HIT REGENERAČNÍ POLÉVKA

08.04.2021

Zázračná "hit polévka" a můj vylepšený recept pro zdraví 

Fermentovaná miso polévka, až po okraj naplněná enzymy s přidanou kořenící směsí Halo Soupseen obsahující mikro kapsle s minerály z Mrtvého moře, komplex vitamínů a dalších biologických látek. Plní funkci dostat do sliznice střev biologicky aktivní látky v nezměněném stavu. Takto jsou přímo ovlivněny všechny regenerační procesy, které v organismu probíhají.

HIT REGENERAČNÍ POLÉVKA | PRO DOBRÉ TRÁVENÍ
HIT REGENERAČNÍ POLÉVKA | PRO DOBRÉ TRÁVENÍ

MISO NA TISÍC ZPŮSOBŮ

MISO (polévka nebo pasta) bylo po staletí používáno v asijských kulturách jako forma probiotik, k posílení imunitního systému a jako zdroj prospěšného vitaminu B12

Miso pasta se vyrábí fermentací sójových bobů se solí a houbou aspergillus oryzae a někdy i rýže, ječmene apod. Podle použitých ingrediencí dělí Japonci miso na červené (akamiso), bílé (shiromiso) nebo smíšené (awase). Dále existuje mnoho regionálních variant, jako je například shinshu miso nebo sendai miso. Miso je přidáváno do nejrůznějších pokrmů v závislosti na místních a sezónních receptech a osobních preferencích.

Je mi trochu líto, když vidím, že většina lidí miso vůbec nezná. A přitom má tolik blahodárných účinků. Konzumace vepřo-knedla-zela je v české kultuře asi podobně tradiční, jako je konzumace Misa v té japonské. 

Denně jsme bombardováni: Wifi, mikrovlnky, mobily, televizní obrazovky a další vychytávky moderní doby. Potřebujeme výživu a pomoc na vysoké úrovni.   

Miso seženeš v obchodech se zdravou výživou, případně i v sekci ostatních chlazených sojových produktů, jako jsou tofu, tempeh atd. ve větších obchodech s potravinami. 

Pro začátek doporučuji buď rýžové nebo ječmenné miso. Jsou chuťově jemnější, než například Hatcho miso, které je čistě sójové. Miso lze sehnat i vyrobené z cizrny, což uvítají lidé alergičtí na sóju

Miso patří k potravinám, které konzumuji pravidelně. Cením si miso pro výživové a zdravotní účinky, dokonce se jí přisuzuje zásluha na proslulé dlouhověkosti Japonců. Ne nadarmo se miso označuje za léčivou potravinu. 

Miso obsahuje dobře stravitelné bílkoviny, řadu vitamínů, minerálů, enzymů a dalších látek. Přispívá ke správné látkové výměně, pomáhá při špatném trávení, obsahuje značné množství železa, povzbuzuje životní sílu, vyrovnává krevní tlak, vyživuje pokožku a krev, v zimě chrání před chladem a používá se při nedokrvování končetin, podporuje kardiovaskulární systém, pohlcuje těžké kovy, pomáhá stimulovat funkci žlučníku a slinivky. Lokálně se využívá i při kožních problémech. 

Teď už víš proč, kde a už zbývá jen - jak miso jednoduše využít ve svůj prospěch.  

Rozmíchej miso pastu ve vodě (vývaru) a přidej do pokrmu. Miluji jednoduché a zdravé vaření. 

  • Na dochucení všech možných pokrmů (pomazánky, polévky, saláty, luštěninová, zeleninová, houbová jídla, omáčky, kuskus, bulgur, rizoto a další).  
  • K přípravě salátových dresinků.
  • K přípravě marinád. 
  • HIT REGENERAČNÍ MISO POLÉVKA

½ až 1 lžíce mořské řasy wakame (na šálek polévky), šálek sezónní nakrájené zeleniny (mrkev, cibule, brokolice, květák, zelí, pórek, houby shiitake), lepší je vždy použít více druhů zeleniny, 1 kávová lžička miso pasty, bylinky na dekoraci. 

TO NEJLEPŠÍ NAKONEC:

HALO SOUPSEEN DR. NONA | Halo-komplex z Mrtvého moře včetně Archaebakterií a další široké spektrum vitamínů, minerálů nakonec! 

Každá buňka v těle potřebuje správné a výživné prostředí pro svou bezchybnou funkci. 

Halo Soupseen (polévka, koření) obsahuje mikro kapsle s minerály z Mrtvého moře, komplex vitamínů a dalších biologických látek. Plní funkci dostat do sliznice střev biologicky aktivní látky v nezměněném stavu. Takto jsou přímo ovlivněny všechny regenerační procesy, které v organismu probíhají. 

Je to ideální doplněk pro všechny druhy dietních programů. Jedná se o dokonalou a regenerační výživu, která neobsahuje lepek ani mléčné složky.

Složení: Pyl kaktusových plodů, vitamín B2, B3, B5, B6, B9 a B12, zinek, vitamín E, mangan, vitamín A vitamín D3, sušená cibule, sušená petrželová nat', sušená rajčata, sójový protein, koření, Halo-komplex.

I když mé tempo je vražedné - po konzumaci polévky necítím žádnou únavu, mám obrovskou energii a často nemám ani hlad na další jídlo. Polévka je mým rychlým a zdravým pomocníkem ve chvílích únavy. Její příprava zabere pouhých pár minut. To mi nesmírně vyhovuje! 

I já jsem na začátku své HIT vynechala své milované zelí (domácí), fermentované šťávy, pickles. Do koše letěla miso pasta, tibetská houba, vodní kefír, tempeh, oblíbený kváskový chléb a další skvělé potraviny. Dnes je vše zpět ve hře a za to vděčím paní doktorce Noně

Polévka Halo Soupseen je mým báječným pomocníkem. Jak při eleminačních dietách, půstech, návrotovkách, pracovních cestách i nepříjemných nemocech mých dětí. Miso pastu a koření Halo Soupseen používám téměř denně a účinky jsou naprosto báječné. Přesvědčit se můžeš sám/sama.. 

Nejjednodušší recept na Miso polévku

Zalít 1 malou lžičku Miso pasty horkou až vařící vodou. Nechat rozpustit a hotovo! Miso polévka je na světě. (Můj typ: Přidej lžičku Halo Soupseen na doplnění důležitých mikroživin). 

Zeleninová Miso polévka

Ve vodě uvařit jakoukoliv zeleninu a po dovaření (odstavení hrnce z plamene) přidat 1 lžičku Miso pasty na jednu porci polévky.