OCHRANA PŘED SLUNCEM /OPALOVÁNÍ/

O P A L O V Á N Í

Je to již několik let nazpět, co nepoužívám v našich klimatických podmínkách klasické opalovací krémy. Jestliže se i ty zajímáš o své zdraví a možná trpíš nějakou vyrážkou, ekzémem, alergií, nemocí, přecitlivělostí - čti, zamysli se, inspiruj se (nejen tímto článkem, ale i mnohem více typů sdílím ve své uzavřené skupině na Facebooku, neváhej a přidej se). Chceš se opalovat, ale nechceš riskovat rakovinu kůže? 

Já, pokožka, sluníčko, výživa..

..vycházím z celostního přístupu ke zdraví a řídím se velice jednoduchým a prostým pravidlem: co nemohu jíst, to nepoužívám na svou pokožku. Používám přírodní oleje s kombinací úžasného potenciálu ARCHEATERAPIE (Dr. Nona). Pro sebe i svou rodinu.

Tento krém je jediným výrobkem, který je certifikován Světovou zdravotnickou organizací jako ochranný přípravek pokožky před jakýmkoliv zářením (symbolem Solarisu je ATOM). Má schopnost rozpouštět defekty na kůži, jizvy a pokožku krásně regenerovat a vyhlazovat, napomáhá obnově kůže a chrání ji před negativními vlivy životního prostředí. I když na produktu nenaleznu označení ochranného faktoru - i přes to se Solaris chová jako ten nejdokonalejší opalovák příbuzný SPF 15. Mám také výborné zkušenosti s bambuckým máslem Dr. Nona, které v sobě ukrývá přírodní a pro naše těla přirozený SPF 3-6. Dnes již nepotřebuji X produktů (na opalování, po opalování, na tělo, na obličej, pro děti, pro miminko, pro sebe, pro manžela, při nemoci...). Mám JEDEN KRÉM, který je dokonalý a s jeho pomocí podpořím své tělo, mysl i úžasné účinky slunce.

Má diagnóza (periorální dermatitida, HIT - histaminová intolerance, alergik) mne hodně vyškolila a nenechala chladnou ani ve vztahu k tématu opalovacích přípravků. Každé léto jsem řešila opalování a možné i nemožné ochrany před sluníčkem. Vlastně mnohem častěji jsem řešila spíše ty NEMOŽNÉ, protože s nálepkou HIT a periorální dermatitida nemůžete "NIC" a tělo protestuje před jakýmkoliv prostředkem, krémem, chemickou zbraní, OCHRANOU.

Mám v těle zabudovaný radar na chemii.

ANO a jsme u toho "OCHRANA PŘED SLUNCEM"

Proč se chceme vlastně všichni chránit před něčím, co nám dává život, sílu a obrovskou energii?

Proč si uměle vytváříme na svém těle neviditelnou bariéru - nějaký filtr?

Proč, když skrz pokožku - největší orgán na těle, kterým k nám proudí prostřednictvím slunečních paprsků přísun blahodárného vitamínu D (získáváme ho jen ze slunce). Ten vitamín D, kterého máme každý NEDOSTATEK!!! a je častou příčinou řady onemocnění (déčko si podrobněji probereme jindy). Jen pro stručné dokreslení: Vitamín D se netvoří bez působení UV, když používáš opalovací krémy s vysokým faktorem (bráníš vstřebávání UV záření). Po namazání pokožky opalovacím krémem s faktorem 30 snížíš proniknutí ultrafialových paprsků B o 95 až 98 procent. Přírodní vit. D brání vzniku mnohých druhů rakoviny a potlačuje růst rakovinných buněk (rakovina prostaty, prsu, kůže, lymfatických žláz spolu s kardiovaskulárním onemocněním).  

Pozor - slunce není jen o vitamínu D, je také o dobré psychice, náladě, zdraví.

Určitě na tebe vykouklo z internetu nespočet článků, reklam, upoutávek na používání/nepoužívání ochranných faktorů, krémů, mlék, olejů, sprejů - různých značek. Strašák v podobě rakoviny kůže a to nejen ze slunečních paprsků, ale například i z používání krémů.

Opět zmatky, iluze a klamné mýty okolo "SLUNÍČKA".

"SLUNCE TO JE ŽIVOT"

Mám ráda toto nádherné a pravdivé přísloví: Kam nemůže slunce - tam chodí lékař!

Slunce nám dává energii, udržuje, utváří, zceluje, nabíjí, proudí, hřeje, prostupuje - takto vnímám slunce já.

Přece nebudu odmítat a bránit se něčemu tak nekonečnému a dokonalému.

Můj postoj a pohled na sluníčko, opalování se kloubí s různými odbornými studiemi, hladinou mého vnímání, přesvědčení a letité praxe. Jak se tedy přirozeně chráním/nechráním? Rozhodně nechci nikoho měnit a přesvědčovat o svém názoru a vyzkoušených praktikách (pro mnoho z vás budou možná nepřijatelné). Je to jen na Tobě - co si o SLUNCI myslíš, jakou ochranu a faktor volíš, čím se mažeš, na čem ujíždíš, jak se stravuješ, nebo jaký čas na slunci trávíš - je to Tvůj život. 

Co se stane, když na svou pokožku natřeš krém s ochranným faktorem (chemickým)? Okamžitě začne proces, kdy se uzavírají tvé buňky. Přesněji řečeno jejich buněčná membrána.

Buňky ztrácejí své přirozené schopnosti a nemohou tak aktivně pracovat.

Nemluvě o tom, že chemie obsažená v běžně dostupných opalovacích krémech může způsobit nejednu alergickou reakci a ZATÍŽÍ Tvůj organismus složkami, kterých se bude muset následně pracně zbavovat. Většina škodlivin z kosmetiky se vstřebává do krve a způsobuje zdravotní obtíže. Co je to imunita a co se stane, když se porouchá?

V první řadě bychom se měli zbavit strachu ze slunce a ruku v ruce s ním spolupracovat. V tom dalším kroku - nezanášet tělo zbytečnou chemií. Je potvrzeno, že faktory nad 25 nemají vliv na ochranu kůže, ale mohou naopak zvyšovat její poškození (85% opalovacích krémů obsahuje látky vyvolávající rakovinu).

Zdravotní průmysl, vláda, EU nemá zájem na tom, aby lidé byli zdraví a nebude nikdy propagovat přírodu. Neřeknou Ti, že se můžeš doslova projíst ke zdravější kůži bez použití ochranného krému. I tvá pokožka je tvořena z jídla a pití, které každý den konzumuješ.

Víš, proč neseženeš v lékárně či drogerii správný produkt např. na opalování? Protože Americká instituce kontrolující léčiva a potraviny (FDA) nepovolila užívání (konkrétně) při výrobě opalovacích krémů čistě přírodní složky a extrakty. U nás v Evropě se o toto na hlavu postavené nařízení zasloužila dále EU a kruh se nám uzavřel..

Existuje nespočet možností a variant, jak si můžeme přirozeně pomoci a zároveň tak neuškodit.

Opět tak jako všude jinde i zde platí pravidlo, že nic se nesmí přehánět. I já mám mnoho veselých historek z mládí a z opalování. O tom ale třeba někdy jindy. Jak se tedy připravuji na léto a začínám já? Nejprve zásobím organismus potřebnými látkami, které jsou nutností pro jeho správné fungování, aby mě nezaskočil ani jeden sluneční paprsek.

OCHRANU A ZDRAVÍ NAŠÍ KŮŽE ZVYŠUJÍ ZÁKLADNÍ PRVKY A LÁTKY.

Jak se jmenují tyto zázračné látky? SELEN, křemík, vitamín C, E, vitamíny skupiny B v čele s BETA-KAROTENEM (karoteonidy), CHLOROFYL aj. A kde hledat? primárně v přírodních a přirozených zdrojích - POTRAVĚ. V oranžové mrkvi, červené řepě, zelených listech a také všude tam, kde právě chlorofyl žije (doslova žije, protože vařením a další úpravou ho člověk ničí), celozrnných potravinách, panenských olejích, oříšcích, špenátu atd.. Tělo si s pomocí příjmu vyváženého poměru všech prvků postupně vytváří "ochranný štít", který přirozenou cestou chrání nejen před UV zářením, spálením a vysycháním pokožky a vnitřních orgánů.

Výborný pomocník je také mrkvový olej - doporučuji zařadit asi tak 14 dní před dovolenou jeho konzumaci (vnitřní užití). Mám vyzkoušeno, že kůže získává přirozený nádech opálení ještě před odjezdem (třeba k moři). Čím více přírodních antioxidantů budeš mít ve své stravě, tím více slunečního záření bude tvá pokožka schopna absorbovat, bez toho aniž by se spálila.

Díky správné výživě bude mít více antioxidantů, budete se lépe opalovat. Vše  bude probíhat přirozeně a přírodně. Užívej si léto plnými doušky.

UV záření tě ohrozí za předpokladu, když bude kombinováno s tvým neřízeným životním stylem, který činí tvou kůži a tělo bezbranným.

VZDUŠNĚ, LEHCE, PRODYŠNĚ, SVĚŽE

V letním období potřebuje pokožka dostatečně dýchat víc než kdy jindy. Zvolte si ten správný a dokonalý produkt, který ji nezatíží, zregeneruje a uzdraví.

Pokud bude tvůj organismus rozhozen, nebude schopen se neškodným slunečním paprskům ubránit. Proto nikomu nenutím svůj postoj a názor, protože tě neznám, nevím jak se stravuješ, jak žiješ, jak myslíš, co si o sluníčku myslíš.

Dá rozum, že to se sluněním nepřeháním a neženu to do extrému. Ve chvíli, kdy cítím, že mám dost tak není nic jednoduššího - než se před přímým sluncem schovat, vzít si brýle, klobouk, triko.

Co si přestat vybírat opalovací krém jen podle jeho vůně a velikosti ochranného faktoru?

Co se konečně zaměřit i na kvalitu a jít na nákup například do mého internetového obchodu, do krámu, kde prodávají bio a přírodní oleje (kokosový olej: SPF 2-8, olivový olej: SPF 2-8, bambucké máslo: SPF 3-6, olej z konopných semen: SPF 6, olej z pšeničných klíčků: SPF 20, olej z mrkvových semen: SPF 38-40, olej z malinových semen: SPF 28-50). Pozor - například při používání oleje z mrkvových semen se mohou vytvořit na obličeji pigmentové skvrny.

Toto je má volba a můj alternativní přístup ke sluníčku.

Nedělat nic může být zbabělost, ale někdy NIC ZNAMENÁ VÍC.

Co když to přepálíš se sluníčkem?

Jak zvládáš období horka a intenzivní nápor sluníčka? Já osobně si ho neskutečně užívám, ale mám ve svém okolí i mnoho případů, kdy dochází k negativním reakcím. Pokud není kůže schopná svými vlastními regeneračními postupy zlikvidovat škody, které jsi si sám napáchal/a - NARUŠÍ SE A ZRUDNE. Zarudlá pokožka od sluníčka je popáleninou prvního stupně (může vznikat i popáleniny druhého st.).

Při takové reakci se UV záření dostává do hlubších vrstev kůže, kde může napáchat mnoho škod a způsobit zánětlivé procesy, alergické reakce, citlivost, bolest, svědění, puchýře, vyrážky, aj.

Pokud je pokožka dlouhodobě přetěžována a nedáš ji šanci přirozeně se obnovit a opravit. Dojde postupem času k buněčné mutaci, které může v nejhorším případě dojít až ke zhoubnému bujení. V tom lepším případě se bude snižovat elasticita kůže, následuje tvorba vrásek, předčasné stárnutí, pigmentové skvrny, prosvítání drobných žilek atd..

HIT(kaři) POZOR - alergie na sluneční záření zpravidla vzniká v důsledku uvolněného histaminu v pokožce. Problémy se objevují již po několika hodinách, ale klidně i po dnech strávených na slunci. Buď na sebe proto velmi opatrný/á. Základní funkcí histaminu je rozšiřování cév.

Ve zdravém těle se histamin stará o termoregulaci (ochlazuje organismus). Pokud jsou venkovní teploty extrémní - není divu, že máme problém. Naše tělo při vysokých teplotách vyplavuje histamin, aby dosáhlo svého ochlazení. Potíž je v tom, že my HITkaři a extrémně citliví neumíme množství histaminu v těle správně regulovat. Proto náš organismus protestuje, kůže svědí, rudne, cítíme návaly horka, otékáme. 

Proto APELUJI na důkladnou péči a základní opatření v tomto náherném, horkém, slunném, letním počasí.

Využij a vytěž z přirozené výživy a produkce Dr. Nona maximum ještě před tím než se vystavíš sluníčku, ale i po opalování BEZ SOLARISU SE ZKRÁTKA NEOBEJDU, JE IDEÁLNÍM A NAPROSTO DOKONALÝM POMOCNÍKEM)

* sluneční alergie
* před opalováním
* na opalování (odoba ochrany SPF 15)
* po opalování
* na spáleniny
* na podrážděnou a namáhanou pokožku
* na vlasové zábaly
* záněty dutin
* gynekologické problémy (koupání, bazény - známe to všechny)
* na bolesti v krku, štípance od hmyzu
* aj.. letní komplikace i radosti ..

Na bolestivé puchýře a jiné negativní reakce vřele doporučuji Dynamický hydratační krém, určitě nezapomínej na Soli Dr. Nona pro sebe, své děti, své nejbližší. Sůl má široké pole působnosti - využij vše co nabízí (pití a úžasná hydratace, osvěžení do rozprašovače, kapky do nosu, očí, uší, koupele atd.), ke zmírnění bolestí, pro odstranění alergických reakcí doporučuji Gonseen bylinky, k vnitřní výživě Pulmoseen a další super triky. 

Všechno, co dáme na svou kůži okamžitě vstřebáme.

Díky slunečnímu záření v kůži a zároveň i v našem organismu probíhá proces tvorby nepostradatelného vitamínu D. Není potřeba se sluníčka bát, vyhýbat se mu, nebo dokonce nanášet a zanášet těla nějakým chemickým produktem s UV filtrem. Tělo tak neskutečně zatížíme a přes naši pokožku (ochrannou bareiéru těla) putuje do organismu mnoho toxinů - POZOR NA TO.