KOSMETIKA DR. NONA | KRÁSA JE ZDRAVÁ

Kosmetika řecky - kosmetiké

znamená "umění zkrášlit se", učení o prostředcích a metodách vylepšování vzhledu člověka. Používání kvalitních krémů, pleťového mléka, tonizujících přípravků, balzámů a šampónů je zásadní pro zdravou činnost pokožky a vlasů. 

Kosmetické produkty Dr. Nona, určené pro běžnou denní hygienu (čištění, vyživování pleti) se těší zaslouženému uznání. Je to proto, že všechny kosmetické přípravky jsou vyvíjeny s cílem nejen zkrášlit a omladit, ale přes pleťové receptory působit pozitivně na regeneraci celého organismu. Společné úsilí vědců, pod vedením Dr. Nony Kuhiny, vedlo ke vzniku unikátní kosmetiky, která uvedla do praxe výše deklarovaný princip s vynikajícími výsledky. Mnohaleté vědecké bádání vedlo k vytvoření nové bioorganominerální molekuly (tzv. Halo-komplex™) - spojení minerálů, aroma-terapeutických olejů a derivátů unikátní Archebakterie, která po tisíciletí úspěšně přežívá v extrémně slaných vodách Mrtvého moře. Nejde jen o běžnou směs soli a esenciálních olejů, ale o speciální syntézu všech uvedených prvků v tom správném a vyváženém poměru. Také díky této vyváženosti jednotlivých komponent, jsou produkty Dr. Nona jedinečné a bezkonkurenční. 

BEZPEČNOST PRODUKTŮ DR. NONA

Všechny výrobky Dr. Nona jsou testovány a certifikovány jak v Izraeli, tak při dovozu do EU. Všechny výrobní závody firmy (pro kosmetiku i doplňky stravy) mají certifikát GMP (GOOD MANUFAKTURING PROCES). Standardy GMP garantují vysokou kvalitu a čistotu použitých surovin ve výsledném produktu. Potvrzují rovněž vysokou míru kontroly nad kvalitou celého procesu výroby.

Výrobky mají také certifikát ISO, příslušný pro danou oblast. V oblasti kosmetiky jde zejména o stanovení norem a zásad pro správnou výrobní praxi kosmetických produktů. Přestože má ISO celosvětovou působnost, je nejrozšířenější zejména v Evropě. 

SPECIFIKA KOSMETICKÝCH PRODUKTŮ DR. NONA

Vysoce kvalitní éterické oleje, tradičně používané ve Francii, se sice dobře vstřebávají povrchem pokožky, ale jsou charakteristické kyselým pH (okolo 3) a vysokou prchavostí některých složek. To vede k problému, jak zabezpečit dostačující trvanlivost kosmetických produktů, které je obsahují. Na druhé straně, kosmetika založená pouze na základě minerálů Mrtvého moře, má zásadité pH (okolo 9) a hůře se vstřebává do pokožky.

Ukázalo se však, že spojení těchto dvou postupů je více než blahodárné a eliminuje negativní vlastnosti samostatných složek a naopak rozvíjí jejich pozitivní působení. Tímto způsobem vznikl jedinečný Halo-komplex™, který spojuje cenné fytoterapeutické vlastnosti čistých rostlinných olejů s přednostmi minerálů Mrtvého moře. Přitom pH Halo-komplexu™ se přibližuje ukazatelům normální pokožky (5,5 - 6) a produkty, vyrobené na jeho základě se velmi dobře vstřebávají. ÉTERICKÉ OLEJE v kosmetických produktech Dr. Nona mají nezastupitelné místo. A jak již bylo řečeno, Halo-komplex™ obsahuje kromě minerálů a aromaterapeutických složek také deriváty mikroskopických, převážně jednobuněčných organismů - bakterií, schopných přežít a reprodukovat se v extrémních podmínkách Mrtvého moře (v nasyceném solném roztoku, při vysokých teplotách a obrovské sluneční radiaci). Halo bakterie - mají velký pozitivní vliv pro člověka.

BIOAKTIVNÍ LÁTKY

našich kosmetických produktů se snadno vstřebávají přes pokožku. Problém dnešní běžné kosmetiky (především krémů) je to, že obsahují biologicky aktivní látky ve formě molekul velkých rozměrů, což brání jejich snadnému vstřebávání skrze horní vrstvy pokožky. Tyto látky pak ulpívají na povrchu a jejich působení na vnitřní stav organismu je prakticky nulové, často dokonce ŠKODLIVÉ.

KOSMETIKA ZNAČKY DR. NONA získává díky Halo-komplexu™ velmi prospěšné vlastnosti. Zvyšuje blahodárné účinky éterických olejů a přes pokožku se snadno vstřebává.

Díky spojení minerálů Mrtvého moře s aromaterapeutickými oleji a fytoprodukty, vznikl zcela nový, účinný a prospěšný způsob působení běžně používaných kosmetických prostředků. 

ZÁSADNÍ ODLIŠNOSTI PRODUKTŮ DR. NONA  a to ve srovnání s kosmetikou na běžném trhu, je jedinečná kombinace prověřených přírodních prostředků a biologického komponentu z Archebakterií Mrtvého moře, který se získává unikátní, speciální Hi-Tec technologií, patentovanou společností Dr. Nona International, Ltd.
ZÁSADNÍ ODLIŠNOSTI PRODUKTŮ DR. NONA a to ve srovnání s kosmetikou na běžném trhu, je jedinečná kombinace prověřených přírodních prostředků a biologického komponentu z Archebakterií Mrtvého moře, který se získává unikátní, speciální Hi-Tec technologií, patentovanou společností Dr. Nona International, Ltd.

Výsledkem je velmi prospěšné spojení, ve kterém se mnohokrát zesílily kladné vlastnosti jednotlivých složek.

Kosmetika Dr. Nona obsahuje velmi vysoké množství přírodních složek a pouze stopové množství skutečně pouze těch nejnutnějších konzervačních látek.

V produkci Dr. Nona nejsou jako konzervant použity parabeny.

Konzervační látky v kosmetice Dr. Nona jsou neškodné a není třeba se jich obávat. Kosmetika na zcela přírodní bázi má velmi nízkou trvanlivost (rámcově do několika týdnů/měsíců od data výroby), což velmi znesnadňuje její distribuci a skladování, zvláště u kosmetických firem, které fungují v celosvětovém měřítku.

Lidé často za danou dobu ani nemohou stihnout celý produkt za své peníze spotřebovat. Bez základního ošetření konzervanty je kosmetika velmi náchylná k plísním a napadení rozkladnými bakteriemi, což je pro pokožku a zdraví člověka NEBEZPEČNÉ. Skryté plísně v kosmetických produktech vedou k alergickým reakcím a nepříjemným vyrážkám.

Společnost Dr. Nona se rozhodla, že z důvodu zachování BEZPEČNOSTI, STERILITY a delší životnosti kosmetické produkce, bude používat konzervační látky, alespoň v minimálním a nezbytně nutném množství.

PORADENSTVÍ K PRODUKCI DR. NONA