STRACH

25.10.2020
STRACH JE NEGATIVNÍ EMOCÍ, KTEROU UMĚLE ŽIVÍTE VE SVÉM TĚLE
STRACH JE NEGATIVNÍ EMOCÍ, KTEROU UMĚLE ŽIVÍTE VE SVÉM TĚLE

STRACH

Strach, stres, podráždění, nespavost, nespokojenost, negativní myšlení: faktory, které nepříjemně ovlivňují kvalitu života. 

Tyto faktory mají za následek různé potíže (i zdravotní) a je důležité jim včas a účinně čelit. 

Převezmi vládu nad svým tělem. Vše je v pořádku přesně takové jaké to je. Vždyť přece, aby se stal člověk mistrem, musejí se mu opakovat náročné životní zkoušky! 

Nejsem šarlatánka, léčitelka, lékařka, terapeutka, jsem obyčejná žena a pomáhám zklidňovat své okolí. Každý si musí projít veškeré možné varianty odporů, aby pochopil a poučil se ze svých chyb.

Kdybys se měla skutečně ráda, nastavíš si hranice a za ty nikoho a nic nepustíš. Budeš o sebe lépe pečovat, budeš si vybírat kvalitní potraviny, doplňky stravy, donutíš své tělo sportovat, ale i kvalitně odpočívat a spát, dýchat a relaxovat. 

Zkrátka a dobře - zdravě si dopřávat!

Kdybys se měla ráda, nebudeš se bát. STRACH JE ILUZÍ A VE SKUTEČNOSTI VŮBEC NEEXISTUJE!

Když má člověk skutečně rád (bez podmínek) sám sebe a své okolí, přestane brát život tak vážně! Naučí se hledat způsoby, jak se cítit dobře. Naučí se smát sám sobě. Naučí se najít na každé situaci, činu, myšlence, člověku něco dobrého a pozitivního. 

Pamatuj:

 • Strach je jen jeden jediný. 
 • Strach ve skutečnosti neexistuje (je iluzí).
 • Strach je v budoucnostikdy ti tělo ukazuje "s hrůzou" co může být, co by se mohlo stát, ale ve skutečnosti to ještě vůbec není! 

Strach je iluzí a patří tvému hmotnému tělu, je to jen tvá negativní emoce, která útočí na to co je.  

Už se ti to někdy stalo? Dokážeš si představit situaci, o které jsi si v danou chvíli myslela, jak je špatná, ale po čase jsi byla ráda, že se stala? Pokud se nacházíš v situaci, která nemusí být na první pohled úplně příjemná, tak se můžeš na tento stav podívat z jiného úhlu.  

Emoce jsou nakažlivé. Proto je strach nakažlivý a šíří se neuvěřitelnou rychlostí. Na druhou stranu i klid je nakažlivý a je na každém, co bude dál šířit do společnosti a živit (ve svém těle).

Strach je jeden. Stejný strach máš ze zkoušky, stěhování a z různých nemocí, je to ten stejný strach, že přijdeš o práci a nebo strach, že tě bude podvádět manžel. Když pochopíš, že strach, je něco imaginárního, něco co ještě vůbec nenastalo a čemu se vnitřně bráníš. Věř, že život můžeš prožít v klidu, beze strachu a bez dalších dopadů (zdravotních).

Dopady, které nastávají po prožití strachu jsou stažení psychiky, těla a jeho čaker. Poté přicházejí platby a nemoci. Pociťuješ-li strachy, vědomé i nevědomé, tvé tělo na ně reaguje stažením, křečemi, nafouknutím, otoky, záněty a bolestí různého typu. 

TRÁVICÍ PROBLÉMY

Trávicí trakt patří mezi velice složité mechanismy lidského těla. Odkud pramení histaminová intolerance, potravinové alergie, nesnášenlivosti, záněty a další nepříjemné diagnózy? Okolo nemocí je stále mnoho otazníků, ale co vím přesně: "Můj trávicí trakt je jedním z rozhodujících hráčů na poli k uzdravení se (na začátku nemoci - alespoň ke zmírnění příznaků)." Trávicí trakt se podílí na řadě procesů a jeho součástí je množství žláz, které napomáhají, jak s trávením, tak vstřebáváním a štěpením jednotlivých látek. Co je potřeba udělat pro správnou funkci trávicího traktu? Posílit ho, vyčistit ho, vyživit ho. Můj typ je vyvážený jídelníček, pohyb a jako účinná berlička, součást buněčných membrán BalanceOil, vláknina,  včetně bylinné kůry Halo Gonseen a doplňování až 21 minerálních látek s pomocí Solí z Mrtvého moře Dr. Nona, ve které se kloubí účinnost bylin s aromaterapií a západní medicínou. Všechny mikroprvky se pozitivně doplňují se složením minerálů v Halo-komplexu s Halobakterií

DEPRESE,

která postihuje nervovou soustavu, myšlení, celkové chování, ale i například trávení. Ovlivňuje také chuť k jídlu, spánek a veškeré pocity a chování. Lidem, kteří užívají antidepresiva, může často "doplňkově" pomoci užívání některých přírodních přípravků. S depresí bývají často spojeny nízké hodnoty vitamínů B komplexu (Halo Phase9), vitamínu C, vitamínu D, omega NMK (BalanceOilHalo Ravseen). Vitamíny hrají důležitou roli při tvorbě neurotransmiterů v mozku a mohou zvyšovat účinnost léků. Kombinace vápníku a hořčíku uvolňuje celkové napětí a uklidňuje nervy. Vhodnou a bezpečnou alternativou jsou extrakty z bylin (Halo Yamseen, Halo Newseen). S ohledem na rozsah a intenzitu stresu se liší i míra jeho dopadu na chování těla (fyzická i psychosomatická oblast se vzájemně ovlivňují).

NESPAVOST

Kvalitní spánek je základním předpokladem dobré kondice a pevného zdraví. Zdravý spánek vypadá tak, že usneme do 20ti minut po ulehnutí. Dodržuj spánkový režim, v přibližně stejné době usínej a vstávej, režim neměň ani během víkendu (max s rozdílem 30 minut). Do postele uléhej při pocitu ospalosti. Spánek můžeš podpořit bylinkami:
 • meduňka, kozlík lékařský, chmel, třezalka tečkovaná
 • na spaní existuje řada doplňků stravy s obsahem přírodních látek, které mohou přinést okamžitou úlevu (Halo Yamseen, Halo Newseen)
 • nedostatek vápníku nebo hořčíku může způsobit u vnímavých lidí nespavost

Účinné rady pro kvalitní spánek a dobrá spánková hygiena v několika bodech.

Začni: 

 • s jógou, jiným vhodným pohybem (unav a zaměstnej své tělo), pokud víš, že se ti hůře v kratším odstupu po cvičení usíná, zorganizuj si čas, tak abys končila cvičení či náročnou fyzickou aktivitu alespoň 3 hodiny před usnutím
 • s dechovým cvičením
 • s každodenním vytvořením příjemného prostředí na spaní (teplota 18-20 st. C, absolutní tma, klidná, tichá místnost), dej stopku modrému světlu - potlačuje tvorbu melatoninu
 • s vynecháním 4-5 hodin před usnutím nápoje s obsahem kofeinu 
 • s volbou lehčí večeře (nechoď spát hladová), vynech alkohol, který způsobuje horší kvalitu spánku, zařazuj bílkoviny, nekuř (nikdy nekuř těsně před usnutím či během nočních probuzení)
 • s kontrolou pitného režimu (2 hodiny před spaním kontroluj svůj pitný režim)
 • s vanou s levandulovou solí z Mrtvého moře Dr. Nona 

Za problémem "nespavosti" se mohou skrývat nevhodné stravovací návyky (přejídání se, špatná skladba stravy, nedostatečný pitný režim atd.). V kolik hodin jíš své poslední jídlo a jak to jídlo vypadá? Způsob života (alkohol, káva, některé nemoci atd..). Velmi častou příčinou je i nevhodná postel, polštář pod hlavou, špatně větraná místnost a absence absolutní tmy. 

Pokud problémy se spaním a usínáním trvají jen krátkou dobu (několik dnů až týdnů), jsou často způsobeny nějakou změnou, často i STRESEM (strachem). A nebo máš jen plnou hlavu myšlenek, podvědomě něco řeší, kalkuluješ, plánuješ a nedokážeš VYPNOUT. Děj je nastavený, udělej si z toho přednost, užij si to a PŘIJMI TO. Z možného problému si udělej radost. Nic se ti neděje náhodou. Potřeba spánku je u každého člověka velmi, velmi individuální. 

Poslední roky jsem se budila pravidelně okolo 4 hodiny ráno. Najednou jsem měla tolik času, který jsem v ten daný okamžik potřebovala. Nakoupila jsem si knihy, on-line vzdělávací kurzy, tvořila jsem webové stránky, psala články, připravovala materiály na konzultace, cvičila ranní jógu a další super užitečné věci, na které bych přes den neměla s dětmi absolutně žádný čas a prostor. Byla jsem spokojená, odpočatá, nabitá obrovskou energií. 

Dělá tvé tělo ještě silné situační odpory? Zkrátka ještě "NECHCEŠ TO, CO SE DĚJE?" 

STRACH, je to nejhorší, co si člověk pěstuje a živí ve svém těle. Strach je velice silný magnet pro uskutečnění toho, čeho se bojíš. NEVYHLÍŽEJ UŽ DO BUDOUCNOSTI

Strach a bezmoc je všude kolem nás. Ze zcela obyčejného a prostého důvodu jsem začala tvořit před lety jednu uzavřenou HIT skupinku, přidej se. Nejsem lékařka, šarlatánka ani léčitelka. Jsem obyčejná žena a pomáhám zklidňovat své okolí. Každý si musí projít veškeré možné varianty odporů, aby pochopil a poučil se ze svých chyb. U strachu se jedná se o velmi silnou negativní emoci, která ovlivňuje stav člověka a to aktuální i dlouhodobé zdraví (to nechcete).

První fáze je o přijetí. Každá nemoc je nastaveným zrcadlem a mělo by se k ní také tak přistupovat. Přijetí je stav, kdy člověk přijímá bolest a 100% zodpovědnost za svůj život a ví, že jedině on sám může tento stav změnit. Nic a nikdo jiný to za něj neudělá, žádný doktor, léčitel, léky, bylinky nic. 

Pokud se již dnes dopředu bojíš, co se stane, když sníš na ŠTĚDRÝ DEN KAPRA, nebo oběd u své tchýně, věř a spolehni se, že ti špatně zaručeně bude. Ale na vině nebude ta ryba, ani ten oběd, nebo to špatně rozmrazené maso, ale bude to tvůj vnitřní odpor (blokace čakerního systému) a strach, protože ten zamořil organismus, každou buňku ve tvém těle. Prosím, neboj se už reakcí svého těla a přijmi je za své. Miluj své tělo, obejmi ho a užij si klidný a spokojený život. 

FAKTORY OVLIVŇUJÍCÍ HMOTU (TĚLO)

 1. Strava - Jak se stravuješ? 
 2. Pitný režim - Dodržuješ pitný režim? 
 3. Vědomý pohyb a sport.
 4. Vědomé dýchání a kvalita vzduchu. 
 5. Spánek a odpočinek.

FAKTORY OVLIVŇUJÍCÍ MENTÁLNÍ SLOŽKU 

 1. Mysl.
 2. Emoce - Ovládají emoce tebe? Nebo ty ovládáš je? 
 3. Stres.

FAKTORY OVLIVŇUJÍCÍ DUŠEVNÍ SLOŽKU:

 1. Práce vs. životní poslání (smysl života).
 2. Osobní růst.
 3. Spokojenost.

Jen ty sama jsi zodpovědná za své činy, za to co děláš, jakou energii vysíláš, jakou energii přijímáš. Mám v praxi vyzkoušeno a potvrzeno, že úzkost, nejistota a strach se stává mnohem větším hendikepem, než si dokážeš představit. Položím ti nyní otázku:• nemohla by ta tvá alergie, nesnášenlivost, intolerance pramenit například odtud? Ze strachu, úzkosti, nejistoty a dalších nepojmenovaných pocitů? A co tvé dětství, otec, matka, sourozenec, partner, manžel? Co přílišná péče, zodpovědnost, obavy, úzkosti, nebo naopak nezájem, odmítání, ubližování? Až budete chtít řešit a léčit tělo - zaměř se i na svou duši, jdi do obrovské hloubky a vykopej všechny mrtvolky, které pak s láskou přijmi a jdi po té své cestě zase dál. Co vykopeš to zahoď, spal a nech za sebou (nehrabej se v h..). Jen to pojmenuj. 

SAMA SI NESU ODPOVĚDNOST ZA SVÉ ČINY A MÁM NA SEBE I VYŠŠÍ NÁROKY,ROZHODNĚ NEJSEM SVATÁ, JSEM SVÝM ZPŮSOBEM I HŘÍŠNÁ, ale nedělám svému okolí NIC, co bych nechtěla, aby dělali lidé mě. Dokážu se vcítit a vnímat své tělo a jeho signály. Když mě něco blokuje tak od toho dávám okamžitě ruce pryč. 

ŽIJI VĚDOMĚ, to znamená:• 

 • Když čtu tak vnímám, co čtu a o přečteném textu přemýšlím. 
 • Když jdu ven, jdu naboso, vnímám povrch, zem, vůni, zvuky a užívám si každou vteřinu, každičký okamžik, pohyb a vjem.•

UŽÍVÁM SI A ŽIJI každičkou buňkou svého těla. Ne vždy mohu dělat jen věci, které jsou mi příjemné, ale ani z toho se nehroutím a nedělám si těžkou hlavu. V takové situaci mi stačí jen přehodit výhybku a přístup: Z NEGATIVNÍHO UDĚLÁM POZITIVNÍ A NESMÍRNĚ SI TO UŽÍVÁM!!! Zkrátka a dobře nenechávám se svým životem vláčet, podílím se na jeho tvorbě a to je i můj návod a má cesta k uzdravení se.