CELOSTNÍ PŘÍSTUP

Alternativní způsoby řešení problémů se odklánějí od standardního farmaceutického modelu, kde je bohužel pojem "ZDRAVÍ" spojován především s tělem.

OVŠEM NEMOC VE SKUTEČNOSTI TĚLEM KONČÍ 

Protože jsem sama nenašla žádného HIT specialistu a ani způsob a řešení v klasické medicíně. Vydala jsem se svou vlastní cestou a k alternativě jsem se uchýlila z několika krásných a pádných důvodů. 

Nikdy mi příliš nevyhovovalo spoléhat se na ostatní, chemii, pilulky, lékaře, farmaceutický průmysl, léčitele.

 • Neztotožňuji se s diktátem.
 • Vždy jsem raději upřednostnila svou vlastní odpovědnost a léčení se s pomocí přírody a jejího bohatství.
 • Mám ráda jednoduché, dlouhodobé a účinné řešení.
 • K řešení potřebuji vypnout spouštěč a nalézt příčinu. Ne jen tlumit příznaky.
 • Mnohokrát se mi potvrdilo, že tělo, duch a duše jsou propojené (jednota) a proto velmi sympatizuji a praktikuji psychosomatiku a celostní medicínu.

VYCHÁZÍM Z CELOSTNÍHO PŘÍSTUPU KE ZDRAVÍ A HRDĚ SE K TOMU HLÁSÍM

Protože léčení pouze fyzického těla je jen odsouvání problémů do budoucnosti.

Psychosomatika se mi vryla pod kůži a je to můj velice oblíbený obor a koníček. Baví mě sledovat, jak je tělo "jako CELEK" úžasně propojené a jedna část bez druhé nedokáže fungovat.

PSYCHOSOMATIKA

Název "psychosomatika" vznikl ze dvou řeckých slov:

PSYCHÉ

 • znamená DUŠE, psychika, naše životní situace a způsob reagování na zátěže, situace.

SÓMA 

 • znamená TĚLO (naše hmotná schránka), fyzická stránka člověka.

Jde o celostní (komplexní) vhledy na zdraví a nemoc. Psychosomatika se zabývá vztahy mezi tělesnem a duševnem, které nikdy nechápe jako oddělené, ale VŽDY vzájemně propojené systémy. 

Každý z nás má nádherné a nekonečné možnosti. 

Při vzniku problému by postižení měli nejdříve upravit svůj jídelníček, životní styl a mysl. Poškozený a unavený organismus je potřeba neustále "dotovat" klíčovými živinami ovlivňujícími jeho funkci. Jsou to chronicky známé vitamíny, minerální látky, antioxidanty, enzymy, vláknina, zdravé tuky atd.. Ze stravy je nutné vyškrtnout všechny faktory, které podporují rozvoj onemocnění. Je nějaká alternativní metoda, která Vás zaujala, která Vám pomohla, kterou aktivně využíváte? Nejlepší cestou je spojit síly a vzájemně si pomáhat.

Můj život výrazně ovlivnila psychosomatika, alternativní medicína, aromaterapie a paní doktorka Nonna Kuchina, kdy její patentované přírodní produkty z Mrtvého moře zachraňují životy lidem po celém světě. 

KAŽDÁ NEMOC JE PSYCHOSOMATICKÁ, NIKDY NEONEMOCNÍ JEN HMOTA (tělo)

VŽDY ONEMOCNÍ CELÁ BIO-PSYCHO-SOCIÁLNÍ JEDNOTKA 

Dokonce i lékaři začínají chápat, že pokud není odstraněna příčina nemoci, není možné člověka léčit. A příčinou nemocí v poslední době stále častěji nazývají stresy, nesprávný vztah k situaci, deprese, vnitřní nespokojenost se sebou a okolním světem. Například Ájurvéda říká, že charakter člověka ovlivňuje jeho zdraví. Naše emoce a chování nevyhnutelně ovlivňují  zdraví, ale i zdraví našich potomků.

Je dokázáno, že vždy a na každou nezpracovanou situaci, emoci tělo nějakým způsobem zareaguje. 

Vždy se snažím hledat spojení fungování fyzického těla a nehmotné sféry života. 

Pokud chcete vyřešit svou (ne)moc (tj. ztráta moci nad svým tělem), neobejdete se bez tohoto celostního způsobu nahlížení na realitu bytí. 

MOTIVACE JE OBROVSKÁ

Aktivně pracuji s moudrostí a přirozeností organismu. Díky mnohaletým zkušenostem a vědomostem z různých oblastí životního stylu, stravování, pohybu, ajurvédy, čínské a celostní medicíny jsem mohla komplexně objevovat a postupně odkrývat veškerou moudrost a sílu jedinečnosti člověka. 

"BÝT ZDRAVÝ JE NEJVĚTŠÍ ODMĚNOU ZE VŠECH"

Každý si zaslouží odložit závaží a narvaný batoh, který s sebou vláčí (sami jsme si ho naplnili a jen sami ho můžeme odložit). 

Nechcete ztrácet čas dalšími dietními a zdravotními omyly? Vezměte konečně odpovědnost do svých vlastních rukou. Nikdo jiný to za vás neudělá!

Také zbytečně táhnete mnohé nezvládnuté modely, emoce, myšlenky, návyky, stereotypy, strachy, které už nemůžete unést a pod tou neskutečnou tíhou se Vám podlamují kolena?
Už ani nevíte, kdy jste sami sebou, a kdy se rozhodujete podle nějakého vzorce, návodu. Proč? Neignorujte signály a zprávy svého těla, nemažte okamžitě vše, co Vám není příjemné a s čím se na první pohled nechcete ztotožnit.

NEMOC JE ZPŮSOB, JAK SE TĚLO ZBAVUJE NEGATIVNÍCH EMOCÍ

VŠECHNO NĚKDE ZAČÍNÁ

 A POKUD MÁ NĚCO ZAČÁTEK, MÁ TO TAKÉ KONEC.

Přemýšleli jste někdy, kde, kdy a za jakých podmínek Vaše HIT nemoc začala? Prošli jste všemožným lékařským vyšetřením a NIC? 

Lékaři si vás házejí jako horký brambor, jako simulanta, jako blázna. Je skutečně jen málo variant proč vám nemohou lékaři nic najít, i když máte zdravotní problémy:

 • Máte nemoc, kterou nedokáže lékař odhalit (není správná technika, výzkum, lékař nemá dostatečná oprávnění, znalosti, odpovídající testovací techniky atd..).
 • Spokojíte se s tím, co víte a dál nepátráte po příčinách.
 • Specialistu vůbec nenavštívíte.
 • Jste opravdu zdrávi a tělo vám projekcí a symptomy jen něco naznačuje (bloky, psychosomatika aj.)
 • Doplňte si klidně sami další bod...

JESTLIŽE SE U ČLOVĚKA PROJEVÍ NEMOC VŽDY DOPORUČÍM

 • Promluvte si o tom se svým OŠETŘUJÍCÍM LÉKAŘEM a klidně oslovte i více specialistů.
 • Vyhledejte někoho, kdo se na celou věc dívá z nadhledu a z pohledu VÝŽIVY (jsme to, co jíme)
 • Najděte si někoho, kdo je ochoten s vámi řešit problémy JINAK. Ne jen s pomocí chemických léků. 
 • Někoho koho ZAJÍMÁTE VY a ne systém, odměny, peníze, body, čas, atd..

"ŽIVOT JE JAKO DIVADELNÍ HRA: NEZÁLEŽÍ NA TOM, JAK DLOUHÉ PŘEDSTAVENÍ BYLO, ALE JAK DOBŘE SE ZAHRÁLO." (Seneca)

HRAJI, HRAJEŠ, HRAJEME

Život je jako neopakovatelná divadelní hra a vy jste herci. Hrajte proto svou roli jako herci světového formátu. Hrajte naplno, dejte do toho vše - HRAJTE (ŽIJTE)! 

Často slýchám, že život je těžký, že život je boj. 

 • I vy si myslíte, že život je skutečně boj? 
 • Co kdybychom to řekli jinak.

ŽIVOT JE HRA

Představa hry je mnohem větší zábava a toto tvrzení nemá vůbec daleko od pravdy. Jasně. Občas člověka napadne, že hra nemá smysl, nebo není vůbec jednoduchá, nebo je plná zápletek a intrik, nebo není logická a nedává smysl. Nebo se jen bojíte, že na Vaši hru nikdo nepřijde, že nebude zajímavá, že Vás nikdo nepochválí, že nemáte vůbec energii a sílu hrát, nebo že to totálně poděláte atd.

Ale co? 

Je to jen hra a je důležité poučit se z chyb a JEDE SE DÁL. Pak zvládnete druhé představení, třetí, a postupně se propracujete k cíli. A kde je ten cíl?

CÍLEM JE SPOKOJENOST

TEN NÁDHERNÝ VNITŘNÍ POCIT, ŽITÁ A NA 100% PROŽITÁ SPOKOJENOST.

JE POTŘEBA LÉČIT SE CELOSTNĚ