6 ÚROVNÍ VĚDOMÉHO A LASKAVÉHO STRAVOVÁNÍ

03.04.2022

Jak se přirozenou cestou dostaneš k rovnováze a prožitku lásky ke svému vlastnímu tělu a výživě?

Sebeláska znamená, že už nebudeš držet žádné diety! Potřebuješ, aby tvé tělo konečně dobře fungovalo, aby metabolismus běžel a nic mu nebránilo v cestě.  "Jakmile dobře vyživíš své tělo, začneš přirozeně hubnout."

 • Dej lásku sama sobě a najez se (tedy nehladov). 
 • Potřebuješ cítit uspokojení (při i po jídle | při i po sexu), najez se tak akorát, jez pouze do pocitu sytosti, vnímej potřeby svého těla. Přestaň jíst, když začneš vnímat, že už další sousto tvé tělo nepotřebuje. 
 • Když se najíš, potřebuješ se cítit najedená a uspokojená. Když jíš, musíš si u toho pochutnat a proto začni konzumovat jen lahodná jídla! Když jíš a nepochutnáš si na svém jídle, nemůžeš nikdy naplno uspokojit své potřeby. Přirozenými a lahodnými potravinami sytíš svou sebelásku. Pamatuj: Důležitý je tvůj prožitek z jídla. 
 • Musíš se i po jídle cítit dobře. Je moc důležité vypozorovat si potraviny, které ti dělají dobře, které ti nezpůsobují žádné zdravotní problémy. Jez jen takové jídlo "po kterém budeš mít v bříšku jako v pokojíčku". Je důležité respektovat vlastní individualitu. 
 • Tvůj jídelníček je pestrý, barevný a hlavně není nudný. Neobjevují se v něm stále dokola stejné potraviny a recepty. 
 • Tvůj každodenní jídelníček obsahuje všechny makro a mikroživiny. Pokud ne tak používej jen ty zcela přírodní doplňky (tj. doporučuji BalanceOil+ pokud nekonzumuješ dostatek ryb, Zinobiotic+ pokud nemáš dostatek prebiotické vlákniny a Xtend+ pokud nemáš dostatek mikroživin a betaglukanů). 
 • Z jídla nemáš strach. Nedémonizuj si potraviny na špatné a dobré, zdravé a nezdravé. 

Není důležité - co bylo. Není důležité - co bude a nikdy už nepřemýšlej o tom, že bys chtěla vypadat tak jako dřív a nebo jako modelka. Tvé tělo neustále prochází transformací a báječnou přeměnou, která tě učí sebelásce. 

Respektuj své tělo, změň přístup ke svému tělu, uč se naslouchat svému tělu a dostaň se do rovnováhy. 

Co skutečně potřebuješ, je: Vyživit své tělo na buněčné úrovni a zharmonizovat svou mysl. Jsi rozhodnutá změnit svůj život? 


6 úrovní vědomého a laskavého stravování

Celostní výživové poradenství | Zdeňka Prušáková Řepová, DiS. | Laskavá průvodkyně vědomým stravováním
Celostní výživové poradenství | Zdeňka Prušáková Řepová, DiS. | Laskavá průvodkyně vědomým stravováním
 1. Na potravinách nešetřím, protože je beru jako tu nejlepší investici do svého zdraví a protože vím, že kvalitní strava zlepší všechny oblasti mého života. Vybírám si potraviny čerstvé, sezónní, lokální, průmyslově nezpracované.
 2. S láskou se zbavuji všech svých závislostí. Nepotřebuji ve svém jídelníčku vysoce návykové látky, které podporují v mém těle záněty a nerovnováhu.
 3. Součástí mého každodenního jídelníčku jsou kvalitní a zcela přírodní doplňky. Ideálně v podobě celého "zdravotního protokolu" s podporu zkušeného odborníka, protože je pro mě moc důležité, abych se měla vždy na koho obrátit a konzultovat s ním různá témata týkající se mého jídelníčku a psychosomatického zdraví.
 4. Nerozděluji potraviny ani své pocity, přátele, věci na dobré a špatné, ale přijímám vše s otevřeným srdcem.
 5. Vím, že každá nemoc je informací a uzdravení je cesta sebepoznání.
 6. Sebeláska je můj klíč ke zdraví a spokojenosti.

Chceš mě kontaktovat?