JAK POMOCI PŘIROZENÉMU OTĚHOTNĚNÍ

01.03.2024

Vím, co je touha po dítěti. Znám i tu ukrutnou bolest, když dítě, které žena nosí pod svým srdcem:

ze dne na den a bez dalšího vysvětlení - navždy ztratí a to dokonce několikrát, v pokročilém stádiu těhotenství.

Proto každá zpráva a fotka z ultrazvuku, kterou dostávám od spokojených budoucích maminek, mých klientek mě hřeje víc než cokoliv jiného. S pokorou a z celého svého srdce děkuji a jsem nesmírně vděčná tomuto poznání.

Histaminová intolerance, těhotenství, potrat a touha po dítěti
Histaminová intolerance, těhotenství, potrat a touha po dítěti

Bohužel hezkých zpráv dnes není mnoho a mezi další následky moderního způsobu života patří mj. zvýšení počtu žen, které mají problémy s menstruačním cyklem, ovulací, otěhotněním, potraty a porody dětí s oslabeným imunitním systémem nebo vrozenými fyzickými a mentálními poruchami. 

Moderní podvýživa

Zdravotničtí vědci stále častěji odkazují na stav známý jako dysnutrice, malnutrice nebo podvýživa typu B, která se vyskytuje u lidí v průmyslových společnostech, kteří mají dostatečný příjem kalorií (často více než dostatečný), ale nedostatečný příjem vitamínů, minerálů a fytonutrientů. To způsobuje metabolické hladovění a chronické záněty, problémy s blokováním, které způsobují progresivní poškození tkáně, a tím se zvyšuje riziko získání symptomů chronického degenerativního onemocnění. 

Ve skutečnosti se dysnutrice stala celosvětově hlavní příčinou předčasné smrti (nebo takové, již se dalo předejít). 

Zdeni ďakujem za odporúčania a radu. Moja známa nedostala menštruáciu skoro rok po týždni užívania Fáza 9 prišla menštruácia po týždni... neskutočné odporúčam každej žene, ktorá stále váha alebo hľadá spôsob a cestu k bábätku prípadne chce upraviť tento problém

Monika G.

Řešila jsem umělé oplodnění a samozřejmě i jídelníček a výběr vhodných potravin. Káva a obsah kofeinu, zelené potraviny, klíčky, kyselina listová a podobně. Měla jsem pocit, že téměř vše je pro ženu, která touží po děťátku tabu. Zdeňku jsem oslovila asi v tom nejsložitějším období a dostala jsem boží odpovědi na mé konkrétní dotazy týkající se výživy. Plus další důvod k radostem. Začala jsem pravidelně užívat přírodní produkty a pravidelně menstruovat i ovulovat v reprodukčním centru se nestačili divit.. Než se vůbec zahájila klasická léčba mé neplodnosti, byla jsem těhotná! 

Gabriela N.

Asi můj nejvíc problém byl "ZACHOVAT KLID". Jsem ve věku, kdy mám hormony dost nízko a už jen to, je takový velký strašák, zda se podaří.. Reakce organizmu mám asi hodně zkreslené kvůli alergiím a ekzémům a do toho každodenní stres v práci (manažerská pozice) je na mě taky hodně znát. Plus mi dávají hormony a to mě taky zase posouvá někam jinam. Hodně medituji a snažím se od všeho odreagovat. Od doby, kdy jsem začala používat Sůl do koupele od Dr. Nona a další (krémy, doplňky stravy) velmi se mi ulevilo. Nejprve po psychické stránce. Poté se dostavil neskutečný příval energie a cca roce užívání se těším z těhotenství. 

Věra K.

Ty, nastávající maminka bys v prvním okamžiku a pak po celou dobu měla zachovat hlavně KLID A POKORU.
Ty, nastávající maminka bys v prvním okamžiku a pak po celou dobu měla zachovat hlavně KLID A POKORU.

Nakousneme-li krásné téma a tím je těhotenství , mateřství, děti, láska. Ty, nastávající maminka bys v prvním okamžiku a pak po celou dobu měla zachovat hlavně KLID A POKORU. 

 Nenech se vystrašit žádnými předsudky a mýty, které okolo těhotenství a tvé osoby kolují, jen se uvolni, zvolni tempo a zapoj svou vlastní intuici, pocity a zdravý selský rozum. 

Chceš-li, ráda se s tebou spojím a pomohu lépe se v problematice zorientovat. 

Pomáhám ženám nalézt důvěru v sebe, vlastní tělo i vnitřní has. Ukážu ti pohled z druhé strany, který je založený na osobních zkušenostech, zkušenostech klientů a spolupracujících lékařů. 

Cesta z nepřijetí, nepříjemného stavu nejistot je tak snadná a rychlá, jen se jí otevřít, podpořit tělo a mysl a připravit se na těhotenství. ANO i strava sem patří, ale i další a další ne méně podstatné věci. Jak to tvé tělo přijme a zvládne, záleží jen a jen na tobě a tvém partnerovi. 

neplodnost - komplexní program pro řešení neplodnosti
neplodnost - komplexní program pro řešení neplodnosti

PRO BUDOUCÍ MAMINKY

Znečištěné ovzduší a uměle upravená strava, ve spojení s nezdravým životním stylem (kouření, alkohol, málo pohybu), přispěly k poruchám výměnných procesů v organismu a poruchám imunitního systému. 

Neplodnost je neschopnost otěhotnění u ženy, žijící pravidelným sexuálním životem bez použití antikoncepčních prostředků v průběhu dvou a více let. 

Rozlišuje se absolutní neplodnost, při které těhotenství není možné (anatomické defekty stavby těla, poškozená děloha, děložní trubice, vaječníky atd.). Relativní neplodnost, kdy při odpovídajícím postupu těhotenství může nastat. Vedle toho existuje také prvotní neplodnost, zpravidla podmíněná infantilitou pohlavních orgánů nebo poruchou menstruačního cyklu, a sekundární neplodnost, vznikající v důsledku prodělaných zánětlivých nebo infekčních onemocnění dělohy, děložních přívěsků a také nádorů, traumatických poškození pohlavních orgánů, operací a následnými srůsty, atd.

Problém s neplodností nemusí být pouze ze strany ženy, ale mohou zde figurovat také prodělané nemoci nebo specifické zvláštnosti organismu muže, které vyvolávají snížení kvality spermatu. Je to zvlášť typické pro současné životní podmínky, které jsou poznamenány celkovým zvýšením radioaktivního záření, změnou charakteru pracovní činnosti, nevhodnou stravou a způsobu trávení volného času. Před začátkem jakékoli procedury je vždy potřeba obrátit se na lékaře, který určí, zda je problém na straně ženy nebo muže. 

Program, který dávám k dispozici, obsahuje tři základní pilíře:  

  1. První řada - je základním stavebním kamenem programu a měla by být užívána podle doporučení, 
  2. druhá řada - je doplňující, její účel je především v tom, zajistit vyšší účinnost působení preparátů první řady, 
  3. třetí řada - preparáty, speciálně určené pro specifické druhy problémů. 

Všechna schémata procedur, jsou pouze na vyžádání a osobní doporučení. Tak jak budou po dohodě předány mají celkově doporučující charakter a je potřeba dbát na individuální zdravotní stav každého uživatele (!).

příprava na přirozené početí dítěte - regenerační kúra pro budoucí rodiče
příprava na přirozené početí dítěte - regenerační kúra pro budoucí rodiče

PŘÍPRAVA NA POČETÍ DÍTĚTE

Těhotenství je v životě ženy nesmírně citlivé období a je proto potřeba se na něj důkladně připravit. Přípravu na těhotenství má smysl začít již tři až pět měsíců před početím. 

Několik všeobecných doporučení:

  • Vyhýbej se lidem, trpícím infekčními nemocemi.
  • Zvýšenou pozornost svému zdravotnímu stavu by měla věnovat nejen žena, ale i její muž. I jeho zdravotní stav má vliv na budoucí stav počatého dítěte.
  • Při oslabeném imunitním systému se vytváří půda pro rozvoj nemocí. Tak se schopnost početí snižuje a pravděpodobnost vzniku komplikací v období těhotenství vzrůstá.

Přírodní prostředky, zvyšující imunitu: cibule, česnek, med manuka, echinacea, zázvor, rakytník, atd. 

Komplexní péče - účelem je celková regenerace a posílení organismu v těhotenství a poporodním stavu
Komplexní péče - účelem je celková regenerace a posílení organismu v těhotenství a poporodním stavu

TĚHOTENSTVÍ

Zdraví budoucího dítěte je e velké míře určováno zdravotním a psychickým stavem matky. Před a průběhu těhotenství. První, o co je třeba se postarat, je správné stravování. Ve všech příručkách pro těhotné píší, že je nutné dbát na zdravé stravování. Bohužel moderní technologie pěstování a zpracování surovin umožňuje potravinám sice dlouho vypadat čerstvé, ale ne vždy zachovat své přirozené vitamíny a živiny. 

S rostoucím plodem se mění i nutriční požadavky na matku. K hlavním zásadám výživy těhotné ženy patří konzumace pestré a rozmanité stravy, ve které by měly být zastoupeny všechny hlavní skupiny potravin. Pokud nemáš jasnou představu, jak by taková strava měla vypadat, kontaktuj mě. Jsem celostní výživový poradce a ráda se s tebou setkám (osobně, on-line). 

Nesmíš zapomínat, že každé onemocnění, zvláště infekční, může ztížit průběh těhotenství. Těhotné ženy s chronickými infekcemi (onemocnění trávicích a dýchacích orgánů, tonzilitida, pyelonefritida, bakteriurie, kolpitis, endocervicitis, dysbakterióza střev nebo vagíny), nebo s komplikacemi z přechozího těhotenství (anémie, toxikóza, předčasný porod), a také s prodělanými respiračními onemocněními v druhé polovině těhotenství, se řadí  rizikové skupině. V takových případech je vždy nutné konzultovat s lékařem jakékoliv potravinové doplňky a alternativní postupy, které by žena chtěla užívat v době těhotenství a po porodu. 

regenerace organismu po porodu - komplexní péče, celostní program
regenerace organismu po porodu - komplexní péče, celostní program

REGENERACE PO PORODU

S příchodem miminka na svět přichází velká radost, ale i zodpovědnost a starosti. Například - zdaleka ne každá žena má dost mléka pro kojení. Takovým ženám doporučujeme stimulovat přírodní laktaci pomocí speciálních preparátů. Období těhotenství a kojení je vážnou fyziologickou zátěží pro ženský organismus. Důležité živiny, minerály a vitamíny s z mateřského organismu přesouvají do organismu dítěte, aby se zajistil jeho zdravý vývoj. Žena si v tomto období musí dát pozor, aby měla zajištěn stálý přísun důležitých látek a neztrácela živiny, jinak by se mohl imunitní systém narušit a zvýšilo by se riziko infekcí, oslabení a únavy. 

Nervový systém a psychický stav ženy po porodu je také méně stabilní, proto je potřeba ženě zajistit, jak jen to jde, dostatek spánku a podporující prostředí, aby se zamezilo vzniku poporodních depresí, migrén a psychického vyčerpání.  

Téměř každá maminka, jakmile se jí podaří ušetřit několik volných minut, zjišťuje při pohledu do zrcadla, že porod po sobě zanechal jizvy na pokožce břicha, nehty a vlasy ztratily část svého bývalého lesku. I tyto problémy je možné řešit.

Při prasklinkách bradavek u kojící matky je třeba aplikovat Obklady z vody Mrtvého moře na 1-2 minuty, poté nanést tenkou vrstvu Tělového mléka Solaris

Při hemeroidech (uzlovité rozšíření cév ve spodní části konečníku) je dobré užívat BalanceOil+ a také provádět lokální prstovou masáž Balzámem na oční vrásky (je možné střídat s Dynamickým hydratačním krémem).

Rozšíření cév se projevuje zvětšením jejich rozměrů, změnou formy a snížením elastičnosti. Tyto problémy lze řešit např. specifickými cviky (chodit a 10 - 15 se postavit na špičky, provádět tento cvik několikrát denně), elastickými obvazy nebo nošením speciálních punčoch. Masírovat cévy se v žádném případě nedoporučuje. Z produkce Dr. Nona lze užívat tyto produkty: BalanceOil+, Dynamický hydratační krém nebo Tělové mléko Solaris - jemně vtírat v oblastech kolem cév. Krémy je lepší střídat. 

Únava a vyčerpání to jsou časté problémy v poporodním období. Hned po porodu je možné začít užívat potravinové doplňky, uvedené v tabulce (napište si o konkrétní doporučení zde). Jednou až dvakrát týdně je možné provádět solné vaničky na ruce (1 čajová lžička libovolné Soli do koupele Dr. Nona na 1 litr teplé vody). Po vaničce nanášejte na vlhké ruce a chodidla Dynamický hydratační krém (nebo střídejte s Tělovým mlékem Solaris) a masírujte. Po cca 2 měsících si můžete dopřát koupel s Kvartetem Solí, teplota vody max. 37 stupňů C, koupel na 15 minut. Po porodu je také důležité věnovat více pozornosti pokožce obličeje a krku, obnovení vlasů a nehtů a šetření zubů. 

dětské problémy a nemoci, prevence onemocnění dítěte v komplexním programu
dětské problémy a nemoci, prevence onemocnění dítěte v komplexním programu

DĚTSKÉ PROBLÉMY 

Všichni víme, že problémům je vždy lépe předejít. Pro vytvoření pevného imunitního systému, je dobré myslet na prevenci od samého narození dítěte. Malým dětem není vhodné dávat chemické medikamenty jako antibiotika, sulfonamidové preparáty, hormonální prostředky, atd..

 Všechny tyto látky mohou vyprovokovat v ještě nepevném organismu dítěte vedlejší účinky. 

Proto je často lepší hledat alternativní způsoby prevence. U kojenců a malých dětí vždy platí, že před zahájením užívání jakýchkoliv prostředků a výživových doplňků, je nutné se poradit s lékařem. (!) 

PROHLÁŠENÍ: Informace sdílené na tomto webu mají pouze informativní charakter, neneseme zodpovědnost za jakákoli případná rizika spjatá s interpretací a aplikací, které by vedly ke zhoršování zdravotního stavu, nebo nebyly v souladu s léčbou doporučenou lékařem. Zodpovědnost za praktikování doporučovaných postupů si nese každý sám. 

PORADENSTVÍ ZDARMA