aktivní, vysoce účinný a přírodní přístup k jednotlivci a jeho individuálním potřebám (nejen) v oblasti péče o pokožku. 

PORADENSTVÍ K PRODUKCI DR. NONA ZDARMA