KABINKA PRO ZDRAVÍ "INFRASAUNA"

15.08.2021

Pokud chceš saunování doplnit o léčivé vlastnosti světla využij sílu infrasauny. Od dokonalé relaxace tě dělí už jen jeden krok: 

VÝBĚR DOMÁCÍ INFRASAUNY

Pořiď si domácí kabinku pro zdraví a krásu.
Pořiď si domácí kabinku pro zdraví a krásu.

Čím je větší frekvenční spektrum, tím hlouběji dojde k prohřátí, tím větší přidaná hodnota.  Pro pozitivní a zdraví prospěšné účinky je rozhodující vlnová délka, nejčastěji udávaná v mikronech.

  • IR-A - Krátké vlny o délce 0,07 až 1,4 mikronu. Dokáží proniknout až do podkoží, mají tak největší pozitivní vliv na zdraví.
  • IR-B - Střední vlny o délce 1,4 až 3 mikrony. Nepronikají tak hluboko jako typ A, ale mají dobré účinky.
  • IR-C - Dlouhé vlny s délkou nad 3 mikrony. Ohřívají pouze kůži, mají minimální vliv na zdraví.
Čím kratší vlnová délka, tím intenzivnější účinek na organismus. Infrasauny s delší vlnovou délkou infrazářiče mají hlavně relaxační účinek.  

INFRASAUNA NENÍ SAUNA

Jde o nejlépe snášený způsob saunování a kupodivu s nejvíce zdravotními přínosy.  

ENERGIE

Jakmile světlo vstoupí do těla, přirozeně se rozptýlí a dodává léčivou energii do celého těla.

LÉČÍ SVĚTLEM

Infračervené světlo je přirozené sálavé teplo, které produkuje i slunce.  

Infračervené sauny jsou odlišné od tradičních saun. Infračervené světlo zahřívá tělo zevnitř, což způsobuje hluboký detoxikační pot, aniž by bylo tělo vystaveno pro někoho nepříjemnému teplou, či potížím s dýcháním. 

Naše těla mají uvnitř buněčných složek uvnitř mitochondrií každé buňky tzv. chromofory. Chromofory absorbují červené a blízké infračervené vlnové délky a jsou umístěny v koncovém stádiu řetězce reakcí v mitochondriích, které syntetizují energetickou molekulu ATP. Účinek infračerveného záření na mitochondrie je čistý nárůst produkce buněčné energie, který lze poté použít k regeneraci a omlazení na buněčné úrovni. Studie prokázaly zvýšení syntézy bílkovin ve svalech, syntéze kolagenu a kůže, angiogenezi (růst nových krevních cév) a další prospěšné účinky. 

Mnoho patogenů a mnoho virů nesnese vysokou teplotu, která je deaktivuje. | Infračervené záření generuje pot 7x více detoxikační než klasická sauna k vyplavení toxinů.
Mnoho patogenů a mnoho virů nesnese vysokou teplotu, která je deaktivuje. | Infračervené záření generuje pot 7x více detoxikační než klasická sauna k vyplavení toxinů.

Ošetření infračerveným světlem obvykle funguje během pouhých 15-20 minut. Infračervené lampy jsou v některých případech schopny způsobit dramatické změny v chemii těla, což pomáhá obnovit rovnováhu. 

Infračervená sauna způsobuje mnoho reakcí v těle, včetně:

  • zvýšené pocení - Nejpřirozenější formou detoxikace v těle je pot, ale povrchový pot a hluboký pot se liší. Infračervené záření generuje pot 7x více detoxikační než klasická sauna k vyplavení toxinů.
  • zvýšená srdeční frekvence
  • stejný druh pocitů jasnosti mysli jako umírněné cvičení
  • relaxační reakce vyvolané aktivací parasympatického nervového systému
  • odstranění stresu atd.

DETOXIKACE

HUBNUTÍ

SRDCE, KREVNÍ TLAK, CHOLESTEROL

ÚLEVA OD BOLESTI

OMLAZENÍ PLETI

TVORBA VITAMÍNU D

Infrasauna přirozeně zvyšuje hladinu vitamínu D. Mnoho lidí dnes trpí nedostatkem vitamínu D a ani o tom neví. 

Je velmi důležité soustředit se na hlavní zdroj vitaminu D a to je sluneční záření. Pouze několik živočišných potravin obsahuje významné množství vitaminu D (tučné ryby, rybí olej, játra, žloutek, fortifikované oleje a rostlinné tuky), proto je příjem z potravy většinou nízký. Tvorba vitamínu D má "energetický model". Proto se vitamín D tvoří i při saunování a to nejen v infrasauně, ale i v parní sauně, masáže a třeba i ve vířivce nějaké Déčko přinese. 

Většina doplňků neposkytuje stejný profit, jako zdravé potraviny a v případě vit. D, zdravý životní styl s dostatkem pohybu na čerstvém vzduchu a slunci. Nejlepší zdroje vitamínu D: 1. Sluneční světlo, v menší míře infrasauna, parní sauna, masáže atd., 2. tučné ryby, 3. Houby (vystavené UV záření), 4. Síh, 5. Vejce, 6. Syrové mléko. 

Přímý i nepřímý vliv na patogeny. Mnoho patogenů a mnoho virů nesnese vysokou teplotu, která je deaktivuje. Zvláště pokud použiješ zářiče s plným spektrem, dojde k deaktivaci patogenů v dosahu záření, což může být i 5 cm pod povrchem těla. Výhodou je, že se těchto mrtvol zbavíš hlubokým pocením a tím dojde k minimální zátěži organismu. Nepřímo pak zvýšení teploty aktivuje tvůj imunitní systém, který se stává silnější a snadněji pak čelí různým problémům. 

CHCI INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP A PÉČI