KREVNÍ TLAK

NĚKDO JE DOLE, 

NĚKDO ZASE NAHOŘE

NEBERTE TO JAKO KŘIVDU, ŽIVOT JE JAKO VLNA.

KREVNÍ TLAK

je síla, kterou vyvíjí krev při průchodu v tepnách a žílách. Vše je řízeno srdcem, mozkem, nervy, ledvinami a krevními cévami. Měří se ve dvou hodnotách.

 • Systolický (horní hodnota) je tlak při srdečním stahu (systole), kdy je krev vypuzována ze srdce do tepen. 
 • Tlak diastolický (spodní hodnota). Ten je zachycený v okamžiku, kdy se srdce uvolňuje.

Normální krevní tlak je 120/80 (systolický/diastolický) popřípadě nižší.

Normální krevní tlak běžně kolísá, pokud však setrvává dlouhodobě na vysokých hodnotách, označuje se jako hypertenze (vysoký krevní tlak). Jeho hodnoty přesahují 140/90. V případě že tlak pravidelně klesá pod hranicí 100/60 mm Hg máte nízký tlak.

HYPERTENZE 

Vysoký krevní tlak je velmi rozšířeným zdravotním problémem. Pro nedostatek zjevných příznaků získal pověst tichého zabijáka. Zpočátku o něm ani nevíte, nezpůsobuje potíže, ale časem může přivodit vážné zdravotní problémy. 

Prvními projevy může být 

 • bolest hlavy, únava, poruchy spánku, závratě, nervozita, červenání tváře, nepokoj, podrážděnost, otoky aj...

Obtíže se zhorší a nebo se prvně objeví až s pokročilým stavem nemoci, kde ale již v jeho důsledku vzniká různé poškození některých orgánů. 

Příčiny vzniku vysokého krevního tlaku jsou přibližně u 80 % populace neznámé. Většinou se jedná o kombinace faktorů, jako jsou nadváha, vysoký příjem alkoholu a soli, užívání hormonální antikoncepce, stres. Příčiny vzniku sekundární hypertenze však už známé jsou. Řadí se mezi ně cukrovka, aterosklerotické změny cév, těhotenství, zvýšená funkce štítné žlázy, některé vedlejší účinky léků apod.. Muži jsou k vysokému krevnímu tlaku dvakrát náchylnější než ženy.

Jak tlak snížit?

Jak na hypertenzi s produkty Dr. Nona?

Doporučená tobolková řada: 

 • GOLDSEEN - 1-2 tobolky po dobu 5ti dnů a poté nasadit
 • RAVSEEN - 1-2 tobolky 2x denně po dobu 45 dnů
 • GONSEEN (ráno na lačno, 1 sáček na sklenici vody)
 • YAMSEEN - 2 tobolky na noc

Doporučená lokální řada:

 • Pleťová bahenní maska. Nanášíme na oblast zátylku na 30 minut, doporučují se reflexní masáže, stimulace bodů a další procedury.
 • Kvartet Solí Dr. Nona
 • Dynamický hydratační krém 

VYSOKÝ TLAK JSOU NEZPRACOVANÉ EMOCE

Člověk je natlakovaný jako balónek a to různými emocemi, hněvem, zlostí, nenávistí, lítostí, smutkem. Vysoký tlak se velmi často projevuje při stresu a přepracovanosti. Člověk s vysokým tlakem nerad řeší konflikty přímo a otevřeně, tj. před problémy utíká. Vysoký tlak také může znamenat větší chtění.

Pomocí bylinek můžeme úspěšně posilovat žilní systém rutinem.
Nadledvinky meduňkou, třezalkou, heřmánkem. Srdce jmelím, hlohem.
Zadržování vody svízelem. Je všeobecně známo, že česnek vlastní schopnost snižovat krevní tlak. Více rad a typů naleznete v mé uzavřené skupince na Facebooku

Nastavte ve svém organismu rovnováhu, lépe se stravujte, zařaďte do svého jídelníčku čerstvé ovoce a zeleninu, upravte emoce a bloky na jednotlivých čakrách.

HYPOTENZE

Nízký krevní tlak Vás na rozdíl od vysokého tlaku na životě neohrožuje. Neustálé motání hlavy a omdlévání na veřejných místech však může mít zásadní vliv na kvalitu života. Doporučuji tento problém aktivně řešit. 

Nízký tlak je způsoben nedostatečným okysličením mozku a nejčastěji se projevuje motáním hlavy, závratěmi, omdléváním, ale třeba také mžitky před očima, hučením v uších a studenými rukama. Příznakem může být i časté zívání, únava a obtížný přechod ze sedu do stoje. 

Hypotonik by měl hlavně kvalitně pít. Aby byl objem tělních tekutin (tedy i krve) co největší. Většina tlakařů konzumuje kávu. S kávou však zacházejte opravdu velmi opatrně. I když Vám ji doporučí lékař a k tomu přihodí ještě nějakou chemickou tabletku (jako bonus) na zvednutí tlaku. Dávejte si velký pozor. KÁVA navodí pouze chvilkové zvýšení krevního tlaku a pak může tlak naopak klesnout ještě více než původně. 

Vhodnější je úprava stravy, přidala bych kvalitní doplňky stravy, přírodní vitamíny, mineralizaci organismu, adaptogeny, celkové posílení imunitního a aktivace lymfatického systému. 

SRDCE pracuje jako pumpa a motor našeho dokonalého těla. Příčina by mohla být kdekoliv a třeba i v okolí srdeční čakry. 

V praxi se často setkávám s tvrzeními, že pestrá a rozmanitá strava je schopna dodat dostatek všech důležitých živin. Existují ale velké množství studií a podložených informací, které skutečně poukazují na deficit minerálů, vitamínů ve stravě až do té míry, že vznikají specifické choroby z jejich nedostatku. 

Nízký krevní tlak se projevuje jako problémy s prokrvením, často souvisí se špatně fungujícím lymfatickým systémem. V organismu nedochází k řádnému odplavování škodlivin a celé vnitřní prostředí zůstává intoxikováno. Základem je rozproudit všechny tekutiny v těle, podpořit jejich tok a dodat srdci energii. 

Jak tlak zvýšit?

Jak na hypotenzi s produkty Dr. Nona?

Doporučená tobolková řada:

 • GONSEEN
 • PHASE 9
 • GOLDSEEN
 • RAVSEEN, OKSEEN

Doporučená lokální řada:

 • Kvartet Solí Dr. Nona (po koupelích aplikace Solaris tělové ml.)
 • Dynamický hydratační krém 
 • Pleťová bahenní maska

HLEDEJTE SVÉ SEBEVĚDOMÍ A BUĎTE AKTIVNÍ

Konflikty, malá dynamičnost a aktivita, vyhýbání se nepříjemným situacím, snaha zbavit se zodpovědnosti, stavění se do role oběti.

Pokuste se podívat na svůj problém i z jiného úhlu. 

KREV SYMBOLIZUJE ŽIVOT 

Krev je nositelem života a výrazem individuality. Krevní tlak vyjadřuje tvou dynamiku. Jak jste na tom například s prosazováním se, neuhýbáte před něčím/před někým? Co když je na obzoru nějaký konflikt? Člověk s nízkým tlakem raději ustoupí (vlastní zkušenost). Velice často bývá problém a souvislost s ledvinami a k tomu mě napadají například vztahy. Jaké jsou Vaše vztahy? Podpořte své ledviny a játra. Nechte si udělat detailní krevní rozbor. Wow mohla bych psát hodiny, pokud chcete napište mi soukromou zprávu a konkrétní dotaz. 

TIPY PRO SPRÁVNOU VÝŽIVU

ÚKOL JÍDELNÍČKU

 • uzdravení a regenerace organismu
 • výživová hodnota
 • zastoupení všech důležitých prvků 
 • nepodporuje předčasné stárnutí
 • dává pocit lehkosti a energie
 • vysílá správné signály tělu
 • probouzí smysly

Máte někde rezervy? Nechte si poradit.

V okamžiku, kdy zjistíme, že krevní tlak není v pořádku, je vhodné začít se změnami životního stylu. Mezi ně patří snížit příjem soli, přestat kouřit, omezit konzumaci alkoholu, nastavit vhodný jídelníček, minimalizovat stres, zařadit pravidelnou fyzickou aktivitu a relaxační techniky. Do stravy zařadíme bylinné kúry, česnek (čerstvý raději než v podobě doplňku), enzymy, adaptogeny a kvalitní esenciální mastné kyseliny v podobě rybího tuku (RAVSEEN). Kombinace užívání vitamínu C a Koenzymu Ultrasome Q-10, který je pětkrát efektivnější než běžný Q-10 (GOLDSEEN) výrazně ovlivní celkový stav. Stabilizujeme endokrinní systém a pečujeme o svou lymfu. 

Každý den, každou minutou věnujete čas a energii na běžné rutinní činnosti (práce, úklid, nákupy, vaření, příprava jídla, péče o rodinu, údržba zahrady, žehlení, auto, cesta do práce, cesta z práce, tabulky, počítač, fcb, aj..). Kam se vytrácí ničím nenahraditelný čas, který potřebujete jen sami na sebe? NIC NESTÍHÁTE. Děláte přesčasy, jste udření, vyčerpaní, stresovaní, unavení podráždění, nervózní. Cítíte také ten obrovský tlak, bolest a selhání? Máte pocit, že jste k ničemu a vážně nic nestíháte, nedotáhnete do konce? Mnoho lidí se vůbec neumí vyrovnat s takovým stavem, neumí pracovat se svým pomyslným selháváním, se svou bolestí, nemocí, diagnózou. Nesmírně důležité je udržet si pevnou vůli, motivaci a pozitivní myšlení. Bez toho se snadno stávají činy selháním (a to k životu nepotřebujeme). 

VNITŘNÍ KLID JE VÍCE NEŽ NEPŘÍTOMNOST STRESU

Chcete si také vyzkoušet na vlastní kůži produkty Dr. Nona? Nabízím každému bezplatný individuální přístup, který je velice důležitý k pochopení, dalšímu postupu a spolupráci. Produkty Dr. Nona nemají status léku a proto vždy doporučuji kontakt s ošetřujícím lékařem. 

Nepotřebujeme tlumit příznaky, ale nalézt příčiny. Proto je změna na místě a pomoc v podobě Dr. Nona nádhernou volbou a alternativní cestou k Vašemu novému a kvalitnímu životu v harmonii.

I když postupy tohoto webu mohou být užitečné, dávají se k dispozici s tím, že autor neposkytuje žádné konkrétní lékařské, psychologické, emocionální, duchovní poradenství. V textu není nic zamýšleno jako diagnóza, lékařský předpis, doporučení nebo lék na jakýkoliv zdravotní, psychický, emocionální, duchovní problém. Nestavte, prosím, účinky doplňků stravy před účinky léků. POZOR! veškeré uvedené postupy mají pouze informativní charakter, jsou souhrnem zkušeností lékařů, vědců, klientů. NEMOHOU BÝT NIKDY NÁHRADOU ZA KLASICKOU LÉKAŘSKOU PÉČI. Zdravotní stav "vždy" konzultujte s lékařem!     

CHCETE MĚ KONTAKTOVAT?