DIETA

02.01.2021

DIETA jako DIETA pořád je to jen nějaký krátkodobý program, který v konečném důsledku ovlivňuje tvůj dlouhodobý zdravotní stav. 

Dieta = program, který není na míru. Každý člověk je obrovskou individualitou a potřebuje něco jiného. I ty potřebuješ individuální přístup, nebuď na to sama a vyhledej odbornou pomocKAŽDÁ DIETA JE KRÁTKODOBÝ PROGRAM A TY UŽ NECHCEŠ DRŽET ŽÁDNOU DALŠÍ DRASTICKOU DIETU, ALE CHCEŠ ZMĚNIT SVŮJ DOSAVADNÍ ŽIVOTNÍ STYL A TO JE ROZDÍL!

DIETA jako DIETA pořád je to jen nějaký krátkodobý program, který v konečném důsledku ovlivňuje tvůj dlouhodobý zdravotní stav.
DIETA jako DIETA pořád je to jen nějaký krátkodobý program, který v konečném důsledku ovlivňuje tvůj dlouhodobý zdravotní stav.

POSEDLOST DIETAMI

Celý svět je doslova posedlý DIETAMI. Kamkoliv se podíváš, nalezneš mnoho tvrzení, že ta, či jiná dieta má rychlé výsledky zhubnutí. Další zase zaručuje zdraví a dlouhý život. Ve skutečnosti jsou to tvrzení naprosto mimo realitu.

Doporučím ti TRANSFORMACI VĚDOMÍ. Co to znamená v praxi? Řekni si dost! Protože dodržování diet je stresující, omezující, vyčerpávající. Ty přece chceš delší život, méně vrásek, kvalitní spánek, dobrý sex a k tomu potřebuješ jen určité kroky a transformaci svého vědomí. 

OD ODPORU K PŘIJETÍ A SEBELÁSCE

SPOKOJENOST a SEBELÁSKA je mostem k té tvé dokonalé postavě a zdraví. Proč se mučit domnělou nadváhou, když (proboha) tvé křivky jsou tak sexy! Nejdříve musí proběhnout přijetí tebe (jaká jsi teď), dějů a naprosto všech situací. Až poté mohou odpadnou tvé kilogramy. 

Vadou na kráse u nesprávně zvoleného "dietního stravování" je především riziko nedostatku některých živin.
Vadou na kráse u nesprávně zvoleného "dietního stravování" je především riziko nedostatku některých živin.

JEDNOZNAČNÉ NE DRASTICKÝM DIETÁM

Všechno co člověk dělá určitou a omezenou dobu, má jen omezeně trvající účinky.

DIETA neřeší příčinu tvé nadváhy. Po skončení nastaveného dietního programu (častěji i dříve než program skončí) se vrátíš do starých kolejí a hmotnost opět nabereš.

Ve skutečném zhubnutí ti brání ještě něco jiného. Mám zkušenosti, že většině lidem v hubnutí brání: Závislosti či špatné složení mikrobiomu, metabolický syndrom, zdravotní problémy, psychika, bloky z dětství, lidé obecně nemají správné stravovací návyky atd.. Jaká je ta tvá překážka? 

NEDOSTATEČNÁ VÝŽIVA

Vadou na kráse u nesprávně zvoleného "dietního stravování" je především riziko nedostatku některých živin |pozor na to(!)|. Neubližuj si a začni jinak. 

KDO CHCE OPRAVDU HUBNOUT, MUSÍ ZAČÍT HNED

Proč diety nefungují a v čem skutečně spočívá úspěšná redukce kilogramů
Proč diety nefungují a v čem skutečně spočívá úspěšná redukce kilogramů

Nezajímají mě tvé výmluvy. A ty už neodkládej své zdraví na duhou kolej. Nauč se především: 

 • Novému a zdravému životnímu stylu,
 • důvěřovat svému vlastnímu a dokonalému tělu,  
 • rychle se rozhodovat, radovat se z dobře nastaveného programu,
 • sebelásce, přijetí a disciplíně, 
 • buď na sebe hrdá, buď pozitivní,
 • přestaň se trestat a začni se odměňovat (samozřejmě nemyslím sladkostmi a nevhodným jídlem).

Vše co děláš, jak reaguješ na různé podněty (v případě tělesných kilogramů například zajídání vzteku či smutku), to jsi se někde naučila. To znamená, že máš ohromnou šanci, naučit se reagovat jinak a lépe. Pokud opravdu chceš něco ve svém dosavadním životním stylu měnit, musíš začít hned teď. První krok je polovina cesty.  

Nový a aktivní životní styl je nutné přijmout na doživotí. 

NE jako časově omezenou dietu (program). 

Jde o transformaci tvého vědomí!

UŽ VÍŠ, PROČ NEDOPORUČUJI DIETY?

V praxi se setkávám se stále větším počtem lidí, kteří se pokoušejí přejít na "druhou stranu" na stranu DIET. Z vlastní zkušenosti však vím, že u žádné diety obyčejný člověk dlouhodobě nevydrží. A navíc se vystavuje značným odporům, nezdravému vztahu ke svému tělu, jídlu a ne zrovna malé procento si může začít pohrávat s velmi nepříjemnou diagnózou "porucha příjmu potravy".

Především z důvodu neustálého: 

 • Omezování se, stresu, zákazů, 
 • hlídání se, počítání.

Kdy toto chování se vždy projeví na změnách: 

 • V emočním rozpoložení, 
 • přidají se zdravotní komplikace, 
 • vyčerpají se zásoby potřebných látek pro správné fungování organismu,
 • sociální izolace aj..

Opravdu každá dieta je časově omezeným programem, který posouvá fungování mnoha systémů v těle mimo nastavenou ROVNOVÁHU:

 • Naruší se acidobazická rovnováha, 
 • správné fungování metabolismu, 
 • dochází k zatížení jater, 
 • ledvin,
 • dalších orgánů, 
 • zásah do trávicích enzymů,
 • plus další fatální a nevratné změny. 

Na jakou stranu se přidáš ty? Na stranu diet | na stranu zdravého selského rozumu?

NEJSEM ZASTÁNCEM ŽÁDNÝCH FANATICKÝCH A DRASTICKÝCH DIET ani jednostranných VÝŽIVOVÝCH SMĚRŮ (toto období už mám naštěstí za sebou). Všechno co člověk dělá určitou a omezenou dobu, má jen omezeně trvající účinky.

REKLAMY 

v médiích idealizují vzhled štíhlých supermodelek, neohrožených svalovců a supermužů. Na základě projekce a touhy po těchto nedosažitelných a absolutně nereálných tělesných schránkách ti pod nos servírují:

 • Různá doporučení, 
 • různé typy diet, 

které jsou často založené na pohodlném užívání nabízených produktů.

 "Sezobnu tabletku a ZHUBNU."

"Dám si koktejl a budu mít o deset kilo méně."

Na druhou stranu do tebe prodejci hustí reklamy na sušenky, chipsy, zmrzliny, fastfood. 

Reklamy mají silně manipulativní charakter. Nevěříš? Posaď před televizní obrazovku malé dítě. Mám doma 2 děti a setkávám se s reklamou a klamem každý den. Malé dítě reklamě věří, a pokud ho včas nenaučíme, aktivně se bránit, dochází ke zcela zkresleným závěrům. Dokonce začne považovat reklamovaný předmět za nezbytný. Přemýšlej se mnou nahlas o reklamách. Je smutným faktem, že lidé se zatím ještě nechávají strhnout vábením na nesmyslné a nefunkční přípravky slibující zázračné zhubnutí, zázračnou proměnu postavy, slibující okamžité zdraví a to bez dalšího vlastního aktivního přístupu. To ti já nikdy neslíbím. Bez toho, abys zvedla svůj zadek z gauče: se nikdy z místa nepohneš!

Vždy platilo a bude platit pravidlo: 

"BEZ PRÁCE NEJSOU KOLÁČE".

NA CO NESMÍŠ ZAPOMENOUT?

Světem kolují v posledních letech různé formy diet, kdo se v tom vyzná, má vyhráno. Ať už jsou tvé důvody pro dodržování "DIETY" zdravotní, kosmetické, etické. VŽDY SI PAMATUJ: 

 • Správný a zdravý jídelníček nesmí být nikdy založen na žádných drastických změnách,
 • omezování správného příjmu energie, 
 • objemu potravy a živin, 
 • či nadužívání "zázračných" přípravků. 

Proto, abys pochopila, co skutečně funguje a je účinné, jakým radám a doporučením se velkým obloukem vyhnout, je nutné znát dokonale problematiku a úskalí výživy

a nebo je zde možnost, 

najít si dobrého, spolehlivého a kvalitního poradce,

který důkladně studoval principy fungování lidského organismu, ale také prokázaný účinek nejčastěji používaných a propagovaných látek v doplňkové výživě. Včetně všech dalších nástrah při nastavení dokonalého výživového doporučení pro jedince a jeho každodenní potřeby, ale také důležitý zdravotní stav, sledoval nové trendy, výzkumy atd.. Není toho málo, že? 

Co myslíš, existuje pro tebe nějaký optimální plán, který by ti reálně pomohl hubnout a zbavit se problémů? 

Ano, je to ten, který bude tvůj, který zohledňuje potřeby tvého těla, prostředí, ve kterém žiješ, kombinuje se s pravidelným cvičením a aktivním pohybem, spokojeností a je dostatečně časově rozvržen a plánován. Tvá správná cesta by měla být změnou životního stylu, protože na rozdíl od hladovění nebo podávání rozličných přípravků, koktejlů je to něco udržitelného. To chceš a já ti ukážu jak na to, plácneme si?

Pomohu ti lépe se zorientovat, pochopit principy různých výživových směrů a nejen to. 

Podpořím tvé úmysly a ukážu ti plusy a mínusy, které jsou často pro běžného člověka ukryty, ale tvoří podstatnou část úspěchu.

 • Máš doma dítě a radost vystřídala bezmoc, pláč a neklidné spaní?
 • Trápí tě atopický ekzém, jiné kožní problémy, trpíš na migrény, trávicí, či dýchací problémy? Dočetla jsi se, že příčinou mohou být potravinové alergie, intolerance (pozor, je to velký rozdíl), ty nevíš jak dál? Tvé první kroky vedly k lékaři a nutričnímu poradci. Někdo to zvládne sám, někdo potřebuje ještě další podpůrné opatření.

ANALÝZA ŽIVOTNÍHO STYLU

Vyhodnotím tvůj stávající jídelníček z výživového hlediska. 

KAŽDÝ PROBLÉM MÁ PŘÍČINU

Říká ti něco psychosomatika? Pomohu ti s nalezením příčin. 

SPECIALISTA VŽDY PO RUCE

Většina pokusů končí na slabé vůli a nedostatečné sebekontrole. Na celé tvé cestě ti budu k dispozici a po ruce. 

ZMĚNA NA CELÝ ŽIVOT

Každá dieta jednou končí a po ní většinou navazuje návrat k normálním stravovacím návykům a s tím spojený jojo efekt. To ti nehrozí. Jakmile jednou poznáš své tělo a naučíš se stravovat správně, svou hmotnost si lehce udržíš.

ŘEŠENÍ

Návrh stravování včetně řízené suplementace vhodný pro tvou individualitu.  

NA KAŽDOU OTÁZKU EXISTUJE ODPOVĚĎ 

Poradím, jak vyřešit nedostatek energie, zastavit nežádoucí nárůst/úbytek kilogramů, jak a co nakupovat, na co si dávat pozor. Nalezneme společně seznam doporučených a nedoporučených potravin, které proces urychlí. 

Jídla nezakazuji, ale nahrazuji. Ukážu ti alternativy, náhražky různých jídel (mléko, maso, pečivo, sladkosti atd.). 

TERAPEUTICKÉ ZPŮSOBY STRAVOVÁNÍ 

Na druhém břehu diet existují různé terapeutické způsoby stravování (například eliminační dieta, low fodmap, GAPS, nízkohistaminové stravování, autoimunitní protokol (AIP), WHOLE30, půst aj.), kdy podobné směry nejsou dietou, která by se držela dlouhodobě a za cílem hubnout. Jedná se terapeutický způsob stravování, který pomáhá odhalit potravinové intolerance, přecitlivělosti na určitý druh potravin a hlavně harmonizují se střeva, posiluje se imunitní systém, psychika, odstraňují se symptomy, záněty a spouštěče problémů. 

Terapeutický způsob stravování má krátkodobé, ale i dlouhodobé limity a vždy je důležitý dohled odborníka a lékaře, který včas odhalí možná rizika. Nesprávně vedená dieta může více uškodit než ulevit. 

Složení mikrobiomu výrazně ovlivňuje správnou funkci těla. Přemnožení některých bakteriálních kmenů může vést ke zvýšenému využití energie z potravy a tím i k vyššímu energetickému příjmu či ke zvýšeným chutím na nezdravá jídla. 

JAKÁ JSOU NEGATIVA DIET

Zdraví máš jen jedno a záleží jen na tobě, jak se o něj postaráš

Zničit si tělo dietami a nevhodně řízenými detoxikačními kúrami umí každý. Stačí se jen rozhlédnout okolo sebe. 

Držela jsi někdy dietu? 

Jsem přesvědčená, že ANO (i já). A jaký to mělo efekt? Já sama za sebe (s velkým odstupem času) mohu prohlásit, že jen a pouze ten negativní. 

Negativa diet: 

 • Totálně rozhozený metabolismus, jojo efekt, 
 • nestabilní váha, špatná imunita, alergie, intolerance,
 • nedostatek živin, ztráta energie, narušená psychika, 
 • další body si dodejte sama. Ještě jsem jich pár vynechala. 

"Všechno, co jsem podnikala v minulosti v rámci nějakého dietního opatření - NEFUNGOVALO. A víš co? Nikdy nešlo o to, že bych při dodržování diet selhávala, JÁ SE VŽDY DRŽELA PLÁNU. 

TO TA DIETA VŽDY OBELHÁVALA MĚ! 

Jakákoliv DIETA, kterou budeš dodržovat pouze určitou dobu, přinese pouze krátkodobé benefity. Jakmile se vrátíš ke své běžné stravě, stav organismu se zase vrací zpět na začátek. Pokud chceš zůstat zdravá, hubená, bez vyrážek, průjmů, kolísavého tlaku, migrén a to ne jen na měsíc, ale NAVŽDY. POTŘEBUJEŠ STABILNÍ A ROZUMNÉ VÝŽIVOVÉ NÁVYKY. Které budetš odteď dělat po celý život. A z toho plyne, že to musí být návyky, u kterých nebudeš trpět a hlavně budou dlouhodobě udržitelné a příjemné, chutné, bez stresu a zákazů. 

"Chytrému napověz a toho méně chytrého nakopni." 

Věřím tomu, že má práce ti poslouží jako nápověda, ale i občasný kopanec, který potřebuje každý z nás. Soustřeď se jen na podstatné věci. Jsou to věci, které jsou opravdu důležité, nedají se obejít a všechno na nich stojí a padá.

JAKÝ JE SPRÁVNÝ OBSAH JÍDELNÍČKU?

Obsah jídelníčku:

 • Sacharidy, 
 • vláknina, 
 • bílkoviny, 
 • tuky, 
 • voda, 
 • vitamíny, 
 • minerály, 
 • antioxidanty, 
 • fytochemické látky,
 • množství energie (kalorie), 
 • dobrá stravitelnost potravin, 
 • termický vliv stravy 
 • energie na talíři, 
 • zachování acidobazické rovnováhy organismu.

Příklad: 

Výběrem nevhodných potravin si zaplníš prostor ve své lednici, na talíři, žaludku, střevech na úkor pozitivní energie a potravin, které jsou pro tebe prospěšné. STRAVUJ SE VĚDOMĚ..

Hubnutí je hračka, když víš jak na to! 

ZAPOMEŇ NA NEKONEČNÉ DIETY, cesta k vysněné postavě vede přes poznání tvého vlastního těla.

Poznej své tělo, odstraň příčinu a hubni naprosto přirozeně bez jakékoli námahy.

JAK TOHO DOCÍLIT?

Soustřeď se hlavně na:

 • Kvalitní a dále nezpracované, chemicky neošetřené potraviny, 
 • úpravu,
 • konzumaci (dostatečné žvýkání, trávení, věnovat se na 100% talíři),
 • vhodné načasování,
 • pravidelně se hýbejte, 
 • relaxujte, 
 • dýchejte, 
 • dbejte na dostatečnou hydrataci (=základ úspěchu),
 • střídmost, 
 • pestrost,
 • rozmanitost, 
 • barevnost
 • a hlavně psychickou pohodu a pozitivní myšlení. 

Aby strava mohla být považována za vyváženou ve všech směrech, je potřeba zahrnout i emoční stav. 

Praxe mi ukazuje, že jakákoli snaha o striktní dietní omezení, počítání jakýchkoliv složek v každodenní stravě, vyvolává napětí a boří šance na úspěch.

Jsem toho názoru, že není účelem každodenní stravu do detailu počítat. Pouze je potřeba naučit ovládat se techniky, které povedou k jejímu správnému nastavení či naopak odhalení zásadních chyb, kterých se v jídle dopouštíš. Smiř se s tím, že nikdy nepojedeš na 100% a nikdy nebude nic dokonalé. DOKONALOST NEEXISTUJE. Nikdy to nebude bez krásných úletů a "hříchů" Ale 100% dokonalost není nutná a myslím si, že z dlouhodobého hlediska ani není možná. 

Hlavně se prosím nikdy se netrestej za to, že občas ujedeš. 

Trestáním myslím to, že si budeš nadávat a jídlo a své přešlapy si vyčítat. Kvůli jedné čokoládě se nehroutí svět a ani tvůj zdravý životní styl. Buď na sebe tvrdá, ale zároveň se měj ráda a buď spokojená, klidná a pozitivně naladěná. 

To je základ úspěchu. A úspěch je ukryt ve tvé hlavně (srdci). 

Má dnešní rada zní: Klíč k dlouhodobému úspěchu je rovnováha na všech úrovních. 

Chceš-li pomocí jídla dosáhnout změn, které budou trvalé a ty nespadneš do víru diet - kontaktuj mě. Ukážu ti, že strava může být PESTRÁ, ROZMANITÁ a VYVÁŽENÁ (s obsahem živin i všech energií). 

CHCEŠ ZPĚT SVÉ STARÉ DŽÍNY? Jíš pořád stejně, cvičíš, hlídáš se, ale stále tloustneš? Stáhni si unikátní program na snížení nadváhy. 

ZMĚŇ SVŮJ POHLED NA DIETY, PŘESTAŇ DRŽET DIETY A ZAČNI KONEČNĚ VĚDOMĚ JÍST A ŽÍT SVŮJ ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL