SLADKÝ ŽIVOT BEZ CUKRU

23.05.2021

Protože se chceš stravovat vědomě a být zdravý/á, řekneš se mnou sbohem cukru. Obzvlášť teď, když víš, že bílý (rafinovaný) CUKR není přirozenou součástí tvé stravy, bude to pro tebe hračka a velká zábava. 

Zbav se závislosti na cukru, uleví se ti a zlepšíš si své zdraví! Zbavíš se neovladatelných chutí na jídlo, budeš mít více přirozené energie a zhubneš. Zlepší se ti spánek, koncentrace, kvalita vlasů, pokožky. Zbavíš se výkyvů nálad a změníš svůj vztah k sobě a k jídlu. 

Protože se chceš stravovat vědomě a být zdravý/á, řekneš se mnou sbohem CUKRU
Protože se chceš stravovat vědomě a být zdravý/á, řekneš se mnou sbohem CUKRU
 • CUKR = rafinovaný jed, bílý jed, droga a tvá závislost.
 • "Cukr je jed" aneb smutná pravda o toxicitě cukru.
 • "Cukr zabíjí velmi pomalu, ovšem sladce." 
 • "Cukr je smrtící jed. Je jako kokain, většina lidí se předávkuje denně", říká expertka na zdravou výživu.
 • Tak to by pro začátek stačilo. I já mám na "CUKR" svůj vlastní názor a nehodlám sebe (ani tebe) stresovat nějakými dalšími podobnými termíny a citáty, které kolují po síti. Každý má možnost nastudovat si, které potraviny nám v tom běžném životě a jídelníčku pomáhají a které naopak. Stačí se logicky zamyslet a zjistíš, že rafinovaný cukr je velkým spouštěčem nemocí a je tedy velmi rozumné jej redukovat, jak jen to půjde.

Doporučuji, přečti si nějakou vědeckou studii/knihu, navštiv odborný seminář věnující se problematice cukru. I já mám doma pár krásných knih, které se tématu detailně věnují. Studovala jsem a studuji dodnes. Proč? Protože jsem z pozice výživového poradce chtěla poznat všechny neblahé důsledky konzumace cukru a hlavně: 

Potřebovala jsem se zbavit své závislosti na sladkém a zjistit, proč si zkrátka nemohu pomoci, proč nemohu přestat. Myslím si, že se na 100% shodneme, že to s cukrem nebude jen černo-bílé. O cukru a zdraví se diskutuje velmi často a úzce spolu tato témata souvisí.

Zbav se závislosti na cukru, uleví se ti a zlepšíš si své zdraví! 

Zbavíš se neovladatelných chutí na jídlo, budeš mít více přirozené energie a zhubneš. Zlepší se ti spánek, koncentrace, kvalita vlasů, pokožky. Zbavíš se výkyvů nálad a změníš svůj vztah k sobě a k jídlu. 

 Cukr, sladký a všude dostupný, přítomný produkt je však také skutečnou hrozbou a drogou dnešní doby
Cukr, sladký a všude dostupný, přítomný produkt je však také skutečnou hrozbou a drogou dnešní doby

Nikotin, alkohol, kokain jsou zdraví škodlivé a návykové látky. Cukr, sladký a všude dostupný, přítomný produkt je však také skutečnou hrozbou a drogou dnešní doby (ať se ti to líbí nebo ne). Patří a řadí se k látkám návykovým a jeho konzumace způsobuje:

 • závislosti, překyseluje tělo, způsobuje oxidační stres, podporuje vznik zánětů, diabetes, obezitu, poruchu pozornosti spojenou s hyperaktivitou (ADHD), akné, ztučnění jater, kolísavý tlak, zubní kaz, srdečně-oběhové obtíže, infarkt myokardu, gynekologické potíže, osteoporózu, nádorová onemocnění a mozková poškození, včetně chronického nedostatku vitaminů a důležitých minerálů. Narušuje látkovou výměnu, způsobuje trávicí problémy, žaludeční problémy, a mohli bychom pokračovat dále a dále.. 

Cukr je rychlým a velice levným zdrojem energie, ale POZOR, jaké energie!

Cukr má neomezenou trvanlivost, nekazí se. Raději ho příště vynech ze svého jídelníčku. Nemusí ti ho být vůbec líto, opravdu se mu nic nestane, zůstane tam kde je (ve spíži, v regálu obchodního domu) v nezměněné podobě, ale tobě po konzumaci cukru nebude nejlépe. Možná pár minut PO ano, ale ta následná spoušť se vážně špatně uklízí a je to běh na dlouhou trať.

Ty bílý cukr pro svůj život nepotřebuješ!

 • CUKR JE PRÁZDNÝ,
 • CUKR NEOBSAHUJE ANI JEDEN VITAMÍN, ANI JEDNU MINERÁLNÍ LÁTKU DŮLEŽITOU PRO LIDSKÝ ORGANISMUS.

Ještě pořád máš chuť na sladké? 

Chápu to. Cukr v tobě vyvolává příjemné pocity, pomáhá ti proti stresu a ve vypjatých situacích. Po konzumaci cukru tvé tělo vylučuje látky na bázi opiátů, které mají podobné vlastnosti jako MORFIN - působí povzbudivě, uklidňuje, uvolňuje, tiší bolest, omamuje a oblbuje tvé tělo. Cukr dlouhodobě ovlivňuje činnost tvého mozku. 

Cukr a histaminová intolerance
Cukr a histaminová intolerance

MORFIN UVOLŇUJE HISTAMIN

Konzumuješ cukr a ještě stále se divíš, že máš nálepku HIT? Že ti koluje zánět v těle, že máš oslabenou imunitu, zanesená střeva, jinou alergii, zdravotní komplikace? 

Ale on je tak sladký a pro mnoho lidí prostě součástí každodenní stravy, kolikrát je tam, kde bychom ho vůbec ani nečekali (čokoláda, zmrzlina, müsli, chleba, rohlíky, moučníky, zavařeniny, jogurt, kyselé okurky, marmelády, saláty, kečup, hořčice, dressing, nápoje, mošty, šťávy, cereálie, paštika, těstoviny, rychlé občerstvení, polotovary, chipsy, rybí prsty, rozpustné kávové směsi, sýry, sušené ovoce, atd... ).  

Řekni se mnou sbohem cukru a to jednou provždy. Smiř se s tím, že bílý cukr není a nikdy nebude přirozenou součástí tvého jídelníčku. 
 • Pro tělo je rozložení sacharózy do vstřebatelné a využitelné formy pěkná makačka a navíc si musí sáhnout do zásob s vitamíny a minerály.
 • Nepřináší ti žádnou výživovou a přidanou hodnotu, pouze bere (viz. zásoby vitamínů a minerálních látek).
 • Kolísání hladiny krevního cukru, zatěžování slinivky břišní, zvyšuješ si riziko vzniku cukrovky atd.
 • Rafinovaný cukr podporuje růst patogenních mikroorganismů ve střevech (zejména kvasinek)
Nerovnováha mikroorganismů ve střevech vede k celé řadě potíží. Cukr zvyšuje riziko prakticky všech "civilizačních" onemocnění! Rafinovaný cukr. Už v názvu vidím určitou záludnost. Jej "on je rafinovaný". Hlavně prosím žádný fanatismus! Máme tolik možností a alternativ v přírodě a hlavně: Po cukrovém detoxu se organismus i mysl nádherně očistí a k uspokojení chutí stačí minimální množství kvalitní potraviny. 

Uvědom si, že CUKR JE JEN POUHÁ SVŮDNÁ CHUŤ, CUKR JE PRÁZDNÝ a jeho konzumace ti nepřinese žádnou velkou slast a přidanou hodnotu. 

Postačí jen zbavit se závislosti, postačí ti PÁR MĚSÍCŮ BEZ CUKRU a tvůj život nabere nový směr. Koneckonců je to jen na tobě pro jaký druh potravin, se rozhodneš, co zařadíš do svého pestrého jídelníčku. 

Záleží na výběru toho správného cukru
Záleží na výběru toho správného cukru

Neboj se, nelekej se, neznamená to, že se nadobro vzdáváš sladké chuti a už nikdy v životě si neosladíš život. 

Záleží na výběru toho správného cukru. Udělej papa bílému, prázdnému cukru, po kterém se tloustne, zvedá se ti hladina histaminu, cukru v krvi, dáváš "nažrat" škodlivým bakteriím v těle. 

Seznamme se, jmenuji se CANDIDA. Víš, proč se z neškodné a přátelské kvasinky stane nebezpečný patogen? Přemýšlej, myslím si, že už víš.

Candida je druh kvasinky, jenž u lidí způsobuje houbové infekce. Tato mykóza je zejména častou příčinou nemocí a úmrtí u osob se sníženou imunitou.

Když si uvědomíš, že každá myšlenka (třeba i myšlenka na sladké) v tobě vyvolává určitý EMOCIONÁLNÍ STAV a tento stav poté vede k AKCI (konzumaci sladkého). Je naprosto zásadní (první krok k úspěchu) přehodnotit a utřídit si myšlenky, zaryté vzorce, předsudky týkající se konzumace nezdravých potravin. Teď se konkrétně bavíme o "cukru" a dalších produktech s cukrem skrytým (a že jich není málo).

Ne si něco (cukr) ZAKAZOVAT! To ti nebude nikdy fungovat. Jestliže se chceš pohnout z místa, nezůstávej jen u tohoto příspěvku, jdi do akce. 

Pokud tam ještě nejsi, pak tě z srdečně zvu do FB skupinky HIT ZDRAVÍ | Celostní výživové poradenství, kde pravidelně sdílím zajímavosti týkající se výživy, fungování lidského těla, psychosomatiky, zvýšení obranyschopnosti a toho, jak můžeš tělo posílit a být s ním více v kontaktu. Jsem certifikovaná výživová poradkyně, co ráda využívá metody a postupy, které začínají tam, kde klasická medicína končí, zabývající se stavem člověka z celostního pohledu a praktických psychosomatických souvislostí. Potřebuješ řešit problémy přirozenou a přírodní cestou? Ozvi se!

Hodně záleží na definici tvého "sladkého žití".

Hodně záleží na definici "sladkého žití".
Hodně záleží na definici "sladkého žití".

Já osobně nemůžu a neumím sedět a čekat na zázraky. Pochopila jsem, že zázraky se jen tak sami od sebe nedějí a nepřijdou. A tak jdu svému zdraví naproti. 

BEZ CUKRU

Abych byla šťastná, zdrav a spokojená..
..nepotřebuji žádný doping. 
Život je nádherný a tak sladký sám od sebe.