VLÁKNINA POMÁHÁ A ZLEPŠUJE KONDICI STŘEV

10.02.2022
To, co jíš a piješ, je naprosto zásadní. Snaž se konzumovat jídlo pro podporu energie a zdraví. Zařaď do svého jídelníčku zdroje PREBIOTICKÝCH VLÁKNIN ZINOBIOTIC+.
To, co jíš a piješ, je naprosto zásadní. Snaž se konzumovat jídlo pro podporu energie a zdraví. Zařaď do svého jídelníčku zdroje PREBIOTICKÝCH VLÁKNIN ZINOBIOTIC+.

Věnuj se sama sobě, 

buď vědomý/á v oblasti výživy (tj. stravuj se vědomě), osvoj si celostní přístup "a věř, že

vláknina patří ke zdravé stravě jako Mach k Šebestové.  

Ruku na srdce: Jak to máš ty s vlákninou? Zařazuješ pravidelně do stravy potraviny bohaté na tuto důležitou složku potravy? Dělá ti nějaký zdroj vlákniny problémy? 

Benefity vlákniny a zdravých střev

Zdravá střeva jsou mnohem víc než jen tvůj dobrý pocit po jídle. Přemýšlej o svém trávicím systému jako o zahradě, která potřebuje slunce, vláhu, výživu a tvou lásku i pozornost.

Mít dobře fungující střeva znamená užívat si každý den bez překážek a bolesti. Žádné nadýmání, plynatost, zácpa ani průjem. "Šťastné" střevo také vypovídá o tom, že v gastrointestinálním traktu je správná rovnováha bakterií nebo mikrobů. Střevní mikrobiom také pomáhá při vstřebávání výživových látek (a tedy energie) a při boji se škodlivými viry.  

Tvá střeva reagují na nejrůznější řadu čerstvých, průmyslově nezpracovaných potravin. Stačí vyměnit některé potraviny za jiné, lepší možnosti a uspokojit střevní mikrobiom, ne pouze chuťové buňky. Jak to často vidím u svých klientů. 

Vezmi si na pomoc přírodu: Přírodní probiotika, zeleninu, ovoce, zdravé tuky, celozrnné potraviny. Pro střeva jsou také zásadní polyfenoly, protože pomáhají stimulovat růst zdravých bakterií. 

Obklop se potravinami bohatými na živiny

Cílem je vyhnout se zvyšování hladiny cukru v krvi. Pro zlepšení růstu bakterií, které jsou prospěšné pro zdraví tvých střev, existuje pár základních tipů: 

Patří sem výběr potravin bohatých na vlákninu, jako jsou luštěniny, vločky, jablka, mrkve, lesní plody a chřest. Česnek a cibule jsou také známé tím, že prospívají střevům, stejně jako fermentované potraviny - například kefír, tempeh, miso a kombucha.

Zdraví střev přímo souvisí s dobrým stavem celého tvého těla. Dodržuj spánkový režim a každý den zařaď pohyb, otužování, dostatek hydratace a snížení míry stresu. Drobné vychytávky a trochu kreativity dokáží udělat ve tvém životě i zdraví velký rozdíl. 

Pokud nemáš příjem vlákniny ve svém jídelníčku zatím pod kontrolou?Doporučuji ti ZinoBiotic+, potravinový a veganský doplněk, který napomáhá střevní rovnováze. Je to směs 8 přírodních vláknin, které metabolizují v tlustém střevě a podporují růst zdravých bakterií. 

Co jsou betaglukany?

Jedná se o módní označení určitého typu rozpustné vlákniny. Skládá se z molekul cukru (polysacharidů), které se přirozeně nachází v buněčných stěnách bakterií, hub, kvasinek, řas, lišejníků a rostlin. Betaglukany jsou důležité pro celou řadu procesů v těle. Právě proto se betaglukany přidávají do potravinových doplňků. Tělo si samo betaglukany nevytváří. 

Doplňky s betaglukany a více vlákniny ve stravě

Co se týče vlákniny, celá naše společnost jí nekonzumuje dostatek. Usiluj o celkový příjem alespoň 30 gramů denně (dle statistik se lidem dostává pouze polovinu denní dávky). Pro zdraví zažívacího traktu a celkovou životní pohodu je důležité znát svůj příjem vlákniny, a osvojit si způsoby, jak do jídelníčku zařadit betaglukany. 

Vláknina není jen nezbytným poháněčem (slouží k vyloučení odpadních látek z těla přes tlusté střevo). Je taky velmi užitečným zpomalovačem (má schopnost brzdit vstřebávání sacharidů z tenkého střeva do krve). To má velké benefity. Zajímá tě jaké? 

VYUŽIJ PORADENSTVÍ A ÚVODNÍ KONZULTACI ZDARMA