NEmoc JE DAR - HIT JE BÝT ZDRAVÝ

NEmoc k tobě nepřišla náhodou.
Určitě neodejde, tak rychle jak přišla,
určitě se to nestane, pokud budeš jen sedět a čekat na zázrak.

JE TO PROCES ⚖ , který ti ukazuje

a napovídá, že děláš něco špatně.


NEmoc je reakcí tvého imunitního systému, který selhává a volá o pomoc!

Co uděláš, když půjdeš na procházku okolo vody a uslyšíš, že někdo volá o pomoc?
Budeš to jen sledovat a dívat se na děj ze břehu?

Budeš si říkat - OK tak já ještě chvíli počkám, hmmm možná do rána a uvidíme zítra...

TO ASI NE!!!

Nebudeš přemýšlet, skočíš do vody, tonoucího vytáhneš a uděláš všechno pro to, aby byl v pořádku (dáš mu první pomoc, zavoláš záchranku a určitě tě bude dál zajímat, jak to dopadlo, jak se dotyčnému daří). Tohle je myslím bez debat.

POMŮŽEŠ,

ale proč UŽ nepomůžeš také sám/a sobě.

Tvé tělo volá o pomoc.

Ty stojíš na břehu a sleduješ to,
čekáš a jen se díváš, říkáš si:
OK tak já ještě chvíli počkám, dnes si dám ještě ty chipsy, čokoládu a dojím zásoby v lednici, no ráno uvidíme, jo to by šlo, ale ZÍTRA UŽ URČITĚ ZAČNU a taky si půjdu zaběhat.

Posloucháš se vůbec? ASI NE!!!
Je to totožné jako s tonoucím - tvé tělo nepočká, volá o POMOC.

Tvé tělo ti dává jasné signály - tak přestaň přemýšlet, plánovat, dojídat zásoby a SKOČ.

To že máš příznaky intolerancí, alergií, histaminové intolerance, různých NEmocí, cukrovky, migrény, artrózy, obezity, chceš zhubnout, chceš přibrat...

...to se nestalo přece naráz, nestalo se to dnes ráno ani včera.
Je to důsledek toho, jak jsi se celý svůj život o své tělo staral/a, jak jsi žil/a, jak jsi myslel/a.

NEČEKEJ NA ZÁZRAK!

Nečekej už, že si přečteš nějaký článek, dostaneš seznam potravin, budeš držet zázračnou dietu, uděláš si detox, luskneš prstem a budeš OK. Okamžitě se smiř s faktem, že to nevyřešíš ani žádnou zázračnou pilulkou (naopak každý další prášek tě pomalu a jistě ubíjí).

"Nemoc" k tobě přišla a je tvým obrovským DAREM,

máš možnost od základu změnit svůj život,

otevírá ti oči a ty bys měl/a poslechnout všechny její signály, skočit do vody a okamžitě plavat. Že to neumíš? (to jsou jen výmluvy - kontaktuj mě).

Protože jen tak se dokážeš uzdravit a začít žít kvalitní život.

Nebudu ti věšet bulíky na nos - sama nemám ráda lež a neupřímnost. Také jsem se dříve spoléhala, na to že mi NĚKDO pomůže, že se stane zázrak, chodila jsem od lékaře k lékaři, hledala možné i nemožné alternativní cesty. Vždy jsem se pro něco nadchla a těšila se na výsledky, ty bohužel nepřicházely, víš proč? Nepřicházely z velice prostého důvodu. Bylo to drsné, ale dnes ten důvod znám, rozsvítila se kontrolka a já pochopila.

Potřebovala jsem to prožít, potřebovala jsem to pochopit, potřebovala jsem se topit a vyhrabat se ze dna, potřebovala jsem cítit bolest a beznaděj, potřebovala jsem potkat a utkat se se všemi lidmi (i s těmi "debily").

Nemocná jsem BYLA, až do té chvíle dokud jsem nepřestala bojovat, nepřestala jsem být naštvaná na svůj osud, na nemoci, na okolí, na lékaře, na stravu, na systém, na práci, na bývalého manžela, na tátu, který mi odešel, zkrátka na celý Svět.

Otevřela jsem oči a srdce a rázem jsem pochopila, že je to takto v pořádku, že jsem zkrátka nemohla být zdravá! Jak můžu chtít po svém organismu, aby správně fungoval, když mu nedám vše, co pro své fungování potřebuje? Jak dlouho takovou zátěž může vydržet? Ano moc dlouho ne... z rádoby banální alergie (SIGNÁLU) se může rázem stát mnohem závažnější onemocnění.

Není to legrace a není čas ztrácet čas, není čas stát jen na břehu a čekat!

Změna musí nastat okamžitě, v celém tvém životě, v celém tvém jídelníčku, v celém tvém já.

Jakmile začneš plavat, začneš vnímat nové signály, začneš rozumět blikajícím kontrolkám a nebudou ti už lhostejné. NEBUDEŠ SI LHOSTEJNÝ/Á, začneš se mít konečně rád/a.

S pochopením ti přijdou i nové informace, které ti pomohou, které tě nasměrují a třeba i vyřeší tvůj letitý problém. To info si klidně můžeš přečíst na facebooku, v novinách, řekne ti ho sousedka, nebo nějaká paní na lavičce, či ve vlaku... Kamarádka ti doporučí mastičku nebo nějaký produkt, který ti najednou zabere.

Já našla tu svou pomocnou berličku v produkci Dr. Nona a blahodárné Archebakterii, která řeší problémy na úrovni DNA a příčin. Bez pochopení a změny životního stylu, bez změny chování a postojů to bohužel nejde!

Čáry máry, kouzla a zázraky se dějí jen v pohádkách.

U HIT a také u alergií jiného typu je známo, že často vycházejí ze střeva, máš oslabenou imunitu, nefungují ti orgány na 100 %. Pro začátek potřebuješ pochopit signály nemoci, odhalit příčinu a případně i další možnosti, jak ti bude například obyčejné jídlo a žití pomáhat k uzdravení. Vše každému z celého srdce ráda vysvětlím. Jsem výživový specialista a působím jako odborný konzultant zdravého životního stylu se zaměřením na posílení imunitního systému, výživu, pohyb, detoxikaci.

Nenapíšu ti striktní jídelníček (dělám svou práci jinak - než ostatní výživoví poradci), nedám ti přesný seznam potravin a gramáže (ten neexistuje) a i kdybych to udělala tak si stejně budeš dělat ty sám/a co chceš... dříve či později takové nařízení (dietu) porušíš a budeš se točit stále v tom bludném kruhu pořád a pořád dokola.

Pro správný start je důležité pochopení.

Nečekej, že skočíš a budeš ihned plavat - NE! nebude to hned, možná ani za týden, za měsíc.

Ta změna ale přijde a bude stát za to - to mi věř.

Myslíš si, že je v pořádku, když se budeš ládovat polotovary, fastfoodem, zapíjet to limonádou, instantní kávou, k svačině si dáš rohlík se šunkou a máslem, v cukrárně si pochutnáš na zákusku, večer zobneš nějakou tu tabletku a před spaním to zakončíš sklenicí vína. Možná si dáš během dne i kopřivový čaj, nebo ráno vypiješ sklenici vody, protože jsi někde četl/a, že je zdravé, ale tobě dobře nebude! Uvědom si, že ti neuškodila kopřiva ani voda! Uškodil/a jsi si sám/a!

Je to tvé rozhodnutí a i když skočíš a budeš plavat, je jen na tobě jaký styl a tempo si zvolíš.

Pozor není to jen o jídle, ale o tom třeba zase někdy jindy.

Příčina nemocí není totiž jen jedna.

Ne všechny negativní reakce organismu jsou na histamin nesváděj to na něj ani na nic a nikoho jiného, není to ani prach a pyl, zvířecí chlupy, plísně, cukr, lepek.

NEČEKEJ NA ZÁZRAKY, CELÝ TVŮJ ŽIVOT UŽ ZÁZRAKEM DÁVNO JE.

Přeji dobrou chuť k životu a pevné zdraví - specialista na prevenci a výživu Zdeňka Prušáková Řepová