NADECHNI SE | ASTMA | PSYCHOSOMATIKA A VÝŽIVA

17.03.2021
Máš astma? Nadechni se..
Máš astma? Nadechni se..

Nádech je nejdůležitější a nejmocnější činnost, kterou ve svém životě nonstop a všichni bez rozdílu provádíme. Nádech a kvalita dýchání souvisí s naším tělem, celkovým stavem a ovlivňuje naše jednání po celý život. 

Chceš se zbavit dýchacích problémů? Nauč se správně uvolnit a také dobře dýchat. Dech není samozřejmost a správné dýchání je věda. 

Přestaň na sebe klást přehnané nároky. Netlač na pilu, netlač na sebe a své okolí. Začni dávat věcem určitou lehkost a volný průběh. 

ASTMA, souvisí s blokací 4 čakry. Vzpomeň si, někdy v minulosti jsi v lítosti něco/někoho odmítla a možná, že i v zášti.

DÝCHEJ

Astma bývá velice často souběhem oslabeného imunitního systému, narušeného mikrobiomu, různých alergií, a nebo potravinových intolerancí. Doporučuji ti udělat revizi jídelníčku.

Skvěle pracují inhalace ze Solí z Mrtvého moře Dr. Nona a další cílené doplnění důležitých látek jako je Halo Pulmoseen a  Omega-3 nenasycené mastné kyseliny, kdy máme k dispozici mnoho výzkumů, které naznačují, že vyšší dietární příjem Omega-3 mastných kyselin s dlouhým řetězcem může snížit riziko astmatu.  

Plíce jsou hlavním vstupním orgánem do lidského organismu. Právě do nich proudí všechny EMOCE, ale také námi vdechované škodlivé látky.

Psychosomatika

Proč mluvím o emocích? Pociťuješ-li ještě strachy, negativní emoce, nějaké stažení, něco tě dusí a nenechá tě volně dýchat, tvé tělo zákonitě na emoce reaguje stažením, křečemi, otoky, záněty a bolestí různého typu.

Poruchy dýchání a astma jako takové může být chápáno jako "nevyrovnané přijímání, braní a dávání, odevzdávání se. Lpění na někom či na něčem." Říká se, že astma je spojené s potlačením (to je to tvé dušení se, vnímáš to?), ale může mít mnohem více psychických příčin. 

Ty se astmatem můžeš bránit proti celému světu. A protest se může projevovat tvou dušností. Možná v sobě potlačuješ vnitřní pláč a cítíš se nesvobodná. Stále se na někoho zlobíš, ale pozor, zlobit se můžeš sama na sebe. Máš pocit nedostatku vzduchu, vše se v tobě příčí.

Astma může být i záležitostí vztahů, kdy tě někdo dusí svou láskou. Ale tohle není skutečná láska. Udělej si revizi nejen svého jídelníčku, ale i svých vztahů s okolím a hlavně sama se sebou!

U mě astma odešlo s přijetím bývalého manžela (domácí násilí). 

Pozitivní energie proudí a vrací se

To je dokázané. Stejně tak jako zákon akce a reakce. 

Na něco se tě zeptám:

  • Cítíš se ve svém těle dobře? 
  • Cítíš ve svém životě svobodu? 
  • Máš se skutečně ráda? 
  • Nezlobíš se na partnera, na děti, na práci, systém. 
  • Máš v sobě nějakou skrytou agresi?
  • Jak vypadá tvé rodinné prostředí? Není v něm křik, hluk nebo dusivé ticho? 
  • Nemáš pocit, že tě někdo z dusí svou láskou?

Pokud kýváš hlavou, jsi na správné cestě. Pokus se dát sama sobě dostatek lásky a svobody to ti přinese svobodu nadechnout se!