en-KANDIDÓZA

KANDIDÓZA je nadměrné pomnožení kvasinek(candida albicans) ve střevech, krvi a orgánech.

CANDIDA MŮŽE BÝT DOBŘE UKRYTÝ NEPŘÍTEL. 

Tato parazitická KVASINKA žije za normálních podmínek v rovnováze s ostatními bakteriemi, běžně osídluje střeva, pohlavní ústrojí, ústa, jícen a krk.

Přemnožená kandida je způsobena vnitřní disharmonií v těle, narušením mikroflóry ve střevech a špatnou imunitou.

Pokud dojde z nějakých příčin k OSLABENÍ IMUNITNÍHO SYSTÉMU (stres, užívání léků, konzumace vyššího množství rafinovaného cukru, alkoholu, HIT, v důsledku nějakého probíhajícího nebo chronického zánětu, jiného onemocnění) může se stát, že se nadměrně rozmnoží a způsobí infekci zvanou KANDIDÓZA.

PŘÍZNAKY ONEMOCNĚNÍ

Většinou je obtížné bez podrobného vyšetření určit přesnou diagnózu. Příznaky onemocnění jsou všeobecné. Běžně se však projevuje :
 • bolestmi hlavy a kloubů, 
 • chronickou infekcí, 
 • zápachem z úst, 
 • tvorbou aft, 
 • trávicími problémy (říhání, nadýmání, průjmy, zácpy), 
 • svěděním kůže, tvorbou puchýřků a akné, 
 • může dojít i k rozšíření plísňových onemocnění kůže a nehtů, 
 • běžné je pálení, svědění a slzení očí,
 • přecitlivělost na světlo.

Vše začíná v naší mysli, úroveň a forma stravování je následkem a reakcí.

Čtete tyto řádky a vidíte sebe? Je to dost možné. Kandidóza postihuje lidi všech generací. 

Léčba bývá z důvodu nesprávné diagnózy časově velmi náročná. Klasická medicína se soustřeďuje nejčastěji na podávání antibiotik a protiplísňových a protikvasinkových léků (neřeší příčiny problému). 

Jde to však i jinak. 

Onemocnění pramení často z přehnané sebekritiky a pocitu vlastní nedostatečnosti.

Položte si otázku, zda se nezlobíte na někoho, u koho máme pocit, že vám ublížil.

Možná jen trpíte nízkým sebevědomím a obviňujete se neustále z nějakého zklamání. 

JSEM DOKONALÁ VE SVÉ JEDINEČNOSTI

Aby léčba byla úspěšná, musí být KOMPLEXNÍ a zahrnovat tak i více postupů. 

Já to dělám jinak. Za opravdový klíč k vyřešení problému považuji jídelníček. Jedná se o nejlepší přírodní a dostupnou léčbu. Pokud už dojde například na užívání antibiotik, je velmi důležité obnovit přirozenou střevní mikroflóru a  aktivně posílit imunitní systém. 

Tipy pro pro správnou výživu v boji s candidou a protikvasinková kůra:

 • Zaměřte se na zásadotvorné potraviny, omezte ty kyselinotvorné. 
 • Je nutné vyloučit vše SLADKÉ (ano i to velmi sladké ovoce) ze stravy a také všechny potraviny s obsahem bílé mouky (pečivo, oplatky, sušenky, deserty).
 • Mléčné výrobky vzhledem k obsahu laktózy, která v kombinaci s bílkovinami a tukem podporuje tvorbu hlenu. Ten je následně živnou půdou pro různé mikroorganismy, o jejichž aktivitě se také prokázalo, že mají svůj podíl na vzniku i rozvoji mnoha buněčných mutací. Důvodů proč se vyhýbat mléku, je samozřejmě více a jedním z nich je i ta vaše kvasinka. 
 • Dejte stopku alkoholu.
 • Nesnášenlivost potravin a potravinové alergie. Nekonzumujte potraviny, které způsobují negativní reakce organismu. 
 • Vybírejte si potraviny v BIO kvalitě, bez použitých herbicidů, fungicidů a pesticidů.

 • Do jídelníčku postupně zařadíte čerstvou zeleninu

 • fermentované výrobky (pickles, tempeh, miso, kysané zelí) v pravidelných a malých dávkách, 

 • česnek, cibuli, křen (tyto potraviny jsou vyhlášenými nepřáteli kvasinek), 

 • oleje lisované za studena (obsahují vysoký podíl hořčin a antioxidantů a mají vliv na acidobazickou rovnováhu a zčásti mají i antibakteriální účinky),  

 • ořechy, semena, 

 • pravidelný pitný režimem (čistá voda, vždy bez výjimky neslazená) podpoříte tak odstranění metabolitů z těla a urychlíte celkovou léčbu. 

 • Omezíte pití kávy na minimum (nejlépe když ji zcela vynecháte). Káva je silně kyselinotvorná, urychluje trávicí procesy a tím snižuje absorpci živin ve střevech. 

 • Tepelná úprava převážnou většinu antibioticky působících látek ničí. Je nutné zaměřit pozornost na konzumaci syrových zdrojů, případně na kvalitně zpracované doplňky stravy

Problematice se podrobněji věnuji v mé skupině na Facebooku. Přidejte se:

NEROVNOVÁHA ŠPATNÝCH BAKTERIÍ S DOBRÝMI BAKTERIEMI VE VAŠEM TĚLE

ŽIVÁ SÍLA MRTVÉHO MOŘE

Sekret kvasinek patří k nejsilnějším rakovinotvorným látkám. 

Tento sekret těžce narušuje stěny buněk.

Buňky se dělí na polovinu, a toto dělení se neustále zrychluje. Tělo se tímto zrychleným dělením buněk snaží zbavit nezvaného hosta. 

Z doporučených a účinných doplňků stravy vyčnívá především Dr. Nona a v Halo-komplexu™ obsažená Archebakterie, jejíž výhoda spočívá v tom, že likviduje špatné bakterie. Proniká do jádra buňky a řeší příčiny na úrovni DNA. Je tak přirozeně a velmi účinně posilován imunitní systém a obnovena střevní mikroflóra. 

Dalším vhodným doplňkem je extrakt z grepových jader, oregánový olej, multivitamin s antioxidanty, vitamín C, omega NMK. 

Kandida je nedílná součást těla. 

Může se stát, že ačkoliv na kvasinky trpíte, nemusejí je běžně dostupné testovací techniky odhalit. Vzhledem k finanční nákladnosti se obvykle jedná o placenou službu. Chcete-li vědět, co se s vaším tělem skutečně děje, nezbývá než si připlatit. 

Určit přesnou příčinu vzniku choroby je mnohem náročnější, než stanovit  nepřesnou diagnózu. Nikdy nic nepokazíte, když začnete s podporou diverzity střevního biomu, navýšíte příjem antioxidantů, zařadíte užívání vhodných a doporučených doplňků Dr. Nona, upravíte svůj jídelníček a životní styl. Dlouhodobě doporučuji otužování, reflexní masáže a v té neposlední řadě pracovat s psychosomatikou. 

K LÉČBĚ POMÁHÁ POZITIVNÍ MYŠLENÍ

Zapojte více své srdce než rozum. Nehodnoťte negativně svůj život a život ostatních lidí. Dejte okamžitou stopku kritice. Na fyzické úrovni doporučuji použití krémů z řady Dr. Nona. Určitě přemýšlejte o krému na ruce a nehty. Krém má velmi speciální složení a účinky. Dále Solaris tělové mléko, ústní voda, Soli. Při nákupu těchto produktů vám zprostředkuji výraznou slevu a servis.

Bez další pomoci pro vás bude těžké účinně překonat toto onemocnění a to, aniž byste porazili závislost na cukru, stejně jako například na mléku a bílém pečivu. 

Kontaktujte mě, jsem výživový poradce. Pomohu vám, ukážu vám cestu, jak se zbavit závislostí a nežádoucích bakterií navždy. Může to trvat delší dobu (dle individuálního stavu člověka), ale dělat věci správným způsobem a zbavit se základní příčiny je jediná cesta, která zabrání nemoci vrátit se zpět. 

CHCETE SVŮJ PROBLÉM AKTIVNĚ ŘEŠIT?