JAK DLOUHO, KOLIK A KDY UŽÍVAT OMEGA-3  BALANCEOIL

30.05.2021

Omega-3 nenasycené mastné kyseliny (zejména EPA a DHA) jsou důležité po celý život, musí být získávány potravinami především z ryb a mořských plodů a nebo doplňků z rybího tuku (veganská verze z výtažků řas). To všechno už víš a dokonce už i držíš v ruce ten nejlepší zdroj Omega-3, ale není ti ještě zcela jasné:

jak dlouho a v jakou denní dobu BalanceOil užívat.

JAK DLOUHO?

Kdy a jak dlouho užívat rybí tuk | BalanceOil | Omega-3
Kdy a jak dlouho užívat rybí tuk | BalanceOil | Omega-3

Ptáš se: Jak dlouho? Po celý život a nebo dokud tvá každodenní strava nebude obsahovat dostatek EPA a DHA! To je odhadem jedna velká denní porce ryb (tučných ryb s vyšším obsahem Omega-3, PUFA).

Já osobně nejsem schopná takového závazku dostát a tak je pro mě a celou mou rodinu snazší zajistit si tento denní příjem s pomocí kvalitního doplňku stravy (například BalanceOil | Zinzino). 

Pozor (!) Nemůžeš se spoléhat na rostlinné zdroje. V rostlinné stravě DHA a EPA nehledej, nenacházejí se tam. Rostliny obsahují omega 3 ALA "PREKUROZR" . I když je možné, že tělo převede ALA na EPA a DHA pomocí enzymů. Výzkumy naznačují, že v těle lze syntetizovat jen nepatrné množství.

KOLIK? 

Kolik rybího tuku potřebuji užívat, jak velká by měla být má denní dávka BalanceOil?
Kolik rybího tuku potřebuji užívat, jak velká by měla být má denní dávka BalanceOil?

Ptáš se: Kolik rybího tuku potřebuji užívat, jak velká by měla být má denní dávka BalanceOil? 

Doporučenou denní dávku si lehce spočítáš: 

  • 0,15 ml na kilogram tvé tělesné hmotnosti. 
  • Uprav dávku podle tělesné hmotnosti svému dítěti, manželům, rodičům. 
  • Potravinové doplňky by neměly sloužit jako náhrada pestré a vyvážené stravy.

Upozornění: Užíváš-li lék na ředění krve, před užitím výrobku se poraď s lékařem.

Kdybych před lety sama nezačala cíleně a pravidelně užívat doplňky stravy s rybím olejem a nesrovnala si tak poměr Omega-6:3 nikdy bych nemohla být v takové kondici jako dnes!

KDY?

V jakou denní dobu je dobré užívat rybí tuk | BalanceOil Zinzino
V jakou denní dobu je dobré užívat rybí tuk | BalanceOil Zinzino

Ptáš se: Kdy? Protože rybí tuk od Zinzino obsahuje také "sluneční vitamín D3" a tak jako nejvhodnější doba se zdá být:

  • pravidelný ranní rituál. Užití ideálně s tučným jídlem. Mnohonásobně tím zvýšíš využitelnost.

Užíváš vitamín D3 večer a nedaří se ti usnout? 

Je tady určitá souvislost s tvým spánkovým hormonem "melatoninem". Melatonin je zásadní pro regulaci cirkadiánního cyklu a tím pádem ovlivňuje i tvůj spánek. 

Pokud dodáš vitamín D3 ve večerních hodinách, může se produkce melatoninu potlačit a ovlivnit tak nejen kvalitu spánku, ale celý cirkadiánní rytmus.

Ukazuje se, že kvalitu spánku neovlivňuje pouze množství vitamínu D v těle, ale především načasování jeho užívání. Jako nejvhodnější doba se zdá být například během snídaně a s jídlem obsahujícím tuky.

Je bezpečné užívat rybí tuk obsahující vitamin D3 a užívat k tomu ještě nějaký další doplněk stravy s vitamínem D3?

Nedostatek vitaminu D je globální problém, který trápí všechny věkové kategorie. Sama užívám (každé ráno) upravenou denní dávku vitamínů a minerálních látek dle vlastních preferencí. Chodím na sluníčko, pravidelné odběry krve a aktivně si hlídám hladinu vitamínu D v krvi. Také vím, že je vždy lepší vzít si vitamín D3 společně s vitamínem K2.

Doporučuji ti hlídat si denní příjem všech účinných látek. Je tedy vhodné hlídat si krevní obraz, ale i celkový denní příjem vitaminu D3. Vitamin D je ve skutečnosti hormon, který ovlivňuje více než 2000 genů. Každá buňka má něj receptory a při dostatečném množství v těle ho umí po navázání "přečíst" a spustit tak jednotlivé procesy. Výzkum už desetiletí naznačuje a zároveň i potvrzuje důležitost dostatečné hladiny déčka. 

Doporučená denní dávka vitaminu D je dnes vyšší než v minulosti. V některých zahraničních zdrojích jsou uvedené doporučované dávky i 50-100 I. U na kg.

Každý rok jsem v zimních měsících cestovala za sluncem. Letos mi to ale nebylo umožněno. Vitamín D si pravidelně doplňuji. Každý den užívám BalanceOil a liposomální vitamín D3+K2. Třeba i proto jsem spokojená a cítím se báječně! 

Je to drahé?

Šokuje tě, že je to napořád? Zeptám se teď já: Na kolik si ceníš sebe a svého zdraví? 

Výrobky nejsou levné, protože se jedná o vysoce kvalitní produkt, vysoké DHA a EPA v denních dávkách, výběrové suroviny, polyfenoly, vitamín D3 a zaručená účinnost, kterou si můžeš změřit pomocí nezávislých testů. Testy, kdy vidíš, jak výrobek účinkuje, vstřebává se atd. (úžasně se hodí v poradenské praxi).

Když jsem si porovnala různé produkty a výsledky testů, došla jsem k závěru, že ty v lékárně a i různé MLM doplňky s Omega3 jsou předražené. Mnoho lidí stále ještě užívá různé kapsle, kde EPA a DHA není dostatečná, což se odráží na výsledné ceně jedné dávky a navíc balení kapslí obsahuje všelijaké věci. 

Levnější produkty obsahují zoxidované oleje a to opravdu nechceš dlouhodobě užívat. Pro mě agument: "Je to moc drahé", znamená, že zatím nevidíš kvalitu a dostatečný užitek za své těžce vydělané peníze. 

Víš, že můžeš mít BalanceOil pro sebe úplně zdarma? Ukážu ti, jak na to! A víš, že si se mnou můžeš nastartovat kariéru svých snů? Ne? Učiň první krok směrem k lepšímu zdraví a bohatství ještě dnes! Kontaktuj mě zde. Spolupracuji s řadou lékařů, sester, terapeutů a dnes a denně se přesvědčujeme o tom, jak deficit určitých vitamínů a minerálních látek, esenciálních nenasycených mastných kyselin Omega-3 u člověka s konkrétními problémy patří mezi nejvíce podceňovanou oblast vlivu na naše zdraví.

OBJEV SKANDINÁVSKOU VÝŽIVU ZALOŽENOU NA TESTOVÁNÍ