CELOSTNÍ PŘÍSTUP

JSEM ALTERNATIVEC

Vycházím z celostního přístupu ke zdraví a hrdě se k tomu hlásím. 

Alternativní způsoby řešení  zdravotních problémů se odklánějí od standardního farmaceutického modelu. Protože jsem sama nenašla žádného HIT specialistu a ani způsob a řešení v medicíně. Šla jsem si svou cestou a k alternativímu řešení jsem se uchýlila z několika krásných a pádných důvodů. Nikdy mi příliš nevyhovovalo spoléhat se na chemii, pilulky, lékaře a farmaceutický průmysl.

 • Neztotožňuji se s diktátem.
 • Vždy jsem raději preferovala svou vlastní odpovědnost a léčení se s pomocí přírody a jejího bohatství.
 • Mám ráda jednoduché, dlouhodobé a účinné řešení.
 • K řešení potřebuji vypnout spouštěč a nalézt příčinu. Ne jen tlumit příznaky.
 • Mnohokrát se mi potvrdilo, že tělo, duch a duše jsou propojené (jednota) a proto velmi sympatizuji a praktikuji psychosomatiku a celostní medicínu.

Jestliže se u člověka projeví NEmoc (doporučím):

 • Promluvte si o tom VŽDY se svým LÉKAŘEM a oslovte více specialistů.
 • Vyhledejte někoho, kdo se na celou věc dívá z nadhledu a z pohledu výživy. 
 • Najděte si někoho, kdo je ochoten s Vámi řešit problémy jinak - než jen s pomocí chemických léků.
 • Někoho - koho zajímáte VY a ne systém, odměny, peníze, body, čas, atd..

Každý z nás má možnost pomoci si sám, kombinovat konvenční a alternativní postupy.

Při vzniku NEmoci by postižení měli nejdříve upravit svůj jídelníček, životní styl a mysl. Poškozený a unavený organismus je potřeba neustále "dotovat" klíčovými živinami ovlivňujícími jeho funkci. Jsou to chronicky známé vitamíny, minerální látky, antioxidanty, enzymy, vláknina, zdravé tuky atd.. Ze stravy je nutné vyškrtnout všechny faktory, které podporují rozvoj onemocnění. Je nějaká alternativní metoda, která Vás zaujala, která Vám pomohla, kterou aktivně využíváte? Nejlepší cestou je spojit síly a vzájemně si pomáhat.

Můj život a zdraví výrazně ovlivnila psychosomatika, čínská medicína, ajurvéda, doktorka Nona Kuchina a její patentované přírodní produkty z Mrtvého moře.

PSYCHOSOMATIKA

Vryla se mi pod kůži, je to můj velice oblíbený vědní obor a koníček. Baví mě sledovat, jak je tělo "jako CELEK" úžasně propojené a jedna část bez druhé nedokáže fungovat.

Psychosomatika - název vznikl ze dvou řeckých slov:

PSYCHÉ - znamená DUŠE, psychika, naše životní situace a způsob reagování na různé zátěže, situace.
SÓMA - TĚLO (naše hmotná schránka), fyzická stránka člověka.

Jde o celostní (komplexní) vhledy na zdraví a nemoc. Psychosomatika se zabývá vztahy mezi tělesnem a duševnem, které nikdy nechápe jako oddělené, ale VŽDY vzájemně propojené systémy.

Každá NEmoc je psychosomatická.

NIKDY neonemocní jen HMOTA, vždy onemocní celá bio-psycho-sociální jednotka. Je dokázáno, že vždy a na každou nezpracovanou situaci tělo nějakým způsobem zareaguje. Vždy se snažím hledat spojení fungování fyzického těla a nehmotné sféry našeho bytí. Pokud chcete vyřešit svou NEmoc (ztráta moci nad svým tělem), neobejdete se bez tohoto celostního (holistického) způsobu nahlížení na realitu svého života.

Začala jsem aktivně pracovat s ohromnou moudrostí a přirozeností organismu. Díky mnohaletým zkušenostem a vědomostem z různých oblastí zdravého životního stylu, stravování, pohybu, ajurvédy, čínské a celostní medicíny jsem mohla komplexně objevovat a postupně odkrývat veškerou moudrost a sílu jedinečnosti člověka.

MOTIVACE JE OBROVSKÁ

"BÝT ZDRAVÝ JE TOU NEJVĚTŠÍ ODMĚNOU ZE VŠECH"

Každý z nás si zaslouží odložit závaží a narvaný batoh, který sebou vláčíme (sami jsme si ho naplnili a jen sami ho můžeme odložit). Nechcete už také ztrácet čas dalšími dietními a zdravotními omyly? Vezměte konečně odpovědnost do svých vlastních rukou. Nikdo jiný to za vás neudělá!

Také zbytečně táhnete mnohé nezvládnuté modely, emoce, myšlenky, návyky, stereotypy, strachy, které už nemůžete unést a pod tou neskutečnou tíhou se Vám podlamují kolena.
Už ani nevíte, kdy jste sami sebou a kdy se rozhodujete podle nějakého vzorce, návodu. Proč? Neignorujte signály a zprávy svého těla, nemažte okamžitě vše, co Vám není příjemné a s čím se na první pohled nechcete ztotožnit.

Všechno někde začíná
a pokud má něco ZAČÁTEK, 
má to také KONEC.

Přemýšleli jste někdy, kde, kdy a za jakých podmínek Vaše NEmoc začala? Prošli jste všemožným lékařským vyšetřením a NIC? Tak buďte v klidu, já také NIC (hurá), lékaři si mě vždy házeli jako horký brambor, jako simulanta, jako blázna. Je skutečně jen málo variant proč Vám nemohou lékaři nic najít, i když máte neustále zdravotní problémy:

 • Máte nemoc, kterou nedokáže lékař odhalit (není správná technika, výzkum, lékař nemá dostatečná oprávnění, znalosti, odpovídající testovací techniky atd..).
 • Spokojíte se s tím, co víte a dál nepátráte po příčinách.
 • Specialistu vůbec nenavštívíte.
 • Jste opravdu zdráv a tělo Vám projekcí a symptomy jen něco naznačuje (bloky, psychosomatika aj.)
 • Doplňte si klidně další bod...

Každý řeší svůj momentální stav "TEĎ". TEĎ JE MI ZLE. Proč se mi to stalo, proč zrovna já, proč TEĎ. Teď, teď, teď a pak si k tomu přidáváte ještě zítra a nekonečnou budoucnost. CO SE MNOU SAKRA BUDE? Jak tohle zvládnu? Budu ještě vůbec někdy normálně žít? Klidně pokračujte dál, protože toto řeší každý (je to přirozené, je to normální, ale já se nezastavuji, protože je to o ničem, já jedu dál a NEmoce nechávám ta tam). Půjdu s Vámi trochu jiným směrem a ukážu Vám, kde to všechno ZAČÍNÁ. Jasně - mohla bych napsat v HLAVĚ, ale já se s Vámi pokusím o takovou malou HIT pitvu - kontaktujte mě:

"Život je jako divadelní hra: nezáleží na tom, jak dlouhé představení bylo, ale jak dobře se zahrálo."  (Seneca)

Hraju, hraješ, hrajeme.
Život je jako neopakovatelná divadelní hra a TY jsi tím hercem. Hraj proto svou roli - jako herec světového formátu, hraj naplno, dej do toho vše a HRAJ (ŽIJ)!

Často slýchám, život je těžký, život je boj. I vy si myslíte, že život je skutečně boj?
Co kdybychom to řekli jinak? ŽIVOT JE HRA. Představa hry je mnohem větší zábava a toto tvrzení nemá vůbec daleko od pravdy. Jasně - občas se to stane, občas Vás napadne, že hra nemá smysl, nebo není vůbec jednoduchá, nebo je plná zápletek a intrik, nebo není logická a nedává smysl. Nebo se jen bojíte, že na Vaši hru nikdo nepřijde, že nebude zajímavá, že Vás nikdo nepochválí, že nemáte vůbec energii a sílu hrát, nebo že to totálně poděláte atd.

Ale co? Je to jen hra a je důležité poučit se z chyb a JEDE SE DÁL. Pak zvládnete druhé představení, třetí, a postupně se propracujete k cíli. A kde je ten cíl?

CÍLEM JE SPOKOJENOST

TEN NÁDHERNÝ VNITŘNÍ POCIT, ŽITÁ A NA 100% PROŽITÁ SPOKOJENOST.

NEMOC JE ZPŮSOB, JAK SE TĚLO ZBAVUJE NEGATIVNÍCH EMOCÍ