MŮŽU JÍST RYBU, RYBÍ TUK, KDYŽ MÁM HISTAMINOVOU INTOLERANCI?

03.04.2023

Udělej si jednou provždy jasno v problematice histaminu/histaminové intolerance a konzumace skutečných potravin. To znamená v občasné konzumaci kvalitních, čerstvých ryb včetně denního užívaní Balance-Oil+ (tj. čerstvá ryba s olivovým olejem a přírodním D vitamínem v lahvičce).

Ryby nejsou při histaminové intoleranci (HIT) plošně zakázané,

jde především o jejich čerstvost a kvalitu.

  • Rybí Omega-3, kvalitní doplněk stravy obsahující polyfenoly, EPA, DHA, vitamín D3 ve zcela přírodní podobě, 

v mém případě při genetické HIT je přes 4 roky denně užívaný a tedy i zcela bezpečný (BalanceOil+). 

BalanceOil+ není zakázaný při HIT, olej obecně neobsahuje histamin.

Histamin miluje polární prostředí a v olejích nikdy nalezen nebyl. Samozřejmě i zde jde o kvalitu a čerstvost, kdy u klasických doplňků stravy může člověku vadit úplně něco jiného než samotný histamin (např. když olej žlukne, přídavné látky  atd.) 

Proto při své gen. HIT užívám BalanceOil+, který je bezpečný, vysoce kvalitní a stabilizovaný vzácnými polyfenoly z oliv s velkým podílem účinných látek EPA, DHA a přírodního vitamínu D3.

Mám histaminovou intoleranci mohu rybí tuk? 

Vhodné doplňky stravy při histaminové intoleranci
Vhodné doplňky stravy při histaminové intoleranci

Víš, proč ho sama používám i s prokázanou histaminovou intolerancí a vysoké citlivosti při konzumaci čerstvých ryb z trhu? 

Protože vím, že v kvalitním rybím oleji se žádný histamin nenachází. Aminy preferují vodní prostředí.

A protože vím, že existuje přímá souvislost mezi příjmem Omega-3 a chronickými i probíhajícími zánětlivými procesy v těle |samozřejmě v tom pozitivním smyslu|. Rybí tuk s obsahem protizánětlivých EPA a DHA, může velmi příznivě pomoci s nepříjemnými zánětlivými procesy, které souvisejí s bakteriální nerovnováhou ve střevech (typické při HIT).

Není důvod, proč bys také nemohla vyzkoušet BalanceOil+, zdroj ničím nezastupitelných EPA a DHA. Pozor (!) Nebavíme se v žádném případě o léku, ale o doplňcích stravy. Zdravotní stav a vhodnost použití při HIT je nutné konzultovat s ošetřujícím lékařem.

Dnes už naštěstí nikdo nepochybuje o široké škále pozitivních účinků Omega-3 mastných kyselin (zejména EPA a DHA), vitamínu D na lidský organismus. 

Pokud je součástí tvého HIT jídelníčku nějaké omezení. Držíš nějakou z HIT DIET a stále nepřichází žádný pocit úlevy. Máš za sebou všechny možné testy a vyšetření..

.. A napadlo tě někdy, že tvému tělu možná jen chybí zásadní a esenciální látky. Vitamíny, minerály, Omega-3 nenasycené mastné kyseliny, vláknina, betaglukany. Jdi na své problémy od lesa.

Mohu rybí olej, když mám alergii na ryby?

Mohu rybí olej (zdroj Omega-3 ), když mám alergii na ryby?
Mohu rybí olej (zdroj Omega-3 ), když mám alergii na ryby?

Potravinová alergie (IgE) je imunologická odpověď na protein v potravinách.

V kvalitním rybím oleji se žádné bílkoviny (proteiny) nenacházejí.

Z toho můžeš odvodit, že by nemělo dojít ani k nepřiměřené imunologické reakci. Pokud si tedy u svého výrobce ověříš tento fakt.

Setkala jsem se několika doplňky, které obsahují stopy hlavního alergenu z ryb. A možná i díky tomu uvidíš na výrobku s rybím olejem varování "není vhodné pro alergiky".

Vždy je dobré zvážit si všechna pro i proti. Je možné, že v některých doplňcích stravy se může objevit stopa proteinu parvalbuminu (hlavní rybí alergen). A proto je také dobré vědět, že DHA a EPA v rybách mají svůj původ v řasách. Vždy můžeš vyzkoušet po konzultaci s ošetřujícím lékařem BalanceOil+ Vegen.

Chceš si domluvit osobní konzultaci a nalézt konečně svou rovnováhu?