KANDIDÓZA

KANDIDÓZA je nadměrné pomnožení kvasinek (candida albicans).
Kvasinky jsou naší součástí, kdy cca 10 - 15 % tvoří běžnou střevní mikroflóru, pokud se však přemnoží, nastává problém. 

CANDIDA MŮŽE BÝT DOBŘE UKRYTÝ NEPŘÍTEL. 

Tato parazitická KVASINKA žije za normálních podmínek v rovnováze s ostatními bakteriemi, běžně osídluje střeva, pohlavní ústrojí, ústa, jícen a krk.

Přemnožená kandida je způsobena vnitřní disharmonií v těle, narušením mikroflóry ve střevech a špatnou imunitou. 

"UZDRAVIT SE MŮŽEME SAMI A TO DÍKY DOBŘE FUNGUJÍCÍMU IMUNITNÍMU SYSTÉMU"/jiné uzdravení neexistuje/

Infekce vyvolaná kvasinkami rodu Candida se velmi často pojí s OSLABENOU IMUNITOU. 

Pokud dojde z nějakých příčin k OSLABENÍ IMUNITNÍHO SYSTÉMU (stres, užívání léků, konzumace vyššího množství rafinovaného cukru, alkoholu, alergií, hormonální nerovnováhy, vředové onemocnění žaludku, autoimunitní choroby, HIT, v důsledku nějakého probíhajícího nebo chronického zánětu, jiného onemocnění) může se stát, že se Candida nadměrně rozmnoží a způsobí infekci zvanou KANDIDÓZA.

PŘÍZNAKY ONEMOCNĚNÍ

Většinou je obtížné bez podrobného vyšetření určit přesnou diagnózu. Příznaky onemocnění jsou všeobecné. Běžně se však projevuje :
 • bolestmi hlavy a kloubů, 
 • chronickou infekcí, 
 • zápachem z úst, 
 • tvorbou aft, 
 • trávicími problémy (říhání, nadýmání, průjmy, zácpy), 
 • svěděním kůže, tvorbou puchýřků a akné, 
 • může dojít i k rozšíření plísňových onemocnění kůže a nehtů, 
 • běžné je pálení, svědění a slzení očí,
 • přecitlivělost na světlo.

Vše začíná v naší mysli, úroveň a forma stravování je následkem a reakcí.

Čtete tyto řádky a vidíte sebe? Je to dost možné. Kandidóza postihuje lidi všech generací. 

Léčba bývá z důvodu nesprávné diagnózy časově velmi náročná. Klasická medicína se soustřeďuje nejčastěji na podávání antibiotik a protiplísňových a protikvasinkových léků (neřeší příčiny problému). 

Jde to však i jinak. 

Onemocnění pramení často z přehnané sebekritiky a pocitu vlastní nedostatečnosti.

Položte si otázku, zda se nezlobíte na někoho, u koho máme pocit, že vám ublížil.

Možná jen trpíte nízkým sebevědomím a obviňujete se neustále z nějakého zklamání. 

JSEM DOKONALÁ VE SVÉ JEDINEČNOSTI

Aby léčba byla úspěšná, musí být KOMPLEXNÍ a zahrnovat tak i více postupů. 

Já to dělám jinak. Za opravdový klíč k vyřešení problému považuji jídelníček. Jedná se o nejlepší přírodní a dostupnou léčbu. Pokud už dojde například na užívání antibiotik, je velmi důležité obnovit přirozenou střevní mikroflóru a  aktivně posílit imunitní systém. 

Tipy pro pro správnou výživu v boji s candidou a protikvasinková kůra:

 • Zaměřte se na zásadotvorné potraviny, omezte ty kyselinotvorné. 
 • Je nutné vyloučit vše SLADKÉ (ano i to velmi sladké ovoce) ze stravy a také všechny potraviny s obsahem bílé mouky (pečivo, oplatky, sušenky, deserty).
 • Mléčné výrobky vzhledem k obsahu laktózy, která v kombinaci s bílkovinami a tukem podporuje tvorbu hlenu. Ten je následně živnou půdou pro různé mikroorganismy, o jejichž aktivitě se také prokázalo, že mají svůj podíl na vzniku i rozvoji mnoha buněčných mutací. Důvodů proč se vyhýbat mléku, je samozřejmě více a jedním z nich je i ta vaše kvasinka. 
 • Dejte stopku alkoholu.
 • Nesnášenlivost potravin a potravinové alergie. Nekonzumujte potraviny, které způsobují negativní reakce organismu. 
 • Vybírejte si potraviny v BIO kvalitě, bez použitých herbicidů, fungicidů a pesticidů.

 • Do jídelníčku postupně zařadíte čerstvou zeleninu

 • fermentované výrobky (pickles, tempeh, miso, kysané zelí) v pravidelných a malých dávkách, 

 • česnek, cibuli, křen (tyto potraviny jsou vyhlášenými nepřáteli kvasinek), 

 • oleje lisované za studena (obsahují vysoký podíl hořčin a antioxidantů a mají vliv na acidobazickou rovnováhu a zčásti mají i antibakteriální účinky),  

 • ořechy, semena, 

 • pravidelný pitný režimem (čistá voda, vždy bez výjimky neslazená) podpoříte tak odstranění metabolitů z těla a urychlíte celkovou léčbu. 

 • Omezíte pití kávy na minimum (nejlépe když ji zcela vynecháte). Káva je silně kyselinotvorná, urychluje trávicí procesy a tím snižuje absorpci živin ve střevech. 

 • Tepelná úprava převážnou většinu antibioticky působících látek ničí. Je nutné zaměřit pozornost na konzumaci syrových zdrojů, případně na kvalitně zpracované doplňky stravy

Problematice se podrobněji věnuji v mé skupině na Facebooku. Přidejte se:

NEROVNOVÁHA ŠPATNÝCH BAKTERIÍ S DOBRÝMI BAKTERIEMI VE VAŠEM TĚLE

ŽIVÁ SÍLA MRTVÉHO MOŘE

Sekret kvasinek patří k nejsilnějším rakovinotvorným látkám. 

Tento sekret těžce narušuje stěny buněk.

Buňky se dělí na polovinu, a toto dělení se neustále zrychluje. Tělo se tímto zrychleným dělením buněk snaží zbavit nezvaného hosta. 

Z doporučených a účinných doplňků stravy vyčnívá především Dr. Nona a v Halo-komplexu™ obsažená Archebakterie, jejíž výhoda spočívá v tom, že likviduje špatné bakterie. Proniká do jádra buňky a řeší příčiny na úrovni DNA. Je tak přirozeně a velmi účinně posilován imunitní systém a obnovena střevní mikroflóra. 

Dalším vhodným doplňkem je extrakt z grepových jader, oregánový olej, multivitamin s antioxidanty, vitamín C, omega NMK. 

Kandida je nedílná součást těla. 

Může se stát, že ačkoliv na kvasinky trpíte, nemusejí je běžně dostupné testovací techniky odhalit. Vzhledem k finanční nákladnosti se obvykle jedná o placenou službu. Chcete-li vědět, co se s vaším tělem skutečně děje, nezbývá než si připlatit. 

Určit přesnou příčinu vzniku choroby je mnohem náročnější, než stanovit  nepřesnou diagnózu. Nikdy nic nepokazíte, když začnete s podporou diverzity střevního biomu, navýšíte příjem antioxidantů, zařadíte užívání vhodných a doporučených doplňků Dr. Nona, upravíte svůj jídelníček a životní styl. Dlouhodobě doporučuji otužování, reflexní masáže a v té neposlední řadě pracovat s psychosomatikou. 

K LÉČBĚ POMÁHÁ POZITIVNÍ MYŠLENÍ

Zapojte více své srdce než rozum. Nehodnoťte negativně svůj život a život ostatních lidí. Dejte okamžitou stopku kritice. Na fyzické úrovni doporučuji použití krémů z řady Dr. Nona. Určitě přemýšlejte o krému na ruce a nehty. Krém má velmi speciální složení a účinky. Dále Solaris tělové mléko, ústní voda, Soli. Při nákupu těchto produktů vám zprostředkuji výraznou slevu a servis.

Bez další pomoci pro vás bude těžké účinně překonat toto onemocnění a to, aniž byste porazili závislost na cukru, stejně jako například na mléku a bílém pečivu. 

Kontaktujte mě, jsem výživový poradce. Pomohu vám, ukážu vám cestu, jak se zbavit závislostí a nežádoucích bakterií navždy. Může to trvat delší dobu (dle individuálního stavu člověka), ale dělat věci správným způsobem a zbavit se základní příčiny je jediná cesta, která zabrání nemoci vrátit se zpět. 

Tyto stránky neposkytuji žádné konkrétní lékařské doporučení, poradenství. POZOR! veškeré uvedené postupy mají pouze informativní charakter, jsou souhrnem zkušeností lékařů, vědců, klientů. NEMOHOU BÝT NIKDY NÁHRADOU ZA KLASICKOU LÉKAŘSKOU PÉČI. Zdravotní stav "vždy" konzultujte s lékařem!    

CHCETE SVŮJ PROBLÉM AKTIVNĚ ŘEŠIT?