NÁVRAT PO PŮSTU  NÁVRATOVKA

11.05.2021

Čeká tě druhá nejnáročnější část z celého půstu. 

 1. Tou první bylo překonání strachů! Nikdo si nemůže pohrávat s půstem, dokud nemá dost zkušeností a třeba si i nepročetl dost literatury a neví, jak půsty provádět. 
 2. Tou druhou je návratovka (návrat zpět k jídlu). 

Návrat k dobré stravě musí být pozvolný a trvá stejně dlouho, jako hladovění samo. Chyba v návratovce (při dlouhodobém půstu) by tě mohla stát i život.

Špatně provedená návratovka účinek půstu anuluje a po dlouhých půstech může jít o zdraví a nebo dokonce o život.
Špatně provedená návratovka účinek půstu anuluje a po dlouhých půstech může jít o zdraví a nebo dokonce o život.

NÁVRATOVKA

Po skončení hladovění zpozoruješ mj. zvýšení regeneračních schopností organismu a tendenci k obnovování tkání. Správné provedení přechodu na normální stravu vyžaduje znalosti (studuj), avšak stejně důležitá je správná výživa (těla i duše). V současnosti jsou rozšířené metody návratu zpět podle: 
 • P. Máchy, Malachova, MUDr. V. Partykové aj.. Jedná se o pravidla, která je dobré dodržovat. Trávení se během půstu přeruší a je třeba ho postupně nastartovat.
Já osobně mám nejraději svou vlastní metodu "vědomého návratu", která není nikdy stejná, a která spočívá v následování individuálních potřeb. 

Během celé návratové akce je potřeba úplně vyloučit tuky a sůl. Špatně provedená návratovka účinek půstu anuluje a po dlouhých půstech může jít o zdraví a nebo dokonce o život.

Návrat zpět je nejtěžší a jde o nejdůležitější část celého půstu. Co je důležité? Nevrátit se k některým nezdravým zvykům, modelům a zkvalitnit tak svůj dosavadní život!

Půst vnímej jako svou druhou šanci a restart. Vědomé propojení Těla s Duší a Duchem. 

Nejčastější a největší chybou přechodného období je selhání kontroly nad pocitem hladu. Je třeba jíst umírněně a s rozmyslem.
Nejčastější a největší chybou přechodného období je selhání kontroly nad pocitem hladu. Je třeba jíst umírněně a s rozmyslem.

Začínej s půsty postupně od těch krátkodobých půstů (1 - 3 dny). Při dlouhodobých bys měl/a být při veden/a a musíš také hladovění správně zakončit. Tento web nenese odpovědnost za jakékoliv laické experimentování, protože půsty patří pod kontrolu zkušeného odborníka.

Období po ukončení půstu se dělí do několika stadií, během nichž dochází k přechodu organismu z endogenní (vnitřní) na exogenní (vnější) výživu. 

V prvním stadiu se musí obnovit práce zažívacího traktu. Má svoje zvláštnosti, které vyplývají z délky právě skončeného období hladovění. 

Druhé stadium přechodu na normální stravu po hladovění je stadium intenzívní obnovy. Přiměřeně délce hladovění se v něm obnoví v organismu trávení. 

Nejčastější a největší chybou přechodného období je selhání kontroly nad pocitem hladu. Je třeba jíst umírněně a s rozmyslem.

 • Nejdříve konzumuj stravu pouze tekutou (šťáva, bylinné čaje).
 • Kousej a žaludku posílej kašičku. 
 • Hydratace je zásadní, udrž si ji.
 • Dovol si nechat zbytky, když už jsme plný/á. Nejsi popelnice. 
 • Vnímej energii potravin a všímej si pocitů před, při i po jídle. 
 • Jaké jsou tvé pocity po jídle? Útlum? Elán? Pouč se, co tvé tělo zatěžuje.
 • Odhoď dogmata a následuj své tělo. Po půstu jsi ochoten/ochotna měnit názory.
 • Prozkoumej další báječné metody. Co ty a přerušovaný půst? 
 • Přidej se ke komunitě lidí, kteří jsou na stejné vlně "půstu".

Tento článek je informačním kanálem. Všechna doporučení v něm obsažená vycházejí z mé vlastní zkušenosti a z dlouholeté praxe s klienty. Návody v článku obsažené byly navrženy tak, aby ti jednoduchým způsobem pomohly k lepšímu životnímu stylu. Bohužel ti nemohu zaručit, že tato doporučení jsou vhodná právě pro tebe, případně že je budeš umět použít správně.

Proto se vymezuji z jakékoliv právní odpovědnosti ohledně toho, jak s textem naložíš a co a jakým způsobem z něho v praxi použiješ. Všechny úspěchy či neúspěchy jsou proto výhradně ve tvých rukách a autorka za ně nenese žádnou odpovědnost. Informace slouží jako (své)pomoc, v žádném případě nenahrazují lékařskou diagnózu/péči.

Nemá cenu tělo čistit, nakoupit si drahé produkty a pak ho zas a znovu zanášet nezdravou stravou, toxiny, zapálit si cigaretu, holdovat alkoholu, zobat prášky. Aby tělo bezvadně fungovalo, je třeba se nejprve zbavit všeho, co mu ubírá energii, zbavit ho toxinů, restartovat metabolismus a dodat mu všechny potřebné živiny, vitamíny, minerály, Omega-3 NMK (Můj typ: BalanceOil dlouhodobě) a pak pokračovat ve zdravém módu. Jen takové smysluplné kroky ti zaručí příval energie, zlepší imunitu i trávení.

O co jde? Jednoznačně o tvrdou práci na sobě, ale tato práce se tisíckrát vrátí a vyplatí.

S velkým respektem a láskou sama používám kvantové a frekvenční lázně, které mi zajistí holistický zdravý život. Zdravé buňky dělají zdravé orgány, zdravé orgány dělají zdravé lidi! Proto pravidelně používám přístroj Healy k harmonizaci bioenermetického pole!

Při i po půstu je Healy báječným pomocníkem. Dle výsledků diagnostiky přesně vybere, co nejvíce rezonuje s mým tělem a následně doplní vše potřebné pomocí vibrací a frekvencí.

CHCI INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP A PÉČI