JAKÉ SOLI DÁTE PŘEDNOST? JE SŮL SKUTEČNĚ NAD ZLATO?

12.06.2020

Moudrý člověk, když onemocní, změní styl svého života a stravu. 

Ten nejchytřejší vůbec nečeká na nemoc a pracuje na sobě každý den v rámci prevence a sestavování správného jídelníčku, kdy klade důraz také na regulaci příjmu soli (NaCl) a začne pro své blaho využívat přírodního bohatství naší Země. Jedno bohatství v podobě minerálních Solí Mrtvého moře na Vás čeká v e-shopu zde.

JE SŮL NAD ZLATO?
JE SŮL NAD ZLATO?

Je všeobecně známou pravdou, že nadbytek soli (NaCl) může tělu výrazně ublížit: zvýšení krevního tlaku, migrény, zadržování tekutin v těle, závratě, otoky nohou atd..

Chuť soli je jedinečná a vzácná, bez ní by nebylo jídlo dobré. 

Chutě často rozhodují o našich stravovacích zvyklostech a cílem každého by vždy měla být především ROVNOVÁHA NA VŠECH ÚROVNÍCH. 

DDD kuchyňské soli pro dospělého člověka je 5 g. V ČR se průměrná spotřeba pohybuje okolo 15 g. 5 g určitě nevypovídá o skutečné potřebě individuality, která často bývá mnohem vyšší (např. sportovci). Množství příjmu kuchyňské soli by nemělo překročit 10 g denně.

Vše je v neustálém pohybu. 

Věřte, že stačí opravdu málo a organizmus se brzy začne sám regenerovat.

Jaké procento soli se vyskytuje ve Vašem jídelníčku? Je pro Vás 5 g moc a nebo málo?  Jaká je skutečná potřeba soli Vaší individuality?  Kam se ubírá Vaše acidobazicita?

Při práci s klientem se zaměřuji i na tyto přirozené a základní  faktory, nechte si proto odborně poradit a vypracovat analýzu Vašich současných stravovacích zvyklostí. Možná si myslíte, že solíte málo. Pozor, nemusíte ani tolik solit, velké množství sodíku obsahují i potraviny, do kterých byste to nikdy neřekli.

Příklady potravin s vysokým obsahem soli (nebo sodíku): 

 • sýry
 • uzeniny, konzervované maso, konzervy, polotovary, balené maso
 • minerální vody
 • mražená jídla
 • cereálie (setkala jsem se případy, kdy v jedné porci cereálií bylo 250 mg sodíku)
 • polévky a omáčky v prášku, polévková koření
 • sójové omáčky, orientální omáčky, marinády
 • kečup
 • nakládané zeleninové chuťovky
 • slané oříšky
 • prášek do pečiva atd.
Čtěte etikety: alginát sodný, askorbát sodný, hydrogenuhličitan sodný (jedlá soda), benzoát sodný, kaseinát sodný, chlorid sodný, citronan sodný, hydroxid sodný, sodná sůl sacharinu, mléčnan sodný - Stearoyl, siřičitan sodný, dihydrát, glutamát sodný (MSG), fosforečnan sodný.

Glutamát sodný je sůl, která vzniká spojením kyseliny glutamové s kationem sodíku (Na+). Běžně se přidává (často i v nadbytku) do různých potravin jako ochucovadlo.

Dobrá rada: pokud solíte, dělejte to nejlépe až po dokončení přípravy jídla. 

Takové solení umožní lepší splynutí jednotlivých chutí. Určitě nesolte v průběhu vaření. Sůl se vstřebá do potraviny a nutí Vás, abyste jí použili větší množství pro výraznější chuť. Solení v závěru přípravy jídel Vám umožní použít o mnoho menší dávku soli.

Sůl je ochucovadlo, 

používejte ji opravdu jen v malých dávkách a jako částečnou náhradu soli využívejte širokou škálu koření, bylin. Pokud si ještě potřebujete svůj život osolit a necháváte se manipulovat svou chutí - zvolte si organicky vázanou sůl (fermentované sójové omáčky, miso pasty). 

Sůl je skutečně dobrý sluha, ale zlý pán. S výjimkou sodíku není klasická sůl (NaCl) tak moc důležitá a neřešila bych fanaticky ani to, který druh je výhodnější. Při svém výběru se můžete zaměřit na obsah minerálů, stopových prvků a chuťový vjem. Není jedna sůl lepší a druhá horší.  

Zajímavou alternativou jsou výrobky s obsahem draselné soli (KCl), černá sůl. Himalájská sůl je marketigovým tahem výrobců a tak na klasické domácí použití je určitě fajn i levnější obyčejná mořská sůl.

V dnešní uspěchané době je čím dál složitější udržet si energii a vitalitu po celý den. A tak mé konkrétní doporučení směřuje k jedinečné kombinaci vitamínů, minerálů a Halo-komplexu, který Vám dodává například produkt Halo Soupseen Dr. Nona. Obyčejně | neobyčejná polévka, kdy její příprava zabere pouhých pár minut a lze ji přidávat i do jiných pokrmů, např. do omáček, salátů a nebo jako zdravé ochucovadlo s obrovskou škálou pro tělo prospěšných látek. 

Dávkování je individuální a stanovujeme ho na základě potřeb a zdravotního stavu (regenerační dávkování a na akutní problémy). Kontaktujte mě zdeJak o sebe pečujete nyní, se ukáže dříve či později na Vašem zdraví, kondici a vzhledu. To je zákon akce a reakce. 

Za normálních podmínek není nutné solit vůbec, protože při vyvážené stravě dodáte organismu dostatek sodíku (minerálu, který je nezastupitelným prvkem k ideálnímu fungování organismu). 

Doporučuj Vám přijímat všechny nezbytné živiny: esenciální aminokyseliny, životně důležité mastné kyseliny, vitamíny, minerální látky, potřebné množství polysacharidů a další elementy.  

RUKU NA SRDCE, úplně bez soli to nepůjde. Bez soli by nebyl život. Sůl napomáhá správnému fungování těla, podílí na regulaci vody v těle, redukuje nadměrnou kyselost v buňkách, udržuje správnou hladinu cukru v krvi, stimuluje vstřebávání potravy, pomáhá při detoxikaci plic a průdušek a zabraňuje svalovým křečím atd.. Sůl je tedy klíčovým prvkem nejen pro lidi, ale i pro zvířata a rostliny. 

Až půjdete nakupovat sůl, hledejte termíny rafinovaná a nerafinovaná. Nerafinovaná sůl je přírodní sůl, která nebyla upravena. Rafinovaná je technologicky upravena a obsahuje pouze dva prvky: sodík a chlór.

Až se rozhodnete zásobit své tělo vitamíny a širokým spektrem minerálů, hledejte takové doplňky, které jsou čisté, účinné a zbytečně nezatíží Váš organismus a stanou se přirozenou součástí Vašich denních rituálů. Já jsem zvolila živou sílu Mrtvého moře v produkci Dr. Nona (doplňky stravy, kosmetika, výživa, minerální sůl z Mrtvého moře). 

Nikdy nezapomínejte na dostatečnou hydrataci. 

Sodík váže vodu a sůl potravinu vysušuje, mění jejích charakteristiku a chuť. 

Skrze pitný režim a vědomé stravování můžete prozářit mnoho oblastí svého života - zdraví, krásu, ale i psychickou pohodu. 

 • Začněte si teď hned věnovat více pozornosti a lásky. 
 • Rozhýbejte se a vykročte ke změně, pokud nevíte jak na to, kontaktujte odborníka, který Vás navede na správnou cestu.

Vyzkoušejte mé nejoblíbenější minerální soli Dr. Nona (nejen) do Vaší koupelny. Pokud je ještě neznáte, tak krátce představím. Jedná se o krystalky minerálů z Mrtvého moře obohacené o esenciální oleje a Halo-komplex s Archebakteriemi.  Jen v produkci Dr. Nona je zakomponován objev již zapomenutých receptur našich předků i zcela nové unikátní technologie, vytvořené na bázi vzácných přírodních komponentů - Bioorganominerálního komplexu Mrtvého moře, bylinek, aromatických esencí a olejů. Na technologii je však naprosto jedinečná hlavně kultivace Archebakterie a použití její biohmoty ve všech produktech Dr. Nona.

Archebakterie je jeden z nejstarších organismů na Zemi. Má schopnost přežít i v extrémně slaných vodách Mrtvého moře a její působení je podobné kmenovým buňkám. 

Soli jsou velmi šetrné k organismu. Sama jsem je využívala v nejcitlivějším a zároveň nejnáročnějším období kojení. Procedury jsem prováděla i u svého malého syna, když jsem potřebovala rychlou a účinnou pomoc. Mám zkušenost, že si umí poradit s kdejakými potížemi. Podporují přirozené procesy organismu. Doplněním deficitu minerálních látek a za spolupráce Halo-komplexu tělo může opět fungovat tak, jak je mu od přírody dáno. 

V Bibli je Mrtvé moře nazýváno "moře Arava" nebo též "Východní moře" a píše se zde o jeho léčivé síle. Také současná věda zaznamenala blahodárné účinky Mrtvého moře. Nejunikátnějším na Mrtvém moři je jeho voda. Je to vysoce koncentrovaný roztok solí a mikroprvků. Ve vodě Mrtvého moře je rozpuštěno asi 50 miliard tun minerálů cca dvaceti různých druhů. Mrtvé moře obsahuje vysokou koncentraci iontů sodíku, draslíku, magnézia, vápníku, bromu a široké spektrum dalších makro a mikro-elementů. Jde o minerály, které mají velice pozitivní účinky na lidský organismus a jsou pro něj naprosto nenahraditelné. 

"Bez soli se nedá žít."

Ačkoliv experti trvají na omezeném příjmu soli jako na prevenci proti různým onemocněním, není však sůl jako sůl. Správná sůl, doplňuje tělu minerály a stopové prvky. 

Naprosto báječný produkt slunce a moře, dvou přírodních sil, které svým spojením dali vzniknout této opravdové soli. Svým složením je téměř identická slzám a krevní plazmě a používáním produkce Dr. Nona naše tělo okamžitě vstřebává všechny minerály a dopravuje je přímo do buněk. Buněčná komunikace je tak zlepšena a to přenosem elektromagnetických a světelných signálů, jelikož sůl je velmi silný vodič. 

Například po pravidelných koupelích v Soli Dr. Nona uživatelé zaznamenávají výraznou úlevu od různých kožních problémů jako jsou ekzém či lupénka. Stačí 7-8 minut v solné lázni a přes pokožku přijímáte celou Mendělejevovu tabulku prvků. Sůl dezinfikuje, čistí, regeneruje. Pokud nemáte doma, připravte si obklad s roztokem a aplikujte na postižená místa . Koupel pro nohy je vynikající způsob jak si odpočinout a zároveň pomoci tělu s detoxikací. 

Sůl Dr. Nona je mé tajné přírodní antihistaminikum a používám ji pro snížení příznaků HIT, kdy aktivuje tvorbu enzymů, čímž podporuje správnou funkci celé mé trávicí soustavy. Piji ráno na lačno vodu s pár krystalky. 

Pokud nevnímáte sami sebe a to co jíte, co děláte - nikdy nebudete spokojení a sytí. 

Úroveň stravitelnosti každého jídla odpovídá za to, jak se po jídle budete cítit. U náročně stravitelných a přesolených jídel to bude pocit těžkosti a únavy. U lehkých a vyvážených jídel naopak zvýšená vitalita a zdraví. 

CHCETE MĚ KONTAKTOVAT?