JAK VYZRÁT NA KLÍŠTĚ

13.05.2020

Jedna dvě, klíště jde... 

Jak vyzrát na klíště?
Jak vyzrát na klíště?

KLÍŠTĚ 

obecné není jen parazit, ale může také přenášet nebezpečné nemoci. A proto je každá pomůcka či rada nad zlato.   

Je obecnou pravdou, že mnohem lépe se s klíštětem popere zdravý jedinec než ten slabý. Proto je důležité pěstovat a neustále podporovat imunitní systém, protože i v případě přisátí klíštěte se automaticky imunita člověka oslabuje a nákaza může snadněji propuknout. 

Takže co s tím? 

Pokud jsem v přírodě, pokud se procházím lesem, seču pozemek u vody:

  • Vizuálně se průběžně kontroluji, prohlížím své nohy, tělo, prohlížím své děti. Cítím, když po mě klíště leze. Je to něco, co jsem dříve neuměla. Dnes "komunikuji" se svým tělem, odhodila jsem veškeré strachy a zábrany. 
  • Používám přírodní repelenty, nepoužívám chemii. Nejraději mám esenciální oleje - eukalyptus a citronela, dále rozmarýnový a roztok ze Soli Dr. Nona.
  • Používám fenykl. Sáček tohoto koření promnu a nasypu do ponožek, vložím do kapsy u kalhot. Klíšťata specifická vůně fenyklu odpuzuje.

Považuji za velice důležité a v žádném případě nikdy nepodcením důkladnou prohlídku svých dětí a svého těla. 

Virus klíšťové encefalitidy může proniknout do těla člověka již za velmi krátkou dobu po přisátí.

A jak to dělám, když se do mne klíště zamiluje, zachutnám mu, přicucne se a drží se mě zuby nehty (doslova a do písmene jako "klíště")?

  • Na nic nečekám a ihned ho odstraním.
  • V první řadě to chce KLID a NEPANIKAŘIT.
  • V žádném případě nepoužívám a ani by se nemělo odstraňovat klíště s pomocí olejů, mastí, tekutého mýdla. Parazit by se začal dusit, bránit a mohl by tak vyvrhnout obsah střev do rány, čímž se zvyšuje pravděpodobnost přenosu nákazy.
  • Klíště nemačkám, nenabírám pinzetou, nekroutím s ním.
  • Existuje speciální karta se zářezy, která klíště pevně podebere a vytáhne bez rizika rozmáčknutí a vytlačení obsahu střev do rány (tu doporučuji jen u větších klíšťat).
  • Jinak na larvu používám speciální kleštičky, popř. navlhčenou dezinfekcí, či Ústní vodou Dr. Nona vatovou štětičku a klíště pomalu vyndám.
  • Ránu poté ošetřím důkladně dezinfekcí, popř. Ústní vodou Dr. Nona a použiji svůj oblíbený Dynamický hydratační krém
  • Nepoužívám rukavice, ale po manipulaci s klíštětem si jdu ruce důkladně umýt.
  • Klíště likviduji tak, že ho spláchnu do záchodu (žádné pálení ani nic podobného).
Najednou to "zmatené" je tak JEDNODUCHÉ. Jenže jednoduché řešení se nehodí, nebylo by co řešit, rozebírat, diskutovat, neměli bychom se pak už čeho bát.

Často se v praxi setkávám s doporučením vysokých dávek vitamínu B. 

Je to na zvážení. Já sama nejsem zastáncem přehnané suplementace, i když předávkování vitaminem B je nepravděpodobné. Prozatím v žádných testech nebyly prokázaly repelentní účinky proti členovcům.

Každé klíště má jinou barvu a velikost.
Každé klíště má jinou barvu a velikost.

Jsme součástí celku, jsme součástí přírody. 

Proč neustále prožíváme strach? Proč vyživujeme své myšlenky, odpory a negativní pocity? Proč vnitřně bojujeme a omezujeme svůj pobyt v nádherné přírodě se strachem, že na nás skočí klíště?

Klíště na lidi neskáče a už vůbec ne ze stromu. Přeleze na svou kořist, když se prochází v trávě, která dosahuje max. výšky jednoho metru.

Klíšťata se nacházejí v různé výšce. Podle toho, v jakém jsou vývojovém stadiu:

  • larvy v malé výšce
  • nymfy a dospěláci již vylezou výš

Klíšťata potřebují k životu vlhké prostředí. Klíště žije na okraji lesů, v zahradách, městských parcích. Můžeme ho potkat téměř všude. Ze všeho nejvíce se mu daří a líbí v neposekané a vyšší trávě.  

Chodím bosa, mám svá oblíbená místa a nedovedu si představit, že bych se kvůli klíštěti musela začít omezovat, obouvat, soukat se do holínek a třást se před tím miniaturním tvorečkem strachy. 

Neztotožňuji se s rolí oběti, nejsem slabým jedincem. Možná kdybych žila někde v pralese, kde leze a číhá nespočet smrtelně jedovatých a zákeřných tvorů. ALE U NÁS DOMA V TRÁVĚ?

A to jsem paradoxně od přírody taková chodící klíšťato-lapka. Nikdo z rodiny klíště nemá, ale po mě jich leze třeba dvacet. Je to vtipné, manžel se mi směje. A co si o tom myslím já? Ano dříve jsem se bála a byla jsem zoufalá. Dnes se tomu už jen usmívám a říkám: "To protože jsem tak sladká a chutnám jim." I vosa se snese na sladkou limonádu. Tak proč bych já nemohla přitahovat klíšťata? Už i letos jsem si pár zvířátek domů přinesla. A dokonce mi před pár roky z krevních testů vyšlo, že jsem prodělala klíšťovku (naštěstí bez následků). Nehodlám se stresovat, bát se, proč také - proběhlo to a jede se dál. No a co jako? Kouslo mě klíště, vyndám ho, co bude dál? To se uvidí a věřím, že to zvládnu. 

STRACH je to nejhorší - co si člověk pěstuje a živí ve svém těle. Strach je velice silný magnet pro uskuteční toho, čeho se bojíme. 

Výrobci očkovacích vakcín, média nás masírují a podporují v nás strach a negativní emoce. Vypněte raději dnes televizi a místo té šílené reklamy o Červené karkulce a klíštěti, přečtěte svým dětem krásnou, klasickou pohádku o té NAŠÍ PRAVÉ "ČERVENÉ KARKULCE". A jestliže děti nemáte, tak hurá, v četbě vám nic nebrání. Je tolik nádherných a zajímavých knih. 

Zvolila jsem si "ZLATOU STŘEDNÍ" 

  • bez strachu 
  • bez odporu 
  • bez negativních emocí

Nejsem naočkovaná, nemám strach, přijímám a věřím, že dělám v tuto danou chvíli to správné pro sebe, své tělo, své děti.

Pokud by se mi udělal po klíštěti na kůži flek. Pozor, nemusí být přesně v místě, kde bylo klíště přisáté. Pak půjdu v klidu k lékaři a až v tento okamžik budu řešit danou situaci.

Pokud nic nezanedbám, klíště vytáhnu včas, je malá pravděpodobnost že se nakazím. Opravdu důležité je zachovat ten klid, pokoj uvnitř sebe, nebát se. Jestli se to má stát tak se to stane, bude to tak - jak to má být.

A co dělat, kdyby přece ..

KLÍŠTĚ a s ním spojené zákeřné onemocnění - Lymská borelióza (LB)

 "LB" je infekční nemoc vyvolaná bakteriemi Borrelia burgdorferi. Je to nejčastější onemocnění přenášené klíšťaty v České republice. Rozmnožovací cyklus bakterie trvá asi 12 - 18 hodin (u běžných bakterií jsou to minuty - desítky minut). 

Kdo si myslí, že má vyhráno, když se nechá očkovat? Očkování sice chrání, ale pouze proti klíšťové encefalitidě. NE proti Lymské borelióze, kterou (nejen) klíšťata přenášejí. 

Kdo si myslí, že má vyhráno, když začne okamžitě užívat vysoké dávky antibiotik? Z lékařského prostředí mám potvrzeno, že léčba antibiotiky bohužel nedokáže vždy boreliózu z těla dočista a dokonale odstranit. Borelióza má hned několik stádií vývinu a opravdu těžko se jí člověk zbavuje. Stádia boreliózy bohužel reagují na různé druhy léků. Nemoc velice často přechází do chronické fáze.

Lymská borelióza je multisystémové infekční onemocnění, které nejčastěji postihuje kůži, klouby, nervy, srdce. Každý kmen bakterií vyvolává trochu jiné příznaky onemocnění a každý je jinak odolný k léčbě. Negativem infekcí je, že původci nákaz naruší do té doby zdravou tkáň nebo k takovému procesu navedou vlastní imunitní systém. I když již původci infekce později v těle nejsou, tkáň zůstává i nadále poškozená. To je bohužel daň za podcenění situace nebo za pozdní odhalení infekce. Následná prognóza závisí od schopnosti poškozené tkáně regenerovat a ta je bohužel u nervového systému velmi malá až žádná. 

Borelióza propuká tehdy, když odporujeme, když máme oslabený imunitní systém, když se sníží v organismu počet bílých krvinek. Zbylí agenti imunitního systému, kteří nastupují do akce vždy, když na nás někde číhá nemoc, či nákaza pak nestačí v boji proti boreliím a borelióza propukne. 

Jak podpořit organismus osvědčenými recepty a bylinkami? 

  • paní doktorkou předepsaná kúra s preparáty Dr. Nona
  • vhodný jídelníček s dostatkem vitamínů a minerálních látek, větší dávky vitamínu C, omega nenasycené mastné kyseliny, rostlinné výtažky z bylin
  • štětka soukenická
  • pupeny topolu
  • křídlatka japonská
  • šalvěj
  • šišák bajkalský
  • vlaštovičník
  • extrakt z listů stévie

Dr. Nona /protokol borelióza/

  • Okseen - nasadit ihned v akutním stádiu (první 2 dny 5-5-5), dále dobrat v dávkovaní 2-0-1 (po skončení ihned nasadit a dobrat Ravseen).
  • Ravseen - dávkování 2-0-2 (upravit podle váhy)
  • Reumoseen - 1-0-1
  • Fáze 9 - 2-0-0
  • Pleťová bahenní maska - aplikace na bolestivá místa (klouby, části nervů..)
  • Užívat produkty na posílení imunity, doplnění minerálů, živin, vitamínů.. (Soli Dr. Nona, Solaris, Dynamik, Imunseen, čaj Gonseen, buněčná výživa Dr. Nona..).

Produkty Dr. Nona NEJSOU LÉKY. Neberte je jako náhradu za lékařem předepsané doporučení. Jde o alternativní cestu. Všechny návody a postupy zde uvedené jsou jen obecná doporučení. VŽDY je nutné dbát na individuální stav. 

CHCETE MĚ KONTAKTOVAT?