PŘÍČINY NEMOCÍ | ROZBOR JEDNOTLIVÝCH ČAKER 

01.01.2024

O co tady běží? 

 • Je naprosto zásadní neodsuzovat nemoc, tím se nastolí stav přijetí a spokojenosti a dochází k léčení. 
 • Žít v přítomnosti (teď, teď, teď, teď...), protože nic jiného není. Čas ani prostor neexistuje. 
 • Žít v trvalé spokojenosti, protože to je jedna jediná správná cesta. 
 • Existuje jen přítomnost a přítomnost je spokojenost.
 • Vše je předem pevně dané a mnou vybrané.  
 • Vše je energie! 
 • Je to jen o volbě. Stav mysli je volitelný.
 • Jsem vědomí, nejsem tělo...

V mém pozemském životě znám a mám 7 čaker. Každá z čaker oživuje určitou část mého těla a je také propojená s žlázou s vnitřní sekrecí. 

Veškeré změny se dějí uvnitř a vyléčit se bez komplexní práce se sebou není možné.

Každá čakra je spojená s fyzickým tělem a zároveň na každé čakře pociťuji nějakou emoci. Když na čakře vyvolám odmítavou emoci (negativní), ta čakra se sevře a nemůžeme proudit energie tak, jak by mé tělo potřebovalo. Fyzicky se to pak projeví tím, že žláza s vnitřní sekrecí neprodukuje ten správný hormon a tím se uzavře fungování orgánů v příslušné oblasti. 

Když někde chybí energie, přijde tam nemoc.

Opakem je "spokojenost". Když jsem spokojená a nevytvářím negativní emoce, je čakra otevřená správně a energie krásně proudí. Když jsem spokojená - čakry se spojí se žlázami s vnitřní sekrecí a ty vysílají pozitivní hormony, endorfiny. Ty jsou schopné uzdravovat celé mé tělo a vytvářet pocity spokojenosti a blaženosti. Uzdravuje mě můj "vnitřní lékař". 

To je to, co dokáže člověka postavit na nohy. 

Vše podstatné, co potřebuji k životu si nosím UVNITŘ SEBE. Je to původní hladina KLIDU, MÍRU A BLAŽENOSTI, která je skutečnou realitou. Klíčem k této hlubině a pravé realitě je ŽITÁ POKORA

1. první, základní čakra je spojena s nadledvinkami a nachází se na úrovni hmoty (tedy těla). 

1. čakra

 • Lidi a situace rozdělujeme na dobré a špatné, jsme neustále nespokojení, pesimičtí, nepřijímáme a odmítáme. 
 • Potíže: Nemoci, bolesti, úrazy nohou, potíže v malé pánvi, konečník.
 • Odblokuje se, pokud pochopíme, že neexistuje dualita, zachováme optimismus, spokojenost a přijmeme vše bez výjimky za správné a takové jaké to je za dobré. Přijímáme svůj život, situace, které se nám dějí, sebe i lidi, které potkáváme. Žijeme ve spokojenosti tady a teď. Vše je dobré, nepovažujeme nikoho a nic za špatné.

2. druhá, sakrální čakra je spojena s pohlavními žlázami, nachází se v podbřišku

 • vaječníky u žen 
 • varlaty u mužů 

2. čakra

 • Neodpuštění sobě nebo svým blízkým (partner, dítě, rodič) za to, jak se k nám chovají a co nám dělají, člověk nebo situace mi vadí, extrémní přístup k sexualitě, odmítáme svého nejbližšího.

 • Potíže: pohlavní orgány, močový systém, ledviny, orgány v malé pánvi (část tlustého střeva).

 • Odblokuje se, pokud dokážeme přijímat situace, přestanou nám vadit a budeme odpouštět sobě i lidem to, jak se k nám chovají, co nám dělají a jací jsou, odpustíme i našemu životu; sexualita je u nás v rozumné míře. Všichni (včetně mě) jsou nejlepší tací, jací jsou a jací byli za celý svůj vývoj. 

3. třetí čakra, solar plexus se spojuje se slinivkou břišní a pociťujeme ji v oblasti nad pupíkem (vztek, zlost).

3. čakra

 • Máme zlosti, ovládá nás vztek, neumíme říct druhému ne, neumíme respektovat sebe samého, necháme se tlačit do něčeho, co je nám proti srsti, nebo naopak rozčilujeme se, když něco není tak, jak jsme chtěli nebo se někdo chová v rozporu s našimi představami a očekáváním, nerespektujeme druhé, nerespektujeme životní situaci, vytváříme na někoho tlak, násilí.
 • Potíže: břicho a břišní orgány (játra a žlučník, slezina, slinivka, žaludek, část střev).
 • Odblokuje se, pokud odbouráme zlosti, jak na sebe tak na druhé a budeme přijímat ublížení od druhého, nebudeme se na něj zlobit, nenecháme se svévolně ovládat myšlenkami a emocemi; budeme umět říct druhému s láskou ne, pokud nás do něčeho tlačí; nebudeme se snažit někoho ovládat a manipulovat s ním (máme zlost, když věci nejsou podle nás, když se lidé nechovají podle našich představ).

4. čtvrtá, srdeční čakra je spojena s brzlíkem a najdeme ji uprostřed hrudníku (lítosti, křivdy).

4. čakra

 • Máme lítosti vůči sobě nebo druhým, lítosti vůči svému osudu nebo svých blízkých, jsme obětí, cítíme nenávist vůči druhým nebo sobě, nepřijímáme nespravedlnost, máme mylný pocit ochrany nad druhými (nad vlastními rodiči nebo dětmi, atd.).

 • Potíže: srdce, plíce ruce (nemoci, bolesti, úrazy).

 • Odblokuje se, pokud se člověk nebude litovat a dokáže lidem ukázat, že to jde zvládnout a přijímá osud bez lítostí; nelituje své děti, přátele, ale místo toho dokáže být vůči druhým silný; naučí se říkat jim, jaká to má pozitiva ne negativa nebo pokud přestaneme pociťovat nenávist vůči druhým nebo sobě; bezpodmínečně milujeme, učíme se přijímat nespravedlnost; souhlasíme se svým osudem (který jsme si předem vybrali); vše a všechny láskyplně přijímáme; každý z nás je stavební učební buňkou, která sama za sebe rozhoduje; nemůžeme za druhé lidi pracovat - stačí obrovský soucit; 4. čakra je branou z třetí čakry do čakry páté (tzv. z dimeze 3D do dimenze 5D). 

5. pátá, krční čakra je spojena se štítnou žlázou, najdeme ji na krku (kritizování, odsuzování, posuzování, hodnocení - komunikace)

5. čakra

 • Člověk se bojí komunikovat, nesprávně komunikuje, nečistě smýšlí, není upřímný, za rohem kritizuje, posuzuje, rychle se vzdává, neumí naslouchat; člověk řeší věci za druhé, nedokáže rozpoznat své hranice zodpovědnosti od druhých.

 • Potíže: mluvidla, krk, štítná žláza. Štítná žláza: snížená funkce = podceňování se, zvýšená funkce = přeceňuji se.

 • Odblokuje se, pokud člověk bude komunikovat, avšak nikoli kritizovat, posuzovat, odmítat a bojovat proti něčemu/někomu, nepřebírat zodpovědnost druhých, umět si určit, za so jsem zodpovědná já, a za co již ten druhý; je dobré také umět naslouchat.

6. šestou čakru máme na čele, v oblasti takzvaného třetího oka a je spojena s hypofýzou.

Cesta ke spokojenosti vede přes prvních 5 čaker, pak se teprve otevírá 6. čakra, která již pojímá vše jako dobré. 

6. čakra

 • Zvědavost, snaha vidět dopředu.
 • Potíže: hlava, oči, ramena.
 • Otevření 3. oka, zastavení karmy.
 • Nebraňme tělu, prožít jeho emoce. Nechme ho v klidu být, pozorujme ho a buďme mu oporou. Uvidíte, co se pak bude dít. 

7. sedmá, korunní čakra se nachází na temeni hlavy a je spojena s šišinkou.   

Čakry "kouzelně" otevíráme nebo zavíráme. 

Čakry jsou naše brány a jen my sami je můžeme otevřít a nebo zavřít a tak si buď přivodit nemoc, nebo se jí naopak zbavit.

Pokud věřím pouze a jedině doktorům a jsem ještě přesvědčená, že prášek člověka zbaví potíží, jsem na velkém omylu. Pokud nepochopím vlastní příčinu nemoci, nepomůže mi ani ten nejlepší lékař. Na druhé straně, pokud pochopím, může mi pomoci i ten nejobyčejnější člověk. 

Je velmi důležité hlídat si spokojenost na každé čakře, nezavírat ji a naopak nebýt až příliš flegmatická. Vždy a u všeho platí zlatá střední cesta. Je to jako s jídelníčkem. Nemůžu ničeho jíst ani příliš, ani málo. Obojí je škodlivé. Když budu jíst příliš, budu obézní a nohy mě neunesou. Když budu jíst málo, budu zesláblá a opět mě nohy neunesou. Když to budu přehánět s vitamíny, budu mít zdravotní potíže stejně, jako když je odmítnu. A tak jako jídlo je potrava pro tělo. Božská energie je potrava pro mou duši.

Čakry jsou ovlivnitelné mým prožíváním a chápáním reality. Čakerní systém jsou energetická centra pod třetím okem.

Jako velmi účinnou pomoc a podporu doporučuji:

 • mechanickou práci s tělem, správnou, vyváženou stravuvýživu pro tělo i duši, cílenou suplementaci (tj. doplnění potřebných a nepostradatelných látek na základě testování), pravidelný pohyb, masáže, otužování, saunu, bosochození a aktivní využití darů naší Země v podobě bylin. 

Jiné energetické působení, odmítání je zásah do platby/karmy. Z mého úhlu pohledu je naprosto zásadní neodsuzovat nemoc, tím se nastolí stav přijetí a spokojenosti a dochází k léčení.

Vybíráme si lidi, které potkáme, situace, kterými procházíme, úkoly, které se máme naučit. To vše je zapsané v Akáše.
Vybíráme si lidi, které potkáme, situace, kterými procházíme, úkoly, které se máme naučit. To vše je zapsané v Akáše.

Vše je předem pevně dané a mnou vybrané. Mohla bych před tím utíkat a nebo se schovávat, stejně mě to dostihne. Můžu před nepříjemným člověkem utéct na druhý konec světa, ale pokud se mám s takovým člověkem něco naučit, přijde tam jiný člověk s jiným jménem a jinou tváří, který mi bude dělat to samé. Můžu si také tvořit různé magické ochrany proti různým nemocem, je to ale zbytečné. Pokud jsem si to vybrala, stejně to přijde. O to větší to pak bude náraz. Více informací  a odpovědí na různé otázky např. zde

"Čas, co je to čas? Čas neexistuje. Čas si vymysleli lidi, aby věděli od kdy do kdy a co za to." Jan Werich 

Abych žila ve spokojenosti, je nutné se také naučit žít v přítomnosti. A abych uměla pracovat s přítomností, musím si uvědomit, že čas neexistuje. Jediné, co existuje, je přítomnost. 

 • Minulost existovala, když byla přítomností. 
 • Budoucnost bude existovat, až bude přítomností. 
 • Jediné, co existuje, je tedy přítomnost. V každé další přítomné chvíli jsem zase o něco jiná.

Existuje jen přítomnost a přítomnost je spokojenost.

Člověk, který žije v minulosti je pesimista, který není spokojený tady a teď. Takový člověk bude mít problémy s nohama. Jeho první čakra bude pořád tak sevřená, že mu nebude proudit dostatek energie do nohou. Přivodí si tak většinou bolesti nohou, úrazy.

Na druhé straně jsou tu lidé, kteří se stále snaží dostat do budoucnosti: "až budu mít dům, až budu mít milion..." Ani tenhle člověk nežije tady a teď, ale jen ve svých snech. Mylně se domnívá, že až bude mít, co chce, bude šťastný a spokojený. Odsouvá svou spokojenost do budoucnosti a tam ta spokojenost také zůstane, dokud si ten člověk neuvědomí, že spokojenost je tady a teď.

Je to jen o volbě. Stav mysli je volitelný.

Je velice snadné navodit si pocit spokojenosti i v těch nejnepříjemnějších situacích. Uvědomit si, že jsem tady a teď a že je vše v pořádku, jak má být. Jakmile jsem spokojená, už na nic nečekám, vše se řeší okamžitě. 

SLUŽBY