NEJLEPŠÍ OMEGA3 |EPA, DHA| DOPLNĚK STRAVY

28.03.2021

Trh s Omega 3 doplňky stravy je doslova přehlcen. Jak se má obyčejný člověk vyznat v široké nabídce rybích olejů, dalších zdrojů omega 3:

 • ve složení, dávkování, čistotě, certifikaci, cenách atd., když nerozumí odborným názvům, chemii, etiketám, nechce se mu probírat vědeckými studiemi, novými trendy a komplexně danou problematiku?
Vím, že tvůj čas je vzácný, usnadním ti tu detektivní práci. Já už ji mám za sebou a pokračuji dál. Miluji výzvy, zdravý životní styl a výživa je mou ohromnou vášní.  

Nechoď si už pro Omega-3 do neznáma (lékárna, e-shop), potřebuješ osobní přístup, individuální dávkování na základě (jednoduchých, domácích) krevních testů.

Sama jsem při výběru a analýze oslovila mnoho výrobců Omega-3:

 • Žádala jsem certifikáty kvality, postupy výrobního procesu, přesné složení, vedle obsahu EPA a DHA v jedné dávce také množství dalších účinných i konzervačních látek, včetně chuti, vůně a dalších pro mě nepostradatelných parametrů. 

Než začnu něco dlouhodobě brát a dávat to svým dětem, doporučovat lidem, které miluji, musím si být jistá

A proto nemám obavu, ukázat ti  půlroční kúru s naším BlanceOil+, kdy ušetříš a odpadnou ti velké starosti. Jasně, cena se ti může zdát na první pohled vysoká, ale je to nejlepší olej s mnohými přednostmi. 

Na Omega-3 se ti nevyplatí šetřit, navíc cena za denní dávku je opravdu minimální. 

Za tuto cenu si nekoupíš denní porci kvalitní ryby k obědu  

Není to drahé | Za denní dávku BalanceOil si nekoupíš ani porci kvalitní ryby k obědu!
Není to drahé | Za denní dávku BalanceOil si nekoupíš ani porci kvalitní ryby k obědu!

Proč sama každý den užívám BalnaceOil+ | Zinzino s radostí doporučuji dál?

Spolupracuji s řadou lékařů, sester, terapeutů a denně se přesvědčujeme o tom, jak deficit určitých vitamínů a minerálních látek, Omega3 nenasycených mastných kyselin u člověka s konkrétními problémy patří mezi nejvíce podceňovanou oblast.

Máme možnost sebetestů poměru omega 3 / 6 mastných kyselin a dalších mastných kyselin v membránách erytrocytů. Více podrobných informací o Balance testu ti ráda poskytnu. 

Nikdy jsem nemrhala drahocenným časem, zdravím a ani penězi. Omega-3 (důležité EPA, DHA) přijímám ve své stravě mnoho let. 

Nikdy jsem si na nic nehrála a ráda s tebou sdílím své mnohaleté zkušenosti. Protože vím, že skutečné příběhy lidí pomáhají a uzdravují. Můj cíl není přesvědčit tě o tom, že je něco nejvíc a nejlepší. Je mi jedno co bereš a nebo možná ještě vůbec nebereš, protože nechceš, protože možná ani netušíš, že bys měla (i to je v pořádku). No a pokud už třeba bereš, pootevři trochu víc oči a rozhlédni se okolo sebe. Nebuď zaslepená jen tou svou oblíbenou značkou a společností.

Je pro mě šokující skutečností, že dokonce lidé, kteří pravidelně užívají doplňky s Omega-3, mají naprosto tragický poměr mastných kyselin. Když jsem si porovnala různé produkty z lékárny s Balance olejem (obsah Omega 3 a cena), tak jsem došla k závěru, že ty v lékárně jsou často šíleně předražené! BalanceOil splňuje mé vysoké nároky na kvalitu:

 • Můj olej pochází z malých rybek lovených udržitelným způsobem v okolí Islandu.
 • Výrobce má certifikáty o podlimitním obsahu těžkých kovů. Člověk by řekl, že to je běžné, ale když oslovíte různé výrobce, tak zjistíte, že ne! Málo která firma ti na požádání ukáže výsledky testů svých produktů z nezávislé laboratoře. Při dlouhodobém užívání čehokoliv je velmi důležité vědět, že do sebe nedostáváš nic toxického. Obzvláště produkty z moře jsou při dnešním znečištění velmi rizikové stran těžkých kovů vč. rtuti aj.
 • Výrobce má certifikáty GMP, Friend of the Sea, GMO-FREE, The Vegan Society a další.
 • Olej má vysoký obsah omega 3 (v denní dávce je přes 2000 mg EPA+DHA, celkově 2500 mg omega 3)
 • obsahuje přírodní vit. D3.
 • Omega 3 jsou stabilizovány patentovaným způsobem, díky tomu vím, že to, co sním mé tělo maximálně využije (o způsobu stabilizace prodejci omega 3 moc nemluví, přitom je to v případě omega 3 velmi zásadní informace).
 • Olej má velmi příjemnou chuť, ani známka po rybách! V minulosti jsem měla velké problémy s rybí pachutí (u jiných značek), která se mi vracela po celý den a dost mě to obtěžovalo. 
 • Pro citlivější jedince a své děti mám i variantu AquaX, která se rozpustí do vody a není cítit ničím. Ta je vhodná i pro jedince, kteří mají potíže s trávením a absorbcí tuků.
Proč sama každý den užívám BalnaceOil | Zinzino a s radostí doporučuji dál?
Proč sama každý den užívám BalnaceOil | Zinzino a s radostí doporučuji dál?

Proč jsem v roce 2019 začala užívat BalanceOil+

 • Kvalitní čistý rybí tuk, vysoká oxidační stabilita omega 3 a díky tomu vyšší využitelnost v těle, přidaný vitamín D3, přesné dávkování podle váhy, polyfenoly, cena, skvělé příchutě, verze vegan a verze AquaX pro děti (výrazně zlepšuje chuť, vzhled a v mnoha případech i absorpci tuků Omega-3), testy, kdy vidím, jak můj výrobek účinkuje, vstřebává se atd..

Neboj se, opravdu není v mém zájmu, abys vyhodila do koše svůj oblíbený doplněk s Omega3. Chci ti jen ukázat, že máš možnost volby. Stejně jako já! Protože Omega3 užívá celá má rodina (2 děti, manžel, maminka), je ti jasné do jakých výšin se vyšplhala cena za Halo Ravseen (nestačí jen jedna tobolka denně, já jsem jich brala pro představu asi 6ks | v tabulce vidíš proč). V odborných článcích se udává, že optimální denní dávka omega 3 (EPA+DHA) by měla být 1000 až 3000 mg. 

A pokud už nějaký ten rybí olej (doplněk s Omega3) doma máš, porovnej si ten svůj vlastní produkt s BalanceOil.

Má zkušenost z praxe je taková, že výrobky na trhu nedosáhnou ani poloviny tohoto obsahu. A často výrobce vůbec neuvádí obsah důležité EPA a DHA. A tebe musejí zajímat právě tyto údaje!

 • Kolik kapslí a jak velké množství přípravku musíš užít, abys pokryla svou denní dávku důležitých živin.
 • Zda obsahuje tvůj výrobek polyfenoly? Tj. látky, které zaručí, že tvůj olej bude účinný atd.

Tělu trvá 20-24 h než dopraví Omega 3 do buněčných membrán, kde dochází k jejich zabudování. Je tedy důležité, aby Omega 3 byly doprovázeny silnými antioxidanty, které je ochrání před působením volných radikálů. Na obrázku je výsledek měření oxidační stability Omega 3 stabilizovaných různými způsoby. Olej z korýšů (krill oil) má překvapivě nejnižší oxidační stabilitu, přitom výrobci uvádějí, že Omega 3 z krilového oleje jsou lépe vstřebatelné díky vyššímu obsahu antioxidantů.

Pokud už Omega 3 bereš, tak není lepší cesta, jak zjistit nakolik se ve tvém těle opravdu vstřebávají, než si udělat test mastných kyselin v krvi. 

V ČR žádná laboratoř takové testy nedělá, ale je možné si koupit testy k domácímu použití, které se posílají k vyhodnocení do zahraničí. Cena takových testů se pohybuje kolem dvou až tří tisíc korun a výsledkem jsou pouze dvě hodnoty: poměr Omega 6 ku Omega 3 a Omega 3 index (celkový obsah EPA a DHA v krvi).

Naproti tomu Zinzino má v nabídce BalanceTest, díky kterému zjistíš zastoupení všech 11 mastných kyselin v krvi (nasycené tuky, omega 9, omega 6, omega 3), poměr omega 6/3, omega 3 index, propustnost buněčných membrán (jedno z nejdůležitějších čísel!), celkovou ochranu organismu před civilizačními nemocemi a infekcemi a další hodnoty.

Důkaz místo slibů a jeden z prvních videí, které jsem viděla a nyní patří již k celé řadě příběhů dětí s ADHD. 

Je to jen kazuistika, nejedná se o žádnou randomizovanou dvojitě zaslepenou studii o 100 jedincích min., ale tohle si člověk prostě nevymyslí jen tak, ani kdyby hodně chtěl. Tento výsledek je ale natolik výborný, že by byla škoda to neaplikovat u dalších dětí.

I já mám osobní a velmi silné zkušenosti po užívání, ale o tom třeba někdy jindy. Jsem toho názoru, že pokud chci být zdravá, musím mít prostředky na kvalitní potraviny, kvalitní rybu, ale i například suplement, když vím, že je ničím nenahraditelný. 

Ve světě je to naprosto běžná věc. Jen mentalita lidí v té naší malé zemi stále ještě pokulhává. Lidé nejsou zvyklí převzít odpovědnost za sebe a své zdraví a čekají až jim vše spadne samo do klína. Nerozumí tomu, proč mají každý měsíc vynaložit prostředky za kvalitní doplňky stravy (například investice do předplatného BalanceOil, vitamínu D3+K2 - napiš mi a změn alespoň ty své dobré návyky). Nehýbou se, neřeší skladbu jídelníčku, deficit minerálních látek, antioxidantů, zdravých tuků, bílkovin, vlákniny atd.. 

Chceš se na něco zeptat?