(NE)OBLÍBENÉ JÍDLO a jak na nové chutě na talíři?

03.09.2022

Proč to mám jíst, když mi to nechutná?

Jak na nové chutě na talíři? Jak naučit dítě na nové jídlo?
Jak na nové chutě na talíři? Jak naučit dítě na nové jídlo?

Vyvážená strava představuje více než jen uspokojení individuálních výživových potřeb - je to Tvůj (Tvého dítěte) nový životní styl a osobní plán, který vyvažuje oblíbené a i to ne moc oblíbené jídlo.

Nejlepší jídelníček je ten, který obsahuje vše důležité pro Tvou individualitu! 

Základy stojí na skutečném jídle. Je to strava, kterou můžeš dodržovat po zbytek svého života. 

Když stavíš dům, začínáš od základů. Také u svého jídelníčku si vybuduj kvalitní základy a pak už si jen hraj a přidávej další důležité látky, abys svůj jídelníček personalizoval/a a učinil/a z něj krásný celek pro svůj spokojený život v rovnováze. 

Jak naučit dítě na nové jídlo?

Jak na nové chutě na talíři? I u nás doma je s konzumací "kvalitního rybího masa" problém, ale pracuji na tom velmi svědomitě! 

Vím, že mořské omega-3 jsou nezbytné pro zdraví a vývoj dětí (od doby v mateřském lůně přes dospívání až do dospělosti). TYTO ESENCIÁLNÍ MASTNÉ KYSELINY JSOU POTŘEBNÉ V KAŽDÉ BUŇCE NAŠEHO TĚLA. 

Fungují společně ve složitém celku: DHA (kyselina dokosahexaenová) společně s EPA (kyselina eikosapentaenová) jsou z výživového hlediska dvě nejdůležitější Omega-3 mastné kyseliny a proto nedám dopustit na náš BalanceOil+. 

Cokoli dáváš do svých úst, komunikuje s tvým tělem!

Neustále omílaná a doporučovaná pestrá, vyvážená strava. No jasně. Co víc si přát, ale jak to vypadá v praxi? Svěř se do rukou odborníka! 

Vyžaduje Tvé dítě pár jídel pořád dokola a jakoukoliv změnu k lepšímu odmítá? 

Je to normální! A pokud máš doma náročného strávníka, pak je Tvým úkolem zajistit, aby Tvé dítě jedlo výživné jídlo, i když je vybíravé

  • Pro začátek stačí málo. Nabízej dítěti kousky, které jsou tak malé, že mohou být doslova odfouknuty z dětského prstu. Nabídni kousek ryby velikosti nehtu.
  • Dodej dítěti odvahu!
  • Vpašuj novou chuť do oblíbené. Když dítě okusilo kousíček ryby, ihned mu podej další kus jídla, o kterém víš, že ho má rádo. U následujících jídel pozvolna zvětšuj velikost ryby a postupně ubírej oblíbené jídlo, které poté už nenabízíš. 

  • Netlač na pilu a zároveň hledej způsob, jak zvýšit výživovou hodnotu jídel

Trvá to nejméně 14 samostatných ochutnávek, aby se mozek přeprogramoval a začal mít rád odmítané jídlo!

  • Rybímu jídlu dej název, který je legračnější/osobitější/poutavější než fádní "ryba a brambory".
  • Vždy nech své dítě, aby se nového jídla na talíři dotklo a osahalo si ho. Zapoj dítě do přípravy jídel. Vyzkoušej rybí jídlo v zábavné podobě, jako jsou rybí tortilly, tuňákové sendviče nebo lososové karbanátky. 

na nic nečekej