SLOVO PANÍ DOKTORKY NONNY KUCHINY

LÉKAŘKA
  • klasická medicína (všeobecné lékařství, onkologie, dermatologie)
  • alternativní směry (čínská medicína, ajurvéda, aromaterapie)

VĚDKYNĚ

  • akademička newyorské akademie technologických a společenských věd
  • akademička Ruské akademie přírodních věd
  • autorka mnoha vědeckých prací 

ŽENA ROKU

  • za zásluhy byla v Izraeli vyznamenaná titulem "Žena roku 2000"

NOMINACE NA NOBELOVU CENU

Interview s MUDr. Nonnou Kuchinou 

Když se podíváte na tuto energetickou, kvetoucí ženu, není možné uvěřit, že téměř před třiceti lety nad ní lékaři vynesli rozsudek smrti po operaci, ozařování a chemoterapii. Bylo jí tehdy pouhých 17 let. Nakonec se stal zázrak - přišli jí na pomoc dva čínští lékaři, kteří ji zachránili tím, že zaváděli do biologicky aktivních bodů hypertonický roztok...

Léčitelské umění východních lékařů Dr. Nonu hluboce inspirovalo. Dokončila lékařskou fakultu a odjela do Izraele, kde byla medicína a lékařský výzkum obecně na vysokém stupni vývoje. Přesto se první roky z Zemi zaslíbené Nona více nacházela v nemocnicích, než pracovala. Po tuto dobu hodně četla, studovala odbornou literaturu, zvyšovala úroveň svých znalostí a učila na Tel-Avivské univerzitě. Až do doby, než sama dospěla k vlastnímu a jedinečnému objevu, který v jejím životě způsobil kouzelný převrat. 

Povězte, prosím, příběh o zrodu vašich kouzelných preparátů.

V době, kdy jsem přijela do Izraele, zde žilo také mnoho vědců, kteří nemohli najít využití pro své znalosti a jednoduše zametali ulice. Založili jsme tým devíti lidí a zahájili laboratorní výzkum. Osnovou pro výzkum byla práce s archebateriemi, objevenými v roce 1940. Před námi s nimi pracovali pouze Japonci, ale my jsme nešli v jejich stopách a zahájili pěstování vlastní metodou.

Pokud je to možné, vysvětlete co je archebakterie a jaké je její působení na lidský organismus. 

Archebakterie je první buňkou na Zemi. Řadí se k typu prokaryotů a má neopakovatelnou sadu aminokyselin, identickou pro naše dávné předky. Existuje vědecká hypotéza, že právě z ní vznikly mnohobuněčné organismy. Rozdíl spočívá v tom, že její jádrová blána není obklopena membránou. Použitím archebakterií při přípravě našich preparátů prakticky dodám soubor DNK, který dovoluje obnovovat poškozené buňky našeho organismu. 

Je to absolutně unikátní způsob výživy na buněčné úrovni. Deriváty Archebakterií jsou přítomné ve všech našich produktech. Produkty jsou tvořeny na základě dávných léčitelských receptur s použitím soli a vody Mrtvého moře, éterických olejů, fytoproduktů a minerálů. Od té doby naše produkty obstály při testovacích zkouškách ve 14 vědecko-výkumných institucích Ruska.

Dá se říci, že jste stvořili "všelék"?

Nehovoříme o všeléku a dokonce ani o léčení. Jednoduše je to něco, co je nezbytné pro nastartování přirozených obranných schopností organismu. Vitamíny, minerály a antioxidanty, které pomáhají chránit naše zdraví jsou dnes v naší výživě zastoupeny velmi nedostatečně. Mimochodem, podle statistik se každých osm minut v organismu rodí zhoubná buňka a pokud s tím nic neuděláme, bude náš osud podobný osudu dinosaurů. Podle posledních údajů z vykopávek dinosauři vymřeli na zhoubné nádory. Dnes se v celém světě široce propagují všemožné doplňky stravy, které nahrazují živiny, co denně nedostáváme s potravou. Jsem přesvědčená, že naše produkce je to nejlepší, co se dnes nabízí. 

Čím jsou vaše prostředky (doplňky) prospěšné a čím jsou unikátní?

Především mají vysokou stravitelnost. Umístění zdraví prospěšných látek do mikrokapsle nám umožnilo najít pohodlný způsob dodání těchto látek do organismu člověka. Vody Mrtvého moře jsou výjimečně bohaté na všechny mikroprvky, kterou jsou pro člověka potřebné. V současných podmínkách, kdy se živíme potravou, skládající se převážně z  produktů předem zpracovaných a znečištěných různými chemickými přísadami, se u většiny lidí projevuje zásadní nedostatek některých mikroprvků. V takovém případě mohou pomoci naše produkty. Tlumí zánětlivé procesy ve svalech a kloubech, napomáhají hojení ran a vředů, urychlují regeneraci stárnoucí pokožky, zvyšují adaptační možnosti organismu a posilují jeho imunitu. Naši produkci je možné koupit v mnoha zemích světa. Náš úspěch vysvětluji neustálým zdokonalováním složení preparátů, jejich úspěšnými klinickými aprobacemi a více-úrovňovým marketingem. 

Přesvědčivých úspěchů jsme dosáhli při problémech s psoriázou. Předpokládá se, že pronikání látek, obsažených ve vodě a bahně Mrtvého moře, brzdí růst psoriatických skvrn. Je možné, že při tom hraje velkou roli pronikání bromidů, jejichž koncentrace v plazmě krve narůstá dvakrát až třikrát. Také při svalových a kloubních potížích se bahno a voda Mrtvého moře ukázaly být jako velice prospěšné. Produkty naší společnosti dovolují provádět kúru balnoterapie v domácích podmínkách. Za prvé je to levnější varianta a za druhé tělo není vystaveno extrémnímu klimatu, jaké v oblasti Mrtvého moře panuje. 

Voda Mrtvého moře působí proti alergiím, lupence, zlepšuje krevní obraz, látkovou výměnu, uklidňuje nervovou soustavu, vyživuje pokožku a podporuje její elasticitu. Kloktání ústní vody s vodou a solí Mrtvého moře chrání před nachlazením a bolestmi v krku. Bahno Mrtvého moře napomáhá hojení ran, vyživuje vlasové kořínky a snižuje výskyt lupů. Dále regeneruje pleť , podporuje její pružnost a vyhlazuje vrásky. Zklidňuje při migrénách a bolestech hlavy. Aplikace bahenního zábalu na záda a klouby se osvědčila při artritidě, zánětu kostí a nervů, při revmatismu, stresu i nespavosti atd..

Voda Mrtvého moře se hodně liší od jiné mořské vody na naší planetě. Obsahuje všechny mikroprvky a minerály, potřebné pro člověka (21 přírodních minerálů) a její hutnost je nadměrně vysoká (v 1 l vody 420 g různých solí). Kromě toho soli a bahna Mrtvého moře, představené v produkci Dr. Nona, obsahují vysoce kvalitní extrakty ve formě esencí a silic z léčivých rostlin, které mají čtyři certifikáty čistoty.

Je známo, že i přes světově uznávanou hojivou sílu Mrtvého moře, se v něm nikdo nekoupe: být ve vodě déle než 10 minut se nedoporučuje kvůli nebezpečí chemických spálenin, protože vysoká koncentrace solí podmiňuje silně zásadité prostředí moře (činí 9,9). Vysoce kvalitní éterické oleje, používané v produkci Dr. Nona, mají pH 3. Přidáním silic do bahna a solí (know-how Dr. Nona) se vytváří jedinečná kombinace, která má stejný faktor pH jako lidská pokožka (pH 5,5). Přitom není třeba používat nadměrné množství konzervantů, přesto jsou veškeré pozitivní účinky Mrtvého moře a aroma-terapeutických olejů zachovány.

Tato kombinace nese název Halo-Komplex na základě archebakterií. Samotná sůl a bahno jsou sice stabilní, ale nejsou dostatečně efektivní při vstřebávání do pokožky a oleje se sice dobře vstřebávají, ale jsou prchavé. Preparáty na základě Halo-komplexu se dobře vstřebávají do pokožky a přitom jsou stabilní.

Díky vyváženému složení se přes kůži dostávají do krevního oběhu, a tam pozitivně působí na buňky, čistí je a regenerují. Účinnost produktů Dr. Nona je velmi vysoká - činí 75 - 95%. Pro srovnání: známé francouzské značky, které také využívají minerály Mrtvého moře, mají účinnost produktů cca 25% a přitom jsou jedny z předních v kosmetickém průmyslu.

Vysoká účinnost zabezpečuje také úspornost, jelikož dosažení odpovídajících výsledků vyžaduje menší spotřebu produktu.

Halo-komplex na základě archebakterií pomáhá chránit buňku od škodlivého působení volných radikálů a jiných toxických látek. Dr. Nona vyvinula produkty nové generace. Unikátní složení spouští v těle procesy tzv. autotrofického systému (ATS), který dovoluje uskutečňovat syntézu nových bílkovinových molekul na základě vlastních mikromolekulárních fragmentů a znovu využívat již hotové buněčné struktury. Tak máme možnost snížit spotřebu vlastních rezerv organismu pro dosažení kladného výsledku. 

Jaké byly vaše začátky?

Po ukončení lékařské fakulty jsem se zabývala problémy kožních a onkologických onemocnění. Věděli jsme, že Mrtvé moře, na první pohled bez života, je bohatým zdrojem zdraví prospěšných látek, což je fakt, známý již od starověku. Voda mrtvého moře nasycená solí a mikroprvky a ohromující zásoba bahna v kombinaci se suchým a horkým klimatem jsou jedinečnou přírodní lékárničkou! Ve vodách Mrtvého moře žijí bakterie a jednobuněčné řasy a rozmnožují se. Zejména Archebakterie Mrtvého moře, které dokázaly přežít v extrémních podmínkách, a které produkují antioxidanty, nemají obdoby. Archebakterie patří do samostatné skupiny organismů, které se liší nepřítomností zformovaného jádra, jsou popsány ve zpravodaji Určovatel bakterií a v knize B. Albertse a D. Brea Molekulární biologie buňky.

Aktivní substráty, vyloučené z těchto mikroorganismů, brzdí peroxidové okysličování lipidů buněčných membrán volnými radikály, napomáhají obnovení nukleových buněčných komplexů a vystupují jako stimulátory imunitního systému. Jak je známo, narůstající procesy okysličování buněčných membrán volnými radikály a poškození buněčných nukleových komplexů se ještě více zrychluje při silném slunečním záření a při působení škodlivých chemických látek. Podle některých údajů mohou být volně-radikálové procesy příčinou rozvoje zhoubných novotvarů. 

Ve složení usazenin Mrtvého moře jsou přítomné lipidy, lecitin a lyzocin, metalo-proteidy, leptidy, fermenty, aminokyseliny a jiné látky. 

Rozhodli jsme se využívat přírodního bohatství Mrtvého moře pro efektivní pomoc lidem. Nehledě na to, že v této oblasti působilo již hodně vědců a farmaceutických společností, vytvořili jsme novou skupinu vědců - nadšenců. Četné laboratorní výzkumy a rozpracování speciální technologie (naše know-how) vyústily ve vytvoření podpůrných preparátů nové generace, blahodárně působících na celý organismus člověka. 

Co stimulovalo váš zájem o kožní a onkologické problémy?

Rok 1970. Minsk. Po těžké operaci horní čelisti mi lékaři řekli, že mi dávají velmi málo šancí na přežití. Matka ale nechtěla uvěřit v nezvratnost tohoto sdělení a začala hledat cesty pro moji záchranu. Čínští lékaři, kteří byli tehdy na stáži na tomto oddělení, nabídli k vyzkoušení novou metodu založenou na tradicích starověké východní medicíny. Tento způsob spočíval v tom, že se do biologicky aktivních bodů se podkožně zaváděl hypertonický roztok. Tak se podařilo zapnout "havarijní systém organismu". Tehdy jsem se rozhodla tomuto tématu věnovat celý svůj život.  

Vy osobně používáte produkty své společnosti? 

Samozřejmě! Počínaje ranní hygienou: koupel a sprcha - soli do koupele a šampon, konče večeří - polévka Soupseen a čaj Gonseen. Nabízíme kolem 40 druhů kosmetiky a doplňků stravy v různých zemích světa. Máme nespočet spokojených zákazníků. 

Všechny ženy by se rády zbavily vrásek. Máte nějaké omlazující programy?

Ano, máme. Ale vždy říkám, že zbavit se vrásek je možné jen tehdy, když se člověk cítí dobře vnitřně. Pokud má žena například záchvat migrény, žádný krém, který na sebe nanese, stejně nezabrání tomu, že její pleť bude působit uvadle. Zdraví a krása musí vždy vycházet zevnitř. Naše produkty jsou schopny se vstřebat do krevního oběhu během deseti minut (prokázáno biochemickou analýzou) a komplexně pozitivně působí na celý organismus. Umožňují tak ženě být jak krásná, tak i zdravá. Přeji si, aby se každému, kdo vyzkouší naše produkty, stal stejný zázrak jako mně. 

Používáte také nějaké doplňující prostředky a metody pro zesílení působení preparátů vaší společnosti?

Nejlepším prostředkem je sport. Každé ráno celá naše rodina (máme s manželem 6 dětí), začíná rozcvičkou. Máme doma vybudovaný prostor pro fitness s malou běžeckou dráhou a trenažery. Velký význam mají vodní procedury. Často používáme saunu a vířivou vanu. V Izraeli naše společnost otevřela oddělení hydroterapie s použitím aromaterapie. Výsledky jsou báječné. Stále jezdíme po všech zemích světa a předvádíme naši produkci, ale nikdy nezapomínáme na tyto základní zdroje zdraví - sport a vodní procedury. 

Tak náročný životní rytmus vyžaduje i chvíle na relaxaci. Čím se zabýváte ve volných chvílích? 

Ráda vařím. Podle rodinné tradice každý víkend peču koláč. Spolu s manželem máme rádi hudbu a divadlo. Snažíme se, aby náš společný život byl stejně harmonický jako jsou naše produkty. 

Co byste popřála dnešním ženám? 

Dnes mají ženy těžký úděl: dříve byly schovávány za manžela, dnes na jejich ramenou často spočívá tíha odpovědnosti za rodinu. Proto chci popřát všem ženám, aby s pomocí naší produkce mohly zregenerovat své síly, cítily se krásné a především si vážily sebe samých, protože jedině tak se dá dlouhodobě udržet zdraví - ať už vnitřní nebo vnější. 

Příběh Dr. Nony nakonec skončil šťastně, smrtelnou nemoc překonala a dala vzniknout velmi úspěšné produkci podpůrné kosmetiky a doplňků stravy. Není náhodou, že symbolem kosmetiky Dr. Nona je had a hmoždíř. Had jako symbol mládí, protože po výměně kůže se opět stává mladým. A hmoždíř jako starověký atribut pro přípravu léčivých prostředků. Životadárné elixíry, nabízené Dr. Nonou, vám pomohou zachovat si mládí, krásu a zdraví na dlouhá léta. 

PORADENSTVÍ K PRODUKCI DR. NONA ZDARMA