VÍM CO JÍM

Můj koníček, má vášeň - to je

VÝŽIVA & ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL

& VYJÍMEČNÉ STRAVOVÁNÍ vedoucí k plnohodnotnému životu ve zdraví, rovnováze, symbióze.

Když se podívám na jakoukoliv potravinu, vím, že obsahuje určité množství složek, které vždy nějakým způsobem ovlivňují její KVALITU, ale i mé ZDRAVÍ. Podle čeho vybírám potraviny a skládám jídelníček?

PŘEMÝŠLÍTE O TOM, CO JÍTE? A JAKÝ VLIV TO MÁ NA VÁŠ ŽIVOT, PSYCHIKU A ZDRAVÍ?

Proč jste například nemocní?

Podle obsahu potravin si můžeme své jídlo vybírat a docílit dokonalého efektu zdraví a energie.

Baví mě ten neomezený a nekonečný výběr výživných a zdravých chuťovek (bio, raw, vegan, farmářské výrobky, superfoods, přírodní doplňky stravy, bylinky, ovozel a další).

Možností je nekonečně mnoho a tak ta jediná šance, která Vám zbývá, abys jste byli HIT zdraví, je vyzbrojit se správnými návyky, potravinami, doplňky. 

STOJÍ HODNĚ PENĚZ ZÍSKAT POŠKOZENÉ ZDRAVÍ NAZPĚT (o tom bych mohla napsat román).


ŽÍT ZDRAVĚ VŠAK FINANČNĚ NÁKLADNÉ ROZHODNĚ NENÍ,


STAČÍ JEN CHTÍT A UMĚT ŽÍT.

ŽÍT ZDRAVĚ VÁS POUZE STOJÍ ZMĚNIT ZPŮSOB MYŠLENÍ A UVAŽOVÁNÍ (je TO v hlavě).

Jestliže je Vaše zdraví, imunitní systém narušen nevhodnou stravou, pak dodržování jednotlivých tajemství zajistí, že se vše začne pomalu měnit k lepšímu.

Jakých tajemství? ráda Vám je prozradím, ráda se stanu Vaším průvodcem těla a myslí, pomohu Vám s výživovým plánem na míru a mnohem, mnohem víc.

Každá potravina obsahuje látky, které tvoří podstatnou část jejího objemu.

Makroživiny - bílkoviny, tuky, sacharidy, vodu, vlákninu.

Ve stravě se nachází také složky, které jsou zastoupeny v malém množství, ale mají výrazný vliv na bezchybné fungování organismu.

Mikroživiny - vitamíny, minerály, fytochemikálie.


"VITAMÍNY"

bez vitamínů to nepůjde. Vitamíny jsou chemické sloučeniny, které se nacházejí v živých organismech.

KOUZLO VITAMÍNŮ:

  • potřebujeme je k běžnému fungování

  • tělo si je numí samo vyrobit a musíme je přijímat stravou (doplňkami stravy)

DŮVODY, proč dnešní potraviny nezajišťují PLNOU VÝŽIVOVOU HODNOTU a tedy i pádné důvody, "PROČ SUPLEMENTOVAT" některé nezbytné vitamíny, minerály, živiny, stopové prvky.

Spektrum negativních faktorů ovlivňujících zdraví a kvalitu potravin je podstatně širší.

Mým úmyslem však není kazit Vám náladu, zastrašovat Vás a ani nic podobného. Za ideálních podmínek by vyvážená a rozmanitá strava měla dodat tělu vše potřebné a důležité pro zdravý a bezchybný chod organismu. Každý ať si svou situaci posoudí sám na základě zdravého selského rozumu. Já sama nejsem schopna sníst tolik ovoce a zeleniny, obilovin, luštěnin, aj., abych doplnila všechny potřebné a nepostradatelné vitamíny, minerály, vápník, železo, selen, mangan, zinek, B12, omega 3, aj...

V první řadě poslouchám své tělo a řídím se intuicí. Nejsem zastáncem žádného fanatismu a to ani na poli stravování!

Fakta:

K dispozici máme energeticky bohaté, ale nutričně velmi chudé produkty. Používání jednoduchých forem cukrů, které porušují acidobazickou rovnováhu v těle (překyselují), zvyšují hodnotu glykemického indexu, ovlivňují hladinu cukru v krvi, podporují rozvoj nežádoucích bakterií v trávicím traktu. Vyčerpání půdy způsobené nadměrnou produkcí, zatížení chemickým hnojením, používáním insekticidů. Znečištění vody, vzduchu a půdy různými odpady, chemikáliemi a průmyslovými zplodinami. Radioaktivní látky uvolněné při jaderných zkouškách, haváriích i provozu jaderných elektráren se dostávají do půdy i rostlin, které jsou na ní pěstovány.

Velké množství plodů je sklízeno a přepravováno ještě dříve, než dozrají. Kde je přirozená zralost, která je nezbytná pro dosažení plné výživné hodnoty ovoce nebo zeleniny? V potravinářství jsou používána barviva, vosky, emulgátory, bělící látky a další aditiva. Jejich dlouhodobý a vysoký příjem způsobuje nemalé zdravotní potíže. Ozařování potravy za účelem prodloužení skladovatelnosti. Týká se to koření, obilovin, ovoce, zeleniny, masa, drůbeže, mléčných výrobků, ryb a ořechů (tedy téměř všech druhů potravin). Bylo zjištěno, že u takto ošetřených potravin dochází k 20% - 80% ztrátám vitaminů A, B, C, E a K a mnoha různých fytochemických sloučenin.

STEREOTYPNÍ STRAVA a jídlo, které běžný člověk konzumuje vůbec není rozmanité, proč? omezuje se pouze na několik málo druhů potravin, které jí pravidelně a to téměř každý den. Toto nezdravé chování vede k nedostatku látek důležitých pro život.

Co dělat, když talíře nejsou plnohodnotné?

Když chybí správný poměr živin? Odkud brát?

Já osobně volím na 1. místě přírodní zdroje.

Přírodní vitamíny jsou odvozeny z rostlinného materiálu, který obsahuje vitamín - ten který nebyl vyroben ve zkumavce. Mnohým syntetickým vitamínům chybí přepravce - stává se tak "izolovaný." Izolované vitaminy nemohou být použity, využity v těle stejným způsobem jako přirozený vitamín z rostlin. Proto nesmíme zapomínat, že společně s "doplňky" je nutné dbát na příjem "pestré" stravy.

NE všechny vitamíny vyráběné umělým způsobem, jsou stejné jako ty PŘÍRODNÍ.

Proto si vybírám jen ty doplňky, které mi zároveň zajistí přítomnost vysoce kvalitních ANTIOXIDANTŮ = kamarádů, kteří umějí s vitamíny spolupracovat a probíhá zde nesmírně důležitý SYNERGICKÝ EFEKT (pozor toto není běžná praxe doplňků a žádný takový produkt jsem nikdy nenašla v lékarně!).

Obecně v lékárnách se s žádnou "HIGH LEVEL" kvalitou nesetkáš - to dnes ví už i malé dítě.

Proto se velmi kvalitní doplňky vyplácí kupovat především na doporučení a přímým prodejem (který mimo jiných výhod poskytuje i možnost vysvětlit důkladně všechny výhody/nevýhody, které si zasloužíš znát a za své peníze tak dostaneš a vytěžíš maximum). Bohužel ne každý prodejce je také opravdovým profesionálem ve svém oboru (proto vybírej dobře). Provedu Vás a nastavím přesný a na míru sestavený suplementační program se všemi podstatnými detaily.

NE všechny vitamíny vyráběné umělým způsobem, jsou stejné jako ty přírodní.

Zpět k ANTIOXIDANTŮM - antioxidačním látkám se připisuje široká řada zajímavých účinků - odborníci tvrdí, že mohou snížit riziko propuknutí více než 80 % nemocí (rakoviny, srdečních problémů, zánětů, mohou zpomalovat procesy stárnutí a mnoho jiných).

ÚČINEK ANTIOXIDANTŮ se nesčítá, ale NÁSOBÍ (tomu říkáme synergický efekt).

Co je to vlastně ten ANTIOXIDANT?

a jaká je jeho role v jídelníčku?

Nemůžeme se vyhnout procesu stárnutí, ale FYZICKÉMU CHÁTRÁNÍ PŘEDEJÍT MŮŽEME, vezmeme si na pomoc antioxidanty.

Víte, že volné radikály prokazatelně spolupůsobí při vzniku mnohých zdravotních problémů a onemocnění? Pro zajímavost: během 70 let života se v těle vytvoří asi 17 tun volných radikálů.

Každá buňka našeho těla je napadána volnými radikály přibližně 10 000x za den.

Antioxidanty jsou látky, které zabraňují volným radikálům, aby poškozovaly buňky. Pokud je volných radikálů příliš mnoho, výrazně oslabují například imunitní systém, způsobují nemoc, urychlují stárnutí atd.

Poškození buněčných membrán volnými radikály zhoršuje schopnost buňky vstřebávat živiny a zbavovat se odpadu - buňka umírá.

Pro odstranění negativních účinků volných radikálů potřebujeme mít dostatek antioxidantů - jsou to látky, které chrání naše tělo proti procesu zvaným oxidace. Abychom mohli jakoukoli látku považovat za antioxidant, musí potlačovat destrukční činnost volných radikálů tím, že jim daruje elektrony a ochrání tak každou tělesnou buňku před jejím okradením. Musí to však dělat efektivně - několik molekul antioxidantů musí neutralizovat mnoho molekul volných radikálů.

Platí pravidlo, že různé antioxidanty nás chrání proti různým typům volných radikálů v různých částech buněk a v různých částech těla.

Pravidelným užíváním antioxidantů může člověk výrazně ovlivnit stav pokožky, potlačit zhoubné bujení, záněty, jiné vady a poškození.

Spolehlivým zdrojem ANTIOXIDANTŮ

je strava a kvalitní DOPLŇKY STRAVY.

Za předpokladu jejich vysoké kvality (vstupní suroviny, způsob zpracování a konzervace, standardizace, certifikace) je faktem, že zaručí stabilní přísun účinného spektra i množství kvalitních antioxidantů.

Doporučuji užívat jen takové ANTIOXIDANTY, které umějí volné radikály ničit.


ANTIOXIDANTY - dokáží potlačit probíhající zánětlivé procesy v těle a ještě mnohem, mnohem víc. Vezmi si na pomoc produkci Dr. Nona - Halo Complex obsahuje Archebakterii. Dr. Nona je dokonalým zdrojem těch správných ANTIOXIDANTŮ.

"A R C H E A" J E 5 000 krát SILNĚJŠÍ A N T I O X I D A N T než běžný VITAMÍN "C"

Vyrobíme-li vitamín uměle a dáme ho do nějaké kapsle, je tam SÁM.

V přírodě se však ve své přirozenosti vitamín nikdy sám nevyskytuje, je v partě svých kamarádů, se kterými umí skvěle spolupracovat.

Dr. Nona patří mezi špičku ve svém oboru a to konkrétně v oblasti výroby suplementů, buněčné výživy a kosmetických produktů.

POZOR - v běžně dostupných vitamínech jsou nežádoucí pomocné látky (pojiva, plniva, kluzné látky, rozvolňovadla, barviva, rozpouštědla, protimikrobiální látky, chuťová, čichová korigencia a další látky.

Buďte aktivní zapojte mozek a přemýšlejte než začnete cokoliv suplementovat.


Na co dalšího si dnes posvítíme?

"FYTOCHEMIKÁLIE"

budoucnost zdraví

Fytochemikálie jsou látky, které se nacházejí ve všech rostlinách.

FYTOCHEMIKÁLIE - ovlivňují fungování všech orgánů v těle (mohou zlepšovat zrak, odstraňovat záněty, virové infekce, zlepšovat výkonnost, některé umí bojovat proti rakovině, jiné mají antioxidační schopnosti nebo třeba zvyšují funkci mozku.

Koncentrované dávky antioxidantů můžeme za běžných podmínek zajistit i výrobou a rychlou konzumací šťáv (ovozel). Každému doporučuji do běžného denního stravovacího režimu zařadit konzumaci převážně čerstvých, čistých a pokud možno nezpracovaných potravin, lisovaných šťáv ze zeleniny a ovoce (jsou koncentrovaným zdrojem mikroživin (FYTOCHEMIKÁLIÍ).Vitamíny si rostliny vytvářejí automaticky skrze poměrně složité pochody.

Dodržováním zdravé životosprávy (pohyb, pestrý, zdravý jídelníček, kvalitní spánek, odpočinek, správné dýchání, pitný režim, harmonické vztahy a tak dále) je možné ovlivňovat stav organismu, vnitřních orgánů a PODPOŘIT ZDRAVÍ A VLASTNÍ IMUNITNÍ SYSTÉM.

Stará moudrost praví: "Lékaři léčí a příroda vyléčí".

Co to znamená? pokud se pro NEmocného vytvoří podmínky blízké těm PŘÍRODNÍM, organismus má lepší podmínky na překonání překážek, bolestí. Chcešte vědět více? kontaktujte ě, navedu Vás na cestu ke zdraví.

"LÉKÁRNA" UVNITŘ NÁS

Příroda každému z nás darovala skvělou, vyjímečnou a individuální "lékárnu", ve které se nacházejí všechny léky světa.

Vám zbývá tedy už jen JEDEN ÚKOL: NAUČIT SE TYTO PROSTŘEDKY VYUŽÍVAT..

Co se to s námi děje? Lidé přestli žít v harmonii s přírodou, začali si tvořit vlastní podmínky, začali se bát. Podcenili míru v jídle, přestali být aktivní, otrávili si píce, krev, střeva.. ..nadměrnou konzumací sladkostí, kávy, alkoholu, negativním myšlením, nezdravými vztahy.

Sami vedou tělo k tomu, že se po celou dobu musí bránit, neustále vydává varovné signály, komunikuje, prosí o pomoc, ale člověk neposlouchá.

Tlumí bolest různými chemickými tabletkami, nakupuje nesmyslné a neúčinné doplňky.

ČLOVĚK JE ODDĚLENÝ OD PRAVDIVÉ REKLAMY A ČASTO INVESTUJE NA ŠPATNÉM MÍSTĚ.

Snad nejlepší investicí by měla být investice do pohybu, zdravých, čistých, čerstvých potravin a pak až do kvalitních doplňků stravy (můj osobní názor).

PŘIŠLA TA CHVÍLE, KDY VŠECHNO ZÁVISÍ NA VÁS.

Jsem velmi skeptická a kritická k zobání tabletek.

VŽDY ŘEŠÍM !

  • účinnost

  • kvalitu, čistotu, zpracování

  • dostupnost

  • certifikaci

  • složení (správný poměr, obsah účinných látek a další aspekty)

  • etiku, fair play

  • cenu

  • NIKDY se nenechám se opít rohlíkem a řídím se hlavně svým zdravým selským rozumem

Výše uvedené je pro mě rozhodující a přes to nejede vlak! Ovšem na trhu jsem produkt, který by se alespoň trochu přiblížil mým požadavkům - nemohla dlouho najít - účinnost vs kvalita atd..

V mém životě existují věci, bez kterých se neobejdu - musím dýchat, milovat, hýbat se, myslet, učit se, přijímat určité množství poživatin - tekutin, stravy, vitamínů, minerálů, atd. Všechny faktory ovlivňují kvalitu mého života a zdraví. Ne vždy jsem byla zdravá.

Můj stav obrovskou měrou ovlivnila Dr. Nona (kosmetika, doplňky stravy, buněčná výživa a její knowhow v podobě Halo-komplexu a v něm obsažené Archebakterie).

NEJEFEKTIVNĚJŠÍ PÉČE O ZDRAVÍ JE TA, KTERÉ SE VĚNUJEME SAMI.


VÍM CO JÍM

A CO VY? VÍTE CO A JAK JÍTE?


Dobrou chuť k životu Zdeňka Prušáková

Jsem výživový specialsita v oblasti chronických potíží, úpravy váhy a osobní kouč. Při konzultacích vycházím z celostního přístupu ke zdraví. Působím jako odborný konzultant zdravého životního stylu se zaměřením na posílení imunitního systému a detoxikaci. Specializuji se na mnohé potravinové intolerance, alergie, histaminovou intoleranci a různé výživové směry.