CELOSTNÍ PŘÍSTUP & PSYCHOSOMATIKA

01.06.2019

Alternativní způsoby se odklánějí od standardního farmaceutického modelu, kde je pojem "ZDRAVÍ" spojován jen s hmotným tělem

OVŠEM NEMOC VE SKUTEČNOSTI TĚLEM KONČÍ 

Protože jsem sama nenašla žádného "HIT specialistu" a ani způsob a řešení problémů v klasické medicíně. Vydala jsem se svou vlastní cestou a k alternativě jsem se uchýlila z několika krásných a pádných důvodů. 

Nikdy mi příliš nevyhovovalo spoléhat se na ostatní, na lékaře, chemii, pilulky, farmaceutický průmysl, léčitele, šamany a šarlatány

 • Neztotožňuji se s diktátem.
 • Vždy jsem raději upřednostnila svou vlastní odpovědnost a léčení se s pomocí přírody a jejího bohatství.
 • Mám ráda jednoduché, dlouhodobé a hlavně účinné řešení.
 • K řešení potřebuji vypnout spouštěč a nalézt příčinu. Ne jen tlumit příznaky.
 • Mnohokrát se mi potvrdilo, že tělo, duch a duše jsou propojené (jednota) a proto velmi sympatizuji a praktikuji psychosomatiku a celostní medicínu.

VYCHÁZÍM Z CELOSTNÍHO PŘÍSTUPU VEDOUCÍHO KE ZDRAVÍ, KRÁSE AŽ K ŽITÉ SPOKOJENOSTI A HRDĚ SE K TOMU HLÁSÍM

Protože léčení pouze fyzického těla je jen odsouváním problémů do budoucnosti.

Psychosomatika se mi vryla pod kůži a je to můj velice oblíbený obor a koníček. Baví mě sledovat, jak je tělo "jako CELEK" úžasně propojené a jedna část bez druhé nedokáže fungovat.

PSYCHOSOMATIKA

Název "psychosomatika" vznikl ze dvou řeckých slov:

PSYCHÉ

 • znamená DUŠE, psychika, naše životní situace a způsob reagování na zátěže, situace

SÓMA 

 • znamená TĚLO (naše hmotná schránka), fyzická stránka člověka

Jde o celostní (komplexní) vhledy. Psychosomatika se zabývá vztahy mezi tělesnem a duševnem, které nikdy nechápe jako oddělené, ale VŽDY vzájemně propojené systémy. 

Každá z nás má nádherné a nekonečné možnosti

Při vzniku problému by lidé měli na prvním místě upravit svůj jídelníček, životní styl a mysl. 

Poškozený a unavený organismus je potřeba neustále "dotovat" klíčovými živinami ovlivňujícími jeho funkci. Jsou to chronicky známé vitamíny, minerální látky, antioxidanty, enzymy, vláknina, zdravé tuky atd.. 

Ze stravy je nutné vyškrtnout všechny faktory, které podporují rozvoj problémů. Je nějaká alternativní metoda, která tě zaujala, která ti pomohla, kterou aktivně využíváš? Věř, že nejlepší cestou je spojit síly a vzájemně si pomáhat.

Můj život výrazně ovlivnila psychosomatika, alternativní medicína, aromaterapie a paní doktorka Nona Kuchina, kdy její patentované přírodní produkty z Mrtvého moře pomáhají lidem po celém světě. 

KAŽDÁ NEMOC JE PSYCHOSOMATICKÁ, NIKDY NEONEMOCNÍ JEN HMOTA (tělo)

VŽDY ONEMOCNÍ CELÁ BIO-PSYCHO-SOCIÁLNÍ JEDNOTKA 

Jsem vděčná, že dnešní svět konečně začíná chápat, že pokud není odstraněna příčina problému, není možné člověka léčit (stresy, nesprávný vztah k situaci, deprese, vnitřní nespokojenost se sebou a okolním světem). Například Ájurvéda říká, že charakter člověka ovlivňuje jeho zdraví. 

Je dokázáno, že vždy a na každou nezpracovanou situaci, emoci tělo nějakým způsobem zareaguje

Vždy se snažím hledat spojení fungování fyzického těla a nehmotné sféry života

Pokud chceš vyřešit své problémy, svou (ne)moc (tj. ztráta moci nad svým tělem), neobejdeš se bez tohoto celostního způsobu nahlížení na realitu svého bytí. Zdá se ti to složité? Najdi si průvodce. Motivace je obrovská. 

Aktivně pracuji s moudrostí a přirozeností těla. Díky mnohaletým zkušenostem a vědomostem z různých oblastí životního stylu, stravování, pohybu, ajurvédy, čínské a celostní medicíny jsem mohla komplexně objevovat a postupně odkrývat veškerou moudrost a sílu jedinečnosti člověka. 

"BÝT ZDRAVÝ JE TOU NEJVĚTŠÍ ODMĚNOU ZE VŠECH"

Každý si zaslouží odložit závaží a narvaný batoh, který s sebou vláčí (sami jsme si ho naplnili a jen sami ho můžeme odložit). 

Nechceš ztrácet čas dalšími dietními omyly? Vezmi konečně odpovědnost do svých vlastních rukou. Nikdo jiný to za tebe neudělá!

Také zbytečně táhneš mnohé nezvládnuté modely, emoce, myšlenky, návyky, stereotypy, strachy, které už nemůžeš unést a pod tou neskutečnou tíhou se ti podlamují kolena?


Už ani nevíš, kdy jsi sama sebou, a kdy se rozhoduješ podle nějakého vzorce, návodu. Proč? Neignoruj signály a zprávy svého těla, neignoruj okamžitě vše, co ti není příjemné a s čím se na první pohled nechceš ztotožnit.

NEMOC JE ZPŮSOB, JAK SE TĚLO ZBAVUJE NEGATIVNÍCH EMOCÍ

VŠECHNO NĚKDE ZAČÍNÁ

 A POKUD MÁ NĚCO ZAČÁTEK, MÁ TO TAKÉ KONEC

Přemýšlela jsi někdy, kde, kdy a za jakých podmínek ta tvá "HIT nemoc" začala? Prošla jsi všemožným lékařským vyšetřením a NIC? Lékaři si tě házejí jako horký brambor, jako simulanta, jako blázna. 

Je skutečně jen málo variant proč ti nemohou lékaři nic najít, i když máš hmatatelné zdravotní problémy:

 • Máš nemoc, kterou nedokáže lékař odhalit (není správná technika, výzkum, lékař nemá dostatečná oprávnění, znalosti, odpovídající testovací techniky atd..).
 • Spokojíš se s tím, co víš a dál nepátráš po příčinách.
 • Specialistu vůbec nenavštívíš.
 • Jsi opravdu zdráva a tělo ti projekcí a symptomy jen něco naznačuje (bloky, psychosomatika aj.)
 • Doplň si klidně sama další bod...

JESTLIŽE SE U TEBE PROJEVÍ NĚJAKÝ PROBLÉM, DOPORUČÍM:

 • Promluv si o tom se svým OŠETŘUJÍCÍM LÉKAŘEM a klidně oslov i více specialistů.
 • Vyhledej někoho, kdo se na celou věc dívá z nadhledu a z pohledu VÝŽIVY (jsme to, co jíme)
 • Najdi si někoho, kdo je ochoten s tebou řešit problémy JINAK. Ne jen s pomocí chemických léků. 
 • Někoho koho ZAJÍMÁŠ TY a ne systém, odměny, peníze, body, čas, atd..