Kopie z VODA A HIT ZDRAVÍ

Člověk je tvořen z větší části vodou

Lidský plod tvoří 99% vody. 

 Novorozence tvoří 90% vody. 

Lidské tělo v dospělosti obsahuje v průměru 70% vody. 

Člověk, umírající stářím, opouští tělo, jež tvoří z 50% voda. 

Čím jsme starší - tím se množství vody v našem těle snižuje. Vidíte také tu dokonalou klesající křivku?

Jakou vodu pijete? Jak trénujete svá těla? 

Proces stárnutí společně nezastavíme, ale můžeme si jednoduše zkvalitnit a zlepšit zdraví, posílit a pročistit naše tělesné schránky.

Ptáte se jak? 

VODA,

 • je společná nám všem bez rozdílu.
 • Všímejte si "vody", všímejte si všech věcí, i těch které jsou pro nás samozřejmé (ale ony ve skutečnosti nejsou).
 • Uvědomte si svou spjatost s vodou a s přírodou.

Co uděláte jako první věc po probuzení? I obyčejná voda dokáže léčit. 

VODA JE ELIXÍREM ŽIVOTA

Pitný režim je základem zdravého životního stylu. 

VODA pročišťuje, regeneruje i léčí. Pokud ji k tomu dáme správné impulzy.
VODA pročišťuje, regeneruje i léčí. Pokud ji k tomu dáme správné impulzy.

VODA, je chemická sloučenina vodíku a kyslíku. Spolu se vzduchem tvoří základní podmínky pro existenci života. Většinu povrchu Země tvoří voda, člověk je tvořen z větší části vodou a bez vody nepřežije víc než několik dní. 

Voda proudí celým tělem. Vodu vylučujeme potem, dechem, močí, stolicí. Pomocí vody se tělo zbavuje odpadních látek. 

Pomozte svému organismu ke správnému fungování, dejte mu to, co potřebuje (miminko také nemá ve své láhvi Fantu, Coca-Colu). Dělejte jen to, co je pro člověka přirozené.

DÍKY VODĚ MOHOU V TĚLE KOLOVAT ŽIVINY I ENERGIE. 

Nedostatek vody (ale i její přebytek) způsobuje různé problémy. Bolí Vás hlava, máte křeče, nevolnosti, jste nervózní? Víte odkud vaše problémy PRAMENÍ? 

Voda musí být neustále v pohybu, jinak stagnuje a umírá. 

Proto je pro nás tak důležitý každodenní pohyb.

Nespočet nemocí dokáže vyřešit pouhé pití vody. 

Stačí správné malé změny v životním stylu, které budou mít velký vliv na Vaše celkové zdraví a spokojenost. Začněte ihned po probuzení a pokračujte v pití "ČISTÉ VODY" po celý den. Pijte, když máte žízeň. Přehnaná kontrola a nucení k pití mohou i uškodit. Vynechte ochucené nápoje, šťávy, limonády aj.. Potřeba pít je stejně automatická jako potřeba dýchat a pocit žízně je dostatečným ukazatelem. Respektujte své vlastní tělo, potřeby a tak i pocity žízně. 

Váš pitný režim bude od dnešního dne tvořit ČISTÁ VODA.

Voda napomáhá řadě chemických procesů v organismu. Pokud budete dodržovat správný pitný režim, zařadíte VODU do svých denních rituálů (včetně toho ihned po probuzení). Dojde k zásadnímu zlepšení a obnovení správného fungování organismu. 

Můj jazyk dokáže rozeznat šestou chuť "chuť vody".

Chutná Vám také voda? Slyšíte DOBŘE. I voda může chutnat💧💧💧💧 

ÚKOL

 • Naučte se přijímat potraviny a nápoje, které jsou pro vaše tělo příznivé a prospěšné. STRAVUJTE SE VĚDOMĚ!

Od dnešního rána si všímejte, co rozradostňuje vaše chuťové buňky (ihned po probuzení). Někdo si dá ranní šálek kávy, někdo čaj, někdo sklenici vody, někdo ihned snídá. Co děláte vy? Všechny vaše návyky mají svůj význam a nějaký důvod. Přestaňte ihned dělat denní činnosti BEZ-VĚDOMÍ.

ŽIJETE! NEJSTE V KOMATU, nejste mimo své tělo.  

To co po probuzení přijmete do žaludku startuje váš metabolismus. Skutečnost je taková, že tělo má vodu rádo. 

VODA:

 • detoxikuje, 
 • rozpouští a odplavuje usazeniny, 
 • upravuje zažívání, 
 • pomáhá při vstřebávání živin aj. 

Nepravidelně můžete do vody přidat různé byliny. Připravte si večer svůj léčivý džbánek s vodou a maceruje své oblíbené bylinky (mátu, meduňku, bez, sedmikrásky, pampelišky, levanduli, dobromysl, okvětní lístky růží). Nebo můžete pokrájet ovoce. Udělejte si melounovou vodu, jahodovou, citrusovou. Takto s láskou připravená voda po celý následující den nádherně voní a výborně chutná. Bylinky doporučuji obměňovat. Přidat můžete také umeocet, citron, Sůl z Mrtvého moře Dr. Nona aj.. Potraviny, které se v těle proměňují na zásady, harmonizují náš zdravotní stav. 

"Léto je čas, kdy je příliš HORKO na to, abychom dělali to, na co bylo v zimě příliš CHLADNO." (Marc Twain)

LEDOVÉ / HORKÉ

V létě máme tendenci tělo ochlazovat a dodávat mu 

 • od přehnaných ledových nápojů po klimatizace extrémní dávku chladu. 

Naopak konáme v zimě, kdy

 • pijeme vařicí nápoje, 
 • přetápíme místnosti 
 • balíme se do několika vrstev oblečení.

Ani jeden extrém není přirozený vnitřnímu prostředí organismu.

Na tělesné teplotě závisí veškeré chemické pochody v organismu. Podívejte se na to asi takhle. Vezměte si teploměr a změřte si teplotu těla. Co vidíte? Já mám na teploměru hodnotu naměřenou v podpaží 36,5 °C. Je to má přirozená teplota těla. Hodnotu tělesné teploty řídí zvláštní centrum uložené v mozku. U zdravého člověka bývá tělesná teplota na čele 36-37 °C, v podpaží 35-37 °C, v konečníku 36-38 °C. Tělesná teplota během dne kolísá, a to v rozmezí od 0,5 - 0,7 °C.

Důležitá podmínka pro zachování života, je schopnost organismu udržet relativně stálou tělesnou teplotu. Této schopnosti se říká termoregulace. Co myslíte? Je lepší pít studenou nebo teplou vodu?

VODA JE V MÉM ŽIVOTĚ ALFOU OMEGOU

Já osobně praktikuji a zastávám názor - pití teplé vody (36 - 37 stupňů - jako je teplota organismu). 

Nedoporučuji pít studenou vodu. 

 • Studená voda zpomaluje tělesné funkce a vede ke křečím. 

Teplá voda naproti tomu 

 • pomáhá držet vše v tekutém stavu, 
 • chrání vnitřní orgány
 • zlepšuje průtok krve a její cirkulaci, 
 • výborně stimuluje trávení,
 • teplá voda má i mnohem lepší detoxikační účinek.

Člověk navrhl mnoho způsobů, jak zachovat čistotu vody a její zdravotní nezávadnost. Znečištěná voda je potenciálním nebezpečím pro lidské zdraví. Ale i voda ve své nejčistší formě (čištěná, filtrovaná a bez přírodních minerálů) může negativně ovlivňovat zdraví. 

Ráda vzpomínám na dětství, kdy jsme s plechovým vědrem chodili pro vodu ke studánce. Brodili jsme se přes řeku a ta voda byla tak dobrá! Dnes již pramínek na tom místě není a mnoho věcí se od té doby změnilo.
Ráda vzpomínám na dětství, kdy jsme s plechovým vědrem chodili pro vodu ke studánce. Brodili jsme se přes řeku a ta voda byla tak dobrá! Dnes již pramínek na tom místě není a mnoho věcí se od té doby změnilo.

BALENÁ VODA

není nejlepší volbou. Mnohé nezávislé testy opakovaně upozorňují na rizika balených vod. Zajímáte se také o kvalitu vody? Jestliže vám není lhostejné "zdraví", vaše odpověď zní: ANO. Voda z obchodu v PET lahvi má podobné složení jako voda kohoutková, navíc je ještě ZAKONZERVOVANÁ. Kromě toho, že plastové lahve jsou hrozbou pro životní prostředí.

Balené vody obsahují nadměrné množství organotrofních bakterií i nadlimitní obsah fluoridů, dusitanů, barya či sodíku. V některých případech se v ní dokonce objevují i nedovolené cizorodé toxické látky.

Jak dlouhá doba uběhne mezi stočením a následnou spotřebou? Máte jistotu jak bylo s vodou zacházeno, jak byla skladována? Další otázky si už položte sami. Já nepotřebuji pít vodu z PETky. Vím, že existují jiné a lepší zdroje, které mi zaručují dobrou neplastickou chuť k životu.

VODA Z VODOVODNÍHO ŘÁDU

V dnešní době naštěstí netrpíme nedostatkem pitné vody. Česká republika má ve vodovodním řádu dokonce jednu z nejkvalitnějších vod. Je v našich podmínkách lepší pít vodu z vodovodní sítě, a nebo ji filtrovat? Voda z kohoutku je kontaminována toxickou chemií, abychom ji mohli pít. Vodu navíc ovlivňuje zdroj, lokalita i potrubí v domě. Chemie obsažená ve vodě blokuje různé funkce organismu (mé tělo je toho důkazem, citlivě reaguji i na "obyčejnou vodu" z vodovodu, i když výsledky měření vody odpovídají vodě kojenecké. 

Voda z vodovodu obsahuje anorganické minerály, které bohužel s mým organismem nespolupracují, neumí je zpracovat a přenášet informace. Dalším oříškem jsou chemické látky, bez kterých by voda nebyla pitnou (chlor, bělidla, ředidla, těkavé látky, těžké kovy...). 

Je důležité šungit proprat a jednou za čas vyměnit. Můj typ: při úplňkové noci dejte kamínky za okno.
Je důležité šungit proprat a jednou za čas vyměnit. Můj typ: při úplňkové noci dejte kamínky za okno.

ŠUNGIT

"LÉČIVÝ ČERTŮV KÁMEN"

Ložisko této horniny se nachází pouze na jednom místě na Zemi. Rusku v Karélii. 

Voda je věčným a magickým tématem. Například šungitovou vodu používám mnoho let. Stručně Vám popíši tuto dvě miliardy starou horninu - černo, černé barvy (jako čertovo kopyto). Používá se k mnoha účelům. 

 • Přidává se do různých mastí, 
 • past, 
 • šamponu, 
 • mýdel, 
 • můžete si dělat obklady, zábaly na bolesti kloubů, 
 • kámen můžete využít jako krásný šperk.

Šungit, vodou desinfikuje a čistí, mění její energetickou a informační strukturu. Obohacuje vodu o stopové prvky. Odstraňuje zakalení a dodává vodě pramenitou chuť. Šungit odstraňuje z vody těžké kovy, koloidní železo z vodovodního potrubí, nitráty a nitrity, pesticidy, dioxiny, fenoly, sloučeniny chlóru, ropné produkty, radionuklidy, vajíčka helmintoz, viry a bakterie...

100 g šungitové drti, případně jeden kamínek stačí na úpravu 1,5 - 2 litrů vody. Dokonce jsem četla, že existují šungitové komory (něco jako solné jeskyně), ale s tím rozdílem, že obložení je z této černé, zázračné horniny. 

FILTRUJETE? CHCETE FILTROVAT?  

Za každých okolností zvažte, jestli přínosy převyšují rizika. Možností k čištění vody je velmi mnoho, ale žádnou technikou nedocílíte takového efektu, jako u reverzní osmózy, která je schopna vyfiltrovat a přeměnit vodu na dobré čistící médium (vyfiltruje vše, co je větší než H2O molekula). Považuji za velmi důležité zmínit i to, že taková voda zbaví tělo nejen odpadů, ale i důležitých minerálů, které potřebujeme pro svůj život. Pokud člověk nezná dokonale danou problematiku, nemá opravdu vyvážený jídelníček a veškeré potřebné živiny, může si pitím osmotické vody způsobit elektrolytickou nerovnováhu. 

VODA A HISTAMIN

Histamin je nervový mediátor, který je odpovědný za regulaci vody v těle a také řízení sucha v organismu. Co to pro člověka znamená? Pokud nepijete dostatečné množství KVALITNÍ VODY - tělo protestuje a dává to krásně, jasně a stručně najevo. Ptáte se jak?

BOLESTÍ

V těle se rozbliká kontrolka "DEHYDRATACE" a bliká jako o život, prosí Vás o VODU.  Velmi zjednodušeně řečeno: tělo dává dehydrataci najevo bolestí. 

I nálepku "HIT" byste mohli nádherně ODMOČIT a SLEPIT..

..pomocí systematických kroků a s obyčejně/neobyčejnou VODOU (jak jednoduché a dokonalé).

Každá "VODA" se jmenuje jinak, každá se liší svým složením, a ne každá je vhodná k běžnému pití. Člověk volí pitný režim nejčastěji podle toho, co mu vyhovuje, co mu chutná, jaká emoce ho ovládá a už dál nepřemýšlí a neřeší, že si vlastně systematicky může škodit. Pokud tedy vůbec pravidelně pije. Ruku na srdce, kdo z vás může v klidu napsat, že po celý den pije určité a vhodné množství základní tekutiny (já ANO a dám za to i ruku do ohně).

VODA

je společná všem bez rozdílu. Velmi dobře si uvědomuji svou spjatost s vodou a s přírodou. Celý život mě fascinují přírodní lázně a miluji wellness procedury. Proč? PROTOŽE PŘÍRODA JE DOKONALÁ.

Tělo si přirozeně udržuje PH KRVE na hodnotě 7, 365. Tělo potřebuje k vyrovnávání a udržení správného PH dostatečné množství kvalitních organických minerálů a stopových prvků. Jinak si jich bude brát ze svých vlastních zdrojů a rezerv (vlasů, nehtů, chrupavek, cév, zubů, kostí). 

Proč mám doma své Mrtvé moře v podobě produkce Dr. Nona?Koncentrace minerálních látek v Mrtvém moři je desetkrát vyšší, než v jiných mořích a oceánech. Má vysoký obsah iontů sodíku, draslíku, vápníku, hořčíku, vápníku i bromu. Složením těchto mikroelementů je voda Mrtvého moře identická s LYMFOU A KRVÍ LIDSKÉHO ORGANISMU. 

Pokud změníme přístup k vodě, můžete se začít přirozeně a krásně čistit. PROTO APELUJI NA DOSTATEČNOU A KVALITNÍ HYDRATACI, protože s pomocí vody se řeší i naše HIT problémy.

CHCETE MĚ KONTAKTOVAT?