JAK POZNÁŠ SKUTEČNĚ KVALITNÍ DOPLNĚK STRAVY S OMEGA-3

30.07.2021

Chtěj vždy jen to nejlepší a skutečnou kvalitu. Věř, že jen ty dobré výživové doplňky zaručují výsledky, o které usiluješ. 

Ukážu ti pár zásadních ukazatelů, které hrají roli při výběru doplňku s Omega-3 NMK. 

Chceš vědět, co odlišuje vysoce kvalitní, čisté potravinové doplňky Omega-3 od tradičně zpracovávaných rybích tuků? 

  1.  Zkontroluj, jaký typ a forma Omega-3 nenasycených mastných kyselin se v tuku nachází
  2. Důvěřuj svým smyslům (tj. čerstvost), čerstvý rybí tuk není cítit rybinou ani tak nechutná
  3. Prověř si důkladně značku
  4. Zjisti, jaké přidané antioxidanty tvůj doplněk stravy obsahuje
  5. Užívej každodenní dávku určenou speciálně pro tebe (dávkování dle váhy) a otestuj si také produkt na vlastní kůži (zjisti toleranci, příchuť, vůni atd.)

Než začnu něco dlouhodobě brát a dávat to svým dětem, doporučovat lidem, které miluji, musím si být vždy na 100% jistá. Sama jsem při výběru a analýze trhu oslovila více než 30 výrobců Omega-3. Žádala jsem certifikáty kvality, postupy výrobního procesu, přesné složení, vedle obsahu EPA a DHA v jedné dávce také množství dalších účinných i konzervačních látek, včetně chuti, vůně a dalších pro mě nepostradatelných parametrů. Výsledkem je, že po necelém roce každodenního testování rybího tuku, zlepšení zdravotního stavu, mám pro sebe i své okolí ten nejlepší rybí olej (pokud jsi vegan svůj doplněk nalezneš zde). 

Každý je jiný a úroveň potravinových doplňků s Omega-3 vstřebatelná tím tvým tělem nesouvisí zase až tak moc s koncentrací Omega-3 v produktu.
Každý je jiný a úroveň potravinových doplňků s Omega-3 vstřebatelná tím tvým tělem nesouvisí zase až tak moc s koncentrací Omega-3 v produktu.

Každý je jiný a úroveň potravinových doplňků s Omega-3 vstřebatelná tím tvým tělem nesouvisí zase až tak moc s koncentrací Omega-3 v produktu. Do hry zde vstupují faktory, jako je tvá váha, kyselost v žaludku, genotyp a dokonce některé alergie

Od této chvíle tě bude zajímat doporučená denní dávka a volit si budeš takový produkt, který se dávkuje podle tvé aktuální váhy (jinou dávku potřebuješ ty, jinou tvé dítě). 

Vyber si výrobce, který ti  zároveň s doplňkem nabídne personalizované krevní testy, ze kterých se dozvíš svůj jedinečný profil mastných kyselin a získáš tak skutečný fyzický důkaz o tom, že zvolené doplňky stravy s Omega-3 NMK dělají svou práci. Doporučuji nezávisle spravovaný test založený na přesné a vědecké analýze, jako je BalanceTest zde.

Co je ve skutečnosti rybí tuk? 

Tajemství spočívá v oxidaci a polyfenolech. Dva zásadní faktory určující, jestli zaznamenáš opravdové, dlouhotrvající výsledky.  Polyfenoly jsou extrémně účinné mikroživiny s antioxidační kapacitou, které dlouhodobě zvyšují vstřebávání a schopnost vázat Omega-3. Představ si je jako ochranné průvodce, kteří provází mastné kyseliny, dokud nedorazí do buněčné membrány.

Rybí tuk musí zůstat čerstvý a účinný po takovou dobu, která umožní, aby Omega mastné kyseliny pronikly do buněk a začaly s podpůrnou funkcí srdce, mozku a imunitního systému. 

  1. Podívej se na štítek na hodnoty EPA a DHA mořských Omega-3. 
  2. Zkontroluj molekulární formu kyselin Omega, protože to ovlivňuje způsob, jakým mastné kyseliny fungují, a jak se vstřebávají do těla. 
  3. Triglyceridy1 jsou přirozenou formou, kterou mastné kyseliny přebírají ve většině rostlin i zvířat. Většina zpracovaných rybích tuků ale obsahuje jejich levnější verzi, ethylestery1. Rybí tuk v takové podobě naše tělo tak snadno nevstřebává a oproti triglyceridům je náchylnější k oxidaci a žluknutí.

Hodnota TOTOX | ČERSTVOST

Tahle "vědecká" míra celkové úrovně oxidace rybího oleje představuje oborový standard určující čerstvost a kvalitu rybího tuku. Bohužel je snadné ho špatně spočítat i špatně vyložit. Důvěřuj odborníkům. 

Čerstvost znamená účinnost a tím pádem i reálné výsledky. Vzhledem k tomu, že každý rybí tuk se nakonec zkazí a svou kvalitu ztratí, proces oxidace musí být měřitelný. Vybírej si proto důvěryhodnou značku, která transparentně prezentuje všechny ukazatele kvality - od udržitelných způsobů získávání zdrojů, přes látky znečišťující životní prostředí po úroveň oxidace/kvality produktu. 

Olivový olej

Tajemná ingredience ve světě rybího oleje a potravinových doplňků Omega-3 je "olivový olej". Je to už téměř deset let od chvíle, kdy můj oblíbený výrobce učinil přelomový objev a přidal ingredienci plnou antioxidantů do svého vědecky prokázaného složení BO. 

Na světě existují polyfenoly, které stabilizují oxidaci, optimalizují vstřebávání v těle a zajišťují, že Omega-3 se dostanou k práci v buněčných membránách lidského těla. Polyfenoly z oliv jsou nejbližší těm, které bys našel/našla přirozeně v rybách, a právě to je důvod, proč jsou oleje BalanceOil+ TOP mezi oleji. 

Nezáleží na ročním období, nové zdravé návyky si můžeš osvojit kdykoliv. Objednej si ještě dnes kvalitní Omega-3 (EPA, DHA) - BalanceOil+ zde

Tento článek je informačním kanálem. Doporučení v něm obsažená vycházejí z mé vlastní zkušenosti a z dlouholeté praxe s klienty. Návody v článku obsažené byly navrženy tak, aby ti jednoduchým způsobem pomohly k lepšímu životnímu stylu. Bohužel ti nemohu zaručit, že tato doporučení jsou vhodná právě pro tebe, případně že je budeš umět použít správně.

Proto se vymezuji z jakékoliv právní odpovědnosti ohledně toho, jak s textem naložíš a co a jakým způsobem z něho v praxi použiješ. Všechny úspěchy či neúspěchy jsou proto výhradně ve tvých rukách a autorka za ně nenese žádnou odpovědnost. Informace slouží jako (své)pomoc, v žádném případě nenahrazují lékařskou diagnózu/péči.

NEJLEPŠÍ UKAZATELE PŘI VÝBĚRU DOPLŇKŮ STRAVY OMEGA-3