JAK PŘIROZENĚ ZVÝŠIT VÝKONNOST |ADAPTOGENY|

MÁLO SPÁNKU, HODNĚ PRÁCE, NEZAPLACENÉ ÚČTY, NEFUNGUJÍCÍ VZTAHY, NEVYVÁŽENÁ STRAVA, HROMADA NEVYŘEŠENÝCH VĚCÍ

Termín "ADAPTOGEN" vytvořil ruský vědec Dr. Nikolaj Lazarev v roce 1947 a označuje "ROSTLINNÝ PRODUKT", který zvyšuje odolnost organismu proti stresovým situacím. Jako je zranění, úzkost nebo tělesná únava. 

Adaptogeny pomáhají organismu udržovat optimální homeostázu (vnitřní prostředí).

Adaptogeny jsou látky přírodního původu, které udržují úroveň mentální i fyzické výkonnosti stále nad průměrnou úrovní. Výkonnost se po dosažení maxima nesnižuje na minimální výkon jako u běžných stimulačních preparátů (chemické léky, kofein apod), ale stále se udržuje na mírně ZVÝŠENÉ ÚROVNI. Adaptogenní rostlinné drogy jsou jedinečné oproti jiným látkám ve své schopnosti udržovat rovnováhu hormonů a imunitního systému.

Adaptogen je pojem z alternativní medicíny.

Příkladem rostlin s adaptogenním působením jsou ŽENŠENY. Používají se 3 druhy, které se běžně zaměňují:

  • Panax ginseng (Všehoj pravý, čínský ženšen),
  • Panax quinquefolius (Všehoj pětilistý, americký ženšen),
  • Eleutherococcus senticosus (Všehojovec ostnitý, SIBIŘSKÝ ŽENŠEN), který osobně preferuji před ostatními.  

Čínské označení "ženšen" je možné volně přeložit "člověčí kořen". 

Sibiřský ženšen navzdory tomu že není "pravý", se považuje za nejúčinnější. U sibiřského ženšenu byly prokázány protinádorové a imunostimulační účinky, obsahuje spoustu specifických látek, u kterých jsou průkazné farmakologické účinky. 

Ženšen patří mezi významné adaptogeny, je silným antioxidantem.

Mnohé adaptogenní rostliny byly známy již v tradiční čínské medicíně či indické ájurvédě. Tímto směrem se ubírá celá produkce Dr. Nona a v její široké nabídce můžeme najít i naprosto dokonalé a čisté adaptogeny. 

Málo spánku, hodně práce, nezaplacené účty, nefungující vztahy, nevyvážená strava a hromada nevyřešených věcí?

Odpovědí organismu je všem známý "STRES" a nikdo dnes již nepochybuje, že mnoho problémů je podmíněno právě stresem, protože ten ve svém důsledku brání správnému fungování imunitního systému. 

Zaměřte konečně pozornost na své zdraví a stimulujte přirozenou obranyschopnost organismu proti volným radikálům a zároveň dodejte vyvážený soubor vitamínů, antioxidantů a zvolte i například řadu adaptogenů, které dodají organismu novou sílu v boji se STRESEM.

S Dr. Nonou získáte jistotu, že držíte v rukou skutečně kvalitní výrobek. V případě adaptogenů (o kterých je tento příspěvek) budou nadšení sportovci, emočně a psychicky přetížení jedinci, studenti, všichni bez rozdílu věku. 

Pomocí vyvážené stravy a řízené suplementace můžeme srovnat nedostatky jednotlivých prvků, upravit poruchu rovnováhy poměrů různých prvků tak, aby strava odpovídala biochemickým potřebám organismu.  

HALO LOVSEEN, 

pomáhá v období zvýšené fyzické a psychické zátěže a dobíjí síly našeho organizmu. Je vhodný zejména při studiu a práci, která vyžaduje zvýšenou koncentraci. 

Kombinace účinných složek příznivě působí při snížené potenci nebo frigiditě, jejichž příčinou je únava a vyčerpání organizmu. 

Halo Lovseen také pomáhá zmírnit deprese a stavy melancholie.

Sibiřský žen-šen, gingko biloba, ořech kola, křemík, Halo-komplex™

Dr. Nona to je nádherná volba a alternativní cesta k novému a kvalitnímu životu ve zdraví a harmonii. 

Při použití preparátů Dr. Nona je důležité vědět, že v lidském organismu, jsou vždy dosud nevyžádané rezervy, určené pro zachování a obnovení narušen rovnováhy. 

Racionální použití preparátů dává možnost obnovit ztracený imunitní systém a schopnost odolávat nemocem. Pro více informací, individuální přístup a péči - mne neváhejte kontaktovat. 

SIBIŘSKÝ ŽEN-ŠEN

Vynikající přírodní biostimulátor, adaptogen. Zvyšuje odolnost proti stresu a udržuje rovnováhu organismu. Podporuje funkce centrálního nervového systému, mírně snižuje tlak.

GINKO BILOBA

Odedávna se používá k odstranění poruch krevního oběhu, které se objevují v důsledku stárnutí organismu. Doporučuje se při různých typech onemocnění. Je to vynikající antioxidant, který vylučuje z těla mimo jiné volné radikály. Reguluje krevní oběh, mikrocirkulaci, snižuje viskozitu krve a lidviduje cévní mozkové křeče. Má na cévy rozšiřující účinek, zlepšuje přítok a odtok krve ke tkáním, zvyšuje obsah kyslíku v krvi. Chrání chromozomy před poškozením po ozařování. Doporučuje se při ischémii srdečního svalu, chrání oční sítnici před poškozením. Blahodárně působí při takových stavech, jako je šumění v uších bolest hlavy, deprese, alergie, arterioskleróza, srdeční arytmie, ekzémy, zelený zákla a impotence.

OŘECH COLA

Má výrazné povzbuzující a stimulující účinky, zlepšuje fyzický a psychický stav člověka. Doporučuje se při sexuální slabosti, při nesoustředěné pozornosti, slabé koncentraci, intelektuální únavě. Byl využíván jako účinný ŽIVOTABUDIČ již před 2500 lety.

KŘEMÍK

Křemík hraje důležitou roli v procesu výživy organismu. Je pro organismus důležitý pro svoji účast na mnoha enzymových a metabolických procesech. Přispívá spolu s vápníkem a hořčíkem ke stavbě pevných kostí a k tvorbě pojivových tkání (kůže, nehtů a vlasů). Je jedním ze základních stavebních kamenů svalových tkání, má vysoké protizánětlivé účinky, zrychluje hojení ran a působí proti stárnutí kůže. Křemík se podílí na syntéze vitamínu B1 v lidském organismu, kontroluje přenos nervových impulsů a preventivně působí i v oblasti osteoporózy.

KONTAKTUJTE MĚ