JAK PŘIROZENĚ ZVÝŠIT VÝKONNOST |ADAPTOGENY|

14.06.2019

Trápí tě:

 • málo spánku, hodně práce, nezaplacené účty, nefungující vztahy, nevyvážená strava, hromada dalších nevyřešených věcí? 
Vezmi si na pomoc adaptogen. Přírodní látku, zejména rostlinný extrakt, který zvyšuje schopnost těla odolávat škodlivým účinkům stresu a podporuje nebo obnovuje normální fyziologické fungování
Málo spánku, hodně práce, nezaplacené účty, nefungující vztahy, nevyvážená strava a hromada nevyřešených věcí?
Málo spánku, hodně práce, nezaplacené účty, nefungující vztahy, nevyvážená strava a hromada nevyřešených věcí?

Termín "ADAPTOGEN" vytvořil ruský vědec Dr. Nikolaj Lazarev v roce 1947 a označuje "ROSTLINNÝ PRODUKT", který zvyšuje odolnost organismu proti stresovým situacím. Jako je zranění, úzkost nebo tělesná únava. 

Adaptogeny pomáhají organismu udržovat optimální homeostázu (vnitřní prostředí)

Adaptogeny jsou látky přírodního původu, které udržují úroveň mentální i fyzické výkonnosti stále nad průměrnou úrovní. Výkonnost se po dosažení maxima nesnižuje na minimální výkon jako u běžných stimulačních preparátů (chemické léky, kofein apod), ale stále se udržuje na mírně ZVÝŠENÉ ÚROVNI. Adaptogenní rostlinné drogy jsou jedinečné oproti jiným látkám ve své schopnosti udržovat rovnováhu hormonů a imunitního systému.

Adaptogen je pojem z alternativní medicíny

Příkladem rostlin s adaptogenním působením jsou ŽENŠENY. Používají se 3 druhy, které se běžně zaměňují:

 • Panax ginseng (Všehoj pravý, čínský ženšen),
 • Panax quinquefolius (Všehoj pětilistý, americký ženšen),
 • Eleutherococcus senticosus (Všehojovec ostnitý, SIBIŘSKÝ ŽENŠEN), který osobně preferuji před ostatními.

Čínské označení "ženšen" je možné volně přeložit "člověčí kořen". Sibiřský ženšen navzdory tomu že není "pravý", se považuje za nejúčinnější. Ženšen patří mezi významné adaptogeny, je silným antioxidantem. Mnohé adaptogenní rostliny byly známy již v tradiční čínské medicíně či indické ajurvédě. Tímto směrem se ubírá celá produkce Dr. Nona a v její široké nabídce můžeme najít i naprosto dokonalé a čisté adaptogeny. 

Pomocí vyvážené stravy a řízené suplementace můžeme srovnat nedostatky jednotlivých prvků, upravit poruchu rovnováhy poměrů různých prvků tak, aby strava odpovídala biochemickým potřebám organismu.   

 • Ashwagandha (Withania somnifera)
 • Šišák bajkalský
 • Cordyceps 
 • Reishi
 • Tulsi / svatá bazalka 
 • Kurkuma
 • Zázvor pravý

Pamatuj, že adaptogeny nejsou lékem ani náhradou!

S Dr. Nonou získáš jistotu, že držíš v rukou skutečně kvalitní výrobek
S Dr. Nonou získáš jistotu, že držíš v rukou skutečně kvalitní výrobek

Málo spánku, hodně práce, nezaplacené účty, nefungující vztahy, nevyvážená strava a hromada nevyřešených věcí? Odpovědí organismu je všem známý "STRES" a nikdo dnes již nepochybuje, že mnoho problémů je podmíněno právě stresem, protože ten ve svém důsledku brání správnému fungování imunitního systému. 

Zaměř konečně pozornost na své zdraví a stimuluj přirozenou obranyschopnost organismu proti volným radikálům a zároveň dodej vyvážený soubor vitamínů, antioxidantů a vezmi si na pomoc i například řadu adaptogenů, které dodají organismu novou sílu v boji se stresem. 

S Dr. Nonou získáš jistotu, že držíš v rukou skutečně kvalitní výrobek. V případě adaptogenů (o kterých je tento příspěvek) budou nadšení sportovci, emočně a psychicky přetížení jedinci, studenti, všichni bez rozdílu věku. 

PORADENSTVÍ K PRODUKCI DR. NONA