DEN V PŮSTU

11.05.2021

Je to tady. Den s velkým D. Tvůj den v půstu. Den na vodě a v lehkosti tvého bytí. 

PŮST = OBDOBÍ, KDY SE PIJE POUZE VODA. Nikoliv minerálky, čaje, šťávy - v tomto případě jde o DIETU
PŮST = OBDOBÍ, KDY SE PIJE POUZE VODA. Nikoliv minerálky, čaje, šťávy - v tomto případě jde o DIETU

Možná jsi natěšená (stejně jako já) a nebo naopak vystrašená, že nevíš, co tě čeká. 

 • Zvládnu to? 
 • Neumřu hlady? 
 • Nezkolabuji? 

Pokud jsi prošl/a dobrou přípravnou fází, bude to na pohodu. Vždy poslouchej své tělo, intuici a nikdy nechoď přes hranu. Nestojí to za to. 

Tvůj organismus během půstu odpočívá, veškerou energii, kterou by za normálních okolností věnoval trávení, věnuje očistě a regeneraci, kdy spotřebovává to, co tělo nejméně potřebuje. Půst může trvat 1, 3, 7, 15, 21 až 40 dní.

Vědomý půst je o objevení sám/sama sebe a získání úžasného pocitu radosti z úspěchu a překonání vlastních hranic.

 • S radostí jsi odložil/a kávu, alkohol, zelený i černý čaj a všechny slazené nápoje.
 • Zařadil/a jsi větší množství čisté vody.
 • Pozoruješ, co se v tobě "teď" děje a jsi vědomým tvůrcem.
 • Pokud to tak ještě neděláš, zaveď pravidelné čištění jazyka. Nejen při půstu.
 • Pokud to tak cítíš, můžeš si začít psát půstovací deníček. Zaznamenej si aktuální váhu a hodnoty z podrobné analýzy těla. 
 • Zajímej se během půstu o přesnou analýzu své Aury a o následné ladění bioenergetických center | jde o vyrovnávání energie a pronikání do energetických polí. 

"Člověk nosí lékaře v sobě. Jen mu je třeba pomoci v jeho práci. Není-li tělo očištěno, čím více ho budeš krmit, tím více mu budeš škodit. Pokud krmí nemocného příliš dobře, krmí také nemoc." Hippokrates (460-370 př. n. l.)

Kdo je připraven, není zaskočen, takže je skvělé číst si o půstech a intenzivně studovat. Je to jako ve škole, když člověk půjde na zkoušku bez přípravy, nepovede se to."
Kdo je připraven, není zaskočen, takže je skvělé číst si o půstech a intenzivně studovat. Je to jako ve škole, když člověk půjde na zkoušku bez přípravy, nepovede se to."

Přečti si dnes a inspiruj se v době půstu: 

Nezapomeň, že v produkci Dr. Nona je zakomponován objev již zapomenutých receptur našich předků i zcela nové unikátní technologie, vytvořené na bázi vzácných přírodních komponentů a Halo Complexu™. 

Půst vnímejte jako proměnu a velice intimní záležitost, o které nemusíte s nikým diskutovat a svěřovat se. Neposlouchejte našeptávače a buďte sami sebou. Myslete na to, že až půst dokončíte, budete se cítit skvěle."
Půst vnímejte jako proměnu a velice intimní záležitost, o které nemusíte s nikým diskutovat a svěřovat se. Neposlouchejte našeptávače a buďte sami sebou. Myslete na to, že až půst dokončíte, budete se cítit skvěle."
 • Za nutnost považuji v den půstu procházku v lese nebo jinde v přírodě. 
 • Poslouchej hudbu, 
 • jdi na jógu, 
 • relaxuj, přečti si knihu (ideálně o půstu).
 • Dělej jen to, co tě baví, naplňuje a pokus se vyhnout běžným, stereotypním činnostem (které tě mohou rozptylovat).
 • Vyhýbej se negativním lidem, lednici a obchodům s potravinami.
 • Půst vnímej jako proměnu a velice intimní záležitost, o které nemusíš s nikým diskutovat a svěřovat se. Neposlouchejte našeptávače a buď sám/sama sebou.
 • Mysli na to, že až půst dokončíš, budeš se cítit skvěle.
 • Kvalitní vodu popíjej průběžně po celý den. Hydratace je důležitá.

Když se dostaví nevolnost, bolest hlavy a další normální, přirozené doprovodné jevy půstu:

 • Zůstaň v klidu, jdi ven na vzduch, napij se a dýchej, inhaluj, natři si pulzní místa na těle Dynamickým hydratačním krémem.
 • Jdi včas spát a klidně si jdi lehnout i během dne (když to půjde).

Půst, je velice citlivé téma a pouze pro skutečně silné povahy! Porovnej si nyní tato dvě slova:

PŮST / PUSŤ

Vnímáš také tu shodu a podobnost? Obě slova znázorňují uvolnění, zbavení se něčeho (někoho).

Tělo a mysl získává s půstem krásný prostor a radost, protože mu značně ulehčíš. Při půstu vnímáš nádherně své tělo, učíš se rozeznat pocit hladu, pocit žízně, zjistíš jaké jsou tvé závislosti, co ještě oslabuje tvé ego a osobnost. 

Je pro někoho půst nevhodný?

"Ano, celá řada stavů organismu a nemocí je pro držení půstu zcela nevhodná. Vždy je nutné se o konkrétních postupech poradit s lékařem. Těhotenství a období kojení jsou s půsty kontraindikovány. Dále není půst vhodný pro nepřipravené. Každý organismus reaguje jinak na podněty, které půst vyvolá, a proto se každý musí přizpůsobit svým vlastním potřebám, vnímat své vlastní tělo a cykly (zejména ženy)." 

Tento článek je informačním kanálem. Všechna doporučení v něm obsažená vycházejí z mé vlastní zkušenosti a z dlouholeté praxe s klienty. Návody v článku obsažené byly navrženy tak, aby ti jednoduchým způsobem pomohly k lepšímu životnímu stylu. Bohužel ti nemohu zaručit, že tato doporučení jsou vhodná právě pro tebe, případně že je budeš umět použít správně.

Proto se vymezuji z jakékoliv právní odpovědnosti ohledně toho, jak s textem naložíš a co a jakým způsobem z něho v praxi použiješ. Všechny úspěchy či neúspěchy jsou proto výhradně ve tvých rukách a autorka za ně nenese žádnou odpovědnost. Informace slouží jako (své)pomoc, v žádném případě nenahrazují lékařskou diagnózu/péči.

CHCEŠ SE NA NĚCO ZEPTAT?