JAK ŘEŠIT NESNESITELNÉ SVĚDĚNÍ | VÝŽIVA, PÉČE O TĚLO A PSYCHOSOMATIKA

05.08.2021
 • SVĚDÍ TO k zbláznění a negativně TO ovlivňuje kvalitu tvého života? 
 • Nemůžeš spát a při dlouhodobém škrábání kůže se nejen zvyšuje intenzita svědění, ale současně je tvá kůže náchylnější k poranění, infekci a zjizvení?
 • Z pohodářky se stává "hromádka neštěstí" se sklonem k psychickým problémům. Kvalitní léčbu by měl navrhnout specialista, erudovaný lékař onemocnění včas rozezná a může pomoci.
Svědění může být příznakem něčeho, co tě vnitřně oslabuje, obtěžuje, zatěžuje.
Svědění může být příznakem něčeho, co tě vnitřně oslabuje, obtěžuje, zatěžuje.

SVĚDĚNÍ NENÍ BEZVÝCHODNOU SITUACÍ

Co potřebuješ, je: 

 • ODSTRANIT SPOUŠTĚČ! 

Nic jiného nebude tak dobře fungovat. Chemické tobolky a různobarevné mastičky pouze utlumí příznaky a navíc zatěžují tvůj citlivý organismus. Jdi na to od lesa. 

Svědění může být příznakem něčeho, co tě vnitřně oslabuje, obtěžuje, zatěžuje.   

Zdraví a vzhled kůže je ovlivňován: stravou, psychikou, dechem, pohybem, ale plyne to přes regulaci imunitních pochodů v těle.  

Alergie, intolerance, kožní choroby, oslabení vnitřních orgánů (játra, žlučník, ledviny, slinivka aj.) patří k nejčastějším příčinám svědění. Ne vždy je důvod svědění na první pohled viditelný. Svědění se může vyskytovat i bez pupínků, vyrážky. Mnoho vlivů běží neviditelně (pod povrchem) a projeví se jakoby náhle a s patřičnou intenzitou. 

Psychika je mocná čarodějka, každá nemoc je psychosomatická. Psychika ovlivňuje průběh každého tvého problému v tom nejširším smyslu, jaký si dokážeš představit. Psychika má prsty opravdu všude a kůže je tím místem, kde se budou projevovat tvé nevědomé (dokud nezačneš žít vědomě) vnitřní pochody. 

Při stresu a nepohodě dochází k uvolnění histaminu a tím k reakci v podobě svědění. 

Jaké pocity potlačuješ? Jaké máš obavy, strachy? Podstatou tvého života jsou vztahy: Jaký máš vztah sama se sebou? Jaký vztah máš s druhými lidmi? Nedrhne to někde "nesvědí to"? Nechtělo by to poladit, pohladit....

1) Pátrej po psychosomatické příčině tvého svědění

Stav kůže může je velkým stresorem, pokud ho ještě vnímáš jako obtíž, bude ti působit trápení. Cesta je přijetí a žitý optimismus!
Chceš-li zlepšit své šance, udělej jednoduché změny ve svém jídelníčku!
Chceš-li zlepšit své šance, udělej jednoduché změny ve svém jídelníčku!

2) Uprav si jídelníček 

Znáš to pořekadlo: "Jste to, co jíte." Není to žádný bájný mýtus, většina problémů s pokožkou má původ ve střevech, a kůže ti jen dává najevo, že život uvnitř tvého těla není úplně ideální

Chceš-li zlepšit své šance, udělej jednoduché změny ve svém jídelníčku!

Tou první je vyřazení chemicky zpracovaných potravin + kombinace rybího tuku s polyfenoly (můj typ: BalanceOil) a druhým jsou látky obsahující beta glukany včetně dodání chybějících vitamínů, minerálů. Tento jednoduchý model využívá jednoduchých nutričních nástrojů k podpoře samoléčby (schopnost těla léčit se samo).

Některé užívané doplňky stravy mohou účinně urychlovat procesy regenerace a sehrát velmi důležitou roli v procesu regenerace tvého těla a duše. Patří sem:

 • Omega-3 nenasycené mastné kyseliny (můj typ: 1 PL vhodného oleje denně do jídla, BalanceOil dlouhodobě). Význam Omega-3 esenciálních kyselin je zásadní! Hlavně EPA a DHA, které jsou převážně v tuku ryb ze studených vod. Ovlivňují desítky procesů v organizmu na úrovni buněk.
 • Multifunkční multivitamín s multiminerály a dalšími antioxidanty (můj typ: Xtend+ a nebo Halo-komplex™, jehož součástí je i Archaebakterie (mateřská buňka) a koenzymu Ultrasome Q-10, který je pětkrát efektivnější než běžný Q-10, je tento Halo Goldseen jedinečným doplňkem.)
 • 1-3, 1-6 beta glukany (můj typ: Protect+)
 • Přírodní forma vitamínu E + Lecitin může zmírnit svědění i zánět a suchost kůže.
 • Potraviny bohaté na Křemík, Železo,
 • Zinek, který podporuje procesy hojení a současně posiluje funkce imunitního systému. Je nezbytný při zpracování esenciálních nenasycených mastných kyselin.
 • Také pravidelné užívání Vitamínu C může potlačovat negativní reakce na pokožce (můj typ: Halo Imunseen).
 • můj typ: Gonseen bylinná kůra
 • Karoteny urychlují hojení (můj typ: Halo Pulmoseen).
 • Vitamíny skupiny B, zaměřte se na celozrnné potraviny, luštěniny, ořechy, semena, zelenina (můj typ: Halo Phase 9)
 • Přírodní zdroje probiotických kultur, vláknina (můj typ: ZinoBiotic+)

Pokud chceš zařadit suplementaci, vždy po dohodě s lékařem a pouze jako doplnění k upravenému režimu stravování. Jen takový postup má smysl a je pro tvé dobro. Nikdy nepotřebuješ najednou všechny vitamíny, minerály. Nevhodně zvolenými doplňky stravy či jejich "megadávkami" si křehkou rovnováhu těla můžeš poškodit. 

Produkty Dr. Nona působí nejen LOKÁLNĚ, ale pozitivně ovlivňují chod celého organismu
Produkty Dr. Nona působí nejen LOKÁLNĚ, ale pozitivně ovlivňují chod celého organismu

3) Péče o pokožku

Kromě vhodných krémů a staletími osvědčené minerální terapie Mrtvého moře (koupele a další procedury s Kvartetem Solí Dr. Nona) je třeba myslet i na to, že kůži musíš vyživovat také "zevnitř". Základem této výživy by měla být pestrá strava, která tě už nebude dráždit a okamžitý přechod na netoxickou domácnost

Mořská sůl zmírňuje únavu, zvyšuje tělesnou vitalitu a zklidňuje nervovou soustavu. Bohužel rychlý rozvoj chemického průmyslu v novověku a nárůst využití chemických a syntetických látek ve farmacii, má za následek opomíjení přírodních léčivých prostředků. Poslední dobou se ale lidé čím dál častěji k těmto prostředkům vracejí. 

Díky novým výzkumným metodám se prastaré techniky vrací v modernější a účinnější podobě a produkty společnosti Dr. Nona jsou toho báječným příkladem. 

Tento článek je informačním kanálem. Všechna doporučení v něm obsažená vycházejí z mé vlastní zkušenosti a z dlouholeté praxe s klienty. Návody v článku obsažené byly navrženy tak, aby ti jednoduchým způsobem pomohly k lepšímu životnímu stylu. Bohužel ti nemohu zaručit, že tato doporučení jsou vhodná právě pro tebe, případně že je budeš umět použít správně. 

Proto se vymezuji z jakékoliv právní odpovědnosti ohledně toho, jak s textem naložíš a co a jakým způsobem z něho v praxi použiješ. Všechny úspěchy či neúspěchy jsou proto výhradně ve tvých rukách a autorka za ně nenese žádnou odpovědnost. Informace slouží jako (své)pomoc, v žádném případě nenahrazují lékařskou diagnózu/péči.

CHCI INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP A PÉČI