VÍM CO JÍM

27.03.2019

VÝŽIVA TĚLA I DUŠE
 • razím cestu celostního přístupu

ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL
 • vedoucí k plnohodnotnému životu v rovnováze a symbióze

VÝJIMEČNÉ A VĚDOMÉ STRAVOVÁNÍ
 • jsme to co jíme a jak to jíme

Baví mě ten neomezený a nekonečný výběr výživných a zdravých chuťovek (bio, raw, farmářské a domácí výrobky, superfoods, přírodní doplňky, bylinky, extrakty, oleje a další). Možností je nekonečně. Ta jediná šance, která zbývá (abychom byli fit) = vyzbrojit se správnými návyky a pozitivní myslí. STOJÍ HODNĚ PENĚZ ZÍSKAT POŠKOZENÉ ZDRAVÍ NAZPĚT (o tom bych mohla napsat román).

ŽÍT ZDRAVĚ VŠAK FINANČNĚ NÁKLADNÉ ROZHODNĚ NENÍ. STAČÍ JEN CHTÍT A UMĚT ŽÍT. ŽÍT ZDRAVĚ ČLOVĚKA POUZE STOJÍ ZMĚNIT ZPŮSOB MYŠLENÍ.

Jestliže je zdraví a imunitní systém narušen nevhodnou stravou. Pak dodržování jednotlivých základních a zásadních pravidel zajistí, že se vše začne pomalu měnit k lepšímu. Jakých pravidel? Ráda Vám je prozradím, ráda se stanu Vaším průvodcem těla a myslí, pomohu s výživovým plánem a mnohem víc. 

Každá potravina obsahuje látky, které tvoří podstatnou část jejího objemu. Makroživiny: bílkoviny, tuky, sacharidy, vodu, vlákninu. Ve stravě se nachází také složky, které jsou zastoupeny v malém množství, ale mají výrazný vliv na bezchybné fungování organismu. Mikroživiny: vitamíny, minerály, fytochemikálie.

VITAMÍNY 

jsou chemické sloučeniny, které se nacházejí v živých organismech.

KOUZLO VITAMÍNŮ:

 • potřebujeme je k běžnému fungování

 • tělo si je neumí samo vyrobit a musíme je přijímat stravou (deficit doplnit vhodným suplementem)

MÉ DŮVODY, proč si myslím, že dnešní potraviny nezajišťují PLNOU VÝŽIVOVOU HODNOTU a tedy i pádné důvody, "PROČ SUPLEMENTUJI" některé pro mě nezbytné vitamíny, minerály, živiny.

Spektrum faktorů ovlivňujících zdraví a kvalitu potravin je výrazně komplikovanější. Mým úmyslem není kazit někomu náladu a byznys, zastrašovat a ani nic podobného. Za ideálních podmínek by vyvážená a pestrá strava měla dodat tělu vše potřebné a důležité. To je bez debat. Každý ať si svou situaci posoudí sám na základě zdravého selského rozumu. Já sama nejsem schopna sníst každý den tolik ovoce a zeleniny, obilovin, luštěnin, ryb, vystavovat se slunečním paprskům, abych doplnila všechny potřebné a nepostradatelné prvky. 

FAKTA:

K dispozici mám sice energeticky bohaté, ale nutričně velmi chudé produkty. V potravinářství se používají jednoduché formy cukrů, které porušují acidobazickou rovnováhu v těle, zvyšují hodnotu glykemického indexu, ovlivňují hladinu cukru v krvi, podporují rozvoj nežádoucích bakterií v trávicím traktu. Vyčerpání půdy způsobené nadměrnou produkcí a chemickým zatížením. Znečištění vody, vzduchu a půdy různými odpady, chemikáliemi, průmyslovými zplodinami radioaktivními látky (uvolněné při jaderných zkouškách, haváriích i provozu jaderných elektráren).

Velké množství plodů je sklízeno a přepravováno dříve, než dozrají. Kde je přirozená zralost? V potravinářství jsou používána barviva, vosky, emulgátory, bělící látky a další aditiva. Jejich dlouhodobý a vysoký příjem mi způsobuje nemalé zdravotní potíže. Ozařování potravy za účelem prodloužení skladovatelnosti. Týká se to téměř všech druhů potravin. Bylo zjištěno, že u takto ošetřených potravin dochází k 20% - 80% ztrátám vitaminů A, B, C, E a K a mnoha různých fytochemických sloučenin.

STEREOTYPNÍ STRAVA a jídlo, které běžný člověk dnes konzumuje vůbec není rozmanité. Proč? Omezuje se pouze na několik málo druhů potravin, které jí pravidelně a to téměř každý den. Toto nezdravé chování vede k nedostatku látek důležitých pro život.

Co dělat, když talíře nejsou plnohodnotné? Když chybí správný poměr živin? Odkud brát? Já osobně volím na 1. místě přírodní zdroje.

Přírodní vitamíny jsou odvozeny z rostlinného materiálu, který obsahuje vitamín (ten který nebyl vyroben ve zkumavce). Mnohým syntetickým vitamínům chybí přepravce a stává se tak "izolovaný." Izolované vitaminy nemohou být využity v těle stejným způsobem jako přirozený vitamín z rostlin. Proto nesmíme NIKDY zapomínat, že společně s "doplňky" je nutné dbát na příjem "pestré" stravy.

ŽÁDNÉ vitamíny vyráběné umělým způsobem, nejsou stejné jako ty SKUTEČNÉ A PŘÍRODNÍ.

Osobně si vybírám jen ty doplňky, které mi zároveň zajistí přítomnost vysoce kvalitních ANTIOXIDANTŮ = kamarádů, kteří umějí s vitamíny spolupracovat a probíhá zde nesmírně důležitý SYNERGICKÝ EFEKT. Obecně v lékárnách se s žádnou "HIGH LEVEL" kvalitou nesetkáme (to dnes ví už i malé dítě).

Proto se velmi kvalitní doplňky vyplácí kupovat především na doporučení a přímým prodejem (který mimo jiných výhod poskytuje i možnost vysvětlit důkladně všechny výhody/nevýhody, které si zaslouží každý spotřebitel znát a za své peníze tak dostane a vytěží maximum). Bohužel ne každý prodejce je také opravdovým profesionálem ve svém oboru (proto vybírejte dobře).

Zpět k ANTIOXIDANTŮM. Antioxidačním látkám se připisuje široká řada zajímavých účinků. Odborníci tvrdí, že mohou snížit riziko propuknutí více než 80 % nemocí (rakoviny, srdečních problémů, zánětů, mohou zpomalovat procesy stárnutí a mnoho jiných). ÚČINEK ANTIOXIDANTŮ se nesčítá, ale NÁSOBÍ (tomu říkáme synergický efekt).

Nemůžeme se vyhnout procesu stárnutí, ale FYZICKÉMU CHÁTRÁNÍ PŘEDEJÍT MŮŽEME, vezmeme si na pomoc například antioxidanty.

CO JE TO ANTIOXIDANT?

A jaká je jeho role v jídelníčku?

Víte, že volné radikály prokazatelně spolupůsobí při vzniku mnohých zdravotních problémů? Pro zajímavost: během 70 let života se v těle vytvoří asi 17 tun volných radikálů. Každá buňka našeho těla je napadána volnými radikály přibližně 10 000x za den.

Antioxidanty jsou látky, které zabraňují volným radikálům, aby poškozovaly buňky. Pokud je volných radikálů příliš mnoho, výrazně oslabují například imunitní systém, způsobují nemoc, urychlují stárnutí atd.. Poškození buněčných membrán volnými radikály zhoršuje schopnost buňky vstřebávat živiny a zbavovat se odpadu - buňka umírá.

Pro odstranění negativních účinků volných radikálů potřebujeme mít dostatek antioxidantů. Jsou to látky, které chrání naše tělo proti procesu zvaným oxidace. 

Platí pravidlo, že různé antioxidanty nás chrání proti různým typům volných radikálů v různých částech buněk a v různých částech těla. 

Spolehlivým zdrojem ANTIOXIDANTŮ je STRAVA a mohou se přidat kvalitní DOPLŇKY STRAVY. Za předpokladu jejich vysoké kvality (vstupní suroviny, způsob zpracování a konzervace, standardizace, certifikace), kdy je zaručen stabilní přísun účinného spektra i množství kvalitních antioxidantů. 

POZOR - v běžně dostupných vitamínech jsou nežádoucí pomocné látky (pojiva, plniva, kluzné látky, rozvolňovadla, barviva, rozpouštědla, protimikrobiální látky, chuťová, čichová korigencia a další látky.

Buďte aktivní zapojte mozek a přemýšlejte než začnete cokoliv doplňovat.

FYTOCHEMIKÁLIE

Budoucnost a zdraví?

Fytochemikálie jsou látky, které se nacházejí ve všech rostlinách.

 • ovlivňují fungování všech orgánů v těle (mohou zlepšovat zrak, odstraňovat záněty, virové infekce, zlepšovat výkonnost, některé umí bojovat proti rakovině, jiné mají antioxidační schopnosti nebo třeba zvyšují funkci mozku.

Koncentrované dávky antioxidantů můžeme za běžných podmínek zajistit v denním stravovacím režimu pomocí konzumace převážně čerstvých, čistých a pokud možno nezpracovaných potravin, lisovaných šťáv ze zeleniny a ovoce (jsou koncentrovaným zdrojem mikroživin (FYTOCHEMIKÁLIÍ). Vitamíny si rostliny vytvářejí automaticky skrze poměrně složité pochody.

Dodržováním zdravé životosprávy (pohyb, pestrý, zdravý jídelníček, kvalitní spánek, odpočinek, správné dýchání, pitný režim, harmonické vztahy a tak dále) je možné ovlivňovat stav organismu, vnitřních orgánů a PODPOŘIT ZDRAVÍ A VLASTNÍ IMUNITNÍ SYSTÉM.

Stará moudrost praví: 

"Lékaři léčí a příroda vyléčí".

Co to znamená? pokud se pro tělo vytvoří podmínky blízké těm PŘÍRODNÍM, člověk má lepší podmínky na překonání překážek, bolestí.

"LÉKÁRNA" UVNITŘ NÁS

Příroda každému darovala skvělou, výjimečnou a individuální "lékárnu", ve které se nacházejí všechny léky světa.

Zbývá tedy už jen JEDEN ÚKOL. A TO NAUČIT SE TYTO PŘIROZENÉ PROSTŘEDKY VYUŽÍVAT.

Lidé přestali žít v harmonii s přírodou, začali si tvořit vlastní podmínky, začali se bát. Podcenili míru v jídle, přestali být aktivní, otrávili si píce, krev, střeva. Jak? Nadměrnou konzumací sladkostí, kávy, alkoholu, negativním myšlením, nezdravými vztahy atd.. Sami vedou tělo k tomu, že se po celou dobu musí bránit, neustále vydává varovné signály, komunikuje, prosí o pomoc, ale člověk neslyší. Tlumí bolest různými chemickými tabletkami, nakupuje nesmyslné a neúčinné doplňky. ČLOVĚK JE ODDĚLENÝ OD PRAVDIVÉ REKLAMY A ČASTO INVESTUJE NA ŠPATNÉM MÍSTĚ. Tou nejlepší investicí by měla být investice do pohybu, zdravých, čistých, čerstvých potravin a pak až do kvalitních doplňků stravy (můj osobní názor).

Když se podívám na jakoukoli potravinu, vím, že obsahuje určité množství složek, které vždy nějakým způsobem ovlivňují její KVALITU, ale i mé ZDRAVÍ.

Podle čeho vybírám potraviny a skládám jídelníček? PŘEMÝŠLÍTE TAKÉ O TOM, CO JÍTE? JAKÝ VLIV TO MÁ NA VÁŠ ŽIVOT, PSYCHIKU A ZDRAVÍ? Proč jste například nemocní?

Podle obsahu potravin si krásně mohu své jídlo vybírat a docílit dokonalého efektu rovnováhy a energie.

Jsem opatrná a velmi skeptická a k zobání tabletek.

ŘEŠÍM:

 • účinnost, kvalitu, čistotu, zpracování, dostupnost,

 • certifikaci, složení (správný poměr, obsah účinných látek),

 • etiku, fair play,

 • cenu,

 • nenechám se opít rohlíkem a řídím se zdravým selským rozumem.

Výše uvedené je pro mě rozhodující a přes to nejede vlak! Ovšem na trhu jsem takový produkt nemohla dlouho najít. Můj dosavadní stav obrovskou měrou ovlivnila Dr. Nona (kosmetika, doplňky stravy, buněčná výživa a její know-how v podobě Halo-komplexu.

"ARCHEA" se řadí mezi nejsilnější antioxidanty. 

ANTIOXIDANTY dokáží potlačit nežádoucí procesy v těle. 

NEJEFEKTIVNĚJŠÍ PÉČE O ZDRAVÍ JE TA, KTERÉ SE VĚNUJEME SAMI.

Má práce a stránky jsou založeny čistě na principu SOLIDARITY A VZÁJEMNÉ POMOCI. Nabízím podporu a pomoc lidem, kteří o to stojí a nacházejí se v náročných životních situacích. 

Jsem certifikovaný výživový poradce a odborný konzultant zdravého životního stylu.

VĚŘÍM, ŽE NIC SE NEDĚJE NÁHODOU

Vše souvisí se vším a tak jedna věc se nabaluje na druhou. Jak se chováme, jednáme, myslíme, působíme na naše hmotné tělo, které nám v životě odráží každý čin, každou myšlenku a postoj. 

Tělo dává člověku nádherné signály, jen se naučit jim vědomě naslouchat a porozumět.

VÍM CO JÍM, VÍTE TAKÉ - CO A JAK JÍTE?

CELOSTNÍ PORADENSTVÍ