KANDIDÓZA

KANDIDÓZA je nadměrné pomnožení kvasinek (candida albicans). Kvasinky jsou naší součástí, kdy cca 10 - 15 % tvoří běžnou střevní mikroflóru, pokud se však přemnoží, nastává problém. 

NEROVNOVÁHA ŠPATNÝCH BAKTERIÍ S DOBRÝMI BAKTERIEMI V TĚLE

CANDIDA MŮŽE BÝT VÁŠ DOBŘE UKRYTÝ NEPŘÍTEL

Tato parazitická KVASINKA žije za normálních podmínek v rovnováze s ostatními bakteriemi, běžně osídluje střeva, pohlavní ústrojí, ústa, jícen a krk. 

Přemnožená kandida je způsobena vnitřní disharmonií v těle, narušením mikroflóry ve střevech a špatnou imunitou

Infekce vyvolaná kvasinkami rodu Candida se velmi často pojí s OSLABENOU IMUNITOU

Pokud dojde z nějakých příčin k OSLABENÍ IMUNITNÍHO SYSTÉMU (stres, užívání léků, konzumace vyššího množství rafinovaného cukru, alkoholu, alergií, hormonální nerovnováhy, vředové onemocnění žaludku, autoimunitní choroby, HIT, v důsledku nějakého probíhajícího nebo chronického zánětu, jiného onemocnění) může se stát, že se Candida nadměrně rozmnoží a způsobí infekci zvanou KANDIDÓZA.

JAKÉ JSOU PŘÍZNAKY?

Bez podrobného vyšetření nelze určit přesnou diagnózu. Konzultujte svůj zdravotní stav s lékařem! Příznaky onemocnění jsou všeobecné. Běžně se však projevuje:
 • bolestmi hlavy a kloubů, 
 • chronickou infekcí, 
 • zápachem z úst, 
 • tvorbou aft, 
 • trávicími problémy (říhání, nadýmání, průjmy, zácpy), 
 • svěděním kůže, tvorbou puchýřků a akné, 
 • může dojít i k rozšíření plísňových onemocnění kůže a nehtů, 
 • běžné je pálení, svědění a slzení očí,
 • přecitlivělost na světlo.

Čtete tyto řádky a vidíte sebe? Kandidóza postihuje lidi všech generací.

Řešení bývá z důvodu nesprávné diagnózy časově velmi náročné. Klasická medicína se soustřeďuje nejčastěji na podávání antibiotik a protiplísňových a protikvasinkových léků (neřeší hlavní příčiny problému).

JDE TO JINAK? 

Vše začíná v naší mysli. Úroveň a forma stravování je následkem a reakcí těla.

 • Onemocnění pramení často z přehnané sebekritiky a pocitu vlastní nedostatečnosti.
 • Položte si otázku, zda se nezlobíte na někoho, u koho máme pocit, že vám ublížil.
 • Možná jen trpíte nízkým sebevědomím a obviňujete se neustále z nějakého zklamání. 

KAŽDÝ JE DOKONALÝ VE SVÉ JEDINEČNOSTI

Aby pomoc byla úspěšná, musí být KOMPLEXNÍ a zahrnovat tak i více postupů

 • Za opravdový klíč k vyřešení problému nerovnováhy organismu je považován jídelníček a podpora imunitního systému. Jedná se o nejlepší přírodní a dostupnou přirozenou cestu. 
 • Pokud dojde na užívání antibiotik, je velmi důležité obnovit přirozenou střevní mikroflóru a aktivně posílit imunitní systém. 

Sekret kvasinek patří k nejsilnějším rakovinotvorným látkám. Tento sekret těžce narušuje stěny buněk.

Buňky se dělí na polovinu, a toto dělení se neustále zrychluje. Tělo se tímto zrychleným dělením buněk snaží zbavit nezvaného hosta.

Z doporučených a účinných doplňků stravy vyčnívá především Dr. Nona a v Halo-komplexu™ obsažená Archebakterie, jejíž výhoda spočívá v tom, že likviduje špatné bakterie. Je tak přirozeně a velmi účinně posilován imunitní systém a obnovena střevní mikroflóra.

Dalším vhodným doplňkem může být například extrakt z grepových jader, oregánový olej, multivitamin s antioxidanty, vitamín C, omega nenasycené mastné kyseliny (OmegaMarine, Ravseen), zázvor, kurkuma (DND žvýkačky).

Tipy pro pro správnou výživu v boji s candidou, protikvasinková kůra:

 • Zaměřte se na zásadotvorné potraviny, omezte ty kyselinotvorné. 
 • Je nutné vyloučit vše SLADKÉ (ano i to velmi sladké ovoce) ze stravy a také všechny potraviny s obsahem bílé mouky (pečivo, oplatky, sušenky, deserty).
 • Mléčné výrobky vzhledem k obsahu laktózy, která v kombinaci s bílkovinami a tukem podporuje tvorbu hlenu. Ten je následně živnou půdou pro různé mikroorganismy, o jejichž aktivitě se také prokázalo, že mají svůj podíl na vzniku i rozvoji mnoha buněčných mutací. Důvodů proč se vyhýbat mléku, je samozřejmě více a jedním z nich je i ta vaše kvasinka. 
 • Dejte stopku alkoholu.
 • Nesnášenlivost potravin a potravinové alergie. Nekonzumujte potraviny, které Vám způsobují negativní reakce organismu. 
 • Vybírejte si potraviny v BIO kvalitě, bez použitých herbicidů, fungicidů a pesticidů.

 • Do jídelníčku postupně zařadíte čerstvou zeleninu

 • fermentované výrobky (pickles, tempeh, miso, kysané zelí) v pravidelných a malých dávkách, 

 • česnek, cibuli, křen (tyto potraviny jsou vyhlášenými nepřáteli kvasinek), 

 • oleje lisované za studena (obsahují vysoký podíl hořčin a antioxidantů a mají vliv na acidobazickou rovnováhu a zčásti mají i antibakteriální účinky),  

 • ořechy, semena, 

 • pravidelný pitný režimem (čistá voda, vždy bez výjimky neslazená) podpoříte tak odstranění metabolitů z těla a urychlíte celkovou léčbu. 

 • Omezíte pití kávy na minimum (nejlépe když ji zcela vynecháte). Káva je silně kyselinotvorná, urychluje trávicí procesy a tím snižuje absorpci živin ve střevech. 

 • Tepelná úprava převážnou většinu antibioticky působících látek ničí. Je nutné zaměřit pozornost na konzumaci syrových zdrojů, případně na kvalitně zpracované doplňky stravy

Kandida je nedílná součást Vašeho těla

Může se stát, že ačkoliv na kvasinky trpíte, nemusejí je běžně dostupné testovací techniky odhalit. Vzhledem k finanční nákladnosti se obvykle jedná o placenou službu. Chcete-li vědět, co se s vaším tělem skutečně děje, nezbývá než si připlatit. 

Určit přesnou příčinu vzniku choroby je mnohem náročnější, než stanovit nepřesnou diagnózu. Nikdy nic nepokazíte, když začnete s podporou diverzity střevního biomu, navýšíte příjem antioxidantů, zařadíte užívání vhodných a doporučených doplňků (např. Dr. Nona), upravíte svůj jídelníček a životní styl. Dlouhodobě doporučuji otužování, reflexní masáže a v té neposlední řadě pracovat s psychosomatikou. 

K ŘEŠENÍ PROBLÉMU POMÁHÁ POZITIVNÍ MYŠLENÍ

Zapojte více své srdce než rozum. Nehodnoťte negativně svůj život a život ostatních lidí. Dejte okamžitou stopku kritice. Na fyzické úrovni doporučuji použití krémů z řady Dr. Nona. Určitě přemýšlejte o krému na ruce a nehty. Krém má velmi speciální složení a účinky. Dále Solaris tělové mléko, ústní voda, Soli. Při nákupu těchto produktů vám zprostředkuji výraznou slevu 20-35% a servis.

Bez další pomoci pro vás bude těžké účinně překonat toto onemocnění a to, aniž byste porazili závislost na cukru, stejně jako například na mléku a bílém pečivu. 

Kontaktujte mě, jsem výživový poradce. Pomohu vám, ukážu vám cestu, jak se zbavit závislostí a nežádoucích bakterií. Může to trvat delší dobu (dle individuálního stavu člověka), ale dělat věci správným způsobem a zbavit se zásadní příčiny je jediná cesta, která zabrání problému vrátit se zpět. 

I když postupy tohoto webu mohou být užitečné, dávají se k dispozici s tím, že autor neposkytuje žádné konkrétní lékařské, psychologické, emocionální, duchovní poradenství. V textu není nic zamýšleno jako diagnóza, lékařský předpis, doporučení nebo lék na jakýkoliv zdravotní, psychický, emocionální, duchovní problém. Nestavte, prosím, účinky doplňků stravy před účinky léků. POZOR! veškeré uvedené postupy mají pouze informativní charakter, jsou souhrnem zkušeností lékařů, vědců, klientů. NEMOHOU BÝT NIKDY NÁHRADOU ZA KLASICKOU LÉKAŘSKOU PÉČI. Zdravotní stav "vždy" konzultujte s lékařem!    

CHCETE SVŮJ PROBLÉM AKTIVNĚ ŘEŠIT