BETAGLUKANY | ZKRATKA K DOBRÉ IMUNITĚ 

07.02.2023

Must have. Pro strýčka příhodu i každodenní použití. Proč miluji a používám 1-3, 1-6 beta-glukany? 

KDYŽ AMERICKÉ MINISTERSTVO OBRANY VYHODNOCOVALO VÍCE NEŽ 300 POTENCIÁLNÍCH POSILOVAČŮ IMUNITY, MĚLY BETA-GLUAKNY 1,3/1,6 Z KVASINEK NEJVYŠŠÍ SKÓRE ZE VŠECH

A co to vlastně betaglukany jsou? Jsou to komplexní molekuly vyskytující se v buněčných stěnách hub a kvasinek. Vrozený imunitní systém má schopnost rozeznat betaglukany 1,3 / 1,6 a reagovat na ně navázáním imunitní reakce. Patří tedy mezi důležité přírodní posilovače imunity a jejich opětovné přidání do stravy aktivuje vrozený imunitní systém a obnovuje jeho normální funkci. 

Beta-glukan aktivuje makrofágy!
Beta-glukan aktivuje makrofágy!

BETAGLUKANY 1-3/1-6

ukryté v Protect+Xtend, Xtend+

Po spolknutí přecházejí celé beta-glukanové částice žaludkem do tenkého střeva, kde jsou přijímány specializovanými střevními buňkami zvanými M-buňky v oblastech střeva zvaných Peyerovy pláty.

M-buňky transportují beta-glukanové částice do makrofágů cirkulujících v krevním oběhu. 

Makrofágy jsou buňky vrozeného imunitního systému, jejichž funkcí je pohltit a strávit napadající mikroorganismy. 

(Zdroj: Dr. P. Clayton PhD., Ať je jídlo vaším lékem).

Už určitě víš, že k podpoře hmotného těla se doporučují např. mediciální houby:

  • hlíva ústřičná, houba reishi aj., protože také obsahují betaglukany.

Tyto jsou ale ve svých účincích mnohem slabší. 

Pokud tě zajímá srovnání různých beta-glukanů, doporučuji poslechnout si rozhovor s prof. Václavem Větvičkou, který je světovým odborníkem na beta-glukany, působí na univerzitě v USA a studiu beta-glukanů věnuje přes 25 let. 

Poslechni si srovnání beta-glukanů od 54. minuty. V současnosti probíhají klinické studie a očekává se, že 1,3 a 1,6 betaglukany budou během několika let povoleny jako lék na rakovinu (video od času 29:50). 

Klíčové buňky zajišťující přirozenou imunitu se obnovují po 1-2 dnech, a aby správně fungovaly, potřebují určitou přípravu (tzv. "priming"), proto Protect+ funguje nejlépe při Tvém každodenním užívání. 

Máš dva imunitní systémy: 

  • vrozený imunitní systém,
  • adaptivní imunitní systém. 

Ve většině případů je vrozený imunitní systém důležitější při obraně proti infekcím. Sestává ze specializovaných buněk a enzymů, které jsou vždy přítomny a připraveny bojovat s mikroby v místě infekce ihned, jak se tato infekce objeví. 

Adaptivní imunitní systém si umí zapamatovat specifické patogeny, takže může poskytovat dlouhodobou obranu a ochranu před opakujícími se infekcemi. 

Nezapomínej na vitamín D je zcela zásadní pro aktivaci veškeré imunitní obrany těla a bez dostatečného příjmu tohoto vitamínu je imunitní systém méně schopný bojovat proti infekcím v těle. Veganský vitamín D3 obsažený v přípravku Protect+ je získáván z organicky pěstovaného, geneticky nemanipulovaného lišejníku.

Než začneš užívat naše doplňky stravy, otestuj se, poté každé 4 měsíce sleduj svůj pokrok a ověř si, že jsi na správné cestě. 

Věda nám koluje v žilách

Jsme průkopníky testované výživy na míru ze Skandinávie. Naše na testování založená personalizovaná výživa udává celosvětové trendy v oblasti celostního zdraví.